fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
EF English LiveGenelOnline İngilizce

EF English Live İade Politikası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

EF English Live iade politikası, bu uygulamayı kullanacaklar için bu yazıda en ince ayrıntılarına kadar ele alındı. EF English Live büyük bir markanın parçası olarak, online İngilizce uygulamaları arasında kendi yerini sağlamlaştırmaya çalışırken, büyük söylemlerle müşteri kitlesini genişletmeye çalışıyor. Bu yazıda, uygulamanın bir koz olarak sunduğu iade avantajının, sizin için nasıl bir soruna dönüşebileceğini göstermek istiyorum. Umarım bu sayede tüm haklarınız ve haklarınız kadar sorumluluklarınızı da iyice kavrarsınız. Günü geldiğinde EF English Live ile pişman olmamanız için doğru yerdesiniz. Şimdi peşime takılın ve iade politikasını en açık şekilde yeniden ele alalım!


İçindekiler

 1. Bilmeyenler İçin: EF English Live Nedir?
  1. Ders Sistemi
  2. EF English Live Fiyatlar
  3. EF English Live Kullanıcı Deneyimi
 2. EF English Live İade Politikası: Tüm Dikkat Etmeniz Gerekenler
  1. EF English Live Deneme Süresi ve 14 Günlük İptal Süresi
  2. 90 Günlük Memnuniyet Garantisi ve İptal Hakkı
   1. EF English Live Ürün İptal ve Garanti Politikası
  3. EF English Live İade Politikası Metninde Temkinli Olmanız Gereken Noktalar
 3. Sonuç: EF English Live İade Politikası Gözümüzü Korkutuyor

Bilmeyenler İçin: EF English Live Nedir?

EF English Live, Education First isimli global bir eğitim şirketinin bir online İngilizce öğretim platformudur. Aslında Open English, Cambly ve Flalingo muadili olarak sayabiliriz. Bu şekilde belirtmemin nedeni, internette arattığınızda, görmek istediğinizden farklı içeriklere sapma ihtimalinizi görmemden kaynaklanıyor. Kafanız karışmasın diye bu şekilde toparlamak istedim. Şimdi gelin, bu online platform nasıl işliyor ve neler sağlıyor, özet şeklinde hızlıca bakalım.

Ders Sistemi

EF English Live, hem grup hem de birebir dersler sunuyor. Genel olarak ders verdiği konular akademik İngilizce, sınav İngilizcesi, seyahat İngilizcesi, iş İngilizcesi gibi çeşitleniyor. Elbette EF English Live her bir konu üzerinde durup farklı eğitim modelleri geliştirmiyor. Yalnızca ders içinde üzerine durulacak konuları örneklemek için belirtiyorlar. Çünkü kim 6 aylık üyelikle seyahat İngilizcesi almak ister? Burada sistemi yanlış anlamayın isterim.

EF English Live Fiyatlar

EF English Live fiyatları konusuna gelelim ki, iade politikası konusunda ele alacaklarımız olgunlaşsın. Bu EF English Live, maalesef çok fazla özelleşir bir müfredata sahip değil. Bu platformda sadece birebir ya da sadece grup dersi alma şansınız yok. Tek pakette hem birebir, hem de grup dersleri var. Yalnızca birebir derslerin sayısını ister artırabilir, isterseniz de azaltabilirsiniz. Fiyat da bu oranda değişiyor.

Paket SüresiDers ŞekliFiyatDers Süresi
Paket 1
(yıllık üyelik)
Ayda 30 özel ders + Ayda 4 birebir ders436 $ = 12.396 ₺ (aylık)Birebir ders:
40 dk
Paket 2
(yıllık üyelik)
Ayda 30 özel ders + Ayda 8 birebir ders556 $ = 15.812 ₺ (aylık)Grup dersi:
45 dk

Yani grup derslerine aslında biçilen bir fiyat yok. Fiyatta belirleyici olan birebir dersler sayısı. Yani EF English Live’ın sundukları gözünüze çok gelse de, grup dersleri bu firma için bir gelir ya da gider sağlamıyor. Bu yüzden, aslında ders başı ücret görünenden daha fazla oluyor. Zaten grup dersleri de rakip platformdakilerden çok daha kalabalık olduğu için verim alma şansınız da yok. Eğer EF English Live maliyetini hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu içeriğe tıklamanız kâfi.

EF English Live Kullanıcı Deneyimi

Peki bu uygulamayı kullanan memnun kalıyor mu? Bunu öğrenelim ki, iade politikasının yardıma koşma ihtimalini de ölçeklendirelim. Şayet kullananlar memnun kalmıyorsa, siz de kullandığınız üyeliği iade edip paranızı geri almanın yollarını arama durumuna düşebilirsiniz.

ef English Live trustpilot

EF English Live kullanıcı deneyimi çok değişken. Özellikle Ekşi Sözlük’te yorum sildiren bu platform, Trustpilot isimli sitede 4.1 almış; ki bu pek de iyi sayılmaz. Çünkü aynı kulvarda yarıştığı rakibi Flalingo 4.8 almış durumda ve zirvede. Şayet bu konu hakkında detayları öğrenmek istiyorsanız, tıklayarak içeriğimizi okuyabilirsiniz.

EF English Live İade Politikası: Tüm Dikkat Etmeniz Gerekenler

Geldik asıl konumuza… Tıklayarak ulaşacağınız EF English Live kullanım iptal ve iade politikası, öğrencilerin çok hassas olması gereken bir mevzu. Bazı markalar ilk başta sizi ürüne ikna ederken, iptal şansınızı bir koz olarak kullanıyor. Fakat günü geldiğinde, hakkınızdan faydalanmak o kadar da kolay olmayabilir. İade politikası metnindeki bazı boşluklar, başınıza çorap örebilir. Umarız ki iptal noktasına gelmediğiniz bir eğitim alırsınız. Fakat bu şansınıza dayanarak seçim yapacaksanız, gerekli uyarılar ve bilgiler bu yazıda yer alacak.

EF English Live Deneme Süresi ve 14 Günlük İptal Süresi / Feshetme Süresi

EF English Live’a üye olmaya karar verdiğinizde, müşteri hizmetleri tarafından aktarıldığı üzere, 14 günlük bir deneme süresine girmiş oluyorsunuz. Fakat bu deneme süresi ücretli. Yani, standart prosedürü takip ederek aylık ya da tek çekim olarak ücret tahsil ediliyor. Bu 14 gün boyu, bir nevi ürünü deniyorsunuz. Eğer bu sürede beklediğinizi bulamazsanız, üyeliğinizi iki haftalık aşamada iptal ediyorsunuz ve para iadesi talebinde bulunuyorsunuz. Hatta EF English Live, buna dayanarak bir deneme dersi hakkı tanımıyor.

90 Günlük Memnuniyet Garantisi ve İptal Hakkı

EF English Live iade politikasında en dikkatli olmanız gereken nokta, size tanınan memnuniyet garantisi ve 3 ay içinde ürün iptal ve para iade politikası. EF English Live, ürününe güvendiklerini ve her öğrencinin memnun kalacağını söylüyor. Şayet memnun kalmazsanız 90 günlük aldığınız tüm derslere rağmen paranızı geri alabileceğinizi iddia ediyorlar. Elbette bunun belli şartları da var.

EF English Live Ürün İptal ve Garanti Politikası

90 gün içinde garanti hakkınızı kullanıp aldığınız hizmeti iade etmek için yerine getirmeniz gereken kurallar var. Bu kurallar;


 • Markanın yeni bir kullanıcısı olmak,
 • 3 aylık sürede en az 1 adet bireysel pratik ünitesi bitirmiş olmak,
 • Bir üniteyi bir eğitmenle başarılı olarak tamamlamak.

EF English Live İade Politikası Metninde Temkinli Olmanız Gereken Noktalar

Yukarıdaki bölümde memnuniyet garantisi olarak tanımlanan süreçten, iptal ve iade politikasından bahsettik. Fakat bunlar işin kolay yanı. Herkes, aldığı ürünün gerekli politika metnini çok dikkatlice okumalı fakat çoğumuz bunu yerine getirmiyoruz. Ben sizler için bu metindeki ucu açık cümleleri ve durumları burada özet halinde sunacağım. Başlayalım!


 • İptal süreçlerini yazılı olarak beyan etmelisiniz. Bu süreçin takipçisi olun.
 • Aboneliğiniz askıya alındıysa ya da dondurulduysa bu iptal süreci işleme koyulmaz.
 • “Kötüye kullanma” tespiti sonrası iptal talebiniz reddedilir.
 • İlk 14 gün dışında gerçekleşen iade süreçlerinde talep edilen ödenekte EF English Live yüzde 30’luk kesinti yapar.
 • EF English Live sözleşme maddelerini haber vermeksizin değiştirme ve işleme alma hakkına sahiptir. Kayıt sonrası iptal ve iade koşulları sizden habersizce değişir ve sizi de kapsar.

Özellikle son iki maddeye çok dikkat etmelisiniz. Şayet 15. gün memnuniyet garantisine sığınarak aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz yüzde 30 kesinti ile karşılacaksınız. Şayet EF English Live sözleşmede değişiklik yaparsa, belki de iptal şansınız hiç kalmayacak. Burada, EF English Live diyor ki, ben müşterinin bana güvenini suistimal etmeye hazırım. Çünkü, sözleşme sonrası değişiklik yapmak benim nezdimde kabul edilir değil. Bu yüzden, sizi uyarma isteği ve ihtiyacı hissettim.

Sonuç: EF English Live’ın İade Politikası Gözümüzü Korkutuyor

Sonuç: EF English Live iade politikası gözümüzü korkutuyor çünkü sözünden cayacağını beyan ediyor. EF English Live, müşteri çekme amacıyla büyük bir vaatle çıkageliyor. Şayet buna dayanarak bu online İngilizce kursuna kaydolacaksınız, bana da yükümlülüklerinizi açıklamak düşer. İade politikası, sadece müşteri hizmetlerinin tanımıyla kabul edilmemesi gereken resmi bir evraktır. Bu yüzden, sadece lafa bakmayın ve haklarınızı, yükümlülüklerinizi okuyun. Ben sizin için bu şartları okuduğumda, görüşmeler sırasında bahsi geçmeyen yüzde 30 kesintisine ulaştım. Daha da korkutucu olanı ise, EF English Live her an bu maddeleri değiştirip sizi bu haktan mahrum bırakma ihtimaline sahip olması. Bunlara çok dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizleri uyardıktan sonra, bana da bu yazıyı noktalamak düşer. Adımlarınıza dikkat edin; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu