fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Çocuklar İçin Online İngilizce Kursu Neden Tavsiye Ediliyor?

Çocuklar için online İngilizce kursu seçenekleri arttıkça, çevrenizden belli tavsiyeler ve öneriler de duyacaksınız. Peki, online İngilizce eğitimi çocuklara ne fayda sağlar. Neden gündem konusu haline geldi? Bugün, bu soruları yanıtlamaya çalışacağım. İngilizce’nin değeri ve faydası konusu su götürmez bir gerçekken, nedense online kurslar aracılığıyla öğrenmek revaçta. Ben de bu konuya odaklanıp, sebeplerine ışık tutmayı planlıyorum. Siz de konu hakkında soru işaretlerine sahipseniz, buyurun yazıya!

İçindekiler

 1. Online İngilizce Uygulamalarının Genel Özeti
 2. Çocuklar İçin Online İngilizce Kursu ve Uygulamalarına Yakın Takip
 3. Çocuklara Özel İçeriklerle Online İngilizce Platformları
 4. Sonuç: Online İngilizce Kursu Tavsiyemiz Flalingo Kids

Online İngilizce Uygulamalarının Genel Özeti

Online İngilizce uygulamalarının genel özeti, çocuklar için dizayn edilmiş platformlar konusunda temel bilgileri bizlere sağlayacaktır. Konumuz olan online İngilizce uygulamaları, isminden de belli olduğu gibi öğrenim süreçlerini yüz yüze gerçekleştirmek yerine internet aracılığıyla sunar. Pandemide başımıza gelen eğitim sistemini hayal edin. Öğrenim süreçlerinin tek farkı, derslerin bir sınıfta değil de, internet ortamında olması anlamına geliyor. Pandemide ise çok deneyimsizdik. Fakat online eğitim platformları artık çok daha iyi bir deneyim sunarken, gerekli hassasiyeti de öğrencilerine yansıtıyor. Gelin, size online İngilizce platformlarının avantajlarını bir liste halinde sıralayayım:

 • Dilediğiniz yerden, dilediğiniz zaman derse katılım,
 • Kalabalık olmayan ortam ve özel İngilizce dersi imkanı,
 • Anadili İngilizce olan kişilerle tanışmak ve konuşmak,
 • Konuşma odaklı eğitim metodunu kullanması,
 • Öğrencileri yol ve yemek masrafından kurtarması,
 • Kendi hızınızda öğrenme imkanı,
 • Farklı eğitmenlerle ders işleme şansı,
 • Dilediğiniz konuya odaklanması.

Bunlar, online kursların belli başlı özellikleriyken, her İngilizce uygulaması farklı özelliklerle de karşınıza çıkacaktır. Size düşen, kendi ihtiyaçlarınız konusunda iyi bir analiz yapıp, en doğru yanıtı sizlere sağlayacak olan platformla yola devam etmeniz. Fakat bugün konumuz çocuklar. Şimdi gelin, çocuklara özel uygulamalara bakalım.

Çocuklar İçin Online İngilizce Kursu ve Uygulamalarına Yakın Takip

Çocuklar için online İngilizce kursu içeriği sağlayan uygulamaların özellikleri, yetişkinlere kıyasla daha farklıdır. Öncelikle, bu süreçte ebeveyn de mümkün olduğunca eğitime dahil olmalıdır. Daha doğrusu, çocuğun ilerlemesi, ödevleri veya daha farklı konularda ebeveyn gerekli takipte de önemli rol oynar. Çocukları için en iyisini bilen ebeveynler de uygulama içi deneyimi ve eğitimi yönlendirmelidir. Böylelikle online İngilizce kursu çocuklar için daha verimli olacaktır. Buna ek olarak, çocuklarla iletişim konusunda yetkin eğitmenler, eğlenceli arayüz ve gerekli pedagojik yaklaşım da, çocuklar için online İngilizce kursu arayışınızda çok büyük öneme sahiptir.

Konseptin Çocuklar İçin Faydaları

Online İngilizce kursu ve uygulamasının çocuklar için en büyük faydası, konuları ev rahatında ve güven içinde öğrenecek olmasıdır. Hem de yol gidip gelme çilesi de hem ebeveynler hem de çocuk için online kurs sayesinde ortadan kalkar. Bunu takip eden avantaj ise, çocuklar için motivasyon kaynağı olmasıdır. Git-gel sürecinde yorulmamış olan çocuklar derse daha zinde girer ve öğrenmeye karşı heves gösterir. Üçüncü avantajı ise, özellikle küçük çocuklar için uygulamanın eğlenceli bir arayüz sunmasıdır. Çocuklara özel İngilizce kursunda kaynaklar daha renkli ve eğlencelidir. Derslerde de bu konsept devam eder.

Konseptin Aileler İçin Faydaları

Çocuklar için online İngilizce kursu, yalnızca küçük kaşifler için tavsiye konusu olmuyor. Tüm eğitim sürecinde hem yükün, hem de sorumluluğun en büyüğü anne-babada. Bu yüzden, online İngilizce eğitimine başvurmak, aileler için de çok faydalı bir konsepttir ve tavsiye konusudur. Bu konseptin ilk faydası ise, çocukların eğitim süreçlerini ailelerin yakından gözlemleme imkanı ve müdahale konusundaki yetkisidir. Online dersler sonrası aileler gerekli gelişimi takip ederken, bazı platformlar ders kaydını da sağlar. Yani, ailelerin içi, ders konusunda çok rahat olur. Ayrıca, online İngilizce kursları geniş bir iletişim ağına sahiptir. Uygulamada bir sorun yaşarsanız ya da derslerin çocuğunuz için uygun olmadığını tespit ederseniz, gerekli düzenleme için sizinle iletişime geçecek destek ekibi yardıma hazırdır. Bu da, çocuğunuza özel bir içerik oluşturmak anlamına geliyor. Masraflar konusunda da size karşı sağlayan çocuklara özel online İngilizce kursu tavsiye ve ipuçları da, bu yüzden kayda değerdir. Ayrıca, çocuklar diledikleri yerde derse girerken ailelerin de güven konusunda içi rahat olur. Ayrıca, tatil planlarınızı da online kurslar ile dilediğinizce yapabilirsiniz.

Çocuklara Özel İçeriklerle Online İngilizce Platformları

Çocuklar için özel İngilizce kursunu online platformlar aracılığıyla almak, hem anne-babalar hem de çocuklar için iyi bir fikir. Ayrıca, bu konuda da elbette seçim imkanınız da var. Şimdi, en popüler çocuklar için online İngilizce kursu seçeneklerini sizlere örnekleyeceğim. Dilerseniz, tıklayarak çocuklar için 2024’ün en iyi online İngilizce uygulamaları sıralamamıza gidebilirsiniz.

Flalingo Kids

Flalingo Kids, online İngilizce eğitimi konusunda bizim size ilk tavsiye edeceğimiz uygulama oluyor. Bu uygulamayı ailelere sunmamızdaki en önemli neden, eğitim danışmanlığı hizmetinin diğerlerine oranla daha erişilir ve çözüm odaklı olması. Bu uygulamada, 4-12 yaş arasındaki çocuklar için her seviyeye uygun bir içerik var. Hatta dileyen aileler, Türkçe konuşan bir eğitmenle eşleşerek özellikle küçük çocuklar için daha yumuşak bir başlangıç süreci yaratabilirler. Flalingo Kids, ebeveynlerin kullanımı için de kolay bir arayüz ve derse bağlanma sistemi de sağladığı için iyi bit tercih olacaktır. Bünyesindeki eğitmenlerinin tamamı profesyoneldir ve anadili İngilizce olan eğitmenler aynı zamanda sertifikalıdır.

Cambly Kids

Cambly Kids, reklamlarıyla bildiğiniz popüler bir kurstur. Hatta çocuklara özel bir platform aradığınızda “Cambly Kids” tavsiyesini duyabilirsiniz. Eğlenceli arayüzü, bünyesindeki zengin eğitmen kadrosu ve renkli kaynaklarla Cambly Kids gayet eğlenceli duruyor. Ancak, ince eleyip sık dokuyan bir ebeveynseniz, bu uygulama size zor anlar yaşatabilir. Çünkü Cambly Kids, anlık yanıt sağlayan bir müşteri hizmetleri sistemine sahip değil. Eğer bir talebiniz varsa, bunu ancak ve ancak e-mail yoluyla bildirmeniz ve yanıt almak için iki gün beklemeniz gerekiyor.

Novakid

Novakid, herhangi bir İngilizce uygulamasının alt kolu olarak çalışmıyor. Bu uygulama yalnızca çocuklara özel bir içerik sunuyor. Eğlenceli arayüzüyle öne çıkan Novakid, maliyet konusunda ebeveynleri zorlayabilir. Bunun yanı sıra, bünyesindeki eğitmenlerin tamamı da yabancı. Eğer siz de çocuğum eğitime anadili İngilizce biriyle başlasın derseniz, Novakid’in premium pakedini tercih etmelisiniz. Çünkü anadili İngilizce olanlar yalnızca bu pakette. Fakat, premium paketi standarttan ayıran tek özellik de bu. Bu konu aileler için biraz kafa karıştırıcı oluyor. Ayrıca, kullanıcı yorumlarına göre, Novakid zaman zaman fazla para çekerek aileleri de zor durumda bırakıyor. Bu yüzden tavsiyemiz, Novakid konusunda dikkatli olmanız yönünde.

Sonuç: Online İngilizce Kursu Tavsiyemiz Flalingo Kids

Çocuklarınız için özel içerikli, güvenli mi güvenli İngilizce çözümü sanırım online platformlarda. Bu yazıda, çocuklara özel online İngilizce kursu konusunu özetledik ve neden tavsiye konusu olduklarına baktık. Gördük ki, hem güvenli, hem de yönetmesi kolay olduğu için bu uygulamalar revaçta. Bu noktada, üç tane favori kursu sizler için sıraladık. Flalingo Kids, ailelerden tam not aldığı için, tavsiyemiz olan ilk uygulama. Özellikle de eğitim danışmanlığı ve kolay kullanımla, siz de Flalingo Kids’i seveceksiniz. Cambly Kids ve Novakid uygulamaları da konseptin öne çıkanları. Ancak, bazı ebeveynler uygulama konusunda kötü notlar da veriyorlar. Bu iki uygulama için temkinli olmayı elden bırakmayın diyoruz. Konu hakkında sorunuz ya da paylaşmak istediğiniz varsa lütfen yorumlar kısmında belirtin. İngilizce eğitiminde fikir paylaşımı çok değerlidir. Bu yazıdan da bu kadar diyerek cümlemi İngilizceyle kalın temennisiyle sonlandırıyorum!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu