fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelİş İngilizcesi

Flalingo İş İngilizcesi: Mesleğini Zirveye Taşımak İsteyenler İçin

Flalingo iş İngilizcesi: şirketinizi globale taşıyın konulu bu yazıda yakından tandığınız bir uygulamaya bakıyoruz. Elbette diğer kulvarlarda olduğu kadar iş İngilizcesi konusunda da kendine güvenen Flalingo şirketler için özel içeriklere sahip. Bugün ele alacağım konu da Flalingo’nun sağladığı iş İngilizcesinin incelenmesi üzerine oluyor. Yerelin sığ sularına sığmayıp globalin denizlerine yelken açmak isteyen şirketlerin aşması gereken ilk dalga ise İngilizce. Şirket olarak geniş bir pazarda hizmet verebilmek herkesin harcı değil. Fakat kendine güvenen patron ve çalışanlar da İngilizcesiz bir şekilde parlak bir geleceğe sahip gibi görünmüyor. Bu yüzden ileri görüşlü şirketler çareyi online İngilizce kurslarında arıyor. Yükselişe geçen ve yüksek kullanıcı puanlarına sahip Flalingo da kurumsal çözümler konusunda ilgi çekiyor. Bakalım başarılı bir iş hayatının kapısını açmak için Flalingo nasıl bir anahtarla geliyor?

İçindekiler

Flalingo Şirketler İçin İş İngilizcesi

Flalingo şirketler için iş İngilizcesi sağlarken, her meslek kolunun ve her markanın kendine özgü ihtiyaçları olduğunu kabul ediyor. Bu ilkeyle yola çıktığı için, her şirkete mümkün olduğunca özelleştirilmiş bir içerik sağlamak için çabalıyor. Tabi ki de online evrenin de sağladığı avantajla en esnek eğitim çizelgesini de sunmaya çalışıyor. Her ne kadar diğer uygulamalar da bu tarz bir eğitim amacıyla yola çıksa da, iş yine dakikliğin önemine ve randevuya yetişme çabalarına geri dönüyor. Örneğin hizmet aldığınız online İngilizce kursunun kadrosu yeterli değilse randevu usulü bir anlayış benimseniyor. Fakat Flalingo’da istediğiniz an bir eğitmen bulup İngilizce konuşabilirsiniz. Bu imkanını iş ingilizcesi alanında da sağlıyor olması, vakitle yarışan elemanlar için de güzel bir kolaylık sağlıyor. Nihayetinde, Flalingo çatısı altında kendi şirketinizin çıkarları doğrultusunda en rahat şekilde en kaliteli içeriği bulabilirsiniz.

İş İngilizcesi Neden Özel Bir Yaklaşım İstiyor?

Bazı okurlar iş İngilizcesi neden özel bir yaklaşım istiyor diye de sorabilir. Çünkü neredeyse tüm platformlar sadece iş ve çocuklar için temalı ek kanalları öneriyor. Bu da haliyle merak uyandırıyor. Şimdi bunun nedenlerine kısaca değinelim:

Mesleki Jargon

Kişiler iş için İngilizce öğrenirken odaklanacakları ilk konu meslek jargondur. Jargon kelimesi, bir iş kolunda ya da meslek dalında konuşulan özel kelimeler ve kullanım şekilleri bütünüdür diyebiliriz. Yani mesleğe özel dil olarak da düşünebiliriz. İş ingilizcesinin ayrı bir kanaldan yürütülmesinin başlıca sebeplerinden biri budur. Örneğin, doktorluk mesleğini icra etmeyen kişilerin tüm anatomi terimlerini öğrenmesi verimsiz bir süreç yaratır. Aynı şekilde doktorun da bu terimleri öğrenememesi iş konusunda İngilizce konuşabilmesini engeller. Bu yüzden iş ingilizcesi, günlük ya da akademik içeriklerden ayrı işletilmeli, ve bireylere özel bir program şeklinde sunulmalıdır.

Dil Kullanımı

Meslek hayatında hataların telafisi çok zorlu olabilir; hele iletişimden kaynaklanıyorsa. İşte bu sebeple sağlanan şirketlere özel İngilizce derslerinde iletişim şekli çok daha önemlidir. Kafa karıştırıcı deyimlerin ya da diğer tabirlerin temizlendiği bir anlatım şekli benimsenmelidir. Bu sayede yanlış anlaşılmalardan mümkün olduğunca kaçınabilirsiniz.

Flalingo Kurumlara Neler Sağlıyor?

Flalingo logo

Flalingo kurumlara neler sağlıyor diye soracak olursanız, diğer uygulamaların sağladığı özelliklere ek olarak bazı avantajları da gösterebilirim. Şimdi bunlara yakından bakarak uygulamaya dair detayları öğrenelim:

Şirkete Özel Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Şirkete özel eğitim danışmanlığı hizmeti de, belki de sadece Flalingo’da bulabileceğiniz bir destek. Flalingo ile işbirliği yaptıktan sonra da dirsek teması halinde olabilirsiniz. Şirketlerin Flalingo ile olan birlikteliği boyunca ihtiyaç duyduğunuz takdirde size atanan danışmanlardan öğütler alabilirsiniz. Yani ilerleme hızını arttırmak isterseniz, farklı planlar şekillendirmek isterseniz, ya da farklı konularda soru işaretleri varsa bu hizmetten faydalanmak mümkün. Sizi halihazırda tanıyan danışmanınızla gerçekleştirdiğiniz görüşmelerin faydasını göreceksiniz.

Periyodik Seviye Tespit Sınavları

Periyodik seviye tespit sınavları da diğer uygulamaların sunduğu klasik ama faydalı bir özellik. Seviye tespiti yaparak başlanılan Flalingo serüveninin önemli dönüm noktalarında da bu sınavla karşılaşabilirsiniz. Böylelikle kaydettiğiniz ilerleme de ölçülmüş olur. Ayrıca işverenler de çalışanlarının ve Flalingo’nun performansını bu doğrultuda izleyebilir. Fakat Flalingo’nun seviye tespit sınavları CEFR uyumlu. Bu da demek oluyor ki, aldığınız sonuç tüm dünyada geçerliliği olan sınavlara paralel özellikler gösteriyor. Yani çok basit, ya da tekdüze bir ölçüm yapan değil, verimliliği gösterebilen sınavlar uygulanıyor.

Performans Takibi

Performans takibi, alınan eğitimin ve verimliliğinin nabzını tutan bir özelliktir. İşverenlerin admin panelini kullanarak öğrencilerin, yani çalışanların derslerini düzenli takip etmesi mümkündür. Böyle süreç içinde Flalingo’nun yeterliliği ve verimi konusunda da kimsenin şüphesi kalmaz.

İhtiyaç Analizi

Önceki bölümlerde de belirttiğim gibi, şirketlere sağlanan İngilizce dersleri gerek meslek, gerek çalışanların seviyesi gibi konular konusunda mümkün olduğunca özelleştirilmiş bir içerik sunmalıdır. İşte bu konuda Flalingo çok daha iyi yardımcı olabilmek için ihtiyaç analizi uyguluyor. Gerek şirketin, gerek elemanların ne tür bir jargona, seviyeye ve ne kadar süreye ihtiyaç duyduğunu belirler. Zaten yapay zekayı en efektif biçimde kullanmaya çalışan Flalingo, bu doneler ışığında doğru planı çıkarır.

Oxford University Press İçerikleri

Flalingo ile Oxford University Press, İngilizce eğitiminde sırt sırta vermiş durumda. Derslerin okuma, yazma hem de konuşma konusundaki becerilerin koordineli bir şekilde gelişmesi için ders kitapları büyük önem taşır. Burada da bu konudan bahsetmiştim. Kelime bilgisi ve gramer konuları yalnızca slaytlar, ya da bütün halinde olmayan içeriklerle ilerleyemez. Özellikle profesyonel bir destek için dil kurslarında çareyi arayanlar kaynak kitap konusuna dikkat etmelidir. 400 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Oxford University Press içerikleri dünyanın her yerinde güvenle okutuluyor. Flalingo da aynı şekilde bu kalitesi isminden belli kitapları ücretsiz olarak öğrencilerine sağlıyor.

Flalingo’dan İş İngilizcesi Öğrenenden Dinleyin

Flalingo kullanıcıları, memnuniyetini belirtmekten çekinmiyor. Örneğin, Flalingo’yu incelerken Trustpilot adlı bir platformda şu yoruma rastladım. Yorum İngilizce olduğu için Türkçeye çevirip koyuyorum. Ama inanıyorum ki üç vakte kalmaz benim çevirime gerek kalmadan rahatlıkla anlayacaksınız.

Flalingo sayesinde iş İngilizcesi becerilerimi geliştirmede büyük bir adım attım

Bir yıldır iş İngilizcesi konuşma pratiği yapmak için Flalingo’yu kullanıyorum ve dil öğrenme yolculuğumda büyük bir fark yarattı. Eğitmenleri son derece nitelikli ve Oxford Press’in kaynakları da dahil olmak üzere öğrenme materyalleri inanılmaz derecede faydalı oldu. Flalingo sayesinde iş İngilizcesi becerilerimi geliştirmede büyük bir adım attım.

Ali

Kullanıcı ismine tıklayarak yorumu kendi sitesinden görebilirsiniz. Flalingo’dan iş İngilizcesi öğrenmiş kişiler memnuniyetlerini bizzat dile getirmiş. Umarım bu yorum size de yol gösterici olabilir.

Sonuç: Flalingo Şirketler İçin Doğru Ortak

Sonuç: Flalingo şirketler için doğru ortak gibi görünüyor. İhtiyaçlarınıza kulak veren Flalingo, süreç boyu size en uygun eğitimi sağlıyor. Sorun yaşadığınız noktada karşınızda muhattap olarak size özel sağlanan bir eğitim danışmanı da bulabiliyorsunuz. Buna ek olarak kaynak kitaplar, esnek dersler, seviye tespit sınavı gibi unsurlar da İngilizcenizi konuşturmaya yarıyor. Bugün de büyük düşünenler için bir içerik hazırladım. Kariyerini ilerletmek, firmasını büyütmek isteyenler için iş ingilizcesinin kritik oldğu noktada sizlere yol gösteren Flalingo’nun şirketler özel derslerini inceledim. Bu doğrultuda Flalingo rakiplerinin sağladığı imkanlardan daha fazlasını sunuyor. Benden tavsiye bekleyenlere Flalingo’yu rahatlıkla önerebilirim. Elbette karar sizin. Bugünlük benden bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu