fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Çocuklara İngilizce Öğreten Uygulama: Flalingo Kids Nedir?

Çocuklara İngilizce öğreten uygulama: Flalingo Kids nedir sorusu da bu yazıda mercek altında. Online İngilizce kursu olarak hayatımızda kendine yer edinmeye çalışan uygulamalar, çocuklar için de özel içerikler sağlıyor. Nitekim, İngilizce öğrenme gereksiniminin yaş sınırı tanımadığı bugünlerde, platformlar da yetişkinler kadar çocukları da düşünüyor. Hal böyle olunca, çocuklar için de “kids” adı altında yeni kanallar oluşuyor. Bugün, geleceğimiz olan çocukların eğitimi için destekçimiz olmaya hazır Flalingo Kids uygulamasını inceleyip tanıtacağız. Haydi başlayalım!

İçindekiler

Çocuklara İngilizce Eğitimi Sağlamanın Önemi

Çocuklar İçin İngilizcenin Önemi

Çocuklara İngilizce eğitimi sağlamanın önemi konusunda hiçbir ebeveynin şüphesi yoktur diye düşünüyorum. İngilizcenin tüm ülkelerde kabul görüp, hem iş hem okul hayatının olmazsa olmazlarından haline geldiğini hepimiz gözlemliyoruz. Elbette, ağaç yaşken eğilir atasözümüzden de hareketle, çocuklar için de aileler, elinden gelen imkanlar doğrultusunda İngilizce eğitimi sağlamalı. Hem eğitim aşamasında imkan ve başarıları beraberinde getirip, gelecekte de yeniden bir hazırlık ve sınav süreci külfeti yaratmayacaktır. Yani bu ve benzeri sebeplerle, çocukların erken yaşta İngilizce öğrenmesi ve konuşması kritik öneme sahiptir.

Çocukların İngilizce Öğrenme Sürecine Dair

Çocukların İngilizce öğrenme sürecine dair kısa bilgiler vermek isterim. Öncelikle, çocukların İngilizceyi yabancı dil olarak öğrenmesiyle, biz yetişkinlerin öğrenmesi arasında epey fark vardır. Şimdi bunlara bakalım:

Dikkat Süresi

Dikkat süresi, çocukların eğitimini şekillendiren en önemli etkenlerden biridir. Yerinde duramayan, her saniye yeni bi keşifle çıkagelen çocukların dikkat süreleri yetişkinlere oranla çok kısadır. Araştırmalara göre 3 yaşındaki bir çocuğun dikkat süresi sadece 6-8 dakika arasındadır. Yaşla beraber bu süre de artıyor. Fakat bu hususta dikkat çekmek istediğim konu, çocuklara özel hazırlanmış bir ders içeriği ve formatının gerekliliğidir. Bu yüzden aradığımız online İngilizce kursu, çocukların ihtiyaçları doğrultusunda doğru yaklaşımı, oyun ve eğlenceyle harmanlamalıdır. Ancak bu teknikle verilen İngilizce dersleri çocuklar için verimli olabilecektir.

Dil Öğrenme Hızı

Yetişkinler için dil öğrenmek zaman zaman yüklü bir iş olabilir. Fakat çocuklar dil öğrenme konusunda sandığınızdan çok daha yatkındır. Onlar için İngilizce konuşmak bir ödevden ziyade alışkanlıktır. Bu yüzden çocuklar konuşma ağırlıklı bir dil eğitimi alarak hem ilgisini kaybetmez, hem de hızlıca öğrenir. Bu noktada anadili İngilizce olan hocaların rehberliği ise çok avantajlıdır. Örneğin Flalingo, alanında uzman, çocuk gelişimi hususunda donanımlı native hocaları bünyesinde bulunduruyor. İlk andan itibaren İngilizceye maruz kalan çocuklar bu süreci en doğal şeklinde öğreniyor. Her ne kadar ebeveynler ilk iletişimin Türkçe olması gerektiğini düşünse de, bu yanlış bir yaklaşımdır. Çünkü dil öğrenmek doğal bir süreçtir. Bunu bebeklerin ilk adımları gibi düşünebilirsiniz. Merak etmeyin, çocuğunuzun doğrudan İngilizce ile tanışması en doğrusudur.

Flalingo Kids Nedir?

Flalingo Kids nedir sorusunu, anne-babalar çocuklarına en güzel hediyelerden birini vermeden önce soruyorlar. Bu platform, tamamen çocuklar için dizayn edilmiş bir İngilizce eğitim uygulamasıdır. Çocuklarınızla 7/24 erişip ev rahatında dünya dili İngilizce konuşmalarını sağlayabilirsiniz. Şimdi bu uygulamayı ideal kılan özelliklerine bakalım:

Çocuklara Özel Dersler

Flalingo Kids

Bu uygulamanın “kids” adı alabilmesi için öncelikle çocuklara özel, pedagojik ilkeler ışığında hazırlanmış olması lazım. Çocukların ders süresinde eğlenerek öğreneceği, ve devam etmek isteyeceği bir içeriğe sahip olması lazım. Bu yüzden Flalingo Kids, çocukların ihtiyaçlarına büyük önem atfederek, eğitim biliminin ışığında bir kurs sağladığını belirtiyor. Böylelikle en hassas dönemlerinde çocuklara doğru bir şekilde İngilizce eğitimi veriyor.

Çocuklara Özel Eğitimciler

Flalingo Kids, çocuklara özel içeriği, çocuklarla nasıl iletişime geçmesi gerektiğini bilen profesyonellerle çalışıyor. Bundan daha önemlisi de, çocuklarınızın öğretmenlerini sevmesi, ve istediği kişiyle devam etmesini de oldukça mümkün kılıyor. Kısacası, ailelerin burada çocuklarına tanıştıracağı eğitimciler alanında uzman olduğu kadar, çocuklara İngilizce öğretme konusunda da donanımlılar. Yani Flalingo Kids, çocuğunuzu öğretmene emanet ettiğinizde gözünüzün arkada kalmayacağı söylemek istiyor.

Ailelere Özel Eğitim Danışmanı

Flalingo Kids ve çocuklara İngilizce

Flalingo Kids’i rakiplerinden ayırıp ön plana çıkaran en büyük özelliği ise aileler için sağladığı danışman hizmeti. Bunun amacı, çocuklarınızın ihtiyaçlarının en doğru şekilde tanımlanıp, buna uyumlu şekilde eğitmenlerden ders alabilmesine olanak sağlamaktır. Çocuğun öğrenme hızı, yatkınlıkları, ilgili olduğu alanlar gibi pek çok faktörü ön planda tutarak bunlara uyumlu bir plan hazırlanıyor. Çocuklar bu doğrultuda onlar için en doğru, kolay ve eğlenceli bir İngilizce eğitimine başlıyor.

Flalingo Akıllı Takip Sistemi

Flalingo akıllı takip sistemi, doğru öğretmenin bulunup, doğru içerikle derslerin başlaması sonrası da çalışmaya devam eder. Bu sistemle öğretmenler çocukların derslerinin takibi konusunda faydalanır. Böylelikle derslerin verimliliğinin artması da sağlanabilir.

Oxford University Press Kaynaklarına Sınırsız Erişim

Flalingo Kids ile Oxford University Press kaynaklarına sınırsız erişim.

Flalingo Kids ile İngilizce öğrenen çocuklara kalitesi kanıtlanmış Oxford University Press kaynakları eşlik ediyor. Çocuklara özel hazırlanmış ders kitapları ile konular sistemli bir şekilde işlenerek, pratikleri en doğru kanalda yapması sağlanır. 900 yıldan fazla bir süredir hizmette bulunan Oxford University Press’in İngilizce eğitimi konusunda da en iyi içerikleri sağladığını biliyoruz. Yine çocuklara özel hazırlanmış bu içerikler de İngilizcede en iyisini hedefleyenlere sağlanıyor. Ayrıca öğrenciler ders dışında da bu kaynaklara erişebiliyor.

Flalingo Kids Trustpilot Platformunda Nasıl Değerlendirilmiş?

Trustpilot, sıklıkla uğradığım platformlardan biridir çünkü kullanıcıların birinci elden deneyimlerine şahit olmama imkan sağlar. Bazı içerikler için Flalingo’yu araştırırken, Flalingo Kids için de yapılan yorumlara denk geldim. Öyle görünüyor ki ebeveynler Flalingo Kids’ten epey memnun. Bu platform uluslararası nitelikte olduğu için yorumlar İngilizce yapılıyor; ancak sizler için dilimize çevirdim. Kullanıcı adına tıklayarak yorumun asıl haline ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin Harika
Küçük kardeşlerimi (5 ve 9 yaşında) bir kursa kaydettim ve her şeyden gerçekten memnunum. Küçük olan hiçbir zaman derse katılmazdı, her zaman dikkati dağılırdı, ama Bayan Dani gerçekten dikkatini nasıl çekeceğini biliyordu!

Zahi Al

Sonuç: Flalingo Kids ile Çocuklarımız Emin Ellerde!

Sonuç: Flalingo Kids ile çocuklarımız emin ellerde! Geleceğimiz olan çocukların hayatına yapacağınız en uzun vadeli yatırım, onlara sağlayacağınız İngilizce eğitimidir. Bu amaçla yola çıkıp online evrende ev rahatında, istediğiniz vakitte ders içeriğe ve öğretmenlerine ulaşabileceğiniz platformlar var. İşte bunlardan biri olan Flalingo Kids’i ele aldığım bu yazıda, aileler için önemli bilgiler olduğunu düşünüyorum. Çocuklar için en doğru içeriği sağlamaya çalıştığından emin olduğum Flalingo Kids’i aileler ve evlatlarına öneriyorum. Ayrıca Flalingo’nun yetişkinlere sağladığı içerikler de en yüksek kullanıcı puanını burada almış durumdalar. Yazımı bitirmeden önce, ailelere çocuklarının İngilizce eğitimlerini ihmal etmemelerini öneriyorum. Bunun için Flalingo Kids de iyi bir kanal kesinlikle. Yine de tercihi sizlere bırakarak, yazımı noktalamak istiyorum. Bugünlük de benden bu kadar; İngilizceyle kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu