fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Cambridge Academy İstanbul İngilizce Kursu Hakkında İnceleme

Cambridge Academy İstanbul İngilizce, aslında yüz yüze düzlemde öne çıkan bir kurs olmasına karşın, online furyasına karşı koyma gafletini göstermemiş. Online İngilizce dersleriyle ben de varım diyen bu kursu da bir inceleyelim bakalım. Acaba alternatifler arasından sıyrılabilecek mi? Bir şekilde ismiyle karşılaştığınız bu kursu internette aratıp bu yazıya ulaştıysanız, Cambridge Academy İstanbul İngilizce kursu çoktan seçenekleriniz arasına girmiş demektir. Acele etmeyin, belki çok daha avantajlı platform ve kurslarla karşılaşacaksınız. Neyse, ben söz verdiğim gibi bu platformu inceleyerek başlıyorum. Yazı sonunda da karar vermek size düşer. Haydi başlayalım!

İçindekiler

 1. Cambridge Academy İstanbul Hakkında
 2. Cambridge Academy İstanbul Online İngilizce Kursları
 3. Cambridge Academy İstanbul: Dersler, Fiyatlar ve Daha Fazlası
  1. Dersler
  2. Cambridge Academy İstanbul Kurs İçerikleri
  3. Fiyatlar
  4. Sertifika
  5. Yorumlar
  6. Cambridge Academy İstanbul Online Kurslar Fayda Sağlar Mı?
 4. Sonuç: Cambridge Academy Alternatifleri Nelerdir?

Cambridge Academy İstanbul Hakkında

Cambridge Academy İstanbul, pek çok yüz yüze şubesi olan, aslında yüz yüze bir İngilizce kursudur. Genel olarak online İngilizce konusunda çözüm arayışlarınıza yanıtlar verdiğim bu bloğa konu etmememin bir sebebi var. Bu yüz yüze kurs, diğer rakipleri gibi online platformların performansını göz ardı edememiş. Buna binaen, online kurs hizmeti de sağlamaya başlamış bir isim olarak karşımızda yer alıyor. Kendi sitesinde de belirttiği gibi Cambridge ile uzaktan yakından alakası olmayan bu kurum, bildiğiniz pasaj kurslarından. Fakat ismini epey duyurmuş. Bu yüzden de İngilizce konuşmak isteyen öğrencilerin ilgisini cezbeder durumda. Siz de bu pozisyondaysanız okumaya devam ediniz!

Cambridge Academy İstanbul Online İngilizce Kursları

Aslında bu bölümde ifade edeceklerimi sadece Cambridge Academy üzerinden düşünmenize gerek yok. Yani birazdan diyeceklerim çoğu yüz yüze kursun açtığı online dersler için geçerli.

Genelde, online platformlar dediğimizde aklımıza Cambly, Open English, Flalingo gibi uygulamalar geliyor. Bu uygulamalar esnek eğitim yanı sıra birebir, özel dersler sağlıyor. Bu uygulamaların ders işleme modeli ise bizim alışık olduklarımızdan, yani Cambridge Academy İstanbul’un sunduklarından epey farklı. Çünkü online platformlar, gramer ve kelime ezberi konularının geri planda kalıp konuşmaya odaklanıyorlar.

Online alternatifi sunan Cambridge Akademi ise, bizim alışkın olduğumuz İngilizce kurslarını aynı şekilde, sadece çevrimiçi düzlemde sunuyor. Yani, Cambridge Academy İstanbul ya da diğer yüz yüze kursların sunduğu online seçeneği de çok benzer içeriklerle geliyor. Aklınız karıştıysa, yazının devamında detayları vererek konuyu netleştireceğim.

Cambridge Academy İstanbul İngilizce: Dersler, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Cambridge Academy İstanbul online kursları hakkında nihayet detaylı inceleme bölümümüze vardık. Bu bölümde göreceksiniz ki, online kurslar ile yüz yüze kurslar arasında sadece bir mekan farkı var. Bu incelememizde, aslında yüz yüze kursları da ele almış olacağız.

Dersler

Cambridge Academy İstanbul online İngilizce dersleri maalesef birebir olarak, ya da küçük gruplar halinde alınmıyor. Sınıf mevcudu bilgisi de ilk başta öğrendiklerimizden. Bu markadan alacağınız online İngilizce hizmetinde bir derste 12 kişiye kadar öğrenci olabiliyor. Dersler, belirli gün ve saatlerde işlendiği için, online platformların sağladığı esnek eğitimi burada bulamıyorsunuz.

Fakat bunun yanı sıra bazı aktiviteler ile sundukları hizmeti renklendirmeye çalışmışlar. Öğrencilerin bir araya gelip konuştuğu film ve kitap kulüpleri de mevcut. Eğer grubun her üyesi İngilizce eğitimlerini ciddiye alıp Türkçe konuşmayı bir kenara bırakırsa, işlevsel olabilirler.

Cambridge Academy İstanbul Kurs İçerikleri

Bu kursta alacağınız online İngilizce seçeneklerini;

 • TOEFL – IELTS hazırlık kursları
 • Genel İngilizce kursları
 • Özel İngilizce dersleri

şeklinde sıralayabiliriz. TOEFL – IELTS kurslarında yine sınıflar 12 kişi ile sınırlandırılmış. Nasıl bir kaynak takip ettiklerine dair bir fikrimiz yok. Bunun yanı sıra kurs süresi ve hızı üzerine de bir bilgiye sahip değiliz. Ayrıca, bu kursların her seviye ya da her hedef için ayrı ayrı açılması lazımken, bu konuda nasıl aksiyon alacakları ile belirsiz.

Genel İngilizce kursları da herhangi bir seviye belirtilmeksizin açılıyor. Burada, kayıt yaptığınız zaman kursun kişi sayısı yetersizliğinden açılmaması durumu var. Yani, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için mümkün olduğunca detaylı bir bilgi almalısınız. Umarım, aradığınız yanıtları müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Öte yandan özel İngilizce kursları ise, size özel bir öğretmen atanması ile gerçekleşiyor. Bu konuda herhangi bir bilgi sağlanmamış. Muhtemelen burada işler şöyle yürüyor. Kursla iletişime geçip özel ders almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Sonrasında, bir öğretmen ile ders işlemeye başlıyorsunuz. Kaynak kullanımı, ders programı ve müfredat gibi şeyler tamamen eğitmenin belirlediği yönde oluyor. Programdan ötürü, muhtemelen başka bir eğitmenden ders alma olanağınız da kalmıyor. Ve yine programdan ötürü, derse giremediğiniz durumda dersiniz yanıyor.

Fiyatlar

Cambridge İstanbul çok sıkı bir içerik sağlamasına karşın fiyat bilgileri konusunda şeffaf değil. Kursların ücretleri konusunda sitede herhangi bir bilgi yok. Kurslara dair ücret bilgisini öğrenmek için doğrudan iletişime geçmek durumundasınız. Fakat ben iletişime geçmeme rağmen herhangi bir dönüş alamadığım için maalesef bu konuda sizi bilgilendiremiyorum.

Sertifika

Cambridge Akademi ile alacağınız online İngilizce kursu sonrası sertifika seçeneği var mı? Cambridge Academy’nin belirttiği üzere, kurs sonrası bir sertifika ile ödüllendirilecesiniz. Fakat bu sertifika, yalnızca MEB onaylı. Aslında bu ülkemizde bazı yerlerde geçerli olsa da, yurtdışı iş imkanı ve eğitimleri konusunda önünüzü açmaz. Hatta ülke içinde de bu sertifikanın kabul görmeyeceği yerler olabilir.

Yorumlar

Cambridge Academy hakkında bir karara varmadan önce bakmanız gereken konulardan biri de kullanıcı yorumlarıdır. Maalesef bu kurum hakkında çok fazla yoruma rastlamıyoruz. Fakat Şikayetvari isimli platformda bu kurs hakkında olumsuz iki tane yorum var. Ve maalesef ki, kurs tarafından herhangi bir geri dönüş sağlanmamış. Şimdi bu yorumlar sizlerle paylaşarak fiyatlar hakkında yaşadığım sıkıntıda tek olmadığımı da göstermek isterim.

Merhaba, sitenizde yazan WhatsApp isletme hesabi üzerinden 4 gündür bilgi almak için çırpınıyorum, aramalarıma ve mesajlarıma cevap verilmiyor. Belki kurumun bundan haberi yok ama işini iyi yapmayan insanlardan hoşlanmıyorum. Umarım gereken yapılır. Saygılarımla.

Fatma

Bu kursa dair gelen bir yorum da belli bir şubeyi hedef alıyor. Epey uzun ve detaylı bir yorum olmuş. Fakat Cambridge Academy hakkında çok fazla bilgi olmadığı için bu yorum epey kıymetli. Dilerseniz tıklayarak yorumu okuyabilirsiniz.

Cambridge Academy İstanbul İngilizce Online Kurslar Fayda Sağlar Mı?

Cambridge Academy, sizlere hem yüz yüze, hem de çevrimiçinde benzer bir İngilizce kurs içeriği sağlıyor. Hem online, hem de yüz yüze için eğitimler epey modası geçmiş şekilde. Buna dayanarak diyebilirim ki, bu kursun kendini tazelemesi lazım. En önemlisi de, müşteri ilişkileri konusunda gerekli teknolojileri kendine sağlarken, online derslere de yatırım yapmalı. Kısaca, bu kursun bir verim ve öğrenme garantisi vaat etiğini düşünmüyorum. Ancak karar sizin.

Cambridge Academy Alternatifleri Nelerdir?

Peki Cambridge Academy İstanbul İngilizce alternatifleri yok mu? Elbette var. Fakat hem yüz yüze, hem de online kurs arayanlar için bir çağrı yapmak isterim. Dersliklerde bir sürü kişi ve deneyimsiz öğretmenlerle esnek eğitimin olmadığı ve modası geçmiş, işlevsizliği ispatlanmış yöntemlerle İngilizce öğrenmekte ısrarcı olmayınız. Online kurslar, size anadili İngilizce olan kişileri getirirken teknolojik imkanları kullanarak da hem eğlenceli arayüz, hem dilediğiniz yer ve zaman, hem de müşteri memnuniyeti sağlıyor. Bu yüzden, sizi biraz daha açık fikirli olmaya davet ediyorum. Eğer belirli bir eğitmen, iyi müfredat ve sertifika arıyorsanız size Flalingo ismini vermek isterim. Fakat online evrende alternatif İngilizce kursları alternatifleri bitmez. Bu yazımı da ziyaret ederek en trend online İngilizce kurslarına göz atıp, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bu önerileri de vermeden yazıyı bitirmek istemedim. Artık iç rahatlığıyla, sizlere iyi bir İngilizce eğitimi diyerek yazıyı da kapatma vakti geldi. Bir sonraki içerikte görüşmek dileğiyle; İngilizce sizinle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu