fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizce

Flalingo İngilizce Öğrenmek İçin Doğru Yer mi? Flalingo İrdeleniyor!

Flalingo İngilizce öğrenmek için doğru yer mi sorusunu ele alarak, doğru eğitim için neler sağladığın bakacağız. Son zamanların belki de en merak edilen online İngilizce kursu Flalingo, daha çok bilinçli arama yapanların karşısına çıkıyor. Yani İngilizce konusunda eleştirel davranıp her eğitmene, her kursa, her uygulamaya güvenmeyenler Flalingo’yu da incelemekten alıkoymuyorlar kendilerini. O yüzden biz de sizin İngilizce eğitiminize katkı yapmak için, Flalingo uygulamasını sizler için irdeliyoruz. İşte tüm iyisi ve kötüsüyle Flalingo uygulaması sizlerle!

Flalingo Online İngilizce Kursunu Tanıyalım!

Flalingo online İngilizce kursu, farklı konularda İngilizce öğrenmek ya da kendisini daha da geliştirmek isteyenlerin başvurduğu bir uygulama. Konuğumuz Flalingo, yine benzeri online İngilizce kursları gibi eğitmen sağlıyor ve dersleri sınıf ortamında değil, online bir şekilde sunuyor. Bu açıdan baktığımızda, Flalingo ve benzeri kurslara “evdeki İngilizce kursu” tanımı yapabiliriz. Kısacası, Flalingo size özel İngilizce öğretmeni sağlarken, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zaman eğitim almanıza ön ayak oluyor. Fakat bu bahsettiğimiz her online İngilizce platformu kendine has bazı özelliklere sahip. Flalingo’da öyle… O yüzden şimdi gelin, Flalingo’nun diğerlerinden farklılaştığı konuları bir sonraki adımda irdeleyelim. Ancak bu uygulamanın detaylarında dolaşmak isterseniz bu yazıda Flalingo hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bu Uygulama Neden Son Zamanlarda Öne Çıkmaya Başladı?

Flalingo isimli uygulamanın son zamanlarda öne çıktığını online dil kursu takipçileri elbette biliyor. Peki bunun sebebi nedir?

Flalingo, aslında o kadar da fazla görünür değil. Mesela çoğumuz Open English ve Cambly gibi uygulamaları, sosyal medya reklamları aracılığıyla tanıdı. Hala da sosyal medyada ya da internetin farklı köşelerinde bu markaların reklamlarına takılıyoruz. Ama Flalingo bu ikisine göre görece daha sakin.

Flalingo’nun öne çıkışı, aslında çoğu öğrencinin aradıklarını vermesinde yatıyor olabilir. Örneğin Flalingo diyor ki, seçmece bir ders planının olmasından ziyade, konular belli bir uyum içerisinde ilerliyor. Tıpkı bir dil kursunda konuların belirli olup program çerçevesinde ilerlediği gibi, Flalingo’da da benzer bir sistem var. Buna ek olarak da diğer platformların vaat ettiği gibi bol konuşmalı, yabancı eğitmenli dersler de var. Ancak öğrenci konu öğrenmek istemiyorsa ya da ihtiyacı yoksa, serbest dersler de alabiliyor. Planlı olmasının ve bu planın Oxford University Press kaynaklarıyla takip edilmesinin, Flalingo’yu popüler yaptığını düşünüyorum.

Flalingo Uygulamasını Eleştirelim

Eleştiri dediğimiz zaman çoğunun aklında negatif bir anlam uyanır. Mesela Flalingo’yu eleştirelim dediğimde, belki de çoğu okur Flalingo hakkında kötü fikirler beyan edeceğimi düşünebilir. Ama eleştiriden kasıt, bir şeyi hem iyi hem de kötü yönleriyle değerlendirmektir. İşte bu kısımda da, Flalingo platformunu hem iyi hem de kötü yönleriyle değerlendirip eleştiriyoruz.

Flalingo’nun İyi Tarafları

Konuğumuz olan Flalingo’nun iyi olan tarafları;

  • Eğitmenlerinin eğitim sertifikasına sahip olan profesyonel kişilerden oluşması,
  • 1000’den fazla eğitmene sahip olması,
  • Oxford University Press gibi güvenilir kaynaklar sunması,
  • Özelleştirilmiş içerikler sunması (örneğin iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi, çocuklar için İngilizce…)
  • Seviye belirleme sınavı ve sertifika vermesi,
  • Planlı eğitim sunması,
  • Müşteri temsilcilerinin erişilir olması.

Flalingo’nun Kötü Tarafları

Elbette Flalingo’nun bazı öğrencilerden eleştiri alan tarafları da var. Bunları sizler için şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Flalingo hesabı açanların telefonla aranması,
  • Oxford kaynaklarının yalnızca seviyeye göre verilmesi, aynı anda tüm seviyelere ulaşılamaması,
  • Flalingo’nun tarayıcıdan kullanılması.

Flalingo İngilizce Derslerini İyisi ve Kötüsüyle Tartalım

Flalingo uygulamasını ve sunduğu deneyimi şimdi de iyisi ve kötüsüyle tartalım. Acaba Flalingo iyi deneyimden çok kötü bir deneyim mi yaşatıyor?

Flalingo’nun sunduğu eğitmenler ve özellikler öğrenciler tarafından seviliyor ve şikayet oluşturacak bir konu bulmak zor. Ancak bazı noktalarda, Flalingo tam puan alamamış. Bunların da özellikle teknik konular olduğunu gördük. Bunun dışında İngilizce dersi özelinde baktığımız zaman Flalingo’nun iyi tarafları epey ağır basıyor gibi bir sonuç olduğunu gözlemliyoruz.

Flalingo Yorumları ile Uygulamayı Değerlendirelim

Flalingo yorumlarından seçmece bir bölüm derledim. Böylece hem yazı boyu size gösterdiğim iyi ve kötü yönleri gerekçelendirmiş olacağım hem de Flalingo öğrencilerinin fikirlerini sizle doğrudan doğruya paylaşacağım.

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları

her yerde reklamını gördüğünüz malum ingilizce platformundaki 1 yıllık aboneliğimden sonra sözlükteki yorumlardan görerek denediğim ingilizce uygulaması. açıkçası cambly’de memnun olmadığım ne kadar özellik varsa flalingo’da çözmüşler. cambly’deki en büyük problemim sürekli olarak farklı öğretmenlerle çalışmak zorunda kalmaktı; adeta 50 ilk öpücük filmindeki lucy whitmore gibi hissediyordum, sürekli yeni öğretmenlerle tanışıyordum. aynı öğretmeni bulamadığım için gelen her öğretmenin film zevki, sevdiği yemekler gibi birbirini tekrarlayan dersleri farklı farklı öğretmenlerden aldım durdum. flalingo’yu 6 aydır kullanıyorum ve sistemli yaklaşımlarını sevdim. ilk olarak, seviyenizi belirliyorlar ve ardından uygun bir kursa yerleştiriyorlar. ben kursa ihtiyaç duymadığım için relax mod dedikleri konuşma konularının işlendiği bir mod seçtim ve öğretmenlerle genel konuşma pratiği yapıyorum. ayrıca, oxford university press online kitaplarına erişim sağlıyorlar, bu da bireysel pratik yapmak için oldukça faydalı oldu. akıllı öğretmen algoritması dedikleri bir sistem sayesinde de 40 civarı sizin ihtiyacınıza özgü öğretmenden oluşan kişiselleştirilmiş bir havuz oluşturuyorlar. böylece gereksiz kalabalıktan kurtularak aradığınız öğretmenleri bulabiliyorsunuz. profesyonel ingilizce için 100/100 verim aldığım bir uygulama oldu. umarım saçmalamadan bu hizmet kalitesini korurlar.

jeune et jolie

ben paket alırken de deneme dersleri ücretliydi. ne kadar ödediğimi hatırlamıyorum ama 70 tl gibi kalmış aklımda. ama deneme derslerinde memnun kalmazsanız anında ödediğiniz parayı iade ediyorlar ya da başka bir öğretmenden ücretsiz başka bir deneme dersi veriyorlar. bence en az 4-5 bin lira verip bir ingilizce platformuna abone olmadan önce bu para ödenebilir. sonuçta sistemi, hocaları vs görüyorsunuz. ben ıelts hazırlığı için 6 aylık paketlerini kullandım ve memnun kaldım.

wise mind

bugün 12 aylık aboneliğimin 1. ayını tamamladım. daha önce cambly ve open english kullandığım ve bu platformlara ilişkin yorumlarımı burada paylaştığım için flalingo’daki deneyimimi de yazmak istedim:

artıları:

1. öğretmen kalitesi, 5 üzerinden 5. hepsi iyi seçilmiş öğretmenler. 
2. materyal kalitesi, 5 üzerinden 4. oxford materyalleri kullanmaları artıları ancak sadece dahil olduğunuz seviyenin materyallerine erişim vermeleri kötü.. bence her seviyeye erişebilmem lazım. 
3. flai adlı yapay zeka ingilizce koçu, 5 üzerinden 5. en sevdiğim özellik. her dersten sonra çok detaylı bir raporlama yaparak kullandığın kelimeler, seviyen, akıcı konuşma hızın, yaptığın gramer hataları gibi detaylı bir bilgilendirme yapan aı raporlaır gönderiyorlar. bundan önceki platformlarda yaşadığım en büyük eksiklik geri bildirimdi. bunu çözmüş olmalarına bayıldım. 
4. müşteri hizmetleri: whatsapp üzerinden canlı destek sunan bir yaklaşımları var, iletişim önemli 

eksileri:

1. web sitesi arayüzleri daha kullanıcı dostu olabilirdi. 
2. relax mode seçtiğinizde sağlanan konular genellikle iş ingilizcesiyle ilgili, bence buradaki konu çeşitliliği arttırılmalı.

Actions

Sonuç: Flalingo İngilizce Eğitimi İçin Güvenilir Bir Platform

flalingo logo

Flalingo İngilizce eğitimi sunarken spontane dersler ve sohbet ortamından ziyade daha ciddi bir sistemle geliyor. Yani şu anki seviyeniz ve hedef seviyeniz arasında öğreneceğiniz her konunun sıralaması ve ağırlığı müfredatta belirtildiği gibi oluyor. Buna ek olarak arada da konudan bağımsız rahat dersler de sağlamasıyla her ihtiyaca uygun hale geldiği için gözde bir platform olma yolunda ilerliyor Flalingo. Hakkında şikayet olmaması ya da kötü özelliklerinin o kadar da mühim olmaması Flalingo’yu İngilizce öğrenmek için doğru adres yapıyor diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu