fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Cambly Kids Ebeveyn Deneyimi 10 Üzerinden 3.7 Puan Alıyor

Cambly Kids ebeveyn deneyimi hakkında anne – babaların gerekli araştırmayı yapması için, bu içeriği ele aldım. Cambly Kids, çocuklar için İngilizce konusunda öne çıkan platformlardan biri. Ünü sayesinde çokça aileye ulaşan bu platform, acaba bu şöhretin hakkını veriyor mu? Çocukların İngilizce öğrenmesi için Cambly Kids doğru yer mi? 10 ebeveyn ve çocukları bu platformu denedi ve tecrübelerini kaydetti. Bu yazıyı okumadan Cambly Kids’e başlamak hata olur!


İçindekiler

 1. Cambly Kids Ebeveyn Deneyimi Testi Hakkında
 2. Cambly Kids Pozitif Yönleri
  1. Ayşe Hanım’ın Cambly Kids Yorumu (10 Üzerinden 6)
  2. Burak Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 3)
  3. Şenay Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 3)
  4. Deniz Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 4)
 3. Cambly Kids Negatif Yönleri
  1. Seren Hanım’ın Cambly Kids Yorumu (10 Üzerinden 5)
  2. Çağrı Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 2)
  3. Halit Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 3)
  4. Gülce Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 4)
  5. Fatih Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 4)
  6. Hatice Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 3)
 4. Sonuç: Cambly Kids Ebeveyn Deneyimi Size Ne Anlatmalı?

Cambly Kids Ebeveyn Deneyimi Testi Hakkında

Bu içerikte odaklandığımız konu Cambly Kids’i kullanan ebeveynlerin tecrübeleri ve 10 üzerinden verdikleri notlar. Farklı platformlar için de bu testi uygulamıştım. Bu testte, 10 tane ebeveyn bir aylık süre ile Cambly Kids’i çocukları ile deneyimledi. Süreçte yaşadıkları iyi, kötü şeyleri not edip raporladılar. Ayrıca, ebeveynlerden 10 üzerinden bir puan vermelerini istedim. Sonuç olarak, Cambly Kids 3.7 puan aldı. Birazdan, öne çıkan negatif yorumları ve pozitif olanları bizzat ebeveynlerden dinleyeceksiniz. Testte yer alan her bir kişinin yorumunu sizlere sundum ve genel kanıyı yansıtmasını amaçladım.

Cambly Kids Pozitif Yönleri

Cambly Kids’in genel olarak pozitif yönlerini 4 tane ebeveynin doğrudan deneyimi ile inceleyeceksiniz. Bu seçtiğim yorumları, 10 katılımcı için de genellemek mümkün. Şimdi Cambly Kids kullanan aileler başlarından geçen güzel olayları anlatsın; biz dinleyelim!

Ayşe Hanım’ın Cambly Kids Yorumu (10 Üzerinden 6)

Kızım 12 yaşında. Okuldaki İngilizce derslerinden verim almak mümkün değil. İngilizce öğreten özel okullar da akıllara zarar bir şekilde pahalı olunca çareyi online kurslarda aradım. Taylan Hoca, Cambly Kids’i denememizi söyledi. Biz de böylelikle bu testin parçası olduk.

Cambly Kids uygulamasında devamlı eğitmen bulabilmek çok güzel. Bir ders için çocuk yol tepmek zorunda değil. Evde rahat rahat derse girmesi beni çok memnun ediyor. Cambly Kids’in bu esnek eğitim diye adlandırılan yönünü diğer velilere tavsiye ediyorum. Genel notum da 10 üzerinden 6.

Ayşe Hanım

Burak Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 3)

14 yaşında bir kız babasıyım. Cambly Kids’i hep duydum ama kullanmaya cesaret edemediğim noktada Taylan Hoca ile tanıştım ve bu platforma bir şans verdim. Belli negatif yönleri olsa da, platformu kullandıkça kızımın konuşma ve iletişim becerileri arttı. Bu şekilde İngilizce konuşmayı destekleyen konsept gerçekten fark yaratıyor.

Burak Bey

Şenay Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 3)

…O kadar kötü yorumu saydım, ama objektif olmam lazımsa, uygulamanın güzel yönleri de var. Uygulamada her an bir öğretmen aktif. Herhangi biri ile ders yapmak hoşuma gitmediyse de, kızım bundan keyif aldı. Her bir öğretmen, kendi kültürüne ait farklı şeyler anlatmış. Bu kültürel etkileşimi çocuğumla sevdiğimizi belirtmeliyim.

Şenay Hanım

Deniz Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 4)

Cambly Kids, çocuklar için İngilizce sürecini CEFR seviyelerine göre ayırmış. Bu seviyeler, İngilizce bilgisine göre şekillenmiş. Her ne kadar yaş faktörünün eklenmesi gerekse de, içerikleri uygun buldum. Oğluma seviyesi dışında şeyler öğretmeye çalışan olmadı. Bu uyumluluk bir artı olarak öne çıkıyor.

Deniz Hanım

Cambly Kids Negatif Yönleri

Cambly Kids uygulamasının kullanıcısı olan ebeveynlerin düşük puanları dikkat çekici. Elbette uygulamanın iyi özellikleri de göz ardı edilmesi de, sayıca az. Bu yüzden iyi başlayalım dedik ve 4 ebeveynimizin yorumlarıyla sizi buluşturduk. Şimdi, bu yorumları ebeveynlerin daha dikkatli okumasını istiyorum. Uygulamayı kullanmaya karar vermeden önce negatif yorumları analiz etmeniz faydanıza olacaktır.

Seren Hanım’ın Cambly Kids Yorumu (10 Üzerinden 5)

Uygulama her ne kadar güzel bir amaç için hizmet verse de, uygulama gerçekten vasat. Sürekli bir hatadır, çökmedir gidiyor. Böyle olunca dersten de kopuyorsunuz ve hakkınız yanıyor. Bir de öğretmenlere de ayıp oluyor sanki yüzüne kapatmışız gibi. Özellikle de bu sorunlar çocukların ilgisini yitirmesine sebep oluyor. Bu problem çözülürse kullanılır bir platform olacak.

Seren Hanım

Çağrı Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 2)

Cambly Kids, çocuğumun aldığı ilk İngilizce derslerini sağlayan online platform oldu bu test sayesinde. Fakat Taylan hocam alınmasın ama, pişman oldum. Benim oğlum henüz 5 yaşında ve okula başlamadı. Cambly Kids ile doğrudan bir İngilizce konuşma ortamına adapte olamadı hiç. Neyse ki bir miktar İngilizcem vardı ve o şekilde süreci yürütmeye çalıştım. Özellikle İngilizce bilmeyen ebeveynler yabancı öğretmenlerden önce Türk öğretmenleri denemeli. Cambly Kids öğretmenleri de çok profesyonel olmadığı için çocuğun ilgisini çekemiyor. Hatta bir tanesi hiçbir uyarı yapmadan dersten ayrıldı. Kötü bir deneyim yaşadık kısacası.

Çağrı Bey

Halit Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 3)

Bu uygulama dair yapacağım bir diğer olumsuz yorum ise müşteri hizmetleri ile ilgili olacak. Sanırım diğer platformlar danışmanlık da yapıyor. Ama Cambly Kids müşteri hizmetleri ne ürünü sattıklarını bile bilmiyor. Herhangi bir bilgi almak mümkün değil. Bir de sorun yaşandığı zaman çözüme yönelik çalışan bir sistem yok. Yaşadığınız sorunun yanı sıra, derdinizi anlatmak için harcadığınız zamana yazık oluyor. Bu kadar ilgisiz bir hizmet daha görmedim.

Halit Bey

Gülce Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 4)

Bu uygulamaya dair yaşadığım en kötü deneyim ödemeler üzerineydi. Bir aylık üyelik sonrası yine kartımdan para çekmeye devam etti. Bunu müşteri hizmetlerine bildirdim; bir değişim olmadı. Haksızca tahsil edilen parayı geri almam için çok fazla uğraşmam gerekti. O kadar reklam yapan, insana ulaşan bir marka nasıl ödeme konusunda bu denli vurdumduymaz davranabilir ki!

Gülce Hanım

Fatih Bey’in Yorumu (10 Üzerinden 4)

Bu platformun en kötü özelliği, bence eğitmen seçme sistemi. Diyoruz, bu öğretmen tam bize göre… Ama ertesi gün bulmak mümkün değil. Sil baştan başka bir öğretmenle başlıyoruz derse. Bir de öğretmen kalitesi de kötü olunca uygulama kullanılmaz hale geliyor. Sonuçta her şeyin öğretmene bağlı olduğu bir sistem var. Bir de çoğu öğretmen saat farkından ötürü, bizim müsait olmayacağımız zamanlarda aktif oluyorlar. Bu yüzden de epey sıkıntı çektik oğlumla.

Fatih Bey

Hatice Hanım’ın Yorumu (10 Üzerinden 3)

Bu uygulamaya 10 üzerinden 3 vermemin sebebi, sıfırdan İngilizce için yetersiz olması. Çocuklar için İngilizce sağlayan bir uygulamada bunu doğru bulmuyorum. Çünkü çoğu çocuk sıfırdan başlayacak. Öğretmenler yeteri kadar deneyimli olmadığı için çocuklar derse uyum sağlayamıyor. Her ne kadar basit iletişim kurulsa da, çocuklar konu öğrenmiyor. Oğlum da her ders “what is your name” “what is this color” sorusunu duymaktan sıkıldı. Kullandığımız bir ayın da yarısı çöp oldu bu yüzden. İlerleme sağlamak isteyenler Cambly Kids’ten uzak durmalı

Hatice Hanım

Sonuç: Cambly Kids Ebeveyn Deneyimi Size Ne Anlatmalı?

Cambly Kids popüler bir çocuklara özel İngilizce platformu olsa da, yorumlar gösteriyor ki pek çok konuda eksiği var. Özellikle eğitmenlerin yetersiz olması ve çocukların da sabırsızlığı bir araya gelince verim kaybı yaşanmış. Küçük çocuklar için de dezavantajlarıyla gelen bu uygulama, kötü bir kullanıcı deneyimi yaşatmış. Bu noktada, aynı testten en yüksek puanı alan çocuklara özel İngilizce uygulaması Flalingo Kids‘ten bahsetmeliyim. Eğitim danışmanları ve Türkçe konuşan öğretmenlerle de tüm ihtiyaçlarınıza yanıt bulabilirsiniz. Bunu ben değil, diğer ebeveynler bu test ile kanıtladı. Fakat karar yine de sizin. Umarız ki, bu yazımız sizleri bilgilendirmiştir. Geleceğimiz olan çocukların İngilizce eğitimini ihmal etmemeniz dileğiyle; görüşmek üzere!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu