fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Lingoda Yorumlar ve Değerlendirmeler: Bu Uygulama Güvenilir mi?

Lingoda yorumlar ve değerlendirmeler ile sizin için doğru mu, yanlış mı olduğunu gösterecektir. Kullanıcının edindiği deneyimlerine dayanarak tüm internetle paylaştıkları yorumlar adeta içeriden bilgi edinmek anlamına geliyor. Renkli reklamlar ve iddialı söylemlerin ardında nasıl bir gerçek yatıyor? Bunu öğrenmenin yolu, yorumlardan geçiyor. Online İngilizce uygulamalarından biri olan Lingoda hakkında daha fazla bilgi edinmek için düşün peşime! Yazı boyu her satırda, farkındalığımız biraz daha artsın!


İçindekiler

 1. Bilmeyenler İçin: Lingoda Nedir?
  1. Lingoda Paketleri ve Fiyatlar
  2. Lingoda Müfredatı
 2. Lingoda Yorumlar ve Değerlendirmeler: Nasıl Bilirsiniz?
  1. Lingoda Ekşi Sözlük
  2. Lingoda Trustpilot
  3. Lingoda Şikayetvar
  4. Lingoda Product Hunt Yorumlar ve Skoru
 3. Lingoda Alternatifleri Var Mı?

Bilmeyenler İçin: Lingoda Nedir?

Lingoda, merkezi Almanya’da olan bir online dil okuludur. Bu platformda Almanca, İspanyolca, Fransızca ve İngilizce öğrenmek mümkün. Ek olarak, iş İngilizcesi seçeneği de kurs türleri içi dil seçeneklerinin arasına yerleştirmişler. Fakat konsept gereği bugün sizlerle bu uygulamanın İngilizce için sağladığı hizmet kalitesi ve yorumlarına bakacağız. Dediğim gibi, Lingoda Zoom üzerinden online İngilizce alacağınız bir platformdur. 18 yaşın altındakiler için kullanımın olmadığı bu platform, farklı kurs türleriyle de dikkat çekiyor. Şimdi bunlara bakalım.

Lingoda Paketleri ve Fiyatlar

Lingoda, hem birebir dersler hem de küçük mevcutlu grup dersleri sunduğu için temel iki farklı tarifeye sahip. Bunun yanı sıra derslerin toplu alımında indirim de oluyor. Lingoda uygulamasında bir ders saati 60 dakika sürüyor. Lingoda’da grup dersleri fiyatları ise;

5 Ders12 Ders20 Ders40 Ders
Ders Başı Fiyat306 TL240 TL202.5 TL178.5 TL
Toplam Ücret1530 TL2880 TL4050 TL7140 TL
Lingoda Grup Dersi Fiyatları
5 Ders12 Ders20 Ders40 Ders
Ders Başı Fiyat770 TL553.5 TL451 TL379 TL
Toplam Ücret3840 TL6700 TL9022 TL15.154 TL
Lingoda Birebir Ders Fiyatları

Lingoda Müfredatı

Örneğin, belli bir süre okula giderken İngilizce dersleri aldınız. İngilizce konusunda sıfır değilsiniz; ama öğrenmeniz gereken çok şey var. Kendinize de B2 seviyesi gibi bir hedef koydunuz. Sonra, Lingoda’ya kaydolduğunuzda ne mi oluyor?

Lingoda, siz hedefe ilerleyesiniz diye bir müfredat sunmuyor. Lingoda da esas olan şey, öğrencilerin derste konuşması. Gerekli konuları öğrenip bazı sınavlar için hazırlanmasa da olur. Bu yüzden, Lingoda ile her derste random bir eğitmenle ya da değişen bir grupla ders yapacaksınız. Yani bir düzen olmayacak. Ayrıca, Lingoda yetkilisi ile konuştuğumda bir kur için 150 saat ders gerektiğini söyledi. Yani B1’den B2’ye ilerlemek isterseniz en az 150 saat ders işlemeniz lazımmış. Şimdi gelin, fiyat ara toplamını siz hesaplayın. Bu dağınık müfredat ve düzensiz eğitim hem zamana hem paraya malolacak.

Lingoda Yorumlar ve Değerlendirmeler: Nasıl Bilirsiniz?

Bu yazıda, Lingoda kullanıcılarının yorumlar ve değerlendirmeleri bizim için büyük önem taşıyor. Şu ana kadar şayet bilmeyen varsa diye Lingoda’nın temel içeriklerini ele aldım. Şimdi de, kullanıcılar ne kadar mutlu, bunu tartışacağız. Buna göre de bu platformun online İngilizce öğrenmek için doğru yer olup olmadığına da siz karar vereceksiniz.

Lingoda Yorumlar

Lingoda Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük, farklı konularda çeşitli beyanatlarda bulunan geniş bir kitleye sahip. Bu platformda elbette bazı kullanıcılar, marka değerlendirmesinde de bulunuyor. Özellikle online İngilizce platformları hakkında çoğu yazar, kendi deneyimlerine dayanarak fikir ve önerilerini sunuyor. Bu yüzden sadece Lingoda için değil, diğer platformlar için de Ekşi Sözlük’ü ziyaret etmelisiniz. İşte Lingoda Ekşi Sözlük yorumlar ve kullanıcı deneyimi:

…geçen bi gün “bağlantım yetmedi, elektrikler kesikti derse katılamadım” diyip alamadığım dersin yerine ders istedim, “ayıpsın, tripadvisor.com’dan (değil trusted pilot mu ne) bi yorum yaz gel hele sana özel ders yazalım” şeklinde promote ettiler beni. trusted advise sitesi de ne ettiyse yorumumu budamış, yayınlayamadık gitti. yayınlayamasak da dersi aldık bitirdik… daha bol bol zertifikat alacağız ayol kendilerinden…

daphne

Bu yorum, aslında uzun bir girdinin parçası. Burada yazarın bahsettiği yorum platformu ise Trustpilot. Birazdan sizlerle Trustpilot yorumlarını da paylaşacağım. daphne adlı kullanıcının yorumundan anlıyoruz ki, Trustpilot ders karşılığı ısmarlama yorum yazdırıyor. Bu yüzden gördüğümüz pozitif yorumlara hemen ikna olmamamız gerektiğini anlayabiliriz.

Bunun dışında, Ekşi Sözlük’te iki sayfa yoruma sahip olan bu uygulama genel olarak takdir toplamış. Fakat bazı yorumlar da komisyon için link paylaşımı yapmış durumda. Yani, yorumların yarısı komisyonlu ve merak içerikliylen, diğer yarısı da beğenenlerden oluşuyor.

Lingoda Trustpilot Yorumlar

Trustpilot, ülkemizde çok ünlü olmayıp, aslında tüm dünyada aktif olan bir uluslararası Şikayetvar platformu. Bir önceki bölümde Lingoda’ın buraya ısmarlama yorumlar yaptırdığının ispatını görmüştük. Şimdi de genel bir Lingoda Trustpilot yorumlar tablosuna bakalım.

Lingoda Trustpilot yorumlar

Her ne kadar 5 üzerinden 4.4 iyi bir puan olsa da, Lingoda ile aynı kulvarda yarışan ve Trustpilot üzerinde 4.8 alan bir uygulama daha var: Flalingo. Dilerseniz, tüm online İngilizce uygulamalarının Trustpilot performanslarını değerlendirdiğimiz bu içeriğe bakabilirsiniz.

Trustpilot Lingoda yorumlar bölümünde görüyoruz ki, bu yüksek puana rağmen 5 tam puan sadece tüm yorumların yüzde 71’sini oluşturuyor. Yüzde 13’ü ise 1, 2 ve 3 yıldızlı yorumlar oluşturmuş. Şimdi sizlerle bazı yorumları paylaşacağım. Bakalım Lingoda kullanıcıları nasıl kötü bir deneyime maruz kalmış:

Yerli öğretmenler ve içerikler sayesinde tüm dersler oldukça iyiydi. Bir aylık sprint mücadelesine katılmama ve sprint’i titizlikle yönetmeme rağmen paranın yarısını iade etmediler. Son kursu ayın son gününde aldım, para iadesine başvurmuyorlar. Dürüst olmadıklarını düşünüyorum.

Engineer

Bu tarz parayı geri alamama konusunda çokça şikayeti bulmak mevcut. Her ne kadar bu uygulama ortalama üstü performans sergilese de, söz verdiklerini tam anlamıyla yerine getirmiyor imajını çiziyor.

Lingoda Şikayetvar

Yabancı Şikayetvar platformundan sonra, bir de yerli Şikayetvar Lingoda yorumlar ve değerlendirmelerine bakalım. Lingoda, bu platformda yalnızca iki yorum almış. Bu iki yorum da kullanıcı olmayanlara ait. Bunlardan biri, bilgilerinin izinsiz alınması ve sürekli mail yoluyla iletişime geçmesi yüzünden yakınmış. Diğeri de platformun aboneliğinden çıkmanın arayüz yüzünden zor olduğunu dile getirmiş. Aslında toplamda bu kadar az yorum olması çok da iyi bir şey değil. Lingoda’nın Türkiye’de yeterli sayıda kullanıcısı olmadığını anlıyoruz. Ekşi Sözlük yorumları da hali hazırda farklı dil seçenekleri üzerineydi. Sanırım ki, Lingoda online İngilizce için Türkiye’ye hizmet ağını genişletmemiş. Ayrıca, marka profilini oluşturmaması da profesyonellik dışı olarak değerlendirilebilir.

Lingoda Product Hunt Yorumlar ve Skoru

Product Hunt, aslında kullanıcı yorumu gibi değerlendirmeler barındırmıyor. Markaların başarılarını temsil ettiği bu platformda, diğer markalar ve kullanıcılar tarafından iş modelleri üzerinden değerlendirmeler yapılıyor. Fakat Lingoda gerekli etkiyi gösterememiş.

Lingoda, Product Hunt yorumlar bölümünde hiç varlık gösterememiş, ve sadece 3 beğeni (upvote) almış. Öte yandan, Flalingo geçtiğimiz günlerde öğrencilere sunduğu yapay zeka analiz koçu ile kısa sürede sektörden büyük tebrikler aldı. Bunu da Flalingo Product Hunt sayfasını ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Lingoda Alternatifleri Var Mı?

Lingoda uygulaması her ne kadar derli toplu görünse de grup derslerinin verimsizliği, müfredatın çok dağınık ve müşteriyi bağımlı hale getirmesi nedeniyle, zaten yüksek olan fiyatlar epey katlanıyor. Özellikle Lingoda yorumlar ve değerlendirmeleri gösteriyor ki, bu platform ülkemizde gerekli hizmet ağını oluşturamamış. Hele de İngilizce konusunda çok fazla öğrenciyi bünyesine katamamış. Bu da, müşteri hizmetlerinin kısıtlı çalıştığına işaret ediyor. Size tavsiyem, marketteki Lingoda alternatifi uygulamalara yönelmeniz. Bu içerikte farklı platformlar ve avantajlarını görebilirsiniz. Diğer tavsiyem ise, aceleci olmamanız yönünde. Diğer uygulamalara bakmadan kaydolmayınız. Bu öneriden sonra, bana da yazımı noktalamak düşer. Lingoda yorumlar yazımızdan bu kadar; bir sonraki çözüme kadar İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu