fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Qarint Yorumları ve Online İngilizce Platformu Analizi

Qarint yorumları, bize uygulamanın iç yüzünü gösterecek, kullanıcı deneyimiyle yoğrulmuş bir bilgilendirici araç olarak karşımıza çıkıyor. Bir kaç gün önce bu yerli girişim hakkında bir içerik yazmıştım. Fakat, bu uygulama artık yorumlarıyla da ilgi çektiği için, gerekli derlemeleri ayrı bir yazıda yapmaya karar verdim. Çok fazla kullanıcısı olmasa da, internette Qarint hakkında yorum bulabiliriz. İşte bu yorumları İngilizceciniz olarak size getirip, bir de analiz aracı olarak kullanacağız. Hazırsanız başlayalım!

İçindekiler

 1. Qarint İngilizce Uygulaması Hakkında Kısa Özet
 2. Qarint Yorumları Bizim İçin Neden Önemli?
  1. Qarint Ekşi Sözlük Yorumları
  2. Qarint Şikayetvar Değerlendirmeleri
  3. Google Play ve Qarint Yorumları
 3. Yorumları Analiz Edelim
 4. Sonuç: Qarint Uygulamasından Yol Yakınken Vazgeçin

Qarint İngilizce Uygulaması Hakkında Kısa Özet

Qarint İngilizce uygulaması, tamamen yerli bir girişim olup bünyesindeki yalnızca 30-35 eğitmenle canlı İngilizce dersleri sağlayan butik bir online İngilizce kursudur.

Bu yazıda, daha geniş bir Qarint incelemesi de bulabilirsiniz. Fakat nihayetinde varacağınız sonuç, bu platformun çok yeni olduğu kadar, hızlı bir başlangıç sunmasına çıkıyor. Yalnızca 5 dakikalık deme dersi sunan bu platformda, çaldır kapat tarzı bir canlı ders anlayışı var. Fakat ben canlı derse katılmaya çalıştığımda, karşımda bir muhattap bulamamıştım. Bünyesindeki sayıca az öğretmen ve saat farkı sorunu da, erişilirlik potansiyelini iyice kısıyor. Yani, ortaya rakiplerinden bir farklılık koyamayan bu uygulama vasat kalıyor desek yeri.

Qarint Yorumları Bizim İçin Neden Önemli?

Qarint yorumları bizim için önemli, çünkü bu yeni platform ardında pek çok giz taşıyabilir. Hızlı başlangıç konusunda sade arayüzle çok fazla ilgi çekse de, uygulama içi deneyim her zaman şüphe konusu oluyor. Uygulamayı bizzat deneyenler, ne kadar tatmin olduklarını ya da pişman olduklarını yorumlarda belirtiyor. Şayet bu yorumları da doğru tartarsak, uygulamanın bizler için ne kadar ideal olduğunu öğrenebiliriz. Bu yüzden, farklı mecralarda Qarint’in nasıl değerlendirildiğini sizlerle paylaşacağım.

Qarint Ekşi Sözlük Yorumları

“macos safaride görüşme sırasında hoca ile olan yazışmalar görünmüyor” şeklinde oluşturduğum şikayetime “nereden giriyorsun” gibi ziyadesiyle seviyesiz bir dönüş yapan ve sonrasında da ne yazan ne de arayan şirketimsi.

yerli malına destek olsun diye aldığım ama beni pişman eden uygulama olmuştur kendisi. keşke şu kurumsallık işlerini bir öğrenebilsek millet olarak. 

yarın bir gün bildirimle “biz tükanı kapattık byee” demeleri bile muhtemel, o kadar lakayıt bir oluşum maalesef.

salih5461

“bayram70” kodunu 9 mayıs’a kadar aktif tutacak makul fiyatlı online ingilizce konuşma şeysi. 

acaba henüz senesini devirmemiş bir organizasyona senelik üye olunur mu? an itibariyle 210 lira aylık ödemeyle haftada 2 kere 25’er dakikalık pratik imkanı tanıyor.

ek(16.05.22): bir sözleşmeleri var, her yerinden amatörlük akıyor. aldık girdik bir yola, inşallah sonu hayrolur.

ek(16.01.24): öyle ya da böyle plan tamamlandı ve konuşmak gerçekten pratiği diri tutuyor. planı yeniledim ve arkadaşlarıma da aldırıyorum.

kendininpatronu

Bu yorumlarda görüyoruz ki, Qarint amatörlüğü üzerinden atamamış. Her ne kadar bir yorumda olumlu bir dönüş olsa da, bunun neye odaklı olduğuna dokunmak isterim. Kullanıcı, uygulamanın konuşmayı diri tuttuğunu söylemiş. Yani bu kullanıcı hali hazırda İngilizce’yi bir miktar konuşabiliyormuş. Qarint ile de bu yeteneğini biraz daha geliştirmiş. Ancak hangi seviyede olduğunu bilmiyoruz. Yani hedefleriniz daha belirliyse ve rahat bir konuşma edinmekten farklıysa, bu yorum sizi kapsamayabilir.

Qarint Şikayetvar Değerlendirmeleri

Qarint İngilizce konuşma uygulamasında telafi haklarım her derse katılmama rağmen sürekli azalmaktadır. Randevu oluşturduğum ders yaklaşan görüşmelerimde gözükmemektedir. İlk satın aldığımda verilen 60 ders telafi hakkı kısa sürede 46’ya kadar düşmüştür. 3 Kez mesaj atmama rağmen geri dönüş olmamıştır. Bunların dışında uygulamanın muhakkak gelişmeye ihtiyacı vardır.

Mücahid

Qarint İngilizce Uygulaması Başarısız 

Qarint uygulamasından 6 aylık üyelik aldım. 5 dakika ücretsiz deneme hakkı veriyorum bunu sorunsuz kullandım ve keyifliydi. Geri kalan 1200 dakikamı asla kullanamıyorum. Dersleri yapmak istiyorum ancak sürekli hata verip duruyor. Bununla ilgili bir çözüm olması acilen lazım. 4 gündür destek ekibine yazıyorum ama çok başarısız buldum. Herhangi bir dönüş bu konuyla alakalı yapan olmadı.

Ceyda

Ülkemizde kullanıcı-marka-kullanıcı adayı üçgeninde en faydalı içeriği sağlayan Şikayetvar isimli yorum platformunda 3 yorumu bulunan Qarint, herhangi bir profil oluşturmamış. Böylece yorumlardan haberdar olamadığı gibi, çözüm konusunda da kullanıcıların son umudunu harcamış durumda. Bu durum, Qarint’in güvenirliği konusunda ağır bir hasara yol açıyor.

Google Play ve Qarint Yorumları

Uygulama kendi içinde iyi olmasına rağmen yönetim konusunda zayıf. Herhangi bir sorunla karşılaştığımda maalesef destek kısmından yetkili birine ulaşamıyorum ki sorunla da karşılaşıyorum. Çözülmedigi içinde bu şekilde kullanmaya mecbur bırakılıyorum.

Hilal Zengin

Ders saati geldiğini çok geç hatırlatıyor. Sürekli sistemsel problemler. Bazen derse hoca girmiyor boş boş bekliyoruz

Gülşen Altuntaş

5 dk lik deneme eğitimi var denemeye katıldım en az 5 kişi eğitmen aramayi reddetti dedi daha sonra biri açtı mı açmadı mi belli değil muhtemelen de açtı benim goruntum var karşı ekran karanlık ve 5 dakika süresi çalıştı 5 dk doldu bitti dolayısıyla ben kimse ile görüşmeden deneme sürem de bitti şimdi bu uygulamaya nasıl güveneceksin de üye olacaksın…

Uğur Kurt

Qarint’in sunduğu uygulama içi deneyim konusunda bizi aydınlatan yorumlar Google Reviews kısmından geliyor. Fakat Appstore için herhangi bir yorum da bulunmuyor. Randevu sorunları ve eğitmen sorunları özellikle göze çarpıyor. Ayrıca, kullanıcılara da bu uygulamaya zaman tanımamız konusunda verdiği tavsiye noktasında ben de katılıyorum.

Yorumları Analiz Edelim

Qarint yorumları kısmında hem Ekşi Sözlük, hem Şikayet Var, hem de Google Play yorumlarını inceledim. Dikkatimi çeken ve uygulama içi konusunda bize bilgi aktaranları sizlerle paylaştım. Bu ve benzeri yorumlara odaklanarak yapacağım analiz, sizleri de şaşırtmayacak. Online İngilizce uygulamalarında eğitmen sayıları binler ile ifade edilirken, Qarint yalnızca 30 eğitmenle ders veriyor. Bu durumda birine erişememek, katılım sorunu yaşamak ve aynı eğitmenden bir daha rezervasyon alamamak çok olası. Üzerine amatörlük ve uygulama içi kullanıcı deneyimi sıkıntıları da, Qarint’i gözden düşürüyor. Hak mağduriyetine uğrayan kullanıcılar ise seslerini yorumlarla duyurmaya çalışıyor. Anladığımız şey, Qaint’in şu an için sizlere uygun olmadığı. Çünkü, iyi bir kullanıcı deneyimi ve kaliteli eğitim için Qarint İngilizce platformu henüz hazır değil.

Sonuç: Qarint Uygulamasından Yol Yakınken Vazgeçin

Bugün sizlere Qarint yorumları konulu bir içerik derledim. Kullanıcılar farklı mecralarda bu uygulamanın sağladığı deneyim konusunda farklı değerlendirmelerle karşımıza çıkıyor. Bu değerlendirmelerden de çıkardığımız ders, uygulamanın henüz yeteri kalitede olmadığı konusunu bizler için netleştiriyor. Fakat online İngilizce platformu konusunda çok fazla alternatif de bulunuyor. En iyi kursları sizin için burada sıraladık; faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Bunun yanı sıra, şahsi önerim olan Flalingo‘ya da göz atmalısınız. Online platformlardan kalite ve müşteri destek başarısı ile sıyrılan Flalingo, size gayet sağlıklı bir deneyim sunabilir. Bu öneri sonrası, yazımı da noktalamanın vakti geldi. Bir sonraki yazıya kadar İngilizce’yle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu