fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelPlatformlar

Cambly AI: Cambly Yapay Zeka Teknolojisini Duyurdu

Cambly AI: Cambly yapay zeka tenolojisini duyurdu ve ilgililerine müjdeyi verdi. Yapay zeka pek çok konuda hayatımıza girerken, bu özellik ile Cambly de artık kullanıcılarına iddialı bir öğrenme şekli vaat ediyor. Peki gerçekten öyle mi? Sizler için Cambly AI’ı test ettim. Gelin birlikte bir göz atalım!

Cambly ile Sohbet Etme Deneyimi

Cambly sohbet özelliği de yavaş yavaş meraklılarının hayatına girecek gibi. Yapay zekalı bir sürü arkadaş edinmeye başladık. Özellikle chat üzerinden bizle iletişime geçen yapay zeka teknolojisi çok fazla ilgi görüyor. İletişim de dili geliştiren en büyük etken olması, yapay zekanın yetenekleriyle bir araya gelince, online İngilizce platformları da bu teknolojiyi öğrencilerine ulaştırmaya çalışıyor. Bunlardan biri de Cambly. Bu platform Cambly sohbet özelliğini de aktive etmek durumunda. Sizler, bunu Cambly Chat olarak kaynaklar bölümünde görebilirsiniz.

Cambly AI Nedir? Gelin Cambly AI ile Tanışalım

Cambly AI, online İngilizce uygulaması Cambly’nin kayıtlı öğrencilerine sunduğu yapay zeka tabanlı bir sohbet uygulamasıdır. Bu Cambly AI ile chat aracılığıyla anlık yanıtlar alarak İngilizcenizi pratik edebilirsiniz.

Yapay zeka uygulaması Cambly AI ile tanışalım ve geleceğin İngilizce eğitimine bir adım daha atalım. Yapay zeka hayatlarımıza hızlı bir giriş yaptı. Elbette, pek çok konuda sağladığı hızlı çözümlerle hayatımızı kolaylaştıran bir araç olarak ilgimizi çekiyor. Piyasada bulunan online İngilizce kursları da bu trendi ne kadar hızlı yakalarsa, o kadar kârlı çıkar. Fakat bu teknoloji, pazara gidip alabileceğiniz bir şey değil. Arkasında bir sürü emek veren insanlar, yüksek teknoloji ve iyi bir planlama olması lazım. Acaba bizim odağımızda olan Cambly’nin yapay zeka desteği de aynı hassasiyeti mi taşıyor? Kullanıcıların hayatlarını ve İngilizce öğrenme serüvenleri kolaylaştırır mı? Gelin şimdi de gerçeklerle tanışalım.

Cambly Yapay Zeka Teknolojisine Genel Bakış

Cambly’nin yapay zeka sisteminde, bu teknolojinin öğrencilere kişisel geri bildirim sağlama konusunda yetersiz kaldığını gözlemledim. Yapay zeka, belirli kalıplar ve önceden tanımlanmış ifadelerle muhabbet edebiliyor. Ne var ki, öğrencinin hatalarını düzeltecek ve aynı zamanda dil becerilerini geliştirecek geri bildirimler sunmada yetersiz. Ayrıca, Cambly’nin mevcut dersleriyle entegrasyonunun olmaması, öğrenme sürecinin bütünlüğünü ve sürekliliğini de olumsuz etkiliyor. Yapay zeka, bazı temel pratikler için kullanışlı olabilir. Fakat öğrencinin gelişimini takip etme ve ona yönlendirme yapma konusunda insan zekasının yerini alamıyor.

Cambly AI İncelemesi

Cambly’nin yapay zekası ile sizi tanıştırdıktan sonra belki hızlı bir girişle genel kanımı paylaştım. Gelin şimdi de bu çıkarımı yapmama neden olan detayları adım adım inceleyelim.

Cambly AI’ya Başlarken

Cambly AI kullanabilmek için Cambly’e kayıt olmanız yeterli. Peki daha sonra bu özelliği nasıl kullanacağız ve nereden erişim sağlayacağız?

1) Öncelikle buradaki sohbete başla butonuyla yapay zeka entegrasyonlu sohbet penceresine erişim sağlıyorsunuz. Bu butonda profiinizde mevcut bu yüzden bulması çok zor değil.

2) Bu pencereye tıkladıktan sonra karşınıza böyle bir website geliyor. Buradan da görebileceğiniz üzere Cambly AI’nin arayüzü, kullanıcı dostu ve minimalist bir tasarımsa sahip. Kullanıcı, farklı konularda mini dersler arasından seçim yapabiliyor ve yapay zeka ile konuşabiliyorsunuz.

Nasıl Çalışıyor?

Arayüzde, yapay zekanın kullanıcıya hitaben yaptığı bir açılış konuşması ve öğrencinin yanıt vermesi için bir metin kutusu yer alıyor. Ayrıca, sesli yanıt ve metin dinleme seçenekleri de mevcut. Bu özellikler, öğrencilere İngilizce pratiklerini farklı kanallara yaymalarına olanak sağlıyor. Ancak, bu arayüzün öğrencinin ilerlemesine yönelik geri bildirim sağlama kapasitesi ve Cambly’nin diğer ders içerikleriyle entegrasyonu konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacımız var.

Yapay zeka bana bu mesajı attığında sınamak için istediği cevabı değil başka bir cevabı verdim.

3) Bu mesajı attıktan sonra Cambly yapay zekasının hemen cümleyi analiz edip bana geri döneceğini düşündüm. Fakat durum düşündüğümden daha vahim çıktı. Yapay zeka neredeyse 1 saat bana geri dönüş yapmadı! Bir eğitim platformunda, anında yanıt ve etkileşim beklemek çok absürt bir istek olmamalı. Verimli bir dil öğrenme süreci için anlık geri bildirim kritik öneme sahipken, Cambly’nin yapay zekası ağır ve aksak kalıyor. Bu yavaşlık, öğrenme sürecini olumsuz etkilerken motivasyon kayıplarına sebep olacak gibi duruyor.

Cambly Yapay Zeka Eğitmeni Gibi Mi Hizmet Veriyor?

Maalesef, Cambly sohbet özelliği bir eğitim içeriği ve eğitmen niteliği taşımıyor. Çünkü sadece yanıt verme üzerine kurulu bir sistem. Geri bildirim dediğimiz hatadan ders çıkarma konusunda bir çıktı vermiyor. Bu da, Cambly’nin AI teknolojisini, yapay zeka eğitmeni kategorisine dahil etmeye yetmiyor.

Cambly’nin Yapay Zeka Teknolojisine Bir Rakip Var Mı?

Yapay zeka ile İngilizce öğrenmek çok cazip gelen, kulağa çok cazip gelen bir fikir olabilir. Eğitim süreçlerinin daha planlı ve hızlı gerçekleşmesi için yapay zeka, elimiz ayağımız olacak gibi görünüyor. Fakat eni çıkan Cambly yapay zeka teknolojisi henüz toy diyebiliriz. Hayatımızı ve İngilizce derslerini kolaylaştırmak bir yana, saç baş yolduracak bazı sorunları beraberinde sürüklemesi ise pek olası. İşte bu noktada devreye alternatifler giriyor.

Geliyor Gelmekte Olan: FLAI

Cambly AI yüzümüzü güldürmedi desek yalan olmaz. Halbuki herkesi heyecanlandıran bir açıklama ile karşımıza çıkmışlardı. Elbette yeni teknolojiler geliştirmek ve hali hazırda bulunan bir sisteme entegre etmek kolay bir iş olmasa gerek. Cambly bu konuda kendini geliştiredursun, diğer rakipler de iddialı çıkışlar yapıyor. Örneğin Flalingo, kısa bir zaman sonra şu an denediği ve olumlu sonuçlar aldığı FLAI ile karşımıza çıkacak. Beklemede kalın!

Sonuç: Cambly Yapay Zeka Desteğini Kullanıcıya Sunmadan Önce Daha Çok Çalışmalı

Bir dil öğrenme platformunda, yapay zekadan beklediğimiz anlık geri bildirim ve kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi henüz tam kapasite bir halde çalışmıyor. Cambly’nin bu hizmeti henüz tam anlamıyla hayata geçiremediğini görüyoruz. Öğrencilerin anlık geri bildirimlerle interaktif bir öğrenme süreci bekledikleri ortamda, AI’nın hız ve etkinlik açısından gelişmesi gerekiyor. Bu noktada, Flalingo gibi platformların bu tür hizmetleri nasıl sunacağı merak konusu. Çünkü burada da görüleceği gibi, verdikleri hizmete karşılık aldıkları değerlendirme ve yorumlar göz doyurucu. Flalingo’nun yakın gelecekte sunmayı planladığı AI teknolojisi için ben de sabırsızlanıyorum. Umarım, bu hizmet öğrencilere gerçek anlamda kaliteli bir deneyim sunar ve dil eğitiminde devrim yaratır. Bugünlük yazımızın sonunda geldik. İngilizce eğitimine dair daha fazlasını öğrenmek isterseniz takipte kalın! Başka bir yazıda görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu