fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genelİş İngilizcesiOnline İngilizce

English Guru İş İngilizcesi: Kurumsal Çözümler

English Guru Kurumsal: İş İngilizcesi çözümleri sunan bu uygulamanın detaylarını inceliyoruz. Daha önce de burada inceleyip kullanıcı değerlendirmelerini paylaştığım bu platformun şirketlere sağladığı eğitimden bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi hem bireyler, hem de şirketler piyasada ayakta kalabilmek, ya da başarı merdivenlerini tırmanabilmek için İngilizce öğreniyor. Bu yüzden online İngilizce kursları şirketlere ve çalışanlara özel kurs içerikleriyle çıkageliyorlar. English Guru da trendleri takip ediyor olmalı ki, kurumsal çözümler de sağlıyor. Bugünkü yazımızda English Guru iş İngilizcesi için ne tarz bir eğitim anlayışı ve planına sahip, onu göreceğiz. İyi okumalar!

İçindekiler

English Guru Kurumsal

English Guru Kurumsal ismini, meslek hayatına özgü bir İngilizce eğitimi almak isteyen inceliyor. Biliyorsunuz ki, globalleşme hayatlarımıza dünya markalarını getirdiği kadar, kendi markamızı da kıtalar arası markete taşımaya da yardımcı oluyor. Bu şansı kaçırmak istemeyen şirketler de, İngilizcenin önemini bir kez daha anlıyor. Hem bireysel olarak özgeçmişini sağlamlaştırıp kariyerini ilerletmek isteyenler, hem de şirketini büyütmek isteyen patronlar bu konuda eylem almalı. Bunun için online İngilizce platformları iş İngilizcesi etiketi altında özel çözümler sunabiliyor. Bugün, bize bunlardan birini sağlayacak English Guru Kurumsal’a bakıyoruz.

English Guru İş İngilizcesi İçin Neler Sunuyor?

English Guru uygulaması kurumsal çözümler

English Guru iş İngilizcesi için neler sunuyor diye soracak olursak, yine klasik cevaplara dönebiliriz. Kurumsal yardımcınız olabilecek diğer uygulamaları burada ele alıp aralarından en favorisini seçmiştim. Yine şirket ismiyle kaydolup ihtiyacınıza göre bir programa kaydolabilirsiniz. Örneğin sağlık kurumu ya da ithalat-ihracat kurumu farklı konulara odaklı bir meslek ve iş ingilizcesi öğrenmelidir. Online ingilizce eğitimi veren platformların kurumlara özel çözümünden kastı budur. Nitekim, gerekli teknik jargonun sağlanmas tek başına yeterli değildir. Bunların yanı sıra hem yazılı hem sözlü iletişimin gelişmesi için de içerik sağlanır. Böylelikle iş görüşmeleri, fuarlar ve anlaşmalar gibi hususlarda İngilizceden faydalanabilirsiniz. Dünyanın ortak dilini konuşarak mutabakat sağlayabilir, kendinizi global pazarda tanıtabilirsiniz. Bunu mümkün kılabilmek için bakalım English Guru uygulamasının ne özellikleri varmış:

Performans Takibi

Performans takibi, bir şirket olarak çalışanların İngilizce konusundaki ilerlemesini görmenize olanak sağlar. Ayrıca öğretmen-öğrenci ilişkilerinde de geri bildirimine önem verdikleri de görebiliriz. Başlangıç düzeyi ve hedeflenen düzey arasındaki eğitim sürecini işveren de takip edebiliyor. Böylelikle English Guru’nun çalışanların üzerindeki etkisi de ölçülebiliyor.

Seviye Tespit Sınavları

Bir önceki bölümde ele aldığım performans takibini de büyük ölçüde seviye tespit sınavları mümkün hale getiriyor. Düzenli olarak verilen seviye tespit sınavlarının sonucunda A1 ve C1 arasındaki ilerlemenin nabzını tutmak kolaylaşıyor. Fakat bunların öncesinde de English Guru’ya başlamanın ilk adımı da seviye tespit sınavı. Öğrencinin hangi kurdan başlaması gerektiğini sınayan ve belirleyen bu sınavı genele yaymışlar yani. Böylelikle hem sistem hem işveren hem de öğrenci söz konusu performansı ve English Guru’nun faydasını ölçebilir. Günün sonunda patronlar da gerekli takibi yapabiliyor.

Ders Notları Paylaşımı

Her ne kadar büyük bir özellik olmasa da, English Guru’nun önemini belirttiği ders notları paylaşımı konusuna değinmek isterim. Bu tarz uygulamalar konuşarak öğrenme metodunu benimseyerek yola çıkıyorlar. Fakat yine dönüp dolaşıp kelime ve dil bilgisi duraklarına demirliyoruz. Bunun sebebi, İngilizceyi konuşabilmeniz kadar profesyonel hayatta da kullanabilmeniz. Elbette bu konular ihmale gelmemeli, fakat bu noktada kaliteli içeriklerden yardım istemeliyiz. Sadece derste hazır bir slayt gösterisi üzerinde ilerleyip bu dosyayı paylaşmak yeterli olmuyor yani. Yıllardır yabancılara dil eğitimi konusunda içerik sağlayan kitaplar üretiliyor. Şu an basılı yayından dijitale dönenlerden biri de tabi ki Oxford University Press yayınları. Her düzeyde, her yaşa ve sınava uygun içerikleriyle tüm dünyada okutuluyor bu kitaplar. Ayrıca tıklayarak bu kitaplar hakkında detayları öğrenebilirsiniz de. Konumuza dönecek olursak, ders notu paylaşım özelliği, English Guru’nun içerik kalitesinin amatörlüğüne işaret ediyor diyebilirim. Bu konuda farklı düşünebilirsiniz. Ben yine de uyarımı yapmak istedim.

English Guru İş İngilizcesi Sertifika

English Guru iş İngilizcesi sertifikası da bu uygulama tarafından sağlanan bir özellik. Her ne kadar uygulamayla beraber İngilizce öğrenmiş kişilere bir ekstra yarar sağlamasa da, English Guru için referans görevi görüyor diyebiliriz. Yani bu sertifika uluslararası seviyede bir geçerlilik sağlamaz muhtemelen. Ama bardağın dolu tarafına bakarsak, tüm eğitim içeriğini başarıyla talip etmiş ve İngilizce konuşabiliyor olduğunuzun nişanesi sayılabilir. Eğer bu sertifikayı elde ettiyseniz sizleri tebrik ederim.

Video Ders Kayıtları

Video ders kayıtları, English Guru canlı derslerden sonra erişerek izleyebileceğiniz bir içeriktir. Hocayla birlikteliğiniz boyunca kaydedilen dersleri video halinde bularak üzerinden geçebilirsiniz. Konuşma performansınızı kendiniz özeleştiri çerçevesinde ele alabilirsiniz. Ayrıca konu tekrarı için de faydalı olabilir. Kısacası English Guru size böyle bir ekstra içerik sağlıyor. Bunu nasıl kullanacağınız size kalmış. Fakat verimini görebileceğinizi düşünüyorum.

Sonuç: English Guru Kurumsal Çözümlerinin Alternatiflerine Bakabilirsiniz

Sonuç: English Guru kurumsal çözümlerinin alternatiflerine bakabilirsiniz çünkü sağlanan içeriği yeterli bulamadım. Bu yazıda English Guru’nun iş İngilizcesi derslerini ele aldım. Online platformların esnek eğitimle çalışanlara verdiği destek gün geçtikçe artıyor. English Guru uygulaması da çözüm ortağınız olmak istiyor. Bu konuda sorabileceğiniz sorulara cevaben bir yazı kaleme aldım. Bunun sonucunda da maalesef sağlam bir sunum bulamadım. English Guru her ne kadar kötü bir hizmet sağlamasa da, ön plana çıkacağı materyal de henüz yok. Özellikle burada gördüğünüz düşük kullanıcı deneyimi sonucunun da kurumsal içeriklere paralel seyretmesi pek olası. Buna dayanarak iş ingilizcesi sağlayan farklı platformları da incelemenizi öneririm. Tıklayarak bu konudaki bir başka yazıma erişebilirsiniz. Bugünlük de benden bu kadar diyerek sizlere veda ediyorum. Bir sonraki merak cezbedici konular üzerinde görüşmek üzere; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu