fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly Grup Dersi Ekşi Sözlük’te Organik Yorumlarla İnceleniyor!

Cambly grup dersi Ekşi Sözlük isimli platformda ele alınsa da, tam 110 sayfadan fazla girdi arasından bunları bulmak zor olabilir. Bu yazıda, Cambly grup dersleri konusunda bilgiye ve deneyim sahibi kişilerin yorumuna ihtiyaç duyanları gözettik. Ekşi Sözlük sever biri olarak, diğer bir sevdiğim konu olan online İngilizce araştırmalarıma Cambly grup dersleriyle devam edeceğim. Ders içi ve dışı deneyim, ders ortamı, İngilizce eğitimine katkısı gibi konularda Ekşi yazarlarının görüşlerini öğrenerek Cambly’nin grup derslerini inceliyoruz. Öyleyse beklemeden başlayalım!


İçindekiler

 1. Cambly Grup Dersleri Konusuna Genel Bir Bakış
 2. Cambly Grup Dersi Ekşi Sözlük Yorumlarına Hoş Geldiniz!
 3. Grup Dersleri Hakkında Tüm Yorumlar Bu Kadar Mı?
 4. Bu Yorumlar Bize Cambly Grup Dersi Hakkında Neler Anlatıyor?
 5. Sonuç: Ekşi Sözlük Cambly Grup Derslerini Onaylamıyor

Cambly Grup Dersleri Konusuna Genel Bir Bakış

Hemen Cambly grup dersi konusunda Ekşi Sözlük yazarlarının neler söylediklerine bakmadan önce, öznemizi incelemeliyiz. Cambly grup dersleri, birebir plandan daha bütçe dostu olmasıyla ayrılan bir pakette geliyor. Bu pakette,

 • Öğrenciler haftada bir ya da iki grup dersi alabiliyor,
 • 3-4 katılımcılı bir derse katılıyor,
 • Derste bir eğitmen sohbeti yönetiyor,
 • Derste herhangi bir konu takibi yapılmaksızın, farklı konular hakkında konuşuluyor,
 • Katılımcıları için minimum 21 yaş sınırı bulunuyor.

Bu listede, Cambly grup derslerinin temel özellikleri bulunuyor. Ancak Cambly’den grup dersi almayı düşünen kullanıcılara özel bu içerikte daha detaylı bir incelemeyi bulabilirsiniz.

Cambly Grup Dersi Ekşi Sözlük Yorumlarına Hoş Geldiniz!

Cambly grup dersi hususunda Ekşi Sözlük yazarlarının yorumlarına bu bölümde değineceğiz. İlk başta da söylediğim gibi, Ekşi Sözlük Cambly yorumlarıyla dolup taşan bir mecra. Bence, her kullanıcı bir ürünü ya da hizmeti satın almadan buraya uğramalı. Ancak bu hizmet Cambly grup dersleriyse, 110’dan fazla sayfada, binlerce yorum varsa, bu biraz zorlu olacak. Ben, hem sizler için bu yorumları tek tek buldum, hem de online İngilizce perspektifinden değerlendirdim. Bu yorumlarla Cambly grup dersleri konusunda bilmeniz gerekenleri ve kritik konuları da bir sonraki bölümde ele alacağım. Buyurun yorumlara!

az önce bir ingiliz bireyin bir çinli bireye kara para aşk önerdiği bir grup dersinden çıktığım ingilizce konuşma şeysi.

carlsbergicerim

ingilizce öğrenmekve akıcı konuşmak istiyorsaniz cambly tarzi uygulamalar yaraniza merhem olamaz,dil sadece konuşma becerisi uzerine gelişmez ve ogrenilemez, 4 beceri uzerinde uzman bir eğitmenden bu dersi almalısınız ayrica cambly uzerinden egitim verenlerin çoğu yabancı dil öğretimi eğitimi almayan kisilerdir ve bir dili bilmek o dili ogretebileceginiz anlamina gelmez.

naytmeyi

haftalık 1 saatlik ingilizce grup dersini aylık 199 tl’ye veren online ingilizce platformu ama bence hala paketin detayları hakkında bir eksiklik var. bu paketi aldığımız takdirde kullanabileceğimiz interaktif eğitimler mevcut mu? yani ben boş zamanlarımda faydalanabileceğim gramer ve kelime vs gibi eğitimleri barındırıyor mu? bunların seviyesi nedir? yeterli midir? bu konuda hiçbir bilgi sunmuyor.

thelabarna

bur üstteki yazarın fikirlerine tamamen katıldığım uygulama. iyi bir hoca bulmak şansa kadere kalmış. velev ki buldun, hoca sadece yarım saatlik rezervasyon açmış, diğer yarım saatin yine piyango. hocayı beğenmiyorsun, beğenmedim diye isaretliyorsun, ama bir sonraki random dersinde aynı hoca yine karşına çıkabiliyor. grup dersleri hikaye, gram faydası yok. bende yaklaşık 2 aylık bir kullanıcı olarak verdiğim paraya acıdım. çünkü her dersimde sıfırdan nerelisin, ne iş yapiyorsun muhabbetinden öteye gitmiyor. ücretsiz bir uygulama olsa şu anda çoktan silmiştim uygulamayı, o kadar faydasız.

bezginpanda

öncelikle belirteyim ki, ben sadece 2 tane grup dersine girdim. memnun kaldım. 

grup dersleri sadece konuşma pratiği isteyen biri için bence fazlasıyla mantıklı. 1 saat sohbet ediyorsunuz hem de az da olsa diğer kültürlerden bilgi edinmiş oluyorsunuz. fiyatı da inanılmaz uygun kalıyor özellikle peşin ödemede. 

ama yine de önce 1 aylık deneyin derim 12 aylığa basmayı düşünüyorsanız şayet.

sonuç olarak hoca size kendiniz hakkında sorular soruyor. siz de yanıtlıyorsunuz. mesela kayak hakkında bir soru soruyor, sallıyorum 5 dakika kayaktan bahsediyorsunuz, siz dinlenirken bir başkasına soruyor. 

burada en büyük kazancınız şu, zaten yurtdışında biri ile konuşacaksanız konuşacağınız konular en başta ya kendiniz ile ilgili olacak, ya da böyle genelgeçer sayılabilir konular olacak. burada da bu konular hakkında konuşarak ileride yapacağınız konuşmalar için önden pratik yapmış oluyorsunuz. bulamadığınız kelimeleri de size söylüyor tabii ki.

agnostik papaz

Grup Dersleri Hakkında Tüm Yorumlar Bu Kadar Mı?

Cambly uygulamasının sunduğu grup ders formatına dair yorum aramaya diye Ekşi Sözlük semalarında dolaştık. Ancak grup dersi deneyiminden bahseden çok fazla kullanıcı yok; olanları da ben zaten size getirdim. Ancak, 111 sayfa yorum içinden 3 yorum bulmak da istatistikle açıklanamaz gibi geliyor.

Bu kadar az yorumun olmasının nedenlerine gelirsek,

 • Ekşi Sözlük Cambly yorumlarının çoğu negatif içerikli,
 • Pozitif yorumlar inorganik nitelikte ve komisyonlu link sağlıyor,
 • Cambly hakkındaki ücretli yorumlar hakkında yakınanların çok fazla olması,
 • Cambly grup derslerinin yeterince verimli olmamasından ötürü az kullanıcısının olması

şeklinde bazı nedenleri sıralayabiliriz. Eğer Cambly hakkındaki genel yorumları da merak ederseniz bu içeriğimizde onlar da özet halinde bulunuyor.

Bu Yorumlar Bize Cambly Grup Dersi Hakkında Neler Anlatıyor?

Cambly hakkında Ekşi Sözlük’te yer alan yorumları grup dersi özelinde inceledim ve size sundum. Yorumların hem olumsuz nitelikler taşıması, hem de sayıca azlığı bize ne anlatmalı?

Aslında, grup dersleri konusunda bilgi içermeyip soru soran yorumlar da gözüme takıldı. Bu yorumlar son zamanda artmış durumda. Bence bunun nedeni, ekonomik kaygılar olmalı. Çünkü grup dersleri verimsizliğiyle ön plana çıkıyor ancak İngilizce öğrenmek isteyenler yine de bir çözüm arar durumunda. Özellikle de eğitmen seçim imkanının olmaması, haftada en fazla yarım saatlik iki ders imkanı ve bu sürenin tanışma ile geçmesi verimsiz bir ortam yaratıyor.

Ancak, grup dersinden memnun ayrılanlar olduğu gibi, dizi konuşulan grup derslerinin de çoğu kullanıcı için ideal olmadığı aşikar. Bazı kullanıcıların İngilizce seviyeleri ve hedefleri gereği, konu işlemedikleri ve belirli bir öğrenim kazanımı elde edemedikleri bu grup derslerini maalesef kimse bir diğerine öneremiyor. Kısacası, Cambly grup dersleri öğrenciler için çok da ideal bir eğitim sunmuyor.

Sonuç: Ekşi Sözlük Cambly Grup Derslerini Onaylamıyor

Cambly grup dersi konusunda Ekşi Sözlük’e danıştık ancak görünen o ki, bu paket çok da sevilmemiş. Daha doğrusu, Cambly genel olarak Ekşi Sözlük’te geçer not almamış. Ekonomik kaygılarla kullanıcının dikkatini çeken bu paketler maalesef yalnızca sohbet ortamı sağlarken ne konu seçimi, ne ders planı ne de kaynak barındırmayan boş bir paket sunuyor. Bunu, Ekşi Sözlük yorumlarının da çoğu onaylar yönde. Ancak grup dersleri interaktivite ve yeni kişilerle tanışma açısından potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli Cambly gerçekleştirememiş olsa da, diğer online platformlar telafi eder nitelikte. Burada ele aldığım grup dersi sağlayan platformları gözden geçirerek, sizi memnun bırakacak bir çözümle tanışacağınıza eminim. Bu öneri sonrası yazımı da bitirme vakti geldi çattı. Bir sonraki online İngilizce çözümünde görüşünceye değin; İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu