fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
EF English LiveGenelOnline İngilizce

EF English Live Seviyeleri Kimler İçin Uygundur?

EF English Live seviyeleri senin gereksinimlerine hitap ediyor mu? Bugün, bu soruyu yanıtlayacağız ve EF English Live’ın sunduğu online İngilizce kursunu irdeleyeceğiz. Şüphe yok ki, koşmadan önce yürümeyi, ondan da önc emeklemeyi öğreniriz. Herhangi bir şeyi öğrenirken de seviye seviye öğreniriz. Hatta tüm eğitim hayatımız seviyelere konu konu, yıl yıl, okul okul ayrılmıştır. İngilizce öğrenme konusunda da neden bu kuralı yok sayalım? İngilizce öğrenmenin en önemli sırlarından biri de doğru seviyeyle öğrenmeye başlamak ve istediğiniz seviyeye ilerlemektir. Peki EF English Live size bu konuda yardımcı olabilir mi?

EF English Live Uygulaması Nasıl Bir Sistem Sunuyor?

EF English Live uygulaması, online İngilizce kursu olarak çalışıyor. Bu uygulama, birebir dersler sunmaktan ziyade, tıpkı mahallemizdeki kurslar gibi, grup dersleriyle ünlü. Konumuz olan uygulamada gün içinde toplu bir derse girebilirsiniz. Bunun yanı sıra birebir dersler de EF English Live’da her pakette yer alıyor. Yani ya birebir ders ya da grup dersi gibi bir ikililik yok. Ayrıca EF English Live platformunun maliyeti de birebir ders sayısına oranla artıyor. Ama alacağınız en fazla birebir ders sayısı, ayda en fazla 8, yani haftada ikidir. Bu da EF English Live sisteminin çoğunu kalabalık grup derslerine odaklamış durumda. Ancak bu dersler çoğu kişiye hitap etmiyor. Kısacası, EF English Live sistemi özel İngilizce dersleriyle kişiselleştirilmiş bir eğitim yerine sürümden kazanma mantıklı grup dersleriyle ilerliyor.

EF English Live Seviyeleri ve Seviye Uyumlu Dersler

EF English Live derslerinin grup odaklı olması, seviyelerle uyumluluğu konusunda endişe yaratır durumda. Çünkü, derslerin öğrenci adına verimli geçmesi ve öğretici olması için doğru seviyede olması lazım. Ancak size eşlik eden 7-8 kişi daha var. Bu dersler, tüm sınıfa hitap eder durumda mı? Bunun kontrolü nasıl yapılıyor?

EF English Live Ders Seçimi

Bu platformda gireceğiniz grup dersi için bazı tercihleriniz elbette göz önünde bulunduruluyor. Derse girmeden önce 4 seviye arasından seçim yapıp konu seçebiliyorsunuz. Örneğin, A1, A2, B1 ve B2 gibi bir seçim yapma şansınız var. Bunun sonrasında işlemek istediğiniz konuyu seçiyorsunuz. Bu konular EF English Live’ın oluşturduğu online kaynaklardan oluşuyor. Belirli bir konu sıralaması olmaksızın istediğiniz konuda ders oluşturuyorsunuz. Zaten sınav İngilizcesi, iş İngilizesi, seyehat İngilizcesi gibi EF English Live kategorileri de bu şekilde oluşuyor. Yani her kategori için ayrı bir üyelik planı yok. Yalnızca ders oluştururken seçtiğiniz konularla özelleştirilmiş içeriği kendiniz için yaratmaya çalışıyorsunuz.

EF English Live Eğitim İçerikleri Seviye Uyumlu mu?

EF English Live içerikleri, CEFR uyumlu olarak ilerlemelidir. Böylelikle seviyenize uyumlu dersleri bu platformda bulabilirsiniz. Her ne kadar EF English Live dersleri doğru sıralama ile doğru dersleri sunsa da, bu yeterinde kişisel bir deneyim sunmaz. Çünkü, A1, A2, B1 ve B2 yeterinde kapsamlı değildir. Bazı noktalarda A1 ve A2 arasına 3 farklı seviye daha gelebiliyor. Yani İngilizce öğrenimi bu seviyelerden ibaret değil. Detaycı kurslar, size A1.1, A1.2, A1.3 gibi adımlar ve seviye takibi de sağlayacaktır. Gelin görün ki, EF English Live sistemi gereği bu kadar detaycı olamıyor.

Bu da şu demek:

Örneğin, bir tane grup dersine girdiniz. Bu ders mesela giriş ya da elementary olarak karşınıza çıkacak A1 dersi. Bu derste İngilizceye yeni başlamış bir öğrenci de yer alabilir, bir aydır öğrenen de. İkisinin arasında elbette belirli farklar vardır. Bu noktada biri geri kalacakken, belki diğer de ileride kalır ve ders onun için vakit kaybı olur. Kişiselleştirme imkanınızın görece yetersiz kaldığı EF English Live, seviye uyumunu tam anlamıyla sunamıyor diye bir özet çıkarabiliriz.

EF English Live Seviyeleri Size Hitap Ediyor mu?

EF English Live seviyelerine dair bir inceleme yaptığımızda, sorunun içerik uyumundan kaynaklandığını fark ettik ve bunda da hemfikir olduk. Peki EF English Live seviyeleri “size” hitap edecek mi? Bu uygulamanın kişiselleştirme konusunda online İngilizce trendlerinin gerisinde kaldığını, grup dersi mevcudundan anlayabiliriz. Takribi 8 öğrenciyle işlenen dersler online bir platforma göre çok fazla. Normalde, bu sayıda dersler bizim klasik kurslarda işleniyor çünkü ne uygun sınıf sayısı ne de öğretmen var. Ancak iki binden fazla eğitmene sahip oldğunu belirten EF English Live için birebir dersler sorun olmamalı.

Neyse, konumuza dönelim. Bu aşamaya kadar daha çok İngilizceye sıfırdan başlayankara odaklandık aslında. Ancak online İngilizce eğitiminden herkesin faydalanması lazım. Örneğin, İngilizce anlaşmakta sorun yaşamasanız bile belli başlı sınavlara hazırlanmazsanız başarılı olamazsınız. Bu da bir İngilizce öğrenme ihtiyacıdır. Peki EF English Live bu amaca hitap ediyor mu?

EF English Live Paketleri

Bu platfroma abonelik için sahip olduğunu paket seçenekler, “HAYIR” cevabı veriyor. Çünkü kısa süreli bir eğitime ihtiyaç duyanlar için uygun EF English Live paketi yok. Çünkü yalnızca iki paket var ve bunlardan biri 6 aylık, diğer 12 aylık. Mülakat öncesi İngilizce tazelemek isteyen biri de 6 aylık pakete ihtiyaç duymaz. Ama bir aylık paket gibi bir seçenek de yok. Bu yüzden orta ve ileri seviyede olan öğrenciler için EF English Live ideal bir yer değil sonucuna varıyoruz.

EF English Live Alternatiflerine Göz Atalım

EF English Live uygulamasının her seviye için uygun olmadığını gördük. Bunun yanı sıra kişiselleştirmeye de müsait bir ders yapısı yok. Özellikle de grup derslerinde herkes sözde aynı seviyede olsa da, aynı verimi alamaz. Çünkü herkesin bir seviye sürecince aynı yolu katetmiş olmasını bekleyemeyiz. Bu yüzden, planlı şekilde online İngilizce öğrenmek isteyenler bazı çekincelere sahip olabilirler. Bu çekincelerden acilen sıyrılıp, İngilizce konuşma hedeflerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Bu uygulama her seviyeden öğrenciye uygun paket ve içerik de sunmalı. Ayrıca, grup derslerinden ziyade bireysel dersler ve bireysel öğrenim uygulamanın temel taşı olmalı. Bu konulara dikkat kesilerek, sizin için uygun platformu bulabilirsiniz. Burada altını çizmek istediğim konu, kişisel bir eğitim alabilmenizdir. Çünkü EF English Live durumunda gördük ki, biri hızlı öğrenirken diğeri yavaş kalabilir. Ya da tek konuluk, tek derslik fark bile öğrencilerin seviyeleri arasında bir eşitsizlik yaratıyor. Bu yüzden birebir dersler konusunda ısrarcı olun. Bu içerikte, birebir derslerle öne çıkan uygulamalar hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

En İyi EF English Live Alternatifi Tüm Seviyelere Uygunlukla Flalingo Oluyor

Bu yazıda EF English Live seviyeleri peşinde bilgi avına çıktık. Şunu gördük ki EF English Lice CEFR uyumlu seviye ve içerikler sağlasa da, sistemi gereği bunu öğrencilere doğru şekilde sağlayamıyor. Grup dersleri ağırlıklı şekilde seyrettiği için, öğrenciler arasında seviye farkları ortaya çıkabilir. Buna ek olarak, yalnızca uzun süreli paketler de, orta ve ileri seviyedeki öğrenciler için dezavantaj yaratıyor. Bu noktada EF English Live’dan vazgeçen öğrenciler için bir platform önereceksem bu da Flalingo olur. Hem uzun hem kısa süreli paketler yanı sıra birebir odaklı dersler ve seviye takip sistemi ile planlı bir eğitim yaşar, kendi hızınızda ilerseniz. Bir göz atın derim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu