fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Just English Online Kurslarını Değerlendiriyoruz

Just English online kursları bugünkü konumuz oluyor. Bu kursların sizlere gerekli İngilizce yeteneklerini katıp katamayacağını değerlendiriyoruz. Just English İngilizce kursları belli bir üne sahip olsa da, günümüz popüler online İngilizce kurslarıyla yarışabilir mi? Bunları beraberce ele alıp, bir karar vermeniz için derleyip toparlayacağım. İyi okumalar!


İçindekiler

 1. Just English Nedir?
 2. Just English Online Kursları Hakkında İnceleme
  1. Just English Online Kurs Seçenekleri
  2. Kurs ve Ders Yapısı
  3. Just English Fiyatlar
  4. Just English Müfredat ve Eğitim Sistemi Kaliteli Mi?
  5. Just English Yorumlar
   1. Şikayetvar Yorumları
   2. Ekşi Sözlük Yorumları
 3. Bu Platform İngilizce Konuşturur Mu?
 4. Sonuç: Just English Tercih Edenler Kararını Gözden Geçirmeli

Just English Nedir?

Just English nedir konulu bölümde, ilk önce bu kursa dair genel bir tanım yapacağız. Konuğumuz Just English, birden fazla ilde, birden fazla şubede yüz yüze dersler veren bir İngilizce kursu. Fakat online platformların yükselişine kayıtsız kalmamış olsa gerek, artık online dersler de veriyor. Just English kurumunun her şehirde olmadığını da göz önünde tutarsak, kendilerince güzel bir yatırım da yapmış sayılırlar.

Just English, her seviye için derslik açarak öğrencilere İngilizce içeriği sağlıyor. Bunun yanı sıra sınav özel dersler de bu kursta sağlanıyor. Bir sürü farklı içerik, ders planı ve kafa karıştırıcı indirimle bezenmiş bir sitesi olan bu Just English kursunun çevrimiçi performansını merak ediyorum açıkçası. Siz de benimle aynı düşüncedeyseniz, takılın peşime!

Just English Online Kursları Hakkında İnceleme

Just English, zamanla büyümüş ve şu an New York şubesini kutluyor olsa da, online markette rekabet çok zor. Hele pek çok yüz yüze kursun online eğitime geçişi pek sancılı. Çünkü gerekli altyapı sağlanmadığı gibi, piyasanın büyük oyuncularının benimsediği sistemi sağlamıyorlar. Geleneksel ve işlevsiz metotlar da yüz yüze kursların prangası olup, çevrimiçinde de devam ediyor. Bakalım Just English nasıl bir çevrimiçi eğitim sağlıyor? Benzeri yüz yüze kurslar gibi geride mi kalıyor? Yoksa onu ön plana çıkarak hamleleri var mı?

Just English Online Kurs Seçenekleri

Online performansı merak konusu olan bu kursumuzun seçeneklerine bakalım. İlk olarak bizi 2 seçenek karşılıyor. Bunlardan biri Genel İngilizce iken, diğeri de sınav İngilizcesi oluyor. Genel İngilizce bölümünde alacağımız dersleri, seviyelere göre ayırmışlar. Yani, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate olarak genel profile uygun bir adımlama var. Her ne kadar birebir ders seçeneği var olsa da, telefonla aradığım noktada işler grup derslerine döndü. Bunu da bilginize sunmak isterim.

Kurs ve Ders Yapısı

Online dersler Zoom üzerinden yürüyor. Fakat esnek eğitim imkanı sağlanmıyor. Dersler haftanın belli bir günü ve saatine toplanmış durumda. Yani normal kurstan tek farkı, derslere ev ortamında girmeniz. Onun dışında kendi uygun vaktiniz için ders alma imkanı yok. Ayrıca, bilgi almak için aradığımda da, online ve yüz yüze arasında sadece belli bir ücret farkının olduğunu gördüm. Bunun yanı sıra eğitim teknikleri olarak bir fark bulmak mümkün değil. Görüyoruz ki, Just English de çevrimiçi düzene ayak uyduramamış. Yani, burada alacağınız dersler bildiğiniz sınıf düzeni konu işleme üzerine olacak.

Just English Fiyatlar

Peki bunlar ne kadar fiyata geliyor? Just English ile alacağınız bir seviye, yani bir kurluk ders süresi iki buçuk ay. Her ay vermeniz gereken fiyat ise ödeme yöntemine göre değişiyor. Havale ile aylık fiyat 4390 TL iken, kredi kartı ile ödeme tercih ederseniz 4690 TL oluyor. Bir aylık fiyat, bu eğitim sistemi için biraz tuzlu. Çünkü bu kurslar herhangi bir pasaj kursundan farklı olamıyor. Online İngilizce platformlarının yaygınlaşmasının temel nedeni ise, bu kursların bize İngilizce öğretememesiydi. Aynı metodu Zoom üzerinden almak, bir şey değiştirmez. Şayet fiyatlar konusunda aklınızda net bir tablo yoksa bu yazıyı okumalısınız. Tüm markaların fiyat bilgisi ve ders başı ücretiyle, -kalabalık dersler yerine özel olarak- Just English platformunu karşılaştırabilirsiniz. Bu arada yüz yüze kurs fiyatlarını merak edenlere de şunu ileteyim; yüz yüze kurslarda vermeniz gereken bu yazıda belirttiklerimden çok daha yüksek olacak.

Just English Müfredat ve Eğitim Sistemi Kaliteli Mi?

Peki Just English bu fiyata ve vereceğiniz emeğe değer mi? Müfredatı kaliteli mi? Bu konuda kesin bir yanıt veremem. İngilizce konuşmak için kaliteli içerik tek başına yeterli değildir. Bu süreçten bir kazanç sağlamak için başat faktör olarak bireysel eforu gösterebiliriz. Fakat Just English platformunun kurs sisteminde, ezberci eğitimi reddeden yöntemlerin izine rastlayamıyoruz. Bunun ne demek olduğu az çok belli.

Just English Yorumlar

Elbette yorumlar da öğrencilerin karar verme süreçlerinde etkin bir ole sahip. Bu yüzden Just English yorumlarına birlikte bakalım isterim. Fakat baştan uyarmam lazım ki, bu yorumlar şube bazında ve yüz yüze eğitim için yazılmış durumda genellikle. Fakat her iki sistemde de aynı eğitmenler çalıştığı için bu noktada sorun yaşamayız diye umuyorum.

Just English Şikayetvar

Just English Şikayetvar yorumlarına baktığımızda, markanın 5 üzerinden 1.9 gibi içler acısı puanını görüyoruz. Bu şikayetlerin bazısı ödeme durumu, bazısı ders açılmaması, bazısı da eğitim kalitesi konularında. Ve maalesef ki, markanın çözüm bulduğu şikayet sayısı da 132 içinden yalnızca 13 tane. Bence bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Just English Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük’te hakkında 9 sayfalık girdi olan markamıza bir de burada bakalım. Özellikle son yorumlar işimize gelecektir. İçlerinden işe yarar, konuya uygun bulduklarımı şimdi sizlerle paylaşıyorum. Kullanıcı ismine tıklayarak doğrudan yoruma gidebilirsiniz.

garip bir seviye belirleme sınavına sahip kurum. 4 ay abd de yaşadım, 5 yıl ingilizce ekonomi bölümü okuyarak lisansımı tamamladım. 4 yıl almanya da ingilizce olarak master okudum. ingilizce 2 tane tez yazdım. ielts den 7 aldım. ancak bu kurumun yaptığı sınavdan b1 pre intemediate notu aldım.

archerdeno

dil okulu adı altinda kurulan ama profesyonelliğin cok uzaginda olan kurum. 

25 aralik’ta baslamam gereken online kur vardi, 25 aralik oldu arayan olmadi.
son 1 hafta whatsapp hatlarindan yazdim, donus yapmadılar. 
25 aralik’ta artik aradim “gozden kacirmislar sizi” dediler.
veysel diye birini whatsapp hattinda call center yapmislar cocuk ne soyledigini de bilmiyor, ne konusmasi gerektigini de.
just english babamin olsa bu kisi kadar rahat ve gevsek konusamam. sifir saygi.

ozetle ne egitim alabiliyorsunuz ne de muhatap buluyorsunuz. uzak durun, tavsiye.

purplescream

Bu Platform İngilizce Konuşturur Mu?

Just English kurslarını incelediğimiz bu yazıda, rotamız çevrimiçi derslerden şaştı. Çünkü bu kurs size online derslerin sağladığı neredeyse hiçbir imkanı sağlamıyor. Çok kalabalık sınıflarda işlenen dersleri bir de Zoom üzerinden yürütmek zor olsa gerek. Doğru ya; zaten derslerde olaylar konuşma üzerinden değil, gramer işleme üzerinden şekilleniyor. Kısacası, burada işlevsel bir metodun iki koldan devam ettiği açık. Sözüm, hem online ders isteyenler, hem de yüz yüze isteyenler için geçerli. Hem daha ucuz, hem daha kaliteli içerik sağlayan online platformları denemenizi tavsiye ederim. Özellikle Flalingo isimli uygulama sağladığı müşteri memnuniyetiyle de ön plana çıkıyor. En azından sitesini ziyaret etmelisiniz. Diğer alternatif platformlar için bu liste de size yardımcı olacaktır.

Sonuç: Just English Tercih Edenler Kararını Gözden Geçirmeli

Sonuç: Just English tercih edenler kararını gözden geçirmeli. Çünkü çevrimiçi derslere işlevsiz metotları aynen taşıyıp esnek eğitim sağlamayan bu platform da sınıfta kalıyor. Müşterilerini memnun edemeyen bu platform, rakipleri arasında geri planda kalıyor. Bence acele bir karar vermeden, online platformları da düşünmenizde fayda var. Bunu da diyerek, yazıyı sonlandırıyorum. Bir sonraki konuda görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu