fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Birebironline Platformu Nedir? İngilizce Öğretir Mi?

Birebironline isimli İngilizce platformu aradığınız İngilizce eğitimi için ideal bir yer mi? Sizler adına bir incelemede bulundum. Online İngilizce öğrenmek isteyenler ve bunun için uygun bir uygulama arayanlar, sadece reklamlara bakmıyor. Gerekli araştırma süreci için kolları sıvayan İngilizce öğrencileri farklı platformlara denk gelebilir. Bunun yanı sıra aslı olmayan pek çok farklı kurs modelleri de olsa da, Birebironline, ismiyle iş modelini açıklayarak dikkatleri üzerine çekiyor. Henüz yeni yeni oluşan Birebironline, butik İngilizce kursu arayanları tatmin eder bir kurs mu? Ben inceliyorum, kararı siz veriyorsunuz!

İçindekiler

 1. Birebironline Nedir?
 2. Birebironline Online İngilizce Kursu Ne Sunuyor?
  1. Ders Modeli – Deneme Dersi
  2. Ders Süresi
  3. Materyal Kullanımı
  4. Eğitmen Ekibi
  5. Birebironline Platformu Fiyatlar
  6. Birebironline Platformu Hakkında Yorumlar
 3. Birebironline Uygulaması İşe Yarar mı?
 4. Benzer Butik Online İngilizce Platformlarından En Güveniliri: Flalingo
 5. Sonuç: Birebir Online Bir Bilinmezler Yumağı

Birebironline Nedir?

birebironline platformu nedir

Birebironline, ismiyle iş modelini tanımlayan online bir İngilizce platformu olarak karşıma çıktı. Bu uygulama, sanırım ki piyasada henüz çok yeni. Bu platforma dair inceleme yapmam için henüz bir öğrencimden de mesaj ya da yorum almadım. Fakat karşıma çıktığı için inceleme gereği duydum. Çünkü biliyorum ki, bazı öğrenciler piyasadaki büyük isimlerin yorumlarından korkup, butik uygulamalar aramaya girişmiş. Birebironline da hem ismiyle beliriyor, hem de bu bahsettiğimiz platform çizgisinde. Bu yüzden, platformu incelemeye giriştim. Detaylar, ilerleyen bölümlerde adım adım olgunlaşacak.

Birebironline Online İngilizce Kursu Ne Sunuyor?

Birebironline İngilizce kursu, adından da anlayacağınız üzere özel dersleri çevrimiçi bir şekilde sağlamakla yükümlü. Yine muadil uygulamalar gibi 3 temel gruba yönelik dersler veriyor. Bunlar yetişkinler için İngilizce, çocuklara İngilizce ve iş İngilizcesi şeklinde kategorilere ayrılıyor. Öğretmen seçimi yapıp randevu sistemi üzerinden kaydınızı tamamlayıp dersler almaya başlayabiliyorsunuz. Esnek eğitim ilkeleri, bu platformda da ihmal edilmemiş. Şimdi de detaylara bakalım.

Ders Modeli – Deneme Dersi

Birebironline platformu dahilinde grup dersleri olmaması ve tek fiyatla özel ders almanız, modelin ilk avantajlarından. Ayrıca, bu platform meraklısına tamamen ücretsiz bir deneme dersi sunuyor. Fakat bu tarz ücretsiz deneme dersleri için şunu belirtmeliyim. Bu derslerin ücretsiz olmasının nedeni, aslında platformların eğitmene gerekli ücreti vermemesi. Öğretmenden üstün bir performans bekleyen platform, öğrenciyi ikna etmesini istiyor. Zaten öğrenci beğenirse, öğretmenden ders rezervasyonu yaptıracak. Bir nevi yatırım gibi düşünebilirsiniz. Fakat eğitmenden bağımsızca bu deneme dersi sonrası satın alım gerçekleşmeyebilir. Bu da eğitmenin emeğinin ve zamanının sömürüsü anlamına geliyor. Yani ücretsiz deneme dersleri o kadar da eğlenceli bir fikir değil.

Ders Süresi

Birebironline uygulamasında ders süresi için iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. Dileyen öğrenci 15 dakika; dileyen 30 dakikalık dersler alabilir. Elbette bu süreye göre uygulamaya ödeyeceğiniz ücret de aynı oranda değişecektir. Ek olarak, bu sürelerin kısıtlı olduğunu da dile getirmem gerekiyor. Piyasa standartlarında bir ders 20-25 arası değişirken uzun süreli oturumlar 50 dakikaya kadar geliyor.

Materyal Kullanımı

Bu platform sizlere hangi materyalleri sağlıyor; öğrenmeden başlamamak lazım. Fakat sitede bununla ilgili bir bilgi yok. Aslında benzer online İngilizce platformlarının çoğu, materyal kullanımını ön plana çıkarmıyor. Dersler daha çok havadan, sudan konuşma moduna adapte edilmiş. Kaynak kullanımı ve müfredat takibi konusunda bu normu reddeden yalnıza Flalingo var. Kaynak kullanımı ve önemi konusunu merak edenler bu yazımı ziyaret etmeli.

Eğitmen Ekibi

Birebir ya da küçük gruplar halinde aldığınız online İngilizce dersleri sizi konuşma konusunda ilerletecektir. Fakat, konuşma eyleminin yanı sıra hatalarınızdan ders de çıkarmanız ve seviye seviye gelişmeniz lazım. Bu noktada eğitmenler ön plana çıkıyor. Doğru bir eğitmenle bu süreç hem çok eğlenceli hem de öğretici geçecektir. Birebironline platformu öğretmenlerine baktığımızda, bu iş modeli için hayli küçük bir kadroya sahip. Her bir eğitmene bir öğrenci düşmesi gereken bir sistemde, yalnızca 14 eğitmen mevcut. Ayrıca bazı eğitmenlerin biyografi sayfası dahi yok. Bu durum, Birebironline platformu çok yeni olduğu için kaynaklanıyor. Eğer buradan ders satın alırsanız, ilk öğrenci olma ihtimaliniz epey yüksek.

Birebironline Platformu Fiyatlar

Geldik en önemli bölüme… Henüz sitesi bile kurulmamış olan Birebironline platformunun fiyatları da merak konusu. Bahsettiğimiz gibi, Birebironline hem 15 dakika, hem de 30 dakikalık ders programına sahip. Bu dersleri haftada 2, 3 ve 5 adet olarak alabilirsiniz. Üyelik türü olarak da 1, 6 ve 12 aylık seçenekler var. Bu seçeneklerle özelleştireceğiniz uygulamada ödemeniz gereken fiyatları bu tabloyla göstermek isterim:

Haftada 2 GünHaftada 3 GünHaftada 5 Gün
15 Dakika870 TL1040 TL1800 TL
30 Dakika1380 TL1640 TL2160 TL
1 Aylık Üyelik

Elbette 6 ve 12 atlık sözleşmede bir miktar indirim de almanız mümkün. O noktada ders başına düşen fiyatlarda avantaj sağlayabilirsiniz.

Birebironline Platformu Hakkında Yorumlar

Bu uygulama, henüz çok yeni. Tam olarak bir öğretmen kadrosu dahi olmadığı gibi, sitesi de yapım aşamasında görünüyor. Tamamen Türkçe isme sahip olsa da, hem verdiği İspanyolca derslerden hem de İspanyolca kökenli isimli öğretmenlerinden anlıyoruz ki, bu yerli bir girişim de değil. Bu nedenle, platforma dair bir yorum da yok. Çünkü henüz Birebironline platformunun öğrencisi dahi olmayabilir. Bu nedenle, bu uygulama hakkında size işaret edeceğim bir yorum şu an bulunmuyor.

birebironline uygulaması işe yarar mı

Birebironline Uygulaması İşe Yarar mı?

Peki, bu uygulama işe yarar mı? Aslında birebir temelli dersler umut vaadedici görünse de, ne eğitmen kalitesi ne de materyal konusunda bilgimiz yok. WhatsApp üzerinden iletişime geçebileceğiniz numara ise sitede belirtilmemiş bile. Bunun yanı sıra, elimizdeki verilerle değerlendirebileceğimiz bir eğitim süresi var. 15 dakikalık dersler çok kısa. 30 dakikalık dersler almadığınız sürece derslerden tam anlamıyla bir şeyler öğreneceğinizi düşünmüyorum. Bu platform hakkında bu kadar bilinmez varken, sizi alternatiflere yönlendirmem en doğrusu olacaktır.

Benzer Butik Online İngilizce Platformlarından En Güveniliri: Flalingo

Şayet, sizi sürekli reklama maruz bırakıp kötü yorumlar alan popüler platformlar yerine daha farklı, dolu içerikli, güvenilir ve kullanıcı dostu bir uygulama arıyorsanız, size Flalingo‘yu öneriyorum. Piyasaya sıfırdan girse de kaliteli içerikle kısa zamanda büyüdü. Fakat görüyoruz ki günden güne yenilikçi teknolojiler de sunarak müşterilerin takdirini topluyor. En önemlisi; İngilizce konuşturuyor. Birebironline platformu gibi yalnızca özel ders sunan bu platform, belki kafanızdaki sorulara güzel bir yanıt olabilir. Ayrıca, diğer alternatifleri de görmek istiyorsanız bu yazıyı da okumanızda fayda olacaktır.

Sonuç: Birebironline Bir Bilinmezler Yumağı

Sonuç: Birebironline Platformu hakkında yalnızca isminden bazı şeyleri çıkarabiliyoruz. Bu uygulama adeta bir bilinmezler yumağı! Belki henüz yeni bir uygulama olsa da, çok fazla eksiği var. Bunun yerine kendini kanıtlamış uygulamalarla, hemen şimdi İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Birinci alternatif olan bir zamanların butiği, şimdinin en trendi ile kaliteden taviz vermeden birebir İngilizce öğrenebilirsiniz. Kısacası, bu platformun kendini kanıtlaması için epey zaman var. İngilizce öğrenimi konusunda kumar oynama değmez!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu