fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

E-Talk School İnceleme: Online İngilizce Çözümleri Arasında Mı?

E-Talk School inceleme yazısı, yine online İngilizce platformu avından getirdiklerim arasında. Henüz yeni oluşmuş bu platform hala daha öğretmen kadrosu oluşturma aşamasında. İngilizce ile öne çıkan platformda farklı dil seçenekleri de var. Biraz ilginç, fakat yine de alışkın olduğumuz çizgide ilerleyen E-Talk School acaba size aradığınız İngilizce çözümünü sunacak mı? Merak ediyorsanız, buyurun incelemeye!


İçindekiler

 1. E-Talk School: İlk Karşılaşma
 2. E-Talk Nedir?
  1. E-Talk Ders Sistemi İnceleme
  2. E-Talk School Ders İçerikleri
  3. Deneme Dersi
  4. E-Talk School Fiyatlar
   1. E-Talk School Özel İngilizce Öğretmeni Fiyatları
   2. E-Talk School Paket Fiyatları
   3. E-Talk School Bu Fiyatlara Değer Mi?
  5. E-Talk Müşteri Hizmetleri
 3. E-Talk School Benzeri Uygulamalar
 4. Sonuç: E-Talk School Ücretleriyle Bize Veda Ediyor

E-Talk School: İlk Karşılaşma

E-Talk School hakkında muhtemelen internetteki ilk inceleme yazısını şu an kaleme alıyor olabilirim. Bu platformu internette ilk gördüğümde basit bir uygulama olduğunu düşündüm. İsminden dolayı olsa gerek, basit egzersiz ve pratik yapacağınız bir mobil platform gibi izlenim oluşturuyor. Fakat öyle değilmiş.

E-Talk Nedir?

E-Talk, birebir ders almanızı mümkün kılan bir online İngilizce platformu. Bu platformda asıl vurgu “özel İngilizce” öğretmeni üzerine. Kendi ihtiyacınızı belirleyip, gerekli filtreleri oluşturmanız lazım. Sonra buna uygun eğitmenler size listelenecek. O noktada, her eğitmenin ders başı ücretinin farklı olduğunu da göreceksiniz.

Fakat bunun yanı sıra, belli paketler de tanımlanmış. Hem özel öğretmen, hem de paket ders fiyatları neye göre belirleniyor; ikisi aynı anda nasıl yürüyor anlamam biraz vakit aldı.

E-Talk School Ders Sistemi İnceleme

Bu uygulamada iki temel seçenekle ders alabilirsiniz. Bir tanesi özel hoca ile çalışmak, diğer de paket almak. Aslında bu uygulamanın sitesi epey kötü dizayn edilmiş. Paketlerin varlığını sonradan fark ettim. Özel hocalara erişmeniz de çok kolay. zaten tüm sistem sizi bu eğitmenler listesine götürüyor. Sonra gerekli filtrelemeler ile kendinize uygun düşen bir eğitmeni bulup ders rezervasyonu yaptırıyorsunuz.

Diğer bir seçenek ise paket almak. Bu paketler, yine ders başı ücret vurgusuyla oluşturuluyor. Paketler ile çalışmak isterseniz, ya native ya da native yakını olarak iki seçeneğiniz var. Elbette native hocalara daha fazla fiyat biçmişler. Aylık otomatik yenilemeli ya da tek aylık olarak da paketler özelleştirilmiş. Kısacası, sistem ya özel öğretmenle, ya da paketle çalışmak şeklinde ilerliyor.

E-Talk School Ders İçerikleri

E-Talk içinde bir sürü seçenek mevcut. Diğer dil dersi alternatiflerini kenara bırakıyorum. Bu uygulamada sınav özel İngilize paketleri, havacılık İngilizcesi, sokak İngilizcesi, genel İngilizce, bankacılık İngilizcesi gibi çok fazla seçenek var. Bunlar da ayrı paketler halinde de gelebiliyor.

Deneme Dersi

Uygulamayı merak ettiniz ve bir deneme dersi almak istiyorsunuz. Bu uygulamada deneme dersi, tam 10 Dolar. Türk Lirasına bile çevirme ihtiyacı gütmemişler. Yarım saatlik bu deneme dersi, piyasadaki fiyatların çok üzerinde.

E-Talk School Fiyatlar İnceleme

Geldik en can alıcı noktaya… E-Talk School fiyat inceleme bölümümüz biraz uzun ve belki de kada karıştırıcı olacak. O yüzden adım adım gitmekte fayda var.

E-Talk School Özel İngilizce Öğretmeni Fiyatları

E-Talk School üzerinde şayet özel eğitmen ile çalışmak isterseniz, şu örnek ortalama fiyatlar yansıtıyor:

Öğretmen İsmi25 Dakikalık Ders Ücreti 50 Dakikalık Ders Ücreti
Carlos Daniel T.17.9 USD31.5 USD

Bu, görece düşük bir fiyat çünkü bu eğitmen İngilizceyi anadil olarak konuşmuyor. Anadili İngilizce olan eğitmenler ise, 25 dakika için 25,5 USD, 50 dakika için 42,5 USD istiyorlar. Bu fiyatlar, piyasa ortalamasının 5 katından bile daha pahalı.

E-Talk School Paket Fiyatları

Eğer paket fiyatları seçeneği görmek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz. Sitede sayfanın en sonuna gidip, alt bölümdeki seçenekler arasından da bulabilirsiniz.

Ayda 4 Ders

$125 (Aylık)

$31 (Ders Başı)

Aylık 3750 TL

Ayda 8 Ders

$245 (Aylık)

$30.4 (Ders Başı)

Aylık 7350 TL

Ayda 12 Ders

$355 (Aylık)

$29.8 (Ders Başı)

Aylık 10650 TL

Bu tabloda gördüğünüz fiyatlar, otomatik ödemeli ve aylık tekrarlamalı üyelik için geçerli. Ayrıca, bu pakete dahil olursanız ders alacağınız öğretmenler native grubundan olmayacaklar.

Ayda 4 Ders

$200 (Aylık)

$50 (Ders Başı)

Aylık 6000 TL

Ayda 8 Ders

$390 (Aylık)

$49 Ders Başı

Aylık 11.700 TL

Ayda 12 Ders

$575 (Aylık)

$48 Ders Başı

Aylık 17.250 TL

Bu son tablo da, native hocaların bulunduğu paket fiyatlarına ait. Gördüğünüz gibi bu fiyatlar çok pahalı. Sebebine dair bir fikir oluşturamayacağım çünkü piyasada bu kadar yüksek fiyata bir içerik görmedim. Örneğin, bu yazıda popüler platformlar ve ders başı ücretlerini ele almıştım. En yüksek ders başı ücret bile, E-Talk platformunun en ucuzundan iki katı daha uygun neredeyse.

E-Talk School Bu Fiyatlara Değer Mi?

E-Talk School denemeye değer mi

Bu uygulamanın fiyatları yüksek. Fakat aşırı yüksek. Peki gerçekten müthiş bir içerik sağladığı için mi? Emin değilim. Sizin de bildiğiniz gibi piyasada pek çok online İngilizce kursu var. Bu kurslar birebir dersler sağlayıp, native ya da o seviyede İngilizce bilen eğitmenlerle çalışıyorlar. Buraya kadar E-Talk ve diğerleri başa baş gidiyor. Fakat dersin içeriğine dair bilgi de alamıyoruz. Bu platformda hang kaynaklar işleniyor, nasıl bir sertifika sağlanıyor, bir bilgimiz yok. Henüz sitenin de inşasının tamamlanmadığını düşünüyorum; çünkü çok eksik ve hatalı kısımlar mevcut. Herhangi bir yorum da bulmak mümkün değil. Ayrıca, E-Talk’a air öğretmen alım ilanlarını da LinkedIn gibi sitelerde de görebilirsiniz. Yani özel bir eğitmen seçim süreci de yok. Bu platform bu kadar çılgın paraları isterken, gözünüz alternatiflerde olmalı.

E-Talk Müşteri Hizmetleri

Tabi bu uygulamanın destek ekibini de inceleme bölümüne eklemek için denemeler yaptım. Her ne kadar site dilini Türkçe yapsam da, chat sayfası her daim İngilizce olarak kaldı. Peki İngilizce bilmeyen ve öğrenmek isteyen kişi nasıl iletişim kurmalı? Neyse, nihayetinde kısa sürede yanıt veren bir sistemleri var. Fakat Türk bir destek ağı oluşmamış henüz. Sitede hem öğretmen başı ücret, hem de paket ücretinin farklarını ve sebebini sordum. Bu konuda hiçbir bilgi vermedi. İlk önce native ya da native yakını eğitmen seçmem gerektiği söyledi. Kısacası, paket almaya itiyor sistem. Çünkü paketlerde ders başı ücretler daha yüksek her ne hikmetse!

E-Talk School Benzeri Uygulamalar

Bu uygulamaya dair deneyim edinmiş kimse yok. Bir de fahiş fiyatlar eklenince, yaklaşmak mümkün değil. Şayet İngilizce öğrenmek istiyorsanız seçenekleriniz çok. Birebir dersler alıp, konuşarak öğreneceğiniz platformları görmek için bu içeriği ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yine 25-50 dakikalık seçeneklerle, anadili İngilizce olsa da olmasa da aynı fiyattan ders alacağınız, kalitesi kanıtlanmış Flalingo sizi bekliyor. Öğrenciler bu platforma tam not verdiği için ben de rahatlıkla öneriyorum. Düzenli ders alıp hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilen dersleri ve her oturumda dilerseniz aynı öğretmenle bir araya gelmeniz için Flalingo en ideali.

Sonuç: E-Talk School Ücretleriyle Bize Veda Ediyor

E-Talk School isimli bu yeni platformu inceleme altına aldığımız bu yazıda, sonuçlar pek iyi değil. Çok da kaliteli bir içeriği olmasına rağmen fahiş fiyatlar talep eden bu uygulama, benim için eleniyor. Her ne kadar bütçe sorununuz olmasa da doğru düzgün bir destek ağı, planı ve materyali olmayan bu uygulamaya bel bağlamayın derim. Bu öneriyi de buraya koyduktan sonra yazımı noktalıyorum. Bir sonraki içerikte görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu