fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizcePlatformlar

Flalingo Yorumları ve Tüm Flalingo Gerçekleri

Flalingo yorumları ve tüm Flalingo gerçekleri bu yazıda! Bu platformu merak edenler için en açıklayıcı içerik burada! Flalingo yorumları ile uygulamaya dair içeriden bilgi alın!1. Giriş: Flalingo Nedir?

Flalingo, her seviye için birebir canlı dersler sağlayan online bir İngilizce eğitimi platformudur. Bu platformun öne çıkan özelliği ise, kaliteli kaynaklar, düzenli müfredat ve tatmin edici müşteri destek hattıdır.

Daha önce yaptığım araştırmalar sonucunda Flalingo’nun rakiplerinden önde olduğunu saptamıştım. Sonrasında okuyucularım ve tanıdıklarım tarafından Flalingo hakkında detaylı bilgi vermem istendi. Dolayısıyla, sizlere bir tanıtım yazısı hazırlamak istedim. Bu yazımda Flalingo hakkında kısa bilgiler verip fiyatlarını inceleyeceğim. Sonrasında, Flalingo kullanıcı yorumları hakkında bilgi vereceğim.


Flalingo merkezi Amerika’da bulunan bir online dil okulu. Yaptığım araştırmalar ve kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla Flalingo yenilikçi bir bakış açısı izliyor. Gerek akıllı öğretmen algoritması gerek esnek abonelik seçenekleri ile Flalingo rakiplerinin açıklarını kapatıyor. Flalingo rakiplerinin aksine öğrencilerine istedikleri öğretmeni seçme ve derslere devam etme imkanı sunuyor. Ayrıca, akıllı öğretmen algoritması ile size uygun 24-30 öğretmen seçiyor. Bu sayede yüzlerce öğretmen arasında kaybolmadan kendinize uygun öğretmeni seçmenizi sağlıyor. Ayrıca, Flalingo öğrencilerine Oxford Üniversitesi Yayınları kütüphanesine ücretsiz erişim imkanı sunuyor. Bu sayede, öğrenciler hem derslerde hem ders dışında istedikleri zaman bu kitaplardan yararlanabiliyor. 

2. Flalingo Fiyatları

Flalingo fiyatları ne kadar? ihtiyaca göre özelleştirmeler üzerinden Flalingo fiyatları belirleniyor. Ayrıca, Flalingo şeffaflık ilkelerince, fiyatlarını internet sitesinde detaylıca paylaşıyor. İsterseniz, anlık chat ile doğrulayabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğim gibi, Flalingo kullanıcılarına esnek abonelik seçenekleri sunuyor. Abonelik almak istediğinizde 1,3,6 ve 12 aylık paketlerden birisini seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz paketi 25 veya 50 dakikalık dersler arasından belirlemeniz mümkün. Ayrıca, haftada kaç gün ders almak istediğinizi belirleyerek kişiselleştirebiliyorsunuz. Paketlerin ücretleri de bu faktörlere göre artıyor veya azalıyor. En ucuz paket aylık 1016 TL tutuyor. Paketleri kişiselleştirmek öğrencilere hem programlarına hem de bütçelerine göre paket bulma imkanı sağlıyor. 


Bunlara ek olarak, bir paket satın aldığınızda eğer eğitimden memnun kalmazsanız 30 gün içerisinde iptal edebiliyorsunuz. Flalingo bu konuda da rakiplerinden öne çıkıyor. Online İngilizce eğitimi veren birçok platform iade sürecini 14 gün olarak belirliyor. Fakat bir öğrencinin 14 gün içinde platform hakkında bilgi sahibi olması çok zor. Kullandığınız bir platformun size uygun olup olmadığını anlamak için ideal süre 1 aydır. Bu nedenle Flalingo’nun iade politikası öğrencileri destekleyici yönde.


Flalingo’dan haftada 1 gün 50 dakikalık dersler alırsanız aylık fiyatlar; 1 aylık paket için 2640 TL, 3 aylık paket için 2378 TL, 6 aylık paket için 2246 TL ve 12 aylık paket için 1981 TL tutuyor. Yani, abonelik süreniz uzadığında fiyatlar daha avantajlı hale geliyor. Bu yüzden bence en mantıklısı deneme dersi yaptıktan sonra 6 veya 12 aylık paketlerden birisini seçerek aboneliğinizi başlatmanız. Böylece platform hakkında bilgi edindikten sonra uygun fiyatlı bir paket satın alabilirsiniz. 

Flalingo Deneme Dersi Fırsatı

Flalingo’da deneme dersi ücreti ise sadece 100 TL! Yani, çok uygun bir fiyata 25 dakikalık bir deneme dersi alarak platform hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, Flalingo kullanıcılarına %100 memnuniyet garantisi sunuyor ve deneme dersinden memnun kalmadığınız takdirde başka bir öğretmen ile deneme dersi yapabiliyorsunuz. 


Flalingo’dan haftada 1 gün 25 dakikalık ders aldığınız paket fiyatları için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz. Paketler ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Paket SüresiFiyatlar (Aylık)
1 Aylık1460 TL
3 Aylık1300 TL
6 Aylık1230 TL
12 Aylık1090 TL
Flalingo Fiyat Tablosu

3. Flalingo Kullanıcı Yorumları

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları Ne Yönde?

Flalingo Ekşi Sözlük yorumlarını, Flalingo kullananlar oluşturuyor ve memnuniyetlerini ifade ediyor. Yorumlar organikliği ile dikkat çekerken, kötü bir değerlendirme de Ekşi Sözlük’te yer almıyor.

Ekşi Sözlük’te yazarlar fikirlerini özgürce belirttiği için ilk baktığım mecra her zaman sözlük oluyor. Bu yüzden, Flalingo kullanıcı yorumları hakkında araştırma yaparken de yolum buraya düştü. Burada Flalingo hakkında yazılmış 14 entry bulunuyor. Bu entrylerden 8’i olumlu deneyimlerden, 4’ü platform hakkında bilgi almak isteyenlerden oluşuyor. Geriye kalan 2 yorumdan birisi sözlük yazarlarına bir eleştiri, diğeri de olumsuz bir yorumdan oluşuyor. Kısaca, yine Flalingo hakkında yapılan olumlu yorumlar çok daha fazla. Olumlu yorumlarda Flalingo’nun akıllı öğretmen algoritması, diğer platformlardan farkı ve Oxford Üniveristesi Yayınları’nı kullanmaları övülmüş. Yapılan tek olumsuz yorumda ise fiyatların yüksek olmasından ve öğretmen sayısının kısıtlı olmasından bahsedilmiş. Ben bu yoruma katılmıyorum çünkü sizlerle incelediğimiz üzere Flalingo fiyatları rakiplerinden daha yüksek değil. Ayrıca, Flalingo websitesine göre 1800’den fazla öğretmen ile çalışıyor. Bu bence hiç de az değil.

Ekşi Sözlük’te Flalingo hakkında yazılan entry’leri okumak isterseniz, aşağıda üç enrty bulabilirsiniz:

Ekşi Sözlük Birinci Yorum

“paket aldıktan sonra karşına çıkan sorulara doğru cevap ver ve algoritmanın senin için belirlediği öğretmenleri en üstten itibaren denemeye başla. en üsteki bir yada ikinciden sonra zaten algoritmanın seninle eşleştirdiği sıralamanın en doğru sırlam olduğunu anlayacaksın. hiç macare arayıp kafa ağrıtmaya gerek yok. 2 kez paket aldım 2’sinde de algoritmanın önerilerine göre hareket ettim ve çok iyi öğretmenlerle eşleştim.” -psychology of music, Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük İkinci Yorum

“her yerde reklamını gördüğünüz malum ingilizce platformundaki 1 yıllık aboneliğimden sonra sözlükteki yorumlardan görerek denediğim ingilizce uygulaması. açıkçası cambly’de memnun olmadığım ne kadar özellik varsa flalingo’da çözmüşler. cambly’deki en büyük problemim sürekli olarak farklı öğretmenlerle çalışmak zorunda kalmaktı… aynı öğretmeni bulamadığım için gelen her öğretmenin film zevki, sevdiği yemekler gibi birbirini tekrarlayan dersleri farklı farklı öğretmenlerden aldım durdum. flalingo’yu 6 aydır kullanıyorum ve sistemli yaklaşımlarını sevdim. ilk olarak, seviyenizi belirliyorlar ve ardından uygun bir kursa yerleştiriyorlar. ben kursa ihtiyaç duymadığım için relax mod dedikleri konuşma konularının işlendiği bir mod seçtim ve öğretmenlerle genel konuşma pratiği yapıyorum. ayrıca, oxford university press online kitaplarına erişim sağlıyorlar, bu da bireysel pratik yapmak için oldukça faydalı oldu. akıllı öğretmen algoritması dedikleri bir sistem sayesinde de 40 civarı sizin ihtiyacınıza özgü öğretmenden oluşan kişiselleştirilmiş bir havuz oluşturuyorlar. böylece gereksiz kalabalıktan kurtularak aradığınız öğretmenleri bulabiliyorsunuz. profesyonel ingilizce için 100/100 verim aldığım bir uygulama oldu. umarım saçmalamadan bu hizmet kalitesini korurlar.” -jeune et jolie, Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük Üçüncü Yorum

“ekşi yazarlarının sağ duyusuna güvenerek aldığım ıngilizce uygulaması. amerikalı jane diye bir hoca var ve sürekli olarak ondan ders alıyorum. kadınla resmen kanka olduk. geçen annesi gelmişti ziyarete onunla da tanıştım. şirketteki toplantılarında konuşma ankisiyetem vardı. sayesinde kurtuldum. geçenki toplantıda herkes aşmışsın falan demeye başladı.” -informatica, Ekşi Sözlük

Flalingo Trustpilot Yorumları

flalingo trustpilot

Trustpilot’ta kullanıcılar Flalingo hakkında 56 yorum yapmış. Bu yorumların %98’si olumlu, %2’i ise olumsuz yorumlardan oluşuyor. Yani, sadece bir adet olumsuz yorum var. Olumlu yorumlar genellikle Flalingo’nun öğrencilerinin gelişimine olan katkısı ve müşteri hizmetlerinin efektif çalışması hakkında. Yapılan tek olumsuz yorum ise çocuklara özel eğitimde iyi olmadıkları ve öğretmenlerin ana dilinin İngilizce olmaması hakkında. Çocuklara özel eğitim ile ilgili henüz araştırma yapmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Fakat, Flalingo’da hem ana dili İngilizce olan hem de İngilizceyi ana diliymiş kadar iyi bilen öğretmenlerin çalıştığını biliyoruz. Yani, evet bazı öğretmenlerin ana dili İngilizce değil ama bu öğretmenlerin hiçbirisinin ana dilinin İngilizce olmadığı anlamına gelmez. 

Trustpilot’ta Flalingo hakkında yapılmış dört yorumu aşağıda sizlerle paylaşacağım:

Trusptpilot Birinci Yorum

“Herkese merhaba, size Flalingo’yu tanıtmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ve bu platformda yaşadığım etkileyici dil öğrenme deneyimini anlatmak istiyorum. Flalingo’nun kullanıcı dostu arayüzü, hızlı erişim imkanı ve ana dili İngilizce olan konuşmacılarla pratik yapabilme olanağı beni gerçekten memnun etti. Ayrıca, 7/24 hizmet ve ana dili İngilizce olan konuşmacılarla iletişime geçebilme imkanı dil becerilerimi geliştirmemde çok yardımcı oldu. Sonuç olarak, Flalingo dil öğrenme yolculuğumda harika bir yol arkadaşı oldu. Sundukları olağanüstü hizmetler, memnuniyetimi sağladı ve dil becerilerimi hızlı bir şekilde geliştirmeme yardımcı oldu.” – Kerim Yetgin, Trustpilot

Trustpilot İkinci Yorum

“Evde İngilizce öğrenmek için son 6 aydır Flalingo’yu kullanıyorum. Okuma ve yazma becerilerimde ilerleme kaydettim, konuşma konusundaki özgüvenimi artırdım ve dünyanın dört bir yanından yeni eğitmenlerle tanıştım! İngilizce öğrenmeyi çok daha ilgi çekici hale getiren birçok özellik sunan harika bir platform.” – Hakan Kutlu, Trustpilot

Trustpilot Üçüncü Yorum

“Üniversitemde bize yüzde 100 İngilizce eğitim veriyorlar, bu yüzden geçen yıl İngilizce öğrenmek zorunda kaldım. Bölümüme başlamak için çok çalıştım, ancak bazen ileri düzey dil bilgisiyle konuşma veya yazma konusunda zorluklar yaşadım. O dönemde Flalingo.com ile tanıştım. Bence online İngilizce eğitimi için en iyi platformlardan biri. Flalingo sayesinde sınıflarımda kendinden emin bir şekilde konuşabiliyorum.” – burcin, Trustpilot

Trustpilot Dördüncü Yorum

“Çocuklar hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz. Öğretmenleriniz ‘native’ değil.” – Emel, Trustpilot

Flalingo Google Yorumları

Google Reviews’da Flalingo hakkında 31 yorum var bunların ve tamamı olumlulardan oluşuyor! Kullanıcılar burada Flalingo’nun sunduğu kolaylıklardan, İngilizcelerine olan katkılarından ve ekibinin ne kadar profesyonel olduğundan bahsediyor. Bu da Flalingo2nun rakiplerindne ne kadar önde olduğunu gösteriyor. Yorumları sizin de görebilmeniz için Google Reviews’da bulunan Flalingo yorumlarından 3 tanesini sizlerle paylaşacağım.

“Hocalarıyla ve destek ekibiyle beraber çok kaliteli ve profesyonel bir eğitim sizleri bekliyor , bu aileye katıldığım için çok memnunum.” -Mustafa Akça, Google

“Kaliteli eğitmenler ve kaliteli metaryal kullanımı ve aynı eğitmen ile sürekli ders yapma imkanı tavsiye ediyorum” -Mert Yılmaz, Google

“Seviyenizi yükseltmek istiyorsanız Flalingo sizin için öncelik olmalı. İhtiyacınız olan her şeyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca size hoş gelen nazik, sabırlı, deneyimli öğretmenleri de seçebilirsiniz.” Cihan Kurt, Google

Sonuç: Flalingo Güvenilir Mi?

Flalingo güvenilir bir uygulama çünkü bu marka doğrulanmış ve kullanan pek çok kişi de herhangi bir sorun yaşamamış, aksine memnun kalmış. Çünkü Flalingo, öğrencilerine kulak verip sorun odaklı çalışıyor.

Sevgili okuyucularım, sizlerle Flalingo paketlerini, fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını paylaştım ve bunlar hakkında fikirlerimi belirttim. Peki gelelim asıl soruya; “Flalingo güvenilir mi?”. Bana soracak olursanız, Flalingo ideal bir platform demem mümkün. Çünkü, Flalingo destek ekibinin 7/24 ulaşılabilirliği ve olumsuz yorumların çok az olması iyi sinyaller taşıyor. Elbette, bu yorumların hiçbirisinde de mağduriyet hakkında bir şey yazılmaması güvenilirlik anlamına geliyor. Diğer online İngilizce öğrenme uygulamalarının öğrencilerin bilgisi dışında abonelik yenileyip para çektikleri kullanıcı yorumları üzerinden belli. Dolayısıyla, Flalingo’nun bu konuda sorun çıkartmaması onu rakiplerinden bir adım öne taşıyor. Bu yüzden eğer online İngilizce eğitimi almak istiyorsanız size tavsiyem önce en iyi uygulamaları sıraladığım yazımı okumanız ve sonrasında gönül rahatlığıyla Flalingo’yu seçmeniz yönünde olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu