fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

İngilizcekursu Com Yorumları ve Platform Analizi

İngilizcekursu com yorumları, bugün odağımızdaki talihli konu oluyor. Online dil kurslarının popülaritesinin ve sayısının artmasıyla İngilizcekursu.com da diğerleriyle birlikte karşımıza çıkıyor. Kendi sistemini ismiyle tanımlayan bu platform, internet sitesinin uzantısı olmadan da anılmıyor. Aslında bu platformu, muhtemelen, sandığınızdan daha iyi tanıyorsunuz. Şu aşamada bu konuda çok fazla spoiler vermeyeceğim fakat eski bir dostla yeniden tanışacağımızı söyleyebilirim. Sonrasında da nasıl tanındığına birlikte bakacağız. Bu aşamada da hakkındaki yorumlar ve değerlendirmeler de bize kaynaklık edecekler. Başlayalım öyleyse!

İçindekiler

 1. İngilizcekursu Com Nedir? Nereden Çıktı?
 2. İngilizcekursu Platformunu İnceleyelim
  1. İngilizcekursu Com’da Ders Sistemi
  2. Öğretmenleri
  3. Kaynaklar ve Materyaller Konusunda Ortaya Koyduğu Kalite
 3. İngilizcekursu Com Yorumları ve Değerlendirmeleri
 4. Yorumları Değerlendirelim ve Alternatifler Arayalım
 5. Sonuç: İngilizcekursu Com Yorumları Bizi Ürkütüyor

İngilizcekursu Com Nedir? Nereden Çıktı?

İngilizcekursu isimli websitesi ve online İngilizce platformu, bugüne kadar tanıdığımız Amerikan Kültür yüz yüze kursunun online kanalıdır. Amerikan Kültür online İngilizce platformlarının yükselmesine kayıtsız kalamamış olsa gerek, bu furyaya dahil olmaya çalışmış. Kısacası, İngilizcekursu sitesi, Amerikan Kültür’ün verdiği derslerin online versiyonu diyebiliriz. Eğer Amerikan Kültür size tanıdık gelmediyse, burada tanışabilirsiniz. Fakat en genel haliyle de özetlemek isterim. Bazı yüz yüze kurslar, talebi görünce online eğitim seçeneği de sunuyorlar. Ancak burada sıraladığımız kursların eğitim anlayışını yansıtmayı başaramayıp, yalnızca geleneksel dersleri internete taşımış oluyorlar. Amerikan Kültür ve İngilizcekursu da buna benzer bir ilişkiye sahip.

İngilizcekursu Platformunu İnceleyelim

İngilizcekursu com platformu her ne kadar geleneksel içeriğiyle tanıdığımız Amerikan Kültür’ün uzantısı olsa da, elbette daha farklı bir düzlemde gelecektir. Artık gelenekselliği bir kenara bırakmış olan bu platform, bakalım revaçta olan online İngilizce kurslarının sistemine ne kadar adapte olabilmiş?

İngilizcekursu Com’da Ders Sistemi

Bu platformda temel bir ders sistemi yok. Daha doğrusu, platformun mantalitesini ortaya koyan belirli bir sistem yerine, farklı pek çok özellikle İngilizcekursu.com’u donattıklarını görüyoruz. Öncelikle, diğer platformların temelini oluşturan canlı derslerin de burada olduğunu görüyoruz. Ayrıca, bu birebir derslere ek olarak gramer grubu diye de bir özellik bulunuyor. Ancak kursa dair kritik bilgileri paketler sayfasında daha net görüyoruz. Burada ilgimizi çeken bir diğer konu ise, paketlerin sınıflandırılmasıyla ilgili. İngilizcekursu,

 • Genel İngilizce,
 • Speaking,
 • Mesleki İngilizce,
 • Çocuk İngilizcesi,
 • Sınav İngilizcesi

gibi paketlerle geliyor. Genel hatlarıyla makul bir sınıflandırma olsa da, genel İngilizce ve speaking konularının birbirinden kopması ve bağımsızlık ilan etmelerini biraz garipsedim. Online İngilizce kurslarının temel amacı, konuşarak öğretmek değil miydi?

Öğretmenleri

Klasik kursların eğitmenlerini az çok hepimiz biliyoruz. Aslında okul sıralarında aldığımız ezberci İngilizce eğitiminden daha fazlasını sunmayan klasik kurs eğitmenleri, bu platformda da mevcut mu? Bunu soruyoruz, çünkü online İngilizce ile aşmak istediğimiz husus, bize tahtada İngilizce anlatan öğretmen yerine, bize İngilizce konuşturan ile buluşmak.

Bu platformda yer alan öğretmenleri araştırmadan, aslında yeterli bilgiye erişebildim. İngilizcekursu öğretmenleri konusunda sizin de paketleri incelemeniz lazım. Burada, bazı paketlerde yabancı eğitmen ibaresini görüyoruz. Bu da, bu platformda Türk-Yabancı eğitmen kotalarının olduğunu gösteriyor. Yani belirli bir fazladan ücret, size yabancı eğitmen getirecektir. Fakat yabancı eğitmenden kasıt tam olarak nedir, anlamadım. Örneğin, online İngilizce kursları anadili İngilizce olan eğitmenleri istihdam ediyor. Böylelikle bu dili yerlisiyle pratik ediyorsunuz. Öte yandan, İngilizce eğitiminde kalifiye diğer eğitmenleri de bulma şansınız var. Ama yabancı olan eğitmen ibaresini ilk defa burada gördüm.

İşin daha ilginci, Türk eğitmenlere yine gramer anlatma işi kalmış. Konuşma dersleri yabancı eğitmenlerle gerçekleşirken, Türklere de gramer anlatın demişler. Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim.

Kaynaklar ve Materyaller Konusunda Ortaya Koyduğu Kalite

Bu kurs, ayrıca materyalleriyle de dikkatimi çekti. Özellikle podcast, şarkı ve dizi önerilerini kaynak olarak sunmuş. Bir de, paket içinde “MyKelime” isimli bir platforma daha erişim hakkı tanıdığını söylemiş. Bu “MyKelime” platformunu araştırdığımda, karşıma anasayfası pandemiden kalma ve anlatımı bozuk cümlelerle bezenmiş bir sayfa çıktı. Ayrıca, işbirliklerine baktığımızda da, klasik kursların en popülerleri ile kol kola olduğunu gördüm. Benim için bu kadar bilgi kâfi idi. Yani, internetteki ücretsiz içerikleri kaynak olarak pazarlayan ve klasik kurslardan farklı bir materyal sunmayan İngilizcetavsiye com, benden geçer not alamıyor. Acaba kullanıcılar ne yorumlarda bulunmuş?

İngilizcekursu Com Yorumları ve Değerlendirmeleri

İngilizcekursu com yorumları konusunda elimizde çok fazla veri yok. Yorumlar daha çok Amerikan Kültür İngilizce kursu konusunda yoğunlaşmış. Aslında biri diğerinin online versiyonu olduğu için, sizlerle Amerikan Kültür yorumlarını incelemekte bir beis görmüyorum. Hazırsanız ilk yorum gelsin.

Amerikan Kültür İngilizce kursu olarak satın aldığım İngilizce kursu. Com adlı siteden 1YILLIK kursumu 16.09 da satın aldım sonrasında 15 gün beni gruplara dahil etmedikleri ve kimse benim le ilgilenmediği için şikayette bulundum 08.10.23 te üyeliğim başlatıldı. İlk derse girdim. Derslerden hiçbir verim alamadığım ilgisizlikten ve katılmadığım için 03/11 tarihinde üyeliğime som verilmesini talep ettim. Mesafeli satış sözleşmeme uygun olmadığı ve para iademin yapılmayacağını belirttiler. Sadece 1 derse katılmama rağmen. Satış Sözleşmemi talep ettim bende olmadığını söyledim ısrarla veremeyeceklerini belirttiler. Mağduriyetim düzeltilmesini istiyorum. Yasal yollara başvuracağım.

Şeymanur

2 yıl önce Sarıyer şubesinde kardeşimi bu dil kursuna kayıt ettirdik. Kursa kayıt ederken kesin konuşma garantisi ile eğitim verdiklerini belirterek bizi ikna ettiler. Kardeşim, her girdiği kur atlama sınavında başarılı olup bir üst sınıfa geçiyordu. Evde kendisiyle pratik yapmak istediğimde cümle kuramıyordu. Kursu arayıp bu durumu bildirdiğimde, kardeşimin yanlışlıkla sınavı geçtiğini ve kendi hataları olduğu için aynı kursu ücretsiz vereceklerini söylediler. 2 aydan fazla bir süredir bize dönüş yapmalarını bekledik. Şimdi son kurun dersini alması gerekiyor ancak 3 aydır bize sınıf ile ilgili dönüş yapmadılar. Kursumuzu iki defa aradığımda ise bilgisayarda sorun olduğunu ve döneceklerini söylediler. Ancak bu kadar sorumsuz bir kurs olduğunu bilseydim kayıt yaptırmazdık. Son kursu bitirdiğinde konuşacağını garanti veren kursumuz, bittiğinde nasıl bir bahane sunacaklarını da merak ediyorum.

Pınar

buralarda dil öğrenebileceğinizi ciddi ciddi nasıl düşünüyorsunuz arkadaşlar? gerçekten, samimi bir şekilde bunu merak ediyorum. böyle içi boş, para tuzağı, insanları para olarak gören yerlerde dil öğrenebilme ümidiniz gerçekten var mı yoksa inanmak, kendinizi inandırmak mı istiyorsunuz? tüm bu sorularıma cevap arıyorum.

öğretmenleri söyledikleri gibi native falan asla değil, sağdan soldan türkiyeye gelen/iltica eden gariban insanlar. pedagojik veya eğitim bilimsel öz geçmişleri yok. verdikleri materyaller öğretme değil saat geçirme amaçlı hazırlanmış. sınıfları desen apartmandan bozma odalar. yöneticileri desen parayı verdikten sonra adamı zikine takmaz. amaaaannn

samanthamadison

Kendileri geçersiz sertifika gönderip bunun geçersiz olduğunu söylediğinizde 4500 TL isteyen bir kurumdur. Eski öğrenci olduğunuzu söyleyip yeni kayıt yapmanız gerektiğini söylerler. Sistemi kapattıklarını kendi ağzıyla söylemesine rağmen yapacak bir şey yok demiştir. Ayrıca sertifikaların geçerliliği 6 ay olduğunu iddia edip siz böyle imzaladınız deyip kendilerini haklı olduğunu iddia eder. Konuşurken asla böyle bir şey demezler ömür boyu geçerliliği var demişlerdir. Bir daha asla bu kuruma gitmeyeceğim/önermeyeceğim. Kendileri güvenilmez bir firmadır. Hakem Heyeti’ne başvuracağım konuştuğum kadın saygısızca yapacak bir şey yok demiştir.

Meryem

Yorumları Değerlendirelim ve Alternatifler Arayalım

Hak mağduriyeti yaşamış kişi sayısının çokluğu yanında, online kursların da bu tarz sıkıntıları devam ettirdiğini görüyoruz. Esnek olması gerekirken, Amerikan Kültür programının aynısını kopyala-yapıştır şeklinde çevrimiçine taşımış bir platform var karşımızda. Kısaca, Amerikan Kültür ne sorun yaşatıyorsa, İngilizcekursu da benzer sorunları beraberinde getiriyor. Bunun yanı sıra aradığınız online İngilizce kalitesini de yansıtır pek bir yanı yok.

Ama siz İngilizce’yi konuşarak öğrenmek isteyen ve farklı eğitmenleri tanımaya hevesli kişilerseniz, bunları güven duygusuyla size ulaştıracak olan Flalingo‘yu tavsiye ederim. Tamamı profesyonellerden oluşan eğitmen kadrosu, Oxford University Press materyalleri ve çözüm odaklı müşteri hizmetleri ile bu platformda aradığınız kaliteyi bulabilirsiniz.

Sonuç: İngilizcekursu Com Yorumları Bizi Ürkütüyor

Amerikan Kültür kurslarının online uzantısı olan İngilizcekursu.com odağımızdaydı. Bu platformu tanımayan çok fazla kişi olacağını düşünerek, tanıtım kısmını uzun tuttum. Fakat tanışma aşamasında da gördüğümüz gibi, online kurs niteliklerini pek taşımıyor. Ayrıca hakkında çok da fazla yorum yok. Yine de, Amerikan Kültür yorumları işimizi gördü. Çünkü bu platform, aynı yüz yüze sistemi ile devam ediyor. Ne kadar ironik! Nihayetinde, bu kursun kalite ve güven açığını da gördük. Eğer kendinize online kurs arıyorsanız, öncesinde geleneksel geçmişi olanları tercih etmeyiniz. Size İngilizce’yi konuşarak öğretecek ve eğitmen çeşitliliği sunacak Flalingo uygulamasına da bakmanızı yeniden tavsiye ederek yazımı sonlandırıyorum. Bir sonraki yazıya kadar İngilizce’yle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu