fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

English Guru Kids Kullanıcı Deneyimi: Aileler 10 Üzerinden 3 Verdi

English Guru Kids kullanıcı deneyimi: Aileler 10 üzerinden 3 verdi ve sizler için bu yeni uygulamayı yorumladı. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bizlere sağladığı en büyük avantajlardan biri de ev rahatında eğitim olabilir. Özellikle ülkemizde bunu online İngilizce kursu formatında fazlaca görüyoruz. Bunun sebeplerinden biri de ülkece İngilizce konuşma noktasında herkesin malumu sorunlar yaşamamız. Garip bir şekilde herkesin anladığı, ama kimsenin konuşamadığı İngilizce dili için bizlere yardımcı olan uygulamalar var. Bugün odaklanacağımız uygulama ise English Guru Kids. Çocukları hem ingilizceyi anlasın, hem de konuşabilsin diye aileler okul dışında da İngilizce için bu platformlara güveniyor. Ben de bugün bunlardan henüz popülerlik kazanmamış English Guru Kids uygulamasını inceleyeceğim. Fakat diğer inceleme içeriklerinden farklı olarak, siz okurları doğrudan, bu uygulamayı kullanmış ailelerle bir araya getireceğim. Haydi başlayalım!

İçindekiler

English Guru Kids Mercek Altında

English Guru Kids mercek altında! Çocukları için en iyisini isteyen aileler çareyi internette arıyor. Çünkü esnek eğitimi, ders takibi, ve yüz yüze kursların sağlayamadığı diğer pek çok avantajı online İngilize kursları vadediyor. Bu tarz uygulamaların her geçen gün artmasıyla, ebeveynler de pek çok alternatife sahip oluyor. Her ne kadar bu hayatı kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olsa da, seçim yapmak aileler için zorlu olabilir. Bu nedenden ötürü, ben de kendime sorumluluk yüklüyor, merak ettiğiniz bir platform olan English Guru Kids’i ele alıyorum.

English Guru Kids Kullanıcı Deneyimi (3/10)

English Guru Kids kullanıcı deneyimi konusunu, siz ebeveynlere gerekli değerlendirmeleri doğrudan verebilmek için araştırmalar yaptım. Öncelikle, bunu mümkün kılan ebeveyn ve çocuklara minnettarlığımı dile getirmek isterim. Elbette, bu içeriği oluşturabilmem için, beni takip eden 10 kişiye English Guru Kids kullanmalarını önerdim. Bu kişiler çocukları ile bir aylık süre zarfında bu platformun hizmetlerinden faydalandılar. Bu sırada edindikleri tecrübeler doğrultusunda sizler için değerlendirmelerde bulunan ailelerin yorumlarını paylaşacağım. Bakalım bir aylık English Guru Kids birlikteliği aileler için nasıl geçmiş.

Hasan Bey ve Çocuğunun English Guru Serüveni (2/10)

Hasan Bey ve çocuğunun English Guru serüveni 10 üzerinden 2’lik epey zayıf bir karneyle nihayete ermiş. İkinci sınıf öğrencisi velisi Hasan Bey, devlet okullarının İngilizce için verdiği eğitimden memnun değil. “Her ne kadar okullarda İngilizce dersleri ikinci sınıfa kadar inse de, müfredat güncellenmedikçe çocuklar İngilizce konuşmayı öğrenemez” diyerek hayıflanıyor Hasan Bey. Bundan dolayı, çareyi online kurslarda arayıp kararsız kalmış. Bu çalışmada yer almak isteyen Hasan Bey ve ailesinin yorumlarını okuyalım.

Hasan Bey Neleri Sevmiş?

Puanlama Sistemi

Bu uygulamaya dair sevdiğim tek şey olarak rating system denilen puanlama sistemi diyebilirim. Kısacası dersten sonra öğretmenleri değerlendiriyorsunuz. Yaşadığımız kötü dersler üzerine bir miktar iyi geldi diyebilirim.

Hasan Bey

Hasan Bey Neleri Sevmemiş?

Eğitim Kadrosu

Bu uygulamada sevmediğimiz bir özellik olan öğretmen kadrosundan bahsetmek isterim. Henüz kııstlı bir öğretmen havuzu olduğu için, esnek eğitimin imkanlarından faydalanamadık. İşler randevu sistemiyle ileriyor, fakat öğretmen ya da öğrenci dersi iptal etmek istediğinde yeni bir yer ayırtmak mümkün değil. Oysaki, bu esneklik yüzünden online kursları tercih etmiştik. Yani, ders kaçtığı zaman gerçekten kaçıyor.

Hasan Bey

Çocuklar İçin Yetersiz Arayüz

Bu uygulamada eleştirmek istediğim bir diğer konu da, çocuklar için uygun olmaması. Burada uygunluk kısatasım eğlenceli bir içerik ve arayüz. Örneğin, çocuğun ilgisini çekebilecek ve sonrası için motive edecek renkli ve eğlenceli bir dizaynı bulunmuyor. Okul sıralarının sıkıcılığı piksellerden taşıyor sanki. Bu yüzden bu konuda da English Guru’nun kendini geliştirmesi lazım.

Hasan Bey

Gökçe Hanım ve Çocuğunun English Guru Serüveni (3/10)

Gökçe Hanım ve çocuğunun English Guru serüveni 10 üzerinden 3’lük bir puan alarak kullanıcıların nihai fikrini yansıtıyor. Hanfendinin kızı henüz 4 yaşında. Erkenden İngilizce öğrenerek eğitim hayatına daha sağlam başlaması için çocuğuna online İngilizce kursu arayan annemize English Guru’yu denemesini tavsiye ettim. Fakat bu birliktelik sadece bir ay sürdü. Bakalım Gökçe Hanım ve ailesi bizlere neler anlatacak.

Gökçe Hanım Neleri Sevmiş?

Haftalık Ders Saati Seçeneği

Puanımdan da anlaşılacağı gibi aradığımı bulamadığım bir English Guru deneyimi edindim. Fakat bu uygulama dahilinde sevdiğim bir konudan da bahsetmeden olmaz. Bu uygulamanın paket seçeneklerini sevdiğimi söyleyebilirim. Fiyatlandırmayı haftalık kaç dersi, kaç dakika ile alacağınız üzerinden yapıyolarlar. Ben 15 dakikayı kısa bulduğum için 30 dakikalık haftada 5 gün pakedi aldım. Bununla birlikte, dileyenler için 2 ve 3 gün seçenekleri de mevcut elbette.

Gökçe Hanım

Gökçe Hanım Neleri Sevmemiş?

Lakin madalyonun bir de öteki yüzü var. Şimdi Gökçe Hanım ebeveyn olarak English Guru Kids’in hangi özelliğinden memnun kalmamış, onu okuyalım.

Kayıp Müşteri Hizmetleri

Bu uygulamada en çok ihtiyaç duyduğunuz anda bile bir yetkiliye ulaşmak mümkün değil. Mesela aradığınız ya da yazdığınız zaman müşteri hizmetlerinden bir geri dönüş alamıyorsunuz. Bu yüzden sorunlar hem öğrenci, hem de görevliler için katlanarak çığ haline geliyor. Bu nedenle bu uygulamaya dair iyi bir deneyim edinmedim.

Gökçe Hanım

Şimdi de bu konuyla bağlantılı bir olumsuzluk olan diğer bir English Guru eksikliğine bakalım.

Kredi Kartından Habersizce Para Çekilmesi

Uygulamanın bir diğer hoşlanmadığım özelliği ise, haberim olmadan kredi kartından para çekmeleri oldu. Zaten olayların gelişimine bağlı olarak bir ay sonra oğlumla birlikte English Guru’ya veda etmek istiyorduk. Fakat, herhangi bir talimat verilmemesine rağmen ödeme yapılmış. Bunu da çözmek için müşteri hizmetlerini arasam da, bahsettiğim gibi kimseler yoktu meydanda. Ayrıca bu sorundan tek muzdarip olan da ben değilmişim. Acilen bu konudaki sorunları çözmeleri gerekiyor.

Gökçe Hanım

Elif Hanım ve Çocuklarının English Guru Serüveni (4/10)

Elif Hanım ve çocuğunun English Guru serüveni de 10 üzerinden 4’lük puanıyla pozitif izlenimler yaratamıyor maalesef. İkiz çocuklarıyla birlikte bu uygulamayı kullanan Elif Hanım, iki farklı English Guru Kids planı deneyimlemiş. Şimdi uygulamanın detaylarına dair Elif Hanım’a söz verelim.

Elif Hanım Neleri Sevmiş?

Ders Video Kaydı

Bu uygulamadan verim alabilmenize olanak sağlayacak bir özellik olan video kayıt özelliğinden bahsetmek isterim. Her ne kadar bu özelliği kullanan diğer uygulamalar olsa da, English Guru’da da görebilmek hoşuma gitti. Şimdi, bu özellikle birlikte derslerin sonrasında videoları izleyip, üzerinden geçebiliyorsunuz. Böylelikle eksik gedik veya hata varsa düzeltme şansınız oluyor. Yani doğru kullanıldığında verimli olabilecek bir özellik.

Elif Hanım

Gelgelelim Elif Hanım için bu uygulamanın negatif yanları da var. Dinleyelim.

Elif Hanım Neleri Sevmemiş?

Ders Süreleri

English Guru çocuklar için 15’er ve 30’ar dakikalık iki ders içeriği seçeneği sunmuş. Her bir çocuk için bu farklı ders sürelerini seçtim. Fakat ikisi de bence uygun değil. 15 dakikaklık ders sanki başlamadan biterken, 30 dakikalık ders süresi dolmadan da çocuklar sıkılıyor. İkisinin arası bir süreyi seçenek olarak sunarlarsa, çocukların daha verimli bir ders işleyeceğini düşünüyorum.

Elif Hanım

Sonuç: English Guru Kids Kullanıcı Deneyimi Skoru Beklentileri Karşılamıyor

Sonuç: English Guru Kids kullanıcı deneyimi skoru beklentileri karşılamıyor. Özellikle burada daha yüksek puanlı bir uygulama varken, ailelerin English Guru’yu tercih edeceklerini düşünmüyorum. Çünkü Flalingo Kids’e uyguladığımız aynı test için aileler 10 üzerinden tam 8 puan vermişti. Neyse, biz konumuza dönelim. Bugün internetin yenilerinden olan English Guru Kids uygulamasını inceledik. Kullanıcı deneyiminin potansiyel müşteri için kritik önemi olduğunu biliyorum. Bu sebeple bu uygulaya dair bulacağınız tek içeriği sağladığımı düşünüyorum. Bu yazı için 10 aile gönüllü olarak bir ay boyu English Guru Kids uygulamasını deneyimledi. Bu sırada sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri not edip sizler için puanladı. Neden beğenmediklerine dair yorumlar da elbette bu yazıda var. Umarım meraklıları için bilgilendirici bir içerik olmuştur. Çocukların İngilizce eğitimlerini ihmal etmemeniz gerektiği önerisini de yapayım. Bugünlük de benden bu kadar, İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu