fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizceOpen EnglishPlatformlar

Donanım Haber Open English ve Cambly Yorumları Bu Yazıda

Donanım Haber Open English ve Cambly yorumları bu yazıda karşımızda! Online İngilizce çözümleri yaygınlaştıkça, tartışma konusu haline de geliyor. Özellikle de diğer kullanıcıların yorumları ve deneyimleri, İngilizce’yi online yöntemlerle öğrenmek isteyenlere yol gösterici konumda. Bu blog sitesi içinde de hali hazırda pek çok yorum inceledim. Ama artık sıra Donanım Haber isimli, belki de Türkiye’nin en geniş forum platformuna denk geldi. Donanım Haber içinde yer alan Open English ve Cambly yorumları da, burada yer aldı. İşte yorumlar, ve daha da önemlisi, bizlere neler anlattıkları… Haydi başlayalım!

İçindekiler

 1. Donanım Haber Open English ve Cambly Yorumları Neden Önemli?
 2. Open English Yorumları
 3. Cambly Yorumları
 4. Bir Klasik: Donanımhaber Open English ve Cambly Karşılatırması
 5. Rekabete Sürpriz Misafir: Flalingo
 6. Sonuç: Donanımhaber’e Göre En İyi Online İngilizce Flalingo’da

Donanım Haber Open English ve Cambly Yorumları Neden Önemli?

Yorumlara odaklanıp, yorumları yorumlayacağımız bu yazının amacını belirleyelim önce. Open English ve Cambly, dildiğiniz gibi en popüler online İngilizce platformlarından yalnızca ikisi. Zaman zaman da birbirleri ile kıyaslanmaları ise gayet doğal. Ancak bu kıyas sadece uygulama içeriği ve konsepti konularında olmuyor. Bu kıyas, kullanıcı deneyimi gibi çok önemli noktalarla da öne çıkıyor. Özellikle de uygulamanın kullanımı sırasında öğrencilerin deneyimledikleri şeyler çok kıymetli. Çünkü ilk bakışta göremeyeceğimiz Open English ve Cambly özelliklerini bizlere taşıyor. Genel olarak uzun süreli bir birliktelik anlamına gelen Cambly ya da Open English üyeliği konusunda pişman olan ve olmayan sayısının yorumlarla karşımıza çıkmasından dolayı, Donanım Haber’e ben de bir ziyaret gerçekleştirdim. Şimdi gelin, örneklerle forumcuların Open English ve Cambly deneyimlerine ışık tutalım.

Open English Yorumları

Donanım Haber Open English yorumları ise çeşit çeşit… Arama çubuğuna “Open English” yazdığımızda ise karşımıza yoğun olarak “devir” meselesi geliyor. Open English kullanıcıları, uygulamayı satın aldıktan sonra iptal edemediği durumda çareyi devretmekte görüyor. Open English’i daha ucuz şekilde kullanmak isteyenler ise bu meselenin takipçisi durumda. Burada da zaten Open English devir meselesine değinmiş ve sır perdesini aralamıştık. Ama gelin, bir de olayın Donanım Haber’de nasıl geliştiğine bakalım.

Hesabımı devretmek istiyorum yurtta kaldığım için ve derslerden bakamıyorum aldığım paket premium en detaylı olan paket .Aylık 30 özel dersi ve sınırsız grup dersi var 7/24 girme hakkınız var, İŞ ingilizcesi de verilmekte ekstra ıelts, toefl ön hazırlığa hazırlanabiliyorsunuz. İngilizce telaffuz ve kelime alıştırmaları oluyor. Makaleler okuyabiliyorsunuz.Paketin 11 ayı kaldı. Ben 14,399 tlye aldım. Eğer düşünen olursa 12bin tlye devredebilirim. Mesaj atabilirsiniz biraz daha indirim de yapabilirim

aybkeid

arkadaşlar saçma sapan fiyatlar istemeyin lütfen şu an ikili hesap aldığınızda 1yıl için kişi başı 11bin tl ye kadar düşüyor. Ben niye sizin 9 ay kalmış hesabınıza 13bin, 6 ay kalmış hesabınıza 8bin vereyim? Nerede yaşıyorsunuz insanlar enayi mi sanıyorsunuz? Ayrıca siz o parayı gözden çıkarmışsınız ve 1 senelik almışsınız o üyeliği, şu anda da kullanmıyorsunuz. Yani 3e 5e bakmadan birine verip az da olsa zararınızı kurtarmanız gerekirken aldığınız fiyata veya kâr ederek satmaya çalışıyorsunuz satamazsınız satan da görmedim zaten herkes fırsatçı olmuş. vaktiniz boşa geçer üyeliğiniz de boşa gider şu anki güncel fiyata eşdeğer oran da bile satamazsınız bu iş her zaman böyledir

Şu ana kadar konuştuğum insanlardan satış yapanlar:

1 yıllık üyelik ikili hesap şeklinde 10 gün önce alınmış = 9000 tl

5 ay 15gün süresi kalmış hesap = 3500tl

erc721

Ancak bu yorumların çok eski olduğu için, bahsedilen fiyatların da gerçekte çooook yüksek olduğunu unutmayın. Ama bence odaklanmamız gereken konu, herkesin Open English üyeliği satmak istemesi. Kimsenin uygulamaya deneyimine dair bir yorum bırakmayarak, yalnızca paket içeriğine odaklanması da ilginç. Aslında kullanıcı, elinden Open English paketi çıkarmak isterken övmeli, değil mi? Anlıyoruz ki, Open English alanlar memnun kalmamış ama meraklısını da kaçırmamak için kötü deneyime odaklanmıyor. Sonuç olarak Open English’in Donanım Haber karnesi de tatmin edici değil. Uygulamaya dair bilgi yok ve herkes Open English’ten kurtulmak ister halde.

Cambly Yorumları

bilgi için girdim konuya ikinci el sitesine dönmüş konu 

Cumur

Paramın ve umutlarımın karşılığı bir uygulama ancak bu kadar veremeyebilirdi. Cambly’i forumdan bir arkadaşın referans kodu ile alıp denediğimde ilk etapta hoşuma gitti. Sonrasında günde 30 dk/haftada 3 gün/1 aylık paket olan 579 tllik paketi satın aldım almaz olaydım. Eğitmenlere eğitmen demeye bin şahit ister. Her bağlandığımda ya ingilizce konuşmayı öğrenir öğrenmez burada para kazanmaya çalışan eğitmenler bağlandı ya da 70+ yaşındaki teyzeler. Bir de kimi görsem bunların reklamını yapıyor böyle kötü içeriğe sahip bir uygulama nasıl bu kadar yaygınlaşabildi anlamıyorum.

furkanymn5415

Bende aynı fikirdeyim. 1 aya yakındır Cambly uygulamasını kullanıyorum. Toplasan 10-12 kere derse girmişim ama çok sıkıntılı bir alt yapısı var. Sürekli ders sırasında bağlantı kopması yaşıyorum. 3 aylık paket almıştım ama sanırım bu sebeplerden dolayı devir yada iptal için başvurucam.

denizari847

Forum Donanım Haber Cambly yorumları (ısmarlama olduğu çok belli olan) ilk safhada çok uzun, detaylı ve pozitif olurken, bir süre sonra iş devir meselesine dönüyor. Sonrasında da yukarıda bağlantılarla verdiğim yorumlar mantar gibi çoğalmaya başlıyor. Özellikle de benzer platform Ekşi Sözlük’teki Cambly durumu, Donanım Haber üzerinde de mevcut. Cambly’nin Ekşi Sözlük yorumlarını incelediğimiz yazı için de tıklayabilirsiniz.

Bir Klasik: Donanımhaber Open English ve Cambly Karşılatırması

Daha önceden de belirttiğim gibi, Open English ve Cambly sıklıkla mukayese ediliyor. İkisi de İngilizce’yi online şekilde öğretirken, ikisi de büyük isimlerle markasını tanıtıyor. Hele de gruplaşmayı çok seven milletimiz, didişecek bir konu daha bulmuş durumda. Bu yüzden Open English ve Cambly karşılaşması adeta bir klasik, adeta bir El Classico. Elbette bu iki platform, Donanım Haber’de de karşı karşıya gelmiş. Gelin, maçın kısa bir özetine bakalım.

donanımhaber cambly vs Open English

Bu yorumda, Open English’ten memnun kalmamış bir kullanıcının, Cambly övgüsü göze çarpıyor. Ancak daha çok, Open English yergisi öne çıkmış durumda. Bu yorumun doğruluğu ve organikliği konusunda herkes bir miktar şüpheli olabilir. Ancak Open English’in de kota sorunu çıkararak öğrencilerini mağdur ettiği de bilinen bir gerçek.

Rekabete Sürpriz Misafir: Flalingo

Donanım Haber semalarında Cambly ve Open English araştırdığım sırada karşıma Flalingo çıktı. Yine online İngilizce uygulamaları arasında kıyasa giden bir kullanıcı, bu sefer Flalingo’yu ideal bir çözüm olarak sunuyor. Buyurun, pozisyonu yeniden izleyelim.

Donanım Haber flalingo

Pozisyon temiz görünüyor. Flalingo, pek çok yorum ve forum platformunda pozitif yorumlarla beliren bir online İngilizce platformu. Özellikle de isimleri hit olmuş, ünlü Cambly ve Open English sonrası, Flalingo’ya göz atan çok fazla kişi var. Bunu Flalingo Ekşi Sözlük yorumları ile de keşfedebilirsiniz. Kısacası, bu iki ünlü platform arasına Flalingo sunduğu memnuniyet ile katılıyor diyebiliriz.

Sonuç: Donanımhaber’e Göre En İyi Online İngilizce Flalingo’da

Sonuç olarak, Donanım Haber forumu en iyi online İngilizce platformu olarak, Cambly ve Open English’in arasından Flalingo’yu işaret ediyor. Memnuniyetsizlik ve üyelikten kurtulma temelli yorumlar sonrası, Flalingo gerçek bir alternatif uygulama olarak görünüyor. Flalingo hakkında daha fazlasını öğrenmek isteyenler, uygulamayı en detaylı halinde incelediğim bu yazıya bakabilir. Buraya da ipucunu iliştirdikten sonra, yazıyı noktalamanın da vakti geldi. Bir sonraki online İngilizce konusunda görüşünceye değin, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu