fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelPlatformlar

Flalingo Kullanıcı Deneyimi: Okumadan Flalingo’ya Kayıt Yaptırmayın

  1. Giriş: Flalingo Kullanıcı Deneyimi
  2. Flalingo Nedir? Flalingo ile Tanışma
  3. Flalingo Deneme Dersi
  4. Flalingo Paketleri
  5. Flalingo ile İngilizce Öğrenme Deneyimim
  6. Sonuç

1. Giriş: Flalingo Kullanıcı Deneyimi

Daha önce yaptığım en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları sıralamanda Flalingo birinci sırada yer almıştı. Bu sebeple, Türkiye’de yaşayan kız kardeşim İngilizcesini geliştirmek istediğinden bahsettiğinde ona Flalingo’yu önderdim. Kendisi Flalingo’yu yaklaşık üç aydır kullanıyor ve bana İngilizcesinin ne kadar geliştiğini söylediğinde ondan bu yazıda deneyimini sizlere de anlatmasını rica ettim. Bu sayede Flalingo kullanıcı deneyimi hakkında bilgi edinebileceğinizi düşündüm. Dolayısıyla, bu yazımda sadece giriş ve sonuç kısmında benim yazılarım bulunacak. Yazı genelinde ise kardeşimin kendi deneyimini anlattığı kısımları göreceksiniz. Flalingo kullanıcı deneyimi konusundan yansımalar, umarım sizin için de aydınlatıcı olur.

2. Flalingo Nedir? Flalingo ile Tanışma

Merhabalar, ben Aylin, 23 yaşındayım ve Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu yaz mezun oldum. Üniversite hayatımı başarılı bir ortalama ile tamamladığım için İngilizcemi geliştirmek ve akademik hayata atılmak istedim. Fakat bu konuda İngilizce seviyemin yeterli olmaması önümde büyük bir engel oluşturdu.  İngilizceyi sadece üniversiteye kadar okulda aldığım eğitimden, Türkçe altyazılı izlediğim birkaç diziden biliyordum. Bu yüzden akademik makaleleri okumakta zorlanıyor ve sürekli çeviri kullanmam gerekiyordu. Ayrıca, akademik hayatıma yurt dışında devam etmek istediğim için iyi seviyede İngilizce bilmem ve akıcı bir şekilde konuşabilmem gerekiyordu. Yabancı dilleri öğrenme konusunda her zaman ailenin en başarılısı olan abim olduğu için bu konuda ondan yardım almak istedim. O da bana Flalingo’dan bahsetti ve yaptığı incelemelerde diğer platformlardan daha başarılı olduğunu söyledi. Ben de bu nedenle pek de araştırma yapmadan Flalingo’yu denemek istedim.

İlk olarak Flalingo’nun web sitesini ve Instagram hesaplarını inceledim. Bilgi alabilmek adına Instagram’dan mesaj attım. Kısa bir süre sonra sosyal medya yöneticileri mesajıma cevap vererek eğitim danışmanı ile görüşebilmem için iletişim bilgilerimi istedi. İletişim bilgilerimi ilettikten kısa bir süre sonra eğitim danışmanları beni arayarak platform hakkında bilgi verdi. Bu telefon konuşmasından Flalingo’nun öğrencilerine uygun yaklaşık 30 öğretmen seçtiğini ve öğrencilerinin bu öğretmenler arasından istediklerini seçerek ders yapabildiklerini öğrendim. Bazı online İngilizce öğrenme sitelerinin öğrencilere öğretmenlerini seçme şansı tanımadığını veya bu şansı tanıyan platformların çok fazla öğretmen ile çalıştığını ve öğrenciler için bu sürecin çok zor olduğunu biliyordum. Dolayısıyla, Flalingo’nun öğrencilerine böyle bir imkan sağlaması beni oldukça etkiledi.

3. Flalingo Deneme Dersi

Eğitim danışmanları ile yaptığım görüşme sonrasında Flalingo’dan deneme dersi almaya karar verdim ve Katarina isimili bir öğretmen ile deneme dersi randevusu oluşturdum. Hiçbir sorun yaşamadan deneme dersine girdim ve sorunsuz bir şekilde 25 dakikalık dersimi tamamladım. Açıkçası sadece 100 TL’ye alabileceğim en iyi deneme dersini aldığımı düşünüyorum. Daha önce de söylediğim gibi İngilizce bilgim oldukça kısıtlıydı ve konuşurken hem telaffuzda hem de cümle yapılarında çok sık hata yapıyordum. Bu da dersten önce stres yapmama sebep olmuştu. Fakat Katarina aynı zamanda Türkçe de bildiği için hem iletişimimiz daha kolay oldu hem de kendimi daha rahat hissederek özgüvenli bir şekilde konuşabildim. Zaten ders o kadar hızlı geçti ki 25 dakika nasıl geçti anlayamadım. Deneme dersini bitirir bitirmez haftada 3 gün 25 dakikalık dersler alabileceğim 3 aylık bir paket seçtim. Böylece, Flalingo ile olan yolculuğum resmen başlamış oldu.

4. Flalingo Paketleri

Flalingo fiyatlarını ve paketlerini öncesinde detaylı incelememiştim. Fakat deneme dersinden sonra paket satın almak istediğimde bu sayfayı dikkatlice inceledim. O sırada Flalingo’nun öğrencilerine ne kadar esnek bir program sunduğunu fark ettim. 1,3,6 ve 12 aylık paketlerden birisini seçerek isteğinize göre bu paketleri ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarlamaları yaparken haftada kaç gün ders almak istediğinizi ve derslerinizin süresini de seçebiliyorsunuz. Bu sayede sizin için en uygun olacak planı seçerek özgür bir şekilde süreci yönetebiliyorsunuz. Örneğin, yukarıda da belirttiğim gibi, ben 3 aylık paketi seçtim ve 25 dakikalık dersler almak istediğime karar vererek haftada 3 gün ders almak istediğimi belirttim. Bu sayede, programıma uygun bir paket seçebilmiş oldum. Flalingo paketlerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

5. Flalingo ile İngilizce Öğrenme Deneyimim

Birinci Hafta

Deneme dersinde kendisinden çok memnun kaldığım için ilk hafta derslerime Katarina ile devam etmek istedim. Flalingo bu konuda da öğrencilerine yardımcı olduğu ve istediğiniz öğretmen ile düzenli ders yapma imkanı sağladığı için bu konuda çok rahattım. Katarina ile ilk hafta derslerimizde benim daha önce neler öğrendiğimi, neleri yanlış öğrendiğimi, kelimelerin doğru telaffuzlarının neler olduğunu konuştuk. Onun dışında basit cümleler kurarak kendimi tanıttım ve ileride neler yapmak istediğimden bahsettim. Böylece hem İngilizcemi sağlam bir zemine oturtmaya başlamış oldum hem de Katarina ile birbirimizi tanıyarak kişisel bir ders programı yapabildik.

İkinci Hafta

İkinci hafta derslerime yine Katarina ile devam ettim. Bu derslerde hobilerimizden, neler yapmaktan hoşlandığımızdan ve neleri sıkıcı bulduğumuzdan bahsettik. Günlük hayatta pek konuşkan birisi olmasam da bu derslerde İngilizce konuşmaktan çok keyif aldım. Hem farklı bir ülkede yaşayan birisinin hayatına dair küçük bilgiler edinebildim hem de İngilizcemi geliştirebildim. Bu hafta konuşmalarımıza yavaş yavaş yeni kelimeler ve farklı cümle yapıları ekleyerek daha karmaşık cümleler kurmaya başladık. Bu beni ilk ders oldukça zorladı. Fakat daha sonrasında alıştım ve dersler yine nasıl bittiğini anlamadan geçti gitti.

Üçüncü Hafta

Flalingo ile üçüncü haftamda yine Katarina ile derslerimize devam ettik. Bu haftaki derslerde daha uzun cümleler kurma ve art arda birkaç cümle kurarak konuşma üzerine çalıştık. Bu sayede, yeni öğrendiğim kelimeleri cümlelerde kullanarak daha uzun süreli konuşabildim. Bu hafta derslerimin sonunda artık deneme dersime oranla ne kadar akıcı konuşabildiğimi fark ettim. Bu beni çok mutlu etti çünkü üç ay sonunda bile akıcı konuşabileceğime olan inancım çok azdı. Üçüncü haftadan gelişimimi fark etmeye başlamak beni geleceğe karşı umutlandırdı ve motive olmamı sağladı.

Dördüncü Hafta

Dördüncü hafta Katarina ile programlarımız uyuşmadı ve başka bir öğretmen ile devam etmem gerekti. Flalingo’nun bana sunduğu öğretmen havuzundan George isimli başka bir öğretmen ile derslerimi yaptım. İlk dersimizden önce George hiç Türkçe bilmediği için oldukça gerilmiştim çünkü çok zorlandığımda Katarina’ya sorular sorarak ilerleyebiliyordum. Fakat korkularım boşa çıktı çünkü George’un yaklaşımı ile derslerde neredeyse hiç zorlanmadım. Dördüncü hafta derslerimde George’a kendimi tanıttım, neler yapmak istediğimden bahsettim ve onu tanımak için birkaç soru sordum. Bu noktada anladım ki kurduğum cümleler ilk haftaya göre oldukça gelişmişti ve çok daha özgüvenli konuşabiliyordum.

Beşinci Hafta

Beşinci haftamda derslerime yine George ile devam etmek istedim. Bu sürede derslerimde George’un yaşadığı kültür hakkında bilgi edinme fırsatı buldum ve kendi geleneklerimizi ona anlattım. Bu sayede hem daha karmaşık cümleler kurabildim hem de karşı tarafı çok daha rahat anlayabildiğimi fark ettim. Yani, bir aydır konuşmamın gelişimine odaklanıyordum fakat aynı zamanda dinleme yeteneğim de oldukça gelişmişti.

Altıncı Hafta

Altıncı Hafta derslerime tekrar Katarina ile devam etmek istedim. Bu hafta Katarina ile derslerimizde son iki haftamızın nasıl geçtiğinden bahsettik. Sonraki derslerde yavaş yavaş kısa metin okumaları yaparak bu metinler hakkında tartıştık. Böylece hem okuma yapmış hem de okuduğum metinler hakkında fikir üreterek bu fikirler üzerinden tartışabilmiş oldum.

Yedinci Hafta

Bu hafta derslerimizde Katarina ile izlediğim dizilerden bahsettik. Katarina’ya derslere başladığımdan beri izlediğim yabancı dizileri eskisine göre ne kadar kolay anlayabildiğimden ve bunun beni ne kadar mutlu ettiğinden bahsettim. Haftamız dizilerden bahsederek başlamış olduğu için diğer derslerde de dizilerden bahsettik ve en sevdiğimiz diziler ve neden o dizileri sevdiğimizi konuştuk.

Sekizinci Hafta

Flalingo ile sekizinci haftamda derslere Katarina ile devam ettik. Bu sayede hem zaten oldukça alışmış olduğum birisiyle konuşmaya devam edebildim hem de İngilizcemi daha rahat ve özgüvenli bir şekilde geliştirebildim. Bu hafta öncekilere kıyasla daha uzun ve karmaşık metinler okuyarak onlar üzerine tartıştık. Böylece hem okuma yetimi daha da geliştirmiş oldum hem de farklı konularda kısa bilgiler edinebildim.

Dokuzuncu Hafta

Sekizinci hafta derslerden sonra İngilizce daha çok okuma yapabilmek adına kendime kısa hikaye kitapları almıştım. Bu kitapları Flalingo’ya başlarken seviyem A2 olduğu için A2 seviyesine uygun kitaplardan seçtim. Fakat fark ettim ki bunları çok rahat bir şekilde okuyup anlayabiliyorum. Dokuzuncu hafta dersimizde Katarina’ya bunu söylediğimde seviyemin ilerlemiş olabileceğini söyleyerek B1 seviyesinde bazı kitaplar önerdi. Daha sonraki derslerimizde yine hem okuma hem konuşma pratiği yaptık.

Onuncu Hafta

Geçen haftaki derslerden sonra Katarina’nın önerdiği kitapları aldım ve okumaya başladım. Kitapları okurken zorlanınca fark ettim ki önceden okuduklarım gerçekten benim seviyeme göre çok basit kitaplarmış. Yani gerçekten seviye atlamışım! Bunun beni ne kadar mutlu ettiğini size anlatamam. Onuncu haftanın ilk dersinde Katarina’ya bütün bu süreçte bana yardımcı olduğu için teşekkür ettim. Bu hafta konuşma ağırlıklı ilerledik. Ders sırasında gelişimim hakkında ne düşündüğümü ve bundan sonra neler yapabileceğimi tartıştık.

İşte şu ana kadar Flalingo ile olan deneyimim böyle. Yaşadığım deneyimden oldukça memnun kaldım ve İngilizcemin deneme dersinden bu yana oldukça ilerlediğini fark ettim. Flalingo ile alakalı tek pişmanlığım daha uzun bir paket almamış olmak. Üç aylık paketim iki hafta içerisinde bitecek. Paketim biter bitmez 12 aylık bir paket satın almaya karar verdim. Üç ayda bu kadar ilerlediysem bir yıl sonunda İngilizcem ne duruma gelir hayal bile edemiyorum.

6. Sonuç

Evet sevgili okuyucular, kardeşimin Flalingo kullanıcı deneyimi hikayesinde gördüğünüz üzere biz Flalingo’dan oldukça memnun kaldık. Akıllı öğretmen algoritması ile öğrenciye uygun öğretmenleri seçmesi, öğrencilerin istedikleri öğretmenler ile düzenli dersler yapmasına izin vermesi ve esnek abonelik planları sunması bizim Flalingo’nun en sevdiğimiz özellikleri oldu. Eğer siz de online İngilizce öğrenmek istiyorsanız, size gönül rahatlığıyla Flalingo’yu önerebilirim. Öncesinde Flalingo kullanıcı deneyimi hakkında bilgi edinmek için kullanıcı yorumları okumanızı tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu