fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizce

EF English Live Öğretmenleri Yeterince Profesyoneller Mi?

EF English Live öğretmenleri, platforma kaydolmadan önce iyice kontrol edip profesyonelliğinden emin olmanız gereken kişiler. Çünkü diğer online İngilizce konuşma uygulamaları gibi, size gerekli yeteneği kazandıracak olan tam da bu öğretmenlerdir. Elbette bireylerin çabası, emeği ve planlı çalışması İngilizce konusunda büyük öneme sahiptir. Ancak, bunların sonucunda gerçekten iyi bir İngilizce yetkinliği sağlamakla görevli kişiler, online İngilizce uygulamasının öğretmenleridir. Bu noktada, EF English Live öğretmenleri de kontrol etmeniz gerekenlerden. Bu noktada ben de size elimden geldiğince yardımcı olmak için bu yazıyı ele aldım. Haydi başlayalım öyleyse!

İçindekiler

 1. İngilizce Eğitiminde Profesyonel Eğitmen İhtiyacı
 2. Online İngilizce Platformları ve Özel İngilizce Öğretmenleri
 3. EF English Live Öğretmenleri ve Profesyonellik Seviyesi İnceleme
  1. EF English Live Eğitmen Alım Politikası
  2. EF English Live Eğitmenlerinin Deneyimi
  3. EF English Live Eğitmenleri Gerçekten İngiliz Mi?
 4. EF English Live’a Nazaran Daha Profesyonel Eğitmen Sağlayan Uygulamalar
 5. Sonuç: EF English Live Öğretmenleri İdeal İngilizce Eğitimi İçin Yetersiz

İngilizce Eğitiminde Profesyonel Eğitmen İhtiyacı

EF English Live eğitmenlerine baktığımız bu yazıda, bazı okurların kafası ilk safhada karışabilir. Çünkü özel İngilizce öğretmenleri, daha çok klasik metotlarda yer alan kişilermiş hissiyatı oluşturuyor. Online platformlar ise yenilikçi söylemlerle kolaylık vurgusunu harmanlayan araçlar. Ancak, İngilizce platformları ve amaçlarını da daha iyi tanımlamalıyız. Bazı uygulamalar tamamen bireysel efor gerektirirken, konumuz olan online İngilizce eğitimi platformları, eğitmenler eşliğinde bir kurs içeriği sunar. Çünkü öğretmenler, eğitim sürecinde öğrencilerin gereksimlerine göre pozisyon alıp rehberlik edecektir. Özellikle de konuşma konusunda yardımcı olacak öğretmenler İngilizcenin en doğru şekilde kavranması için gerekli teknikleri kullanacaktır. İngilizce eğitiminde profesyonel eğitmenler, öğrencilere bu dili içgüdüsel olarak kavramaları konusunda yegane yetkilidir ve kesin sonuç arayan öğrenciler, bu tarz kişilerin rehberlik ettiği platformlara kaydolmalıdır.

Online İngilizce Platformları ve Özel İngilizce Öğretmenleri

Online İngilizce uygulamaları, İngilizce kursunu alıp evinize, işinize, okulunuza ya da tatilinize getiren sistemin ürünleridir. Bu uygulamalar eğitim sistemindeki hataları hayatınızdan çıkarmaya çalışırken, İngilizce öğrenmenin gerekliliklerini de teknolojiyle birlikte size sunar. Örneğin, kalabalık ders ortamı online platformlar ile tarihe karışırken, istediğiniz yerden derse katılma imkanı da tanır. Öğrenciler bu derste İngilizce’yi öğrenirken de konuşma pratikleri yapar. Ancak kapsamlı ve etkili bir eğitim için bu platformlar eğitmen sağlasa da, her biri profesyonellik ilkesini gerekli şekilde benimsemiyor maalesef. Acaba EF English Live da bu platformlardan biri mi?

EF English Live Öğretmenleri ve Profesyonellik Seviyesi İnceleme

EF English Live da online İngilizce kursu modelini sağlayan uygulamalardan bir diğeri. Daha çok yurtdışı eğitimi temalı bir hizmeti olan bir şirketin ürünü olan EF English Live çok da talep görmüyor. Çünkü bu markayı tanıyan yurtdışı eğitimi hizmetini biliyor. Online uygulamalar arasında da çok fazla ön plana çıkmıyor. İnternette de araştırmalar yine bilgilendirici sonuçlar vermiyor. Ancak, siz EF English Live online platformunu görmüş ve tanımış biri olarak bu yazıyı bulmuşsunuz. O halde, gelin bu platform sağladığı eğitmenlerin profesyonelliklerine bakalım. Acaba EF English Live öğretmenleri doğru eğitimle başarı sağlayacak olan kişiler mi?

EF English Live Eğitmen Alım Politikası

Size tavsiyem, şayet bir online İngilizce uygulamasından konuşma dersleri almayı düşünüyorsanız, platformun eğitmen alım sistemine bakmanızdır. Çünkü platform temel olarak eğitmen ve eğitmenle dersler sağlar. Bunun yanı sıra gerekli kaynaklar, Zoom ya da Skype benzeri bir uygulama ile çevrimiçi görüşme ortamı da pakette olsa da, fark yaratacak şey eğitmenlerdir. Bu eğitmenler iyi mi, kötü mü diye düşünüyorsanız, platformun bunları işe hangi kriterler çerçevesinde aldığına bakabilirsiniz. Elbette EF English Live öğretmenleri konusunda da ben size yardımcı olmaya çalışacağım.

EF English Live Eğitmenlerinin Deneyimi

EF English Live ile öğretmenlik yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği siteye uğradım. Sitede öğrencilerle buluşmak için gerekli işe alım politikasına da göz gezdirirken baktığım ilk yer deneyim gerekliliğiydi. Sık sorulan sorulardan biri olan “hiç deneyimim yok, eğitmen olabilir miyim” başlığı altında verilen cevap “kesinlikle evet” olmuş. Buyurun, kanıt. Görsele tıklayarak siteyi kendiniz de inceleyebilirsiniz.

EF English Live Eğitmen Alım Politikası

EF English Live Eğitmenleri Gerçekten İngiliz Mi?

EF English Live öğretmenlerinin arka planını inceledik. Ancak bazı öğrenciler “bunca zahmete ne gerek vardı, EF zaten kendi sitesinde anlatmış ya” diyerek bana karşı tepkilerini ortaya koyabilir. Ben de bu durumda sizi bir daha uyarmalıyım, vitrinde gördüğünüz ile satın aldığınız her zaman aynı olmayacaktır.

EF English Live öğretmenleri olarak uygulamanın sitesinde gördüklerimiz, ekseriyetle İngiliz olarak vurgulanmış. Öğrencilerin İngilizce dilini İngilizlerden öğrenmek istemesi gayet anlaşılır. Ancak, uygulamalar her zaman İngiliz, ya da ana dili İngilizce olanları kadroya katmıyor. İşi öğretmenlik olan, sertifikalı ancak anadili farklı olan kişiler de size yardımcı olabilir. Ancak, EF English Live işin bu kısmından hiç bahsetmeyip, eğitmenlerinin anadilinin yalnızca İngilizce olduğunu söylüyor. Uygulamada karşınıza bunun aksi bir eğitmen geldiğinde şaşırmayın lütfen.

EF English Live’a Nazaran Daha Profesyonel Eğitmen Sağlayan Uygulamalar

Bu yazımızda, profesyonel İngilizce eğitmeni sağlayan uygulamaları daha önceden incelemiştim. Aslında uzman öğretmenlik kriteri bu tarz online platformlarda çok sıkı uygulanmıyor. Ayrıca, çoğu platform anadili İngilizce olan kişileri de öğrenciler için platforma alıyor. Ancak hem anadil, hem deneyim hem de profesyonellik ilkesi çerçevesinde eğitmen bulacağınız uygulama Flalingo olarak beliriyor. Bu platformun eğitmen alım şartlarından biri de çift aşamalı mülakat. Böylece, platforma gelenler gerçekten de işinin ehli insanlar oluyor. Dilerseniz, deneme dersi alarak da bunu kendiniz test edebilirsiniz.

Sonuç: EF English Live Öğretmenleri İdeal İngilizce Eğitimi İçin Yetersiz

Sonuç olarak baktığımızda, EF English Live ile online İngilizce dersinize profesyonel olmayan, deneyimsiz eğitmenler katılabilir. Özellikle de burada incelediğimiz kalabalık ders ortamında bu durum iyice negatif etki yaratacaktır. Bu yüzden, EF English Live uygulamasını incelediğiniz zaman daha temkinli olmanızda fayda var. Diğer online İngilizce kursları için de bu temkinli hali, gerekli araştırmalarla desteklemelisiniz. Çünkü İngilizce eğitiminden taviz vermeniz, bu dili öğrenme sürecinizi yine ertelemeniz anlamına gelebilir. Siz İngilizceyi erteledikçe, hayalleriniz de adım adım sizden uzaklaşacaktır. Bakın, İngilizce öğretmenlerinin etkisi, geleceğinizde nasıl da yankı buluyor. Tercihlerinizi şekillendirirken dikkatli ve müşkülpesent olmayı ihmal etmeyin! Bu yazıdan da bu kadar diyorum; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu