fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genel

English Guru Öğrenci Deneyimi ve Yorumları: 10 Üzerinden 4 Puan

English Guru öğrenci deneyimi ve yorumları: 10 üzerinden 4 puan alan platformu araştırıp, öğrencilerle birlikte inceliyoruz. Online İngilizce kursu platformları arasında yer alan bu uygulama henüz Türkiye’de çok yeni. Bu sebeple çok fazla bilinmiyor, ve English Guru öğrenci deneyimi yorumları da bulmak pek mümkün değil. Elbette İngilizce öğrenmenin kıymeti arttıkça internetti her platform da ilgi çekici hale geliyor. Bu sebeple bu yazıyı ele alabilmek için 10 öğrencimi English Guru’ya yönlendirip, bir aylık bir ders almalarını sağladım. Sonrasında öğrenciler, bu birliktelik hakkında gerekli değerlendirmeyi yapıp 10 üzerinden ortalama 4 puanla değerlendirdiler. Şimdi öğrencilerin yorumlarıyla birlikte English Guru öğrenci deneyimi nasılmış; öğrenelim!

İçindekiler

English Guru Hakkında

English Guru hakkında kısaca bahsederek yazımıza başlayalım. Eğer daha detaylı bir tanıtım yazısı isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Kısaca, bu uygulama sizlere online İngilizce eğitimi desteği veriyor. Yine diğer popüler uygulamalar gibi anadili İngilizce öğretmenler ve esnek eğitim sözü veriyor. Henüz yeni olan ve bilinmeyen bu uygulamaya dair merak edilenleri elimden geldiğince yanıtlamak için, bir çalışma yürüttüm. Öncelikle bu çalışmayı gerçekleştiren 10 öğrencime teşekkürlerimi sunmak isterim. Şimdi English Guru’ya bir de öğrencilerin gözünden ve daha yakından bakmak isterim.

English Guru Öğrenci Deneyimi

English Guru logo

English Guru öğrenci deneyimi testi sayesinde, neredeyse hiçbir yerde olmayan kullanıcı yorumlarına da erişebilirsiniz. İyisiyle kötüsüyle bu uygulamanın ne vereceği ve beklentilerinizi nasıl karşılayacağını öğrenebilirsiniz. Elbette, öğrencinin dilinden öğrenciler anlar. Ve bu dil öğrenme macerasına çıkmadan, uygulamanın fragmanı niteliğinde önemli bilgileri de öğrencilerden duyabilirsiniz. Bu sebeple kullanıcı deneyimine çok önem veriyor, uygulamarı bu yönüyle tanıtmaya çalışıyorum. English Guru için de tekrar ettiğim bu çalışmada öğrencilerin neyi sevip puan verdiği, ve neyi eleştirip puan kırdıklarını görelim. İlk olarak pozitif yorumlarla başlayalım.

English Guru Kullanıcıları Neleri Sevdi?

English Guru kullanıcıları neleri sevdi konusuna bakarsak, maalesef karşımıza çok fazla konu çıkamıyor. Bunu da zaten ilk başta öğrencilerin verdikleri puanlardan anlayabiliriz. Elbette her öğrencinin detaylı incelemesini size sunamam. Fakat her bir öğrenciden bir yorum alarak, öğrencilerin de ortak yorumlarının olduğu noktaları bir öğrencinin yorumuyla destekleyerek öne çıkardım. Bu bölümde öğrenciler genel olarak neleri sevmiş; şimdi onlardan dinleyelim;

Fiyat Politikası

Merhaba, ben Rana. 30 yaşımdayım ve tekstil sektöründe çalışıyorum. İşlerimi yurt dışına da taşımak için dil bilmem şart ve bu yüzden Taylan hocayı takip ederek nasıl bir strateji izlemem gerektiği konusunda öğütler alıyorum. Kendisi beni English Guru ile tanıştırdı. Bu uygulamada sevdiğim özelliklerden biri fiyatları. Sabit bir fiyat politikasının olması ve ders süresi üzerinden de ücretlendirmesi bu uygulamanın öne çıkan pozitif özelliklerinden biri.

Rana

Randevu Sistemi

Merhaba, ben Serhat. Bugün sizlere English Guru’nun iyi bir yönü olan randevu sisteminden kısaca bahsedeceğim. Bu sistemin ana amacı, istediğiniz öğretmenle istediğiniz zaman için sözleşebilmek. Bunu tabi haftalar öncesinden belirlemek durumundasınız. Siz müsait olduğunuz zaman, öğretmenin müsait olmaması gibi talihsizlik yaşamamanız için bu özellik hayata geçirilmiş.

Serhat

Ders Kaydı

Selamlar, ben Buse. Ben de Taylan hocanın kullanıcı deneyimi araştırmalarına katıldım. Yüksek lisans için ingilizcemi ilerletmek istediğimden dolayı, Taylan hoca bana English Guru’dan bahsetti. Bu uygulamanın artı puan hak eden özelliği ise ders kaydı imkanı. Yani ders sürenizi video şeklinde kaydediyor ve buna bir sürelik erişim sağlıyor. Güzel bir artı özellik olarak benden puan aldı.

Buse

Konuşma Odaklı Dersler

English Guru’nun olumlu bir özelliği olarak, konuşma odaklı dersleri örnek gösterebilirim. Fakat bunun işlevsel olabilmesi için 15 dakika yerine 30 ya da 45 dakikalık paketleri almanız lazım. Aksi takdirde sadece hocanın halini hatrını sorar, dersi bitirirsiniz. Ama bu uygulamada konuşma pratiği yapabilmenize özen gösteriyorlar.

Buğra

English Guru Kullanıcıları Neleri Sevmedi?

English Guru kullanıcılarını neleri sevmedi listesi biraz daha uzun. Bu konuda da yine her bir öğrenciden bir yorum olarak, genel memnuniyetsizliğin sebeplerini sizlerle paylaşacağım. Bakalım English Guru’nun 6 puanına mâl olan ne hataları varmış, ve öğrenciler ne yorumlar yapmış.

Yetersiz Eğitmen Kadrosu

English Guru ile bir aylık birlikteliğimde gözlemlediğim bir olumsuzluk, yetersiz eğitmen kadrosu. Hoca kalitesine değinmek istemiyorum, fakat sayıları da az. Haliyle, öğretmenleri deneyip seçme gibi bir şansınız da pek yok. Mücbir sebeplerle derse giremediğiniz durumda hakkınız tamamen yanıyor. English Guru’ya verilen düşük puanın en büyük sebeplerinden biri, online bir platforma göre az sayıda hoca olması. Bu da English Guru’nun esnek ders vaadini yerine getiremediği anlamına geliyor.

Ayla

Yetersiz Ders Süresi

Merhaba, ben Taner. English Guru uygulamasına dair yapacağım eleştiri yorumu derslerin süreleri üzerine. Zaten başlamadan önce sizlere seçenek halinde 15, 30 ve 45 dakika seçenekleri veriliyor. Fakat 15 dakikalık dersin teklif edilmesine kanarak daha uygun olduğu için bu pakedi tercih ettim. Fakat süre neredeyse hiçbir şeye yetmiyor. Ne konuşma, ne de dil bilgisi için verimli bir süre. Böylelikle tüm paket çöpe gitti desem yalan olmaz.

Taner

Randevu İptal Sistemi

Selamlar, ben Yağmur. Bugün sizlere English Guru uygulamasında beğenmediğim randevu iptal sisteminden bahsetmek isterim. Derse katılmak için ileri döneme randevu alarak planlar oluşturuluyor. Fakat bu randevuları iptal etmeniz gerektiğinde pek çok sorunla karşılaşıyorsunuz. Örneğin aynı hocadan ders alamıyorsunuz. Ya da iptal durumunda ders hakkınız yanıyor. Esnek eğitim güvencesi aradığınız bi platformda ders sürelerinin çok sıkı olması ironik bir durum. Online platformun avantajlarını kullanamayan English Guru uygulamasına benden bir eksi!

Yağmur

Müşteri Hizmetleri

Bu uygulamanın yeni olduğu kadar da eksik olduğunu doğrulayabiliriz. Bunun da en büyük kanıtı müşteri hizmetleri. Ulaşabilmek pek mümkün değil. Size geri dönen de yok. Böylelikle yaşadığınız sorunlar ve muhtemel çözümler zaman aşımına uğruyor. Müşteri hizmetleri konusunda bu uygulamanın yapması gereken çok iş var. Öğrencilerini daha fazla mağdur etmeden bir çözüm bulmalarını önererek, eksiyi veriyorum.

Cemile

Ödeme Sorunları

Merhaba, adım Gülçin. Bu uygulamayı bir ay kullandığım süreden ziyade, hemen bir kaç dakika sonrasından bahsetmek isterim. Bu uygulamada herhangi bir abonelik yenilemesi yapmamış olmama rağmen, öyleymişçesine kartımdan para çekildi. Sonrasında abonelik iptali olmaması gibi bahanelerle de bilgim dışında alınan paranın iadesi de hayli zor oldu. Bu konu hem kullanıcıların güvenini kırıyor, hem de maddi zarara uğratıyor. Kesinlikle çok büyük bir sorun. Umarım kimse bu olayı deneyimlemez.

Gülçin

Paketlerin Öğretmen İçeriği

Bu uygulama hususunda değinmek istediğim negatif bir özellik, paket ve öğretmen konusunda. Uygulama size dersleri belli paketler dahilinde veriyor. Bunlar standart, premium, ve çocuklara özel paketler. Fakat standart ve premium arasındaki tek fark fiyat değil. Bu uygulamanın anadili ingilizce olan öğretmenler vurgusunu yanlış çıkaracak şekilde bir politikası var. O da, anadili ingilizce olan öğretmenleri yalnızca premium pakette sunması. Bu öğretmen ayrımının yapılması, fakat reklam dilinde bahsedilmemesi büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Eda

Sonuç: English Guru Kendini Biraz Daha Geliştirmeli

English Guru'yu seçerken acele etmeyiniz.

Sonuç: English Guru kendini biraz daha geliştirmeli. Düşük puanlar ve memnuniyetsizliğin sebebi, henüz yeterli hizmet ağının geliştirilememesi gibi görülüyor. Sayıca az öğretmenler, müşteri hizmetlerine ulaşamamak ve randevu sisteminin negatif yan etkileri bunlardan bazıları. O sebeple İngilizce öğrenme hevesinizi kırmadan, sizi diğer uygulamalara yönlendirmeyi isterim. Eğer benzer fiyatlı, ve yüksek kullanıcı deneyimi puanlı bir uygulama isterseniz, Flalingo‘ya ve değerlendirmesine bakabilirsiniz. Kısaca, bugün sizler için English Guru uygulamasının internette bulamadığınız öğrenci yorumları ve değerlendirmelerini getirmeye çalıştım. Bunun için 10 öğrencim bir aylık paketlerle bu uygulamayı kullandı. sonuç olarak deneyimlerinden yola çıkarak sizlere bu uygulamayı iyisiyle kötüsüyle yorumladılar. Umarım sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Şimdilik noktalayalım; bir sonraki yazıda görüşmek üzere İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu