fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Konuşarak Öğren Kullanıcı Deneyimi Testi: 10 Kişi 3.6 Puan Verdi

Konuşarak Öğren kullanıcı deneyimi, platforma olan merakınızı en tatmin edici şekilde dindirecek diye umuyorum. Bu platform yavaş yavaş popüler olsa da, bazı tutarsızlıklarıyla da bazı öğrencilerin kafasında soru işareti yaratmaya devam ediyor. Kağıt üzerinde Konuşarak Öğren ideal bir platform olabilir. Peki gerçekte nasıl? İşte bu soruları bugün yanıtlıyoruz. Gelin başlayalım!


İçindekiler

 1. Konuşarak Öğren Kullanıcı Deneyimi Testinin Amacı
 2. Uygulamanın Pozitif Yönleri
  1. Umut’un Deneyimi (10 Üzerinden 6)
  2. Leyla’nın Deneyimi (10 Üzerinden 4)
  3. Aykut’un Deneyimi (10 Üzerinden 3)
  4. Ömer’in Kullanıcı Deneyimi (10 Üzerinden 3)
 3. Konuşarak Öğren Negatif Kullanıcı Deneyimi ve Yorumları
  1. Ceylin’in Deneyimi (10 Üzerinden 3)
  2. Kaan’ın Deneyimi (10 Üzerinden 4)
  3. Burcu’nun Deneyimi (10 Üzerinden 4)
  4. Halide’nin Deneyimi (10 Üzerinden 4)
  5. Didem’in Deneyimi (10 Üzerinden 3)
  6. Oğuz’un Deneyimi (10 Üzerinden 2)
 4. Sonuç: Konuşarak Öğren İyi Bir Deneyim Yaşatmıyor

Konuşarak Öğren Kullanıcı Deneyimi Testinin Amacı

Konuşarak Öğren öğrenci deneyimi testinin asıl amacı, öğrencilere içeriden bilgi sağlamak. Elbette, tanıtımlarla gayet cezbedici olan platformlar, gerçekte nasıl diye sormak da lazım. Sonrasında, online İngilizce süreçlerinde benden ipucu bekleyen öğrencilerle farklı platformları deneyimlemeleri ve raporlamalarını söyledim. Bu içerikte, genel bir kullanıcı deneyimi testi ve sıralamasını görebilirsiniz. Fakat Konuşarak Öğren hakkında da sorular aldığım için, 10 öğrencime bu uygulamayı denemelerini söyledim. Bir ay boyu buradan ders alıp, iyisiyle ve kötüsüyle not ettiler. Sonucunda ise Konuşarak Öğren, ortalama 3.6 puan aldı. İşte o yorumlar:

Uygulamanın Pozitif Yönleri

Öğrencilerden, pozitif deneyimleriyle bir liste oluşturmasını söylemiştim. Eğer böyle bir istekte bulunmasaymışım, elimiz boş kalacakmış. Her şeye rağmen pozitif bir yön görme pratiği edinmiş olan öğrenciler, uygulamaya artı kazandıran özelliklerden kısaca bahsetmişler. Fikir ortaklığı olan konuları yansıtan seçmelerle işte öğrenci yorumları:

Umut’un Deneyimi (10 üzerinden 6)

Ders dışında yardımcı materyaller, Konuşarak Öğren uygulaması için büyük önem taşıyor. Bu materyaller çok kaliteli ya da pahalı değil ama iş görüyor. Özellikle pratik eksikleri olan kişiler Konuşarak Öğren ile gerekli İngilizce becerilerini tamamlayabilir. Konuşma dersleriyle de boşluklar doluyor diyebilirim. Ancak benim için vasatın biraz üstünde, güzel bir deneyimdi.

Umut

Leyla’nın Deneyimi (10 Üzerinden 4)

Bu platformda seviye atlamak için bir sürü ders yok. Ders dakikaları kısa olsa da, hedef seviyeye varmam muhtemelen çok zaman almayacak. İşi uzatmadan gerekli şeyleri öğretip, konuşma pratiği yaptırıyorlar. Gerisi de öğrenciye kalmış. Şayet siz de ben gibi ders dışında da İngilizce öğrenmeye hazırsanız, bu platform işinize yarayabilir.

Leyla

Aykut’un Deneyimi (10 Üzerinden 3)

Kötü yanlarını geride bırakıp, olumlu bir yanına bakacak olursak, eğitim danışmanlığı diyebilirim. Derslerden önce haber verilmesi gayet güzel. Bazı öğrenciler kötü deneyim yaşasa da, benim ilerlemem konusunda ilgili bir eğitim danışmanım vardı. Bir şekilde öğrenciye özel hissettiren bir sistem oluşturmuşlar. Bu açıdan Konuşarak Öğren uygulamasının hakkını vermek gerek.

Aykut

Ömer’in Deneyimi (10 Üzerinden 3)

Sitesindeki arayüzü kötü olduğu için ilk başta hiç umut vermese de, kendini geliştirmeye açık bir platform. Bir aylık süreçte bir bağlantı hatası, uygulama çökmesi gibi başıma gelmesinden korktuğum sorunları yaşamadığım için, bu uygulama bir artıyı hak etti.

Ömer

Konuşarak Öğren Negatif Kullanıcı Deneyimi ve Yorumları

Bu uygulamaya dair bir sürü negatif taraf bulan öğrencilerim beni şaşırttı. Çok eleştirel yaklaşmış olsala gerek. Fakat bazı konularda öğrencilerin fikirlerinin ortak olduğunu da gördüm. Fakat itiraf etmem gerekirse, katılmamak elde değil. Bu içerikte de internetteki diğer yorumları okursanız, bu benzerliği siz de farkedeceksiniz. Yani, Biz şimdilik İngilizceciden.com testine odaklanacağız. Sonrasında da buradan alternatiflere bakabilirsiniz.

Ceylin’in Deneyimi (10 Üzerinden 3)

Konuşarak Öğren ders süreleri inanılmaz kısa. En uzun süre olarak tanınan 30 dakika bile diğer platformların kısa süre opsiyonuyla başa baş neredeyse. Bu kadar süre de hocayla tanışırken harcanıyor. Hocalar da zaten hayattan bıkmışlar; bir şey öğretme şevki göremedim kimsede. Benden en büyük eksiyi alan, anlamsızca kısa ders süreleri oluyor.

Ceylin

Kaan’ın Deneyimi (10 Üzerinden 4)

Konuşarak Öğren’in benim için en negatif yönü fiyatları. Konuşarak Öğren fiyat ve maliyeti diğer kurslara kıyasla pahalı. Özellikle kısacık derslere, hangi akla hizmet, bu fiyatları istiyorlar. Dersler de bunun karşılığını vermiyor bence.

Kaan

Burcu’nun Deneyimi (10 Üzerinden 4)

Bu platformun en kötü özelliğini tanımlayacak olursam, eğitmenler derim. Derste kamera açmıyorlar. Ders işlerken de bir yandan başka işleri hallettiklerine dair kuvvetli şüphelerim var. Bu iş ahlakına sığmadığı gibi derslerden verim almam da imkansız hale geldi. Ayrıca “Amerikan” diye her yerde bahsettikleri eğitmenlerin de yeterli beceriye ve eğitime sahip olmadığını da düşünüyorum. Konuşarak Öğren daha iyi öğretmenlerle çalışmalı ve dersleri takip etmeli.

Burcu

Halide’nin Deneyimi (10 Üzerinden 4)

Bu platformda ders sürelerinin kısa olmasının yanı sıra, her dersi farklı bir öğretmenle işliyor olmamız çok işlevsiz. Ben istiyorum ki, öğretmen beni tanısın; ben onu tanıyayım. Böylelikle dersler hem eğlenceli hem de daha üretken geçebilir. Kısacık ders süresinde öğretmenle birbirimize alışmak imkansız ve bu da derslerde konu işlemeye ve soru sormama engel teşkil ediyor. Youtube’dan ders dinliyormuşum gibi pasif rol oynamama rol açtığı için maalesef düşük bir not veriyorum.

Halide

Didem’in Deneyimi (10 Üzerinden 3)

Konuşarak Öğren sitesinde sürekli bir kitap üzerine vurgu yapmışlar. Fakat ortada kitap falan yok; sadece oradan toplama buradan derleme notlar var. Bunca zamana kadar farklı diller öğrendim, İngilizce kursları aldım. Hepsinde belli bir kitap veriliyor ve konular onun üzerinden işleniyordu. Konuşarak Öğren masraftan kaçmamak için en temel gereksinimimizi bile sağlamıyor. Bu notlar internette ücretsiz de varken, bu platforma neden para vermeliyim?

Didem

Oğuz’un Deneyimi (10 Üzerinden 2)

Bu uygulamanın sağladığı eğitim danışmanı, şu ana kadar tek bir sorunumu çözmedi. Eğitmenin gelmediği dersleri bildirmeme rağmen, hakkım olan dersler yandığı gibi ücret iadesi dahi yapmadılar. Derslere bağlanamama sorunu yaşadım, yine bir çözüm bulunamadı. Bu platformda öğrenciyseniz, sorun çıkmaması için dua edin. Çünkü sorun yaşadığınız an suçlu ilan edildiğinizle kalıyorsunuz.

Oğuz

Sonuç: Konuşarak Öğren İyi Bir Deneyim Yaşatmıyor

KOSGEB destekli Amerikanvari bir garip uygulama Konuşarak Öğren, bugünkü konumuzdu. Bu uygulamayı öğrencilerimiz belirli bir teste tabi tuttu. Bunun üzerine, sizler için negatif ve pozitif yanlarını sıraladılar. Elbette her bir yorumu buraya taşıyamazdım. Ancak, her bir öğrenciden bir yorum seçip genel tabloyu yansıtmaya çalıştım. Şayet Konuşarak Öğren aradığınızı vermiyorsa, benzer bir testle kendini ispatlayan Flalingo‘ya bakmanızı tavsiye ederek bu yazımı da noktalıyorum. Butik olarak başlayıp iyice büyüyen Flalingo epey ilginç bir uygulama. Müşteri desteğiyle kötü deneyimin önüne geçen Flalingo’yu kullanıcılar pek bir tutuyor. Bu öneri de burada kalsın; belki ihtiyacı olan alır. Bir sonraki içerikte görüşünceye değin; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu