fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

English Central Ekşi Sözlük Yorumlarını İnceleyelim

English Central artık eskisi kadar da dikkat çeken bir online İngilizce platformu değil. Günden güne yaygınlaşan İngilizce eğitimi kadar, bu uğurda hizmet veren platformlar da artıyor. Rekabetçi dünyada bazı platformlar başarıyla devam ederken bazıları da eski popülerliklerini yitiriyor. Benim gözlemlediğim kadarıyla English Central ikinci gruba dahil bir uygulama. Ancak, Ekşi Sözlük yorumları görece canlı bir platform. Bu da ilgimi cezbetti. Bu yazıda, alternatif online İngilizce platformu English Central’ın Ekşi Sözlük yorumlarını ziyaret edeceğiz. Ancak sürprizlere açık olun. Çünkü English Central Ekşi Sözlük’te yalnızca kendi adına açılan başlıkta tartışılmıyor.

İçindekiler

  1. English Central Nedir? Kısaca Bakalım
  2. English Central Ekşi Sözlük Yorumları
  3. Bu Yorumların Kaçı Organik? Bunu Nasıl Anlarım?
  4. English Central Yorumları Bize Ne Anlatmaya Çalışıyor?

English Central Nedir? Kısaca Bakalım

English Central, freemium aktiviteleri ile dikkat çeken bir uygulama. Bu platformda yaklaşık 1-2 dakikalık videolar var. Bu videoları ücretsiz olarak izlemek mümkün ancak kaydolmak şartıyla. Sonrasında da gerekli abonelik süreçleri bunu takip ediyor. English Central, 25 dakikalık derslerle canlı İngilizce dersleri sunuyor. Bu online dersler de bir eğitmen tarafından veriliyor. Kısacası, burası online bir İngilizce kursu.

English Central Ekşi Sözlük Yorumları

Artık alıcısı pek de olmayan, sitesi bile 2010’lardan kalma gibi görünen English Central, yine de öğrencilerini bekliyor. Benim ilgimi çekense, Ekşi Sözlük yorumları olmuştu. English Central, Ekşi Sözlük’te sayıca fazla yoruma sahip. Bu yorumlar çok benzerken, hepsinde referanslı linkler var. Bu da, o link ile kaydolanlar sonrasında Ekşi kullanıcıların pay alacağı anlamına geliyor. Lafı daha fazla uzatmadan bu yorumları incelemeye koyulalım.

İki Yıllık Serüven

güncel indirim linki 

yaklaşık olarak iki yıl önce ingilizce konuşma egzersizi yapmak için başlayıp, artık akşamları saatlerce uzakta ki arkadaşlarımla konuşup kafa dağıtmak için girdiğim uygulamaya dönüşen yabancı dil öğrenme platformudur. 

not: “barbie” isimli eğitmenden ders almamanızı rica ederim. kendisi ile konuşmak için günlerce beklemek zorunda kalıyorum.

kafam patlayacak

Bu yorumdaki arkadaş platformu iki yıldır kullandığını söylüyor. Bir dil uygulaması için uzun bir süre sayılabilir. Saatlerce uzaktaki arkadaşlarıyla konuşmak içinse yıllık ödemeler yapan biriymiş. Bu yorum, bize inorganikliği çok güzel yansıtıyor.

Biri Doğruları Söylerken…

resmen fakirlerin ref kasma başlığı olmuş.
kalitesi hakkında fikri burdan edinebilirsiniz

muslumhiphopcalga

Bu arkadaş da referans zincirine kayıtsız kalmamış olsa gerek… Tüm girdilerin çok uzun, pozitif ve hep de referans linkli olması tesadüf değildir. Siz de geri kalanları incelerseniz, bazı yorumlar birbirine çok benziyor. Hep benzer markalarla kıyaslamalar ve hep de benzer hayat hikayeleri var. Bu da yorumların aslında gerçek kullanıcılar tarafından girilmediğini işaret edebilir.

5 Yıllık Plan Mı?

bugün deneme dersim sonrası yıllık 5 ders planını almayı planladığım ingilizce öğrenme/konuşma platformu. kullananlar nelerden memnun olduğunu ve nelerin eksik olduğunu anlatabilirse çok sevinirim. ayrıca daha hızlı gelişmek adına neler yapmam gerekir?

dariyus

Tercümanlık İçin 4 Yıllık Üniversite Eğitimi Gerekmiyor Mu?

yaklaşık 1 yıldır kullandığım program. sayesinde uluslararası bir hastanede tercümanlık yapabilecek seviyeye kadar geldim muadili programlarla kıyasladığımızda fiyat performansı gayet yüksek. aşağıdaki linkten siz de üye olabilirse %20 indirim kazanabilirsiniz.

digomi

Olumsuz Bir English Central Yorumu

bugün itibariyle hesabımı kapatıp iade istediğim ingilizce platformu. üye olduğum ve satın aldığım andan itibaren macera dolu ameriga dedirten oluşum. her bir aşamada önünüze farklı bir zorluk çıkıyor ve onunla mücadele ediyorsunuz. anlatayım…

seviye belirleme sınavı için randevu oluşturmakta site sürekli hata veriyor. her defasında insanlık olsun diye mesaj attım bakın bir hata var diye. hata yok diye sürekli geri döndüler. en son bakın ben de bu işlerden anlarım demek zorunda kaldım. bana cashe belleği temizle diyor. şaka gibi. en son video kaydı hazırladım atacaktım sonra ne mi oldu. manuel oluşturmuşlar randevuyu 🙂 yine mesaj attım bakın bu oluşturduğunuz tarihte ben müsait değilim neden kafanıza göre oluşturdunuz bir sorsaydınız falan yine klasik cevaplar. neyse dedim her işimi ayarlayacağım dediğiniz tarih olsun. sonra ne mi oldu hoca randevuyu iptal etti 🙂 sonra bir daha manuel oluşturdular yine mi noldu? yine iptal etti hoca yarım saat önce 🙂 bu şekilde 3-4 defa yaşandı ve ben artık sinir katsayımı tahmin edin. hem kafalarına göre bana sormadan randevu oluşturuyorsun hem de iptal ediyor hocaların. bu mağduriyet karşısında ekstra ders tanımladılar! bu kısmı unutmayalım lütfen.

derslere ve sitedeki kaynakları kullanmaya başladım. kaynaklarda bazı hatalar olmakla birlikte fena değil. hocalarla 25 dakika konuşuyorsunuz. bazılarına 5 dakika klasik kendinizi tanıtmakla geçiyor. hocaların neredeyse tamamı filipinli. içlerinde kötü de var iyi de ben bir kaç hocayı beğenmiştim. onlarla devam edecektim. ama ne mi oldu? o ekstra verdikleri dersleri bakiyemden yemişler 🙂 yani telafi değilmiş. 

dedim sinir hastası olmadan bir an önce ilişkimi keseyim. yukarıdaki bazı arkadaşlar bedava %20 kazanacağım diye müşteri hizmetlerini övmüşler ama hem ticket kısmı hem de telefon kısmında amatörlerin oturduğu çok belli.

acil aramalarını istedim ve aradılar. ilk önce sorunu anlamadı amatör kızımız. ve açıklamaya çalıştı işte o sizin bakiyenizden falan filan. ben carlayınca tamam yükleyelim o zaman dedi. yani her etapta isyan etmezseniz paranız yanar baştan söyliyim. aaaa öylemiydi falan demediklerine şaşırdım 🙂

bardağı taşıran son damla ise amatör müşteri hizmetleri kızımızın gereksiz alınganlaşması ve beni kişilik haklarına saldırmakla itham etmesi 🙂 ankarada yaşıyorsun “la” ifadesine alışıksındır canım benim. dava etsene beni lütfen diyince de aaa sen diyemezsiniz banalar başladı 🙂 velhasılı ingilizcemizi geliştireceğiz diye üslup dersimizi alıp çıktık. bakalım ödemeyi yapacaklar mı 🙂 yapmazlarsa da şaşırmam da arkasına düşüp aramam da…

bu arada teknoparklarda yurtdışından alınan bayilik sistemlerinin başvuru yapıp olur aldığını bilmiyordum? yerlilik millilik?

sadomaths

Bu Yorumların Kaçı Organik? Bunu Nasıl Anlarım?

English Central Ekşi Sözlük yorumlarından, absürtlüğe binaen ele aldığım bu yazıda bazı yorumları kendimce yorumladım. Gerek English Central, gerek diğer platformların yorumlarının ne denli gerçekçi olduğunu anlamanız için bir kaç taktik:

  • Yalnızca pozitif kısımlara odaklanan yorumlar,
  • Birbirine benzeyen yazım tipleri
  • Detay vermeden, genel ifadelerle pozitif yorumlar.

Bunlara ek olarak, kullanıcıların eski yorumları da sizin için önemli olabilir. Bir yorumun gerçeği yansıttığını kullanıcı profilinden anlayabilirsiniz. Eğer diğer yorumlar bunu destekliyorsa, yorum organik olabilir.

Ancak son bölüme geçmeden önce size göstermek istediğim bir yorum daha var.

ekşi sözlük yorumu ve english central atıfları

Acaba bu yorumlar nereye gidiyor?

English central hakkında sabitlenmiş yorum

Bu tarz bir reklamcılığı ne kadar desteklersiniz bilmiyorum. Ancak bu örnek, English Central’ın genel reklam anlayışını yansıtıyor ve diğer yorumların gerçek olmadığı savımı doğruluyor. Bu tarz küçük kontrollerle Ekşi Sözlük üzerinde yazılan yorumların gerçekçiliğini siz de kontrol edebilirsiniz.

English Central Yorumları Bize Ne Anlatmaya Çalışıyor?

Bu yazıda, artık modası geçmiş olan English Central uygulamasının yorumlarına odaklandık. Ekşi Sözlük’te yorumlarının inorganikliğiyle beni şaşırtan bu uygulamayı yine yorumlarla inceledik. Bu uygulamayı ele aldığım diğer bir inceleme içeriğine buradan ulaşabilirsiniz. Böylece sadece yorumları değil, uygulamanın sunduklarına da göz atabilirsiniz. Bu konunun üzerinde daha fazla durmanın gereğinin olmadığını düşünerek yazımı sonlandırıyorum. Ancak final tavsiyem, sizin için en iyi uygulamayı bulma konusunda yorumları doğru değerlendirmeniz yönünde olacak. Özellikle de yorumlar ve uygulamanın sunduklarını karşılaştırarak bu konuda daha güvende olabilirsiniz. Yeniden görüşünceye kadar İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu