fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Lingoda Fiyatları ve Maliyeti: Servet Harcamaya Değer mi?

Lingoda fiyatları ve size çıkan maliyeti bugünkü yazımızın konusu oluyor. Online İngilizce kursu arayışında olanların karşısına çıkan Lingoda dikkat çekiyor; ama fiyatlarla. Henüz Türkiye’de adı duyulmamış bir platform olsa da, online İngilizce öğrenmek isteyenler tüm seçenekleri inceliyor. Lingoda ise biraz cömert ücretler istiyor. Bu noktada fiyatlandırmasından ziyade uzun kurlar ile tutar yükseliyor. Peki, Lingoda bu harcamaya değer mi? Size fiyatı kadar iyi bir İngilizce sağlar mı?

Lingoda Kimdir, Necidir?

Lingoda, bir online İngilizce kursu olarak İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca dersler veriyor. Ancak en popüler dil, elbette İngilizce oluyor. Her ne kadar burada konuşacaklarım Lingoda’nın online İngilizce derslerine odaklı olsa da, diğer dillerde de geçerli. Bu küçük hatırlatma sonrası, Lingoda’nın sunduklarını biraz daha tartışmak isterim.

Lingoda online İngilizce kursu, 7/24 eğitimi benimsiyor ve sizi İngilizce öğretmenleriyle buluşturuyor. Bu sayede İngilizceyi interaktif bir şekilde öğrenmeniz sağlanıyor. Şimdi gelin, size İngilizce öğretmeyi amaçlayan Lingoda sistemini inceleyelim.

Lingoda Ders Sistemi

Lingoda uygulamasında dersler canlı olarak işleniyor ve seviye uyumlu şekilde ilerlemeniz destekleniyor. Burada ders seçimi yaparken kendi seviyenizi, ve seviye içinde belirlenmiş konulardan birini seçerek ders rezerve edebilirsiniz.

Lingoda’da Birebir Dersler ve Grup Dersleri

Lingoda, iki farklı İngilizce öğrenim seçeneği sunuyor. Bu seçenekler pakete ödediğiniz ücreti de çok büyük oranda etkiliyor. Lingoda uygulamasında daha ucuz bir çözüm isterseniz grup derslerini, daha planlı bir eğitim ve tavizsiz dersler isterseniz birebir dersleri seçmelisiniz.

Lingoda grup dersinin katılımcı sayısı 3-5 olarak belirlenmiştir ve bu oturumlarda size bir eğitmen eşlik eder. Ancak bu eğitmeni seçme şansınız pek olmadığı gibi bir eğitmenden düzenli dersler alma şansınız da hiçbir Lingoda paketinde pek mümkün değildir.

Lingoda Kurları ve Seviyeleri

Lingoda, CEFR uyumlu bir içerik sunar. Bu da şu demek; tüm dünyada belirlenmiş A1, A2, B1, B2 ve C1 seviyeleri düzenli içeriklerle, belli sıralamada yer alır. Bu noktada kur araları, diğer platformlara benzer olmayan şekilde 3’e bölünüyor. Yani A1 ve A2 arasında şu bölümler yer alıyor; A1.1., A1.2, A1.3. Bu da kursun detaylandırılması anlamına gelebilirdi. Ancak, Lingoda kursu detaylandırmak yerine kurs süresini uzatıyor.

Lingoda’da Bir Kur Geçmek İçin Kaç Ders Almak Lazım?

Lingoda’da bir kuru atlamak için en az 30 saat gerekiyor. Yani A1 olarak başlayan biri, 90 saat sonra A2 seviyesine ulaşıyor. Yani A1.1 bir kur olarak ele alınabilir. A1.1’den A1.2’ye erişmek için en az 30 saatlik bir ders temposuna gireceksiniz. Bu, birebir dersler üzerinden hesaplanmıştır. Ancak grup derslerini tercih ettiyseniz, bu ders sayısı gereklilikleri çok daha fazlalaşacaktır. Bu noktada bir sayı vermem yanlış olur çünkü grup derslerinin öğreticiliği herkes üzerinde farklılık gösterecektir. Ancak siz hesaplamalarınızı da birebir dersler üzerinden yaparsanız daha doğru bir plan çıkarabilirsiniz.

Lingoda Fiyatları

Lingoda fiyatlarının biraz tuzlu olduğundan hızlıca bahsedeyim. Ama bizi ilgilendiren şey elbette sadece fiyatlar değil. Lingoda ile belirli bir seviyeye kadar gelmeyi planlıyorsanız, burada zaman yönetimi fiyatlardan daha önemli hale geliyor. Çünkü az önce bahsettiğim gibi, Lingoda’da bir seviye geçmek için en az 90 saat harcamanız lazım. Bu 90 saat ise, yalnızca canlı derslerin ederi. Ders dışını da hesaba katıp bir seviye için harcamanız gereken optimum süreyi hesaplamak sizin işiniz. Bu zaman yönetimi konusunu akılda tutalım ve şimdilik sadece Lingoda’nın sağladığı tarifelere bakalım.

Lingoda Maliyet Hesaplaması

Lingoda’da ders ödemeleri aylık olarak yapılıyor. Oysaki pek çok platform, hem uzun süreli hem de kısa süreli şekilde İngilizce öğrenmeye ihtiyaç duyanlara özel paketler sunuyor. Mesela biri A1 seviyesinden B2 seviyesine gelmek istiyorsa yıllık paket alarak tüm yıl İngilizce öğrenmeyi garantileyebiliyor diğer uygulamalarda. Bu şekilde, indirimli bir fiyattan ödeme yapıyor, ayrıca kur değişikliğine karşı tüm yıl kendini de koruyor. Gelin görün ki, Lingoda sadece aylık paket satıyor; yani fiyat değiştirirse ya da kurda oynama olursa dezavantajlı bir konuma düşüyorsunuz. Bir de Lingoda’nın maliyetine bir tablo ile bakalım.

Bu tabloda yer alan hesaplama, A1 seviyesinden C1 seviyesine gelip mezun olan bir öğrencinin muhtemel eğitim süresi üzerinden hesaplanmıştır. Bir ders başı ücret Lingoda tarafından belirlenen şekilde baz alınmıştır.

Lingoda Bu Fiyata Değer mi?

Lingoda’da online İngilizce öğrenmek isteyenlerin vereceği fiyata baktığımızda elimizde 270 bin TL’den daha fazla bir maliyet oluyor. 270 bin TL vererek, Lingoda’da İngilizce öğrenmek iyi bir fikir mi? Her ne kadar sistem olarak online İngilizce eğitimini desteklese de, öğrenciler için Lingoda ne artı değer sunuyor? Bu platform için ne kadar kötü yorum yapmak zor olsa da, iyi yorumdan daha fazlasını da yapmak zor. Çünkü sunduğu ekstra materyaller olmadığı gibi, ekstra bir öğrenim sistemi de yok. Bu da, bu paranın bu uygulama için ne kadar doğru olduğunu sorgulatıyor elbette.

Lingoda Alternatifi, Kendi Hızına Göre İngilizce Öğreten Uygulama Flalingo

Lingoda ile İngilizce öğrenmenin maliyeti gözünüzü korkuttuysa, alternatif platformlarla şansınızı deneyebilirsiniz. Flalingo aynı eğitmenle düzenli dersler sunması, kaliteli Oxford materyalleri vermesi ve sizin için doğru bir müfredat yaratıp takipçisi olmasıyla tam bir dil okulu olarak karşımıza çıkıyor. Lingoda size Türkçe bir destek hattı dahi sunamazken, Flalingo müşteri hizmetleri kullananlardan tam not alıyor. Ekstra materyaller ve eğitim konusunda artı değer mi arıyorsunuz? Bu noktada naçizane tavsiyem Flalingo’yu ziyaret etmeniz yönünde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu