fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceOnline İngilizce

Çocuklar İçin Doping Hafıza İngilizce Eğitimi Faydalı Olur mu?

Çocuklar İçin Doping Hafıza, İngilizce eğitimi için de popüler bir kaynak. Özellikle de Meb ile uyumlu olması ve sınavları desteklemesi açısından Doping Hafıza, pek çok ebeyevnin radarına takılıyor. Çoğu zaman da çocuklar kendileri için araştırıp, bu markayı uygun olarak değerlendiriyor. Sonra anne-baba olarak çocuklarınızın sizden Doping Hafıza için ödeme yapmasını istediği durumlarla baş başa kalıyorsunuz. Doping hafıza eğitim setleri ne kadar faydalı, ne kadar zararlı ve ücretine değer mi gibi konularla ebeveyn olarak baş etmek durumundaysanız, yalnız değilsiniz. Bu yazıda çocuklar İçin Doping Hafıza İngilizce setlerini sizler için analiz ediyoruz. Eğitime bir katkı da İngilizcecinizden!

Doping Hafıza Nedir?

Doping Hafıza, dijital bir dershane olarak çalışan markadır. Nasıl öğrenciler dershanede soru çözümüne odaklı bir eğitim alıyorsa, Doping Hafıza da sağladığı video derslerle eğitim veriyor. Özellikle de üniversite hazırlığında öne çıkan Doping Hafıza, 4.sınıfa kadar inen bir içerik sağlıyor.

Doping Hafıza Nasıl Bir Eğitim Sağlar?

Doping Hafıza, size sunduğu paketlerle birlikte konu konu ders videoları için erişim sağlar. Bu videolar, soru çözümüne dayalıdır. Ailelerin unutmaması gereken bir diğer şey ise, Doping Hafıza’nın canlı ders sağlamadığıdır. Yani öğrencinin parmak kaldıracağı bir ortam maalesef ki Doping Hafıza’da yok. Bu sette erişiminizin olacağı dersler, önceden kayddilmiş videolardır. Bu konuda kafa karışıklı maalesef sizi memnuniyetsizliğe götürür. O yüzden dikkatli olmanız gerektiği konusunda sizleri uyarmalıyım.

Doping Hafıza İngilizce Setleri

Çocuklar için Doping Hafıza İngilizce ne denli faydalıdır sorusunun cevabı öncesi, bu setlere bir bakalım. Doing Hafıza İngilizce setleri, sınıf sınıf bölünmüyor. Bu setlerde genel olarak İngilizce seviyeleri odaklı bir ilerleme mevcut. Doping Hafıza İngilizce setleri A1, A2, B1, B2 gibi ilerliyor. Bunlar, İngilizce yeterliliğinize göre ayrılmış seviyelerdir. Yani, CEFR diye bahsettiğimiz İngilizce eğitim standartlarını takiben bir müfredat söz konusu.

Buna ek olarak yalnızca “genel İngilizce” olarak bahsettiğimiz konular ele alınıyor. Yani özel bir amaç ya da sınav için bu setler farklı bir içerik ele almıyor. Halihazırda, Doping Hafıza’nın İngilizce eğitim setini değerlendirdiğim içeriğe giderek, konu hakkında çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Doping Hafıza İngilizce Seti Ücretleri

Merak ettiğiniz Doping Hafıza İngilizce seti ücretleri çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin şu şekilde geliyor:

Doping Hafıza İngilizce Setine Neler Dahil?

Doping Hafıza ile İngilizce öğrenimi konusunda alacağınız ürün için “set” kelimesini sık sık kullandım. Yani, aldığınız paket içinde farklı şeyler, farklı özellikler var. Peki onlar nelerdir; inceleyelim.

Doping Hafıza, ağırlıklı olarak ders videoları sağlıyor. Açık konuşmak gerekirse, bu videoların bir ekstrası yok. Mesela konu ismini internette aratırsanız, onlarca benzer video da bulabilirsiniz.

Bu ders videoları, bir seviyelik paket için 160 tane oluyor. Yani takribi olarak 24 saatlik bir eğitim almış gibi düşünebilirsiniz kendinizi. Bunu da yine 24 tane ders gibi hesap edebiliriz.

Ancak buna ek olarak, 10 adet ekstra ders daha bulunuyor. Bu dersler öğretmene doğrudan sorabilme şansının olduğu dersler. Bunların süresi sayısında bir bilgi de yok. Yani tek soru hakkınız da olabilir, 30 dakikalık bir ders de olabilir. Ancak incelersek, daha çok soru sorma temelli olan bir ders. Örneğin, öğreninin aklına bi gramer kuralı tam oturmadı ve belirli soruları var. Bu canlı ders oturumunda yalnızca buna dair sorular yanıtlanacak.

Bu Eğitim Tarzının Negatif Yönü Nedir?

Video izlemeye odaklı derslerin negatif yönü, özellikle de İngilizce eğitimind ekendini gösterir. İngilizce öğrenirken bolca konuşmak, sürecin başarıyla sonuçlanmasını etkileyen en büyük faktördür. Çünkü İngilizce aslında bir iletişim yoludur. Eğer öğrenci de İngilizceyi yalnızca ezberler ve iletişim için kullanmazsa, kelimeler yalnızca kafasında dolanır. Yani spor yapmak için nasıl hareket etmemiz gerekiyorsa, İngilizce de öyle. Nasıl spor müsabakası izlemek kalori yakmamızı sağlamıyorsa, video izlemek de İngilizce geliştirmez.

Doping Hafıza İngilizce eğitiminde sağlanan soru dersleri de yine Türkçe şekilde geçecek ve yine gramer ağırlıklı ilerleyecekse, maalesef ki olumlu konuşmam yanlış olur.

Doping Hafıza İngilizce için Yorumlar

Bir diğer konu da Doping Hafıza İngilizce yorumları oluyor. Bu konuyla ilgilenenler “Doping Hafıza Ekşi Sözlük” diye aramalar yapıyor. Ancak, maalesef ki Doping Hafıza İngilizce için geçerli olan bir yorum yok. Bu da kullanıcının az olduğu ve Doping Hafıza’nın tercih edilmediği anlamına gelebilir.

Çocuklar İçin Doping Hafıza İngilizce Setleri Ne Fayda Sağlar?

Doping Hafıza eğitim setleri özellikle de çocuklar arasında popüler oldukça, aileler de araştırmalara başladı. Sağladığı temel hizmet çocukları lise ve üniversite sınavına hazırlamak olsa da, İngilizce gibi önemli bir konuda da desteğini incelediğimiz setlerle sağluyor. Peki çocuğunuz sizden Doping Hafıza İngilizce seti isterse, ne yapmalısınız?

Çocuklar İçin Doping Hafıza İngilizce eğitimi ne kadar içinize sindi? Peki bu eğitim sonucu çocuğunuz İngilizce konuşabilecek mi? Önce bu iki soruyu yanıtlayın. Bu setler maalesef okulların yapamadığı İngilizce eğitimini, yine yapamıyor. Çünkü okul İngilizce dersi olarak ne veriyorsa, Doping Hafıza da aynısını, hatta daha verimsizini sağlıyor. Hal böyle olunca hem paranız, hem de çocukların emeği ve zamanı da heba olabilir. Ancak karar yine siz ailelerin.

Çocuklar İçin Doping Hafıza İngilizce Seti Dışında Alternatifler Neler?

Çocuklar ya gençler için İngilizce desteği veren, MEB’in yapamadığını yapan çok güzel platformlar var. Aynı zamanda eğitmenlerle dersler alırken konuşarak da çocuklar İngilizce yeteneklerini geliştirir. Bunun bir de en büyük avantajı, sağladığı özgüven. Çocuklar İngilizce öğrendikçe ve konuştukça kendilerine daha bir güvenir; bu da başarıyı tetikler. Size bu desteği sağlayan uygulamalara göz atmak için tıklamanız yeterli. Ama çocuklar ve gençler için bizim favorimiz Flalingo.

Çocuklar ve Gençler İçin Asıl Çözüm Flalingo!

Çocuklar için Doping Hafıza İngilizce eğitimini incelediğimiz yazının final bölümünde, size aradığınızı veren, bizim favorimiz olan Flalingo’dan bahsedeyim. Flalingo, Doping Hafıza’nın sağlayamadığı çeşitli sayıda eğitmen, birebir canlı dersleri eğitmenlerden düzenli şekilde alma, seviye tespit sınavları, kaliteli Oxford kaynakları gibi pek çok şeyi sağlıyor. Sağladığı müfredatı İngilizce konuşmayla destekliyor. Yani çocuğunuzu flalingo ile İngilizce konuşurken göreceksiniz! Bunları maalesef Doping Hafıza sağlamıyor, bu yüzden de çocukların eğitimi tehlikeye giriyor. Ancak karar sizin diyoruz. Çocuklar ve gençleri İngilizceden mahrum bırakmayın; hoşça kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu