fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizcePlatformlar

English Central Ücretsiz mi? Bedava Faydalanmak Mümkün Mü?

Merak edilen online İngilizce eğitim platformlarından biri de English Central. Bu platform, kullanıcıların dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak çeşitli kaynaklar ve özellikler vadediyor. Peki English Central ücretsiz mi? Bu sorunun oldukça merak edildiğini gördüm, o yüzden bu yazımda English Central platformunun özellikleri hakkında biraz daha detay vermek istiyorum. Çünkü aksi halde bu sorunun cevabını vermek pek de kolay değil. Hazırsanız English Central’ı tanımaya başlayalım:

English Central Nasıl Bir Online İngilizce Eğitim Uygulaması?

İlk olarak English Central hakkında bazı genel bilgiler verip nasıl bir uygulama olduğunu tanıtmak istiyorum. Böylece, ilk olarak uygulamayı hiç bilmeyenler de fikir biraz fikir sahibi olabilsin. English Central, kullanıcıların İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan kapsamlı bir çevrimiçi eğitim platformu. Uygulama, özellikle de farklı İngilizce seviyelere ayrılmış İngilizce videolar ile konuşma becerinizi geliştirmeyi amaçlıyor. İstediğiniz alandan ve seviyeden bu videoları izlerken bilmediğiniz kelimeleri de işaretleyebiliyorsunuz ve yapay zekadan yardım alan özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca, uygulama üzerinden özel dersler satın alma şansına da sahipsiniz. Bu özel dersleri tercihinize göre tek kişilik veya grup dersleri şeklinde alabiliyorsunuz. Bu canlı derslerde izlediğiniz videoları veya konuşmak istediğiniz spesifik alanları kendiniz seçerek öğretmenlerle konuşmaya başlıyorsunuz. Yani özetle English Central, video ve konuşma ağırlıklı ders planları aracılığıyla İngilizce öğretmeyi hedefliyor. Buna ek olarak da İngilizcenin farklı alanlarına yoğunlaşma imkanına sahipsiniz. Örneğin platform; iş İngilizcesi, akademik İngilizce, çocuklar için İngilizce, seyahat İngilizcesi ve daha pek çoğu gibi farklı alanlardan ders imkanı tanıyor.

English Central’ın Öne Çıkan Özellikleri

Sırada English Central’ı popüler online İngilizce platformlarından biri haline getiren bazı olumlu özelliklerinden biraz daha bahsetmek istiyorum. Uygulama, yukarıda saydığım özelliklerle öğrencilerine kişiselleştirilmiş ve konuşma ağırlıklı özelliklerle dikkat çekiyor. Bu özellikleri ve İngilizce eğitiminize nasıl katkıda bulunduklarını daha detaylı inceleyecek olursam:

  • Videolar ile İngilizce Öğrenme: Platform, birçok alandan geniş bir video arşivi vadediyor. Hangi konudan videolara çalışmak istediğinizi kendiniz belirliyorsunuz.
  • İnteraktif Alıştırmalar: Videolardaki kelimelere, cümle kalıplarına ve telaffuzlarına çalışabilmenizi amaçlayan interaktif alıştırmalar mevcut. Böylece kelime bilginizi ve konuşma becerilerinizi geliştireceğiniz vadediliyor.
  • Konuşma Ağırlıklı Dersler: Kullanıcılar, üyelik planı satın alarak istediği formattan özel dersler alabiliyor. Bu canlı dersler tamamen konuşma ağırlıklı.
  • Kişiselleştirilmiş İçerik: Platform, kullanıcıların seviyeleri ve ilgi alanlarını belirleyip özel içerikler seçiyor. Böylece İngilizcenin spesifik alanlarına yoğunlaşmak mümkün.
  • Performans Takibi: Kullanıcılar, IntelliSpeech adlı özellik sayesinde konuşma performanslarını takip edip geri dönüşler alıyor. Bu şekilde canlı dersler dışında da kendilerini geliştirebilirler.

Özetle English Central, bu bahsettiğim özellikleri sayesinde konuşarak online İngilizce öğrenmek isteyenlerin dikkatini çekiyor. Bu yüzden okuyucular, platformun tüm özelliklerden faydalanmak için hangi özelliklerin ücretsiz olduğunu ve ders planlarını merak ediyor. O zaman şimdi merak edilen asıl soruya cevap vereceğim.

English Central Tamamen Ücretli mi?

“English Central ücretsiz mi?” sıklıkla karşılaştığım bir soru ve bunun cevabı hem evet hem de hayır. Her ne kadar English Central’da ücretsiz üyeliğini başlatsanız da yalnızca iki içerik seçebiliyorsunuz. Ayrıca, canlı İngilizce derslerden maalesef tek seferliğine yararlanabiliyorsunuz. Bu yüzden uygulamaya daha fazla erişim sağlamak istiyorsanız bir üyelik planı satın almanız gerekiyor. Bir ders planı satın aldığınızda şu özelliklere erişebiliyorsunuz:

  • Haftada kaç özel ders istediğinizi seçme imkanı
  • Seçtiğiniz öğretmenlerden 3 ders ayırtabilme
  • 25 dakikalık birebir dersler veya 40 dakikalık grup dersleri
  • İçeriklerin tamamına erişim
  • Sohbet Robotu ve Telaffuz Merkezi

English Central fiyatları nasıl diye merak ediyorsanız da esnek diyebileceğim bir fiyat skalası ile karşılaştım. Aşağıdaki tabloda English Central’ın aylık ücret politikasını görebilirsiniz:

Haftalık Ders Sayısı1 Aylık Üyelik3 Aylık Üyelik12 Aylık Üyelik
2 Ders1.400 TL/ay1.120 TL/ay700 TL/ay
3 Ders1.850 TL/ay1.480 TL/ay925 TL/ay
5 Ders2.600 TL/ay2.080 TL/ay1.300 TL/ay
7 Ders3.000 TL/ay2.400 TL/ay1.500 TL/ay
14 Ders4.900 TL/ay3.916 TL/ay2.450 TL/ay

Tabloda gördüğünüz bu English Central aylık ücretleri uygulamanın dönem dönem sunduğu indirim ve promosyonlarla değişebiliyor. Ancak, platformun aylık ücretleri güncel olarak yukarıda gördünüz gibi. English Central’ın kendi sitesini de ziyaret ederek yıllık fiyatları ve ders başına istenen tutarlar hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

English Central Neden Ücretsiz Bir Platform Değil?

Gördüğünüz gibi, maalesef ki ücret ödemeyenlere ve yeni üyelere çok kısıtlı bir özgürlük tanınıyor. Bunun sebeplerini merak ediyorsanız da birden fazla sebep sunabilirim. İlk sebep, uygulamanın öğretmenlerle canlı dersler de veriyor olması. Sonuçta bu öğretmenler, belirli bir ücret karşılığında ders veriyor ve platform bunu karşılamak zorunda. Bu yüzden de düzenli öğrencilerinden ücret talep etmesi gayet normal. English Central, ücretsiz ve düzenli şekilde çalışabilmek için online İngilizce platformu arayanların bu istediğini anlıyorum. Ancak English Central, maalesef böyle bir imkanı sağlamıyor. İkinci sebebe gelirsek, bu tür online İngilizce uygulamaları, belirli bir kalite ve teknolojiyi sunmak için de ücret ödemenizi istiyor. Ne de olsa bu deneyimi sunmaya devam etmek için platformun belirli bir mali desteğe de ihtiyacı var. Bu yüzden English Central’ı tamamen ücretsiz kullanma beklentisi maalesef ki mantıklı bir beklenti değil. Ücretsiz online İngilizce eğitim ya da daha kapsamlı bir deneme programı arıyorsanız alternatif seçeneklere de bakabilirsiniz.

Sonuç: Flalingo ve Diğer Alternatif Uygulamaları da Öneriyoruz

Sonuç olarak EnglishCentral, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olan kapsamlı bir online platformu diyebilirim. Ancak, özelliklerine düzeli erişebilmek için ücret ödemeniz istiyor. Bu yüzden English Central ücretsiz mi sorusuna hayır cevabını vermek zorundayım. Ücretli üyelik seçeneklerini tercih ederseniz platform, geniş video arşivi, yapay zeka teknolojileri ve canlı ders desteği vadediyor. Bu ücret talepleri, platformun hala öğrencilere destek sağlamaya devam edebilmesi için maalesef oldukça gerekli. Ayrıca English Central, yukarıda da bahsettiğim dikkat çeken özelliklerle İngilizcenizi geliştirmekte iddialı. Fakat daha uzun bir deneme süresi veya tamamen ücretsiz özellikler sunan platformlar arıyorsanız başka alternatiflere de bakmanızı öneriyorum. Bu beklentilerinizi karşılamak için English Central, sizin için aradığınız adres olmayacak.

Dolayısıyla alternatif online İngilizce uygulamalarını araştırmaya devam etmenizi öneriyorum. Diğer yazılarıma da bakarak kendinize daha uygun bir online İngilizce uygulamasını siz de kendiniz belirleyebilirsiniz. Ben de sizin gibi alternatif uygulamaları araştırıyor olacağım ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğim. Şimdiden İngilizce serüveninizde başarılar diliyorum, bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu