fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizce

Flalingo Grup Dersleri Konusunda Derinlemesine Bir Analiz

Flalingo grup dersleri, platformun sunduğu temel birebir özel İngilizce derslerine ek olarak ortaya koyduğu bir ders planıdır. Online İngilizce grup dersleri planı hem farklı öğrencilerle tanışma ve konuşma imkanı sağlamasıyla ilgi çekici bir konsept. Flalingo da öğrencilerin İngilizce konuşma grupları konusunda gösterdiği ilgi ve rağbete yönelik bu olanağı sunmuş bir uygulama. Diğer platformlardan farklı olarak müfredatın öne çıktığı bu online İngilizce konuşma uygulaması, bakalım grup derslerini ne şekilde sağlıyor. Öncelikle, online İngilizce eğitiminde büyük yeri olan grup derslerini inceleyelim. Sonrasında, Flalingo’nun konuşma grupları derslerini analiz edelim.

İçindekiler

 1. Online İngilizce Uygulamaları ve Grup Dersleri Konseptine Yakından Bakış
  1. Genel Özellikler
  2. Grup Derslerinde Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gerekenler
 2. Flalingo Grup Dersleri: Gerçekten Faydalı Olur Mu?
  1. Flalingo Grup Dersleri Kaç Kişilik?
  2. Flalingo’nun Grup Derslerinde İstihdam Ettiği Eğitmenlerin Özellikleri
  3. Canlı Oturumlar Nasıl Gerçekleşiyor?
  4. Flalingo’dan Grup Dersi Nasıl Alınır?
 3. Flalingo Grup Dersi Genel Analiz: Neden Umut Vaadediyor?
 4. Sonuç: Flalingo Grup Dersleri Size Akıcı İngilizce Sağlayabilir!

Online İngilizce Uygulamaları ve Grup Dersleri Konseptine Yakından Bakış

Online İngilizce uygulamaları herkesin hayatına hızlı bir giriş yaptı. Artık her zaman, her yerde eğitim mottosu geniş kitlelerce benimsendi. Bunun bir sebebi teknolojik altyapının eğitime olanak sağlamasıdır. Ancak, en önemli sebebi ise bu uygulamaların diğer öğrenim şekillerinden daha avantajlı olması. Örneğin, kursta çok sıkı bir ders programı varken, online uygulamalarla istediğiniz zaman ders yapıyorsunuz. Ya da, klasik kurslarda sınıf ve eğitmen sayısı yüzünden dersler kalabalık gruplarla oluşuyor. Ek olarak öğretmen seçme şansınız yok. Ancak online İngilizce zaman-mekan mecburiyetlerini özgürlüğe dönüştürdü gibi, dünyanın dört bir yanından eğitmen sağlayarak burada da müthiş bir imkan sağlıyor. Her ne kadar birebir dersleri de mümkün kılsa da, grup dersleri konsepti daha interaktif dersler ve aynı seviyeden öğrencilerin bilgi alışverişi sebebiyle sevilen bir eğitim türü.

Grup Derslerinde Genel Özellikler

Online İngilizce uygulamalarının sunduğu grup derslerinin genel özelliklerinden bahsedelim. İlki, bir eğitmen ve değişen sayıda öğrenci katılımı ve ders süresi boyunca konuşmalarıdır. Bazı uygulamalar küçük gruplar için ders verirken (3-4 öğrenci), bazı popüler platformlarda sınırın 7-8 kişi ile belirlenmesine rağmen 10 kişilik dersler de açabiliyor. Buna ek olarak, bu derslerin planları kişiselleştirilmeyi minimal tutup, daha çok gündelik hayattan konular ve konuşmalar içeriyor. Dersin akışına göre, ders sonunda bambaşka bir konuyu konuşuyor olabilirsiniz. Ancak, bazı uygulamalar size belirli ders planı ve ideal bir moderasyon da sağlayarak verimli bir oturum deneyimi yaşatabilir.

Grup Derslerinde Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Eğer siz de farklı nedenlerden dolayı grup derslerine katılmak mı istiyorsunuz? Elbette dikkat etmeniz gereken pek çok konu var. Fakat özetleyecek olursak;

 • Grup derslerinin mümkün olduğunca az sayıda katılımcıya sahip olması,
 • Katılımcıların aynı seviyeden olması,
 • Eğitmenlerin grup derslerini yönetecek ustalığa ve deneyime sahip olması,
 • Derslerin belirli öğrenim hedeflerini de göz önünde bulundurması,
 • Diğer öğrencilerin gerisinde kalmayacak derecede katılım sağlanması,
 • Grup derslerinin belirli bir eğitim planı sağlaması,
 • Öğrencinin hedeflerini gerçekleştirmek için gerekli ilerlemeyi sağlaması

bunlardan en önemlileridir. Çünkü bazı platformlar konuşma derslerini yalnızca pratik amaçlı sağlayıp, profesyonel eğitmen sağlamıyor. Bu da, seviyesini ilerletmek isteyen çoğu öğrenci için dezavantaj yaratıyor. Bu negatif etkiden kaçınmak için, listedeki maddelerle platformun uyumuna dikkat edebilirsiniz.

Flalingo Grup Dersleri: Gerçekten Faydalı Olur Mu?

Online İngilizce öğrenenlerin karşılaşacakları muhtemel temel özelliklerle az önce tanıştık. Ancak belirtmeliyim ki, her dil öğrenme uygulanması farklı bir sistem ve kullanıcı deneyimi sunar. Bunlar arasından seçim yapanlar, uygulamaların kendine özgü grup dersi prensiplerini gözden geçirebilir. Ancak bugün Flalingo isimli online İngilizce platformunun sunduğu grup derslerinin özelliklerine bakacağız. Çünkü bu uygulama da diğerlerinden daha farklı özelliklerle geliyor. Şimdi bu özellikleri inceleyelim. Bunlara bakarak, Flalingo’nun sizin için doğru yer olup olmadığına bu şekilde karar verebilirsiniz.

Flalingo Grup Dersleri Kaç Kişilik?

Online İngilizce eğitiminde grup derslerinin size akıcı İngilizce kazandırması için, grup derslerinin katılımcı sayısının taşıdığı önemi biliyoruz. Bu yüzden “Flalingo grup dersleri iyi mi” sorusunun yanıtını, oturum mevcudunda arayabiliriz.

Flalingo, bir grup dersinde profesyonel ve tam zamanlı bir eğitmene ek olarak, en fazla 4 öğrenciyi barındırıyor. Bazı grup dersleri iki ya da üç kişi de olabilir. Bu öğrenciler aynı seviyeden olup, aynı konuyu tartışmak için bir araya geliyor. Yani grup dersinde az sayıda katılımcının yanı sıra, ders süresi, boyu herkesin konuya benzer bir hakimiyet sağlaması da planlanmış oluyor. Bunu bir artı olarak kenara yazalım.

Flalingo’nun Grup Derslerinde İstihdam Ettiği Eğitmenlerin Özellikleri

Grup derslerinde birden fazla katılımcı olması, eğitmenlerin birden fazla kişiye dönüt vermesi anlamına gelir. Ancak belki de en önemlisi, bu derslerin yönetimi daha da zordur. Çünkü aynı anda pek çok farklı fikir gelişir. Bunları hem İngilizce eğitimi çerçevesinde, hem de iletişim kuralları ile değerlendirme, dönüt verme ve yönetme herkesin harcı değildir. Flalingo, her katılımcı bu dersten değerli şeyler öğrensin diye, öğretmenlerini diğer platformlar gibi freelancer olarak seçmiyor. Flalingo, işi İngilizce öğretmenliği olan deneyimli kişileri tam zamanlı olarak kadrosuna katıyor. Bu büyük bir artı. Ancak buna ek olarak, Flalingo diyor ki, eğer eğitmenden memnun kaldıysan aynı kişiyle düzenli olarak, tekrar tekrar grup dersi işleyebilirsin. Bu da hem zamandan kazandırıyor, hem de öğretmenin kişiselleştirilmiş bir eğitim vermesinin önünü açıyor.

Canlı Oturumlar Nasıl Gerçekleşiyor?

Flalingo grup dersinde, oturum öncesi öğrencilerin hangi konu üzerinde konuşacakları önceden bellidir. Bu konu öğrencilerin seviyelerine, öğrenim hedeflerine ve eğitim planlarına uygun seçilmiştir. Konuya ek olarak, tartışma soruları da belirlidir. Bu da konunun derli toplu işlenmesi ve herkesin konuşmasını sağlar. Mesela bazı öğrenciler daha çekinik yapıdadır, hemen söze girip konuşamaz. Bazıları ise tam tersidir. Bunun tam ortası olsun ve herkes öğrensin diye bu sistemle İngilizce işlenir. Bu da büyük bit artı sağlar. Özellikle de konuşma konusunda eksik ya da çekinik hissedenler için…

Flalingo’dan Grup Dersi Nasıl Alınır?

Flalingo’da grup dersi ayrı olarak sunulan bir paket dahilinde değildir. Grup dersleri, standart birebir dersli paketlere ek özellik olarak hediye şeklinde sunulur. 5 derslik pakete ek 2 grup dersi veren Flalingo, öğrenciler için her gün İngilizce içerik sağlıyor. Bu grup derslerinin ayrı bir pakette olmamasının sebebi ise, birebir eğitim ve rehberlik olmaksızın, yalnızca konuşma ile kapsamlı bir İngilizce eğitiminin sağlanamamasından kaynaklıdır. İngilizce’yi en iyi ve kapsamlı şekilde öğrenmek isteyenler için Flalingo asla birebir ders metodundan vazgeçmiyor. Ancak yoğun istek üzerine grup derslerini de ekstra özellik olarak sağlıyor.

Flalingo Grup Dersi Genel Analiz: Neden Umut Vaadediyor?

Flalingo’nun sağladığı grup dersi formatı başarılı mı sorusunun yanıtını arıyoruz. Çünkü İngilizce öğreniminden taviz vermenin telafisi yok. Bunun için, uygulamadan ve interaktif grup derslerinden başarı sağlamanın temel yollarından bahsettik. Az sayıda katılımcı, usta eğitmen ve planlı derslerle grup derslerinden başarı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bu grup dersleri temel paket olmayıp ek ders olarak yer aldığı için, birebir rehberlik de ihmal edilmiyor. Kısacası, İngilizce eğitiminde başarı için ne gerekliyse, Flalingo bu şartları yerine getirmeye çabalıyor. Belki de beklenenden daha fazla şekilde. Özellikle online uygulamalar arasında en usta eğitmenlerin Flalingo’da olması, grup dersleri için bu platformu öne çıkarıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sonuç: Flalingo Grup Dersleri Size Akıcı İngilizce Sağlayabilir!

Sonuç: Flalingo grup dersleri size akıcı İngilizce sağlayabilir! Çünkü az sayıda bir grup ve başlarında da usta bir İngilizce öğretmeni, derslerin sadece konuşma pratiği değil, ileri seviyeyi hedefleyen bir akışı olmasını sağlar. Ayrıca eğitmen seçimi ve aynı kişi ile grup dersleri alma özelliğini sunan başka bir platforma denk gelmedim. Zaten burada da göreceğiniz gibi, Flalingo kullananlar gayet memnunlar. Bunun ise en önemli sebebi, müfredat ve eğitim tekniklerinden vazgeçmeyen bir yapılarının olması. Bunun da grup derslerinde devam etmesi, Flalingo’yu rakiplerinin önüne geçiriyor. Bu şekilde de konuyu bağlayarak, yazımı noktalıyorum. Bir sonraki yazıda görüşünceye değin; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu