fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyGenelOnline İngilizce

Cambly Grup Dersleri Kaç Kişilik? Yeterince Verimli Mi?

Cambly grup dersleri kaç kişilik? Cambly grup dersleri verimli mi? Bu soruları soruyorsanız muhtemelen İngilizce öğrenmek için Cambly’nin daha ucuza sağladığı eğitim programını satın alma konusunda tereddütler yaşıyorsunuz. O halde bugünkü yazımızda Cambly’nin sağladığı grup derslerine eğilelim. Birebir derslerden daha uygun, fakat dezavantajlarıyla gelen bu grup derslerinin nasıl geçtiğini, kaç kişilik ve ne denli faydalı olduğunu ve verimi konusunda oluşacak soru işaretlerine nokta koymaya çalışalım. Haydi başlayalım!

İçindekiler

 1. Cambly Grup Dersleri Kaç Kişilik ve Nasıl İşlenir?
  1. Grup Dersleri Kaç Kişilik?
  2. Grup Dersleri Nasıl Çalışır?
  3. Grup Dersi Ücretleri
 2. Cambly Grup Derslerinde Karşılaşacağınız Muhtemel Sorunlar
 3. Cambly Grup Dersleri Verimli Mi?
 4. Cambly’den Daha Avantajlı Birebir Ders Alternatifleri Var Mı?
  1. Cambly’e Alternatif Flalingo ve Bonus Grup Dersleri
 5. Sonuç: Cambly Grup Derslerinden Dilediğiniz Faydayı Göremeyebilirsiniz

Cambly Grup Dersleri Kaç Kişilik ve Nasıl İşlenir?

cambly logo

Cambly grup derslerine kaç kişi katılacağınızı soruyorsanız, fiyat performans değerlendirmesine başlamışsınız demektir. Siz de biliyorsunuz ki, İngilizce öğrenmenin yolu İngilizce konuşmaktan geçer. Ülkece neredeyse herkesin deneyimlediği kusursuza yakın gramer bilgisi ve sıfır iletişim yeteneğinin sebebi, bu ilkenin ihlalinden kaynaklanır. Bizler hali hazırda İngilizce grup derslerinin gazisi olmuş bir milletiz. Kalabalık sınıflarda aldığınız İngilizce derslerinde kime söz hakkı düşmüş de İngilizce konuşmamış. Fakat İngilizce konuşma temelli geliştirilmiş bir platform olan Cambly’de bu sorunu aşmayı vadetse de, bireysel dersleri daha pahalı bir fiyattan sunuyor. Grup derslerinin fiyatları cazip olsa da, sütten ağzı yananlar yoğurdu üfleyerek yiyor ve soru işaretleriyle geliyor. Şimdi o sorulara bakalım.

Grup Dersleri Kaç Kişilik?

Grup dersleri kaç kişilik sorumuzun yanıtını doğrudan öğrenemiyoruz. Cambly kendi sitesinde 1-2 öğrenci diye geçiştiriyor bu soruyu. Yine Cambly destekli hazırlanan YouTube içeriklerinden 3 öğrencili grup dersleri görüyoruz. Fakat bu konuda yapılan geri dönüşlerde kalabalıktan şikayet eden sayısı pek yok diyebiliriz. Biz de 3-4 kişi diyerek genel bir fikir edinmenize yardımcı olalım.

Grup Dersleri Nasıl Çalışır?

Grup dersler dediğimizde bire bir alıştırma yerine bir hoca ve 2-4 kişi arasındaki öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen interaktif dersleri anlıyoruz. Burada dersin işleyişinde siz kadar diğer öğrenciler ve öğretmenin katkıları da önemli. Genelde sohbet üzerinden ilerleniyor. Fakat konuşma hataları üzerine öneriler alıp, kelime ve gramer gibi konularda yardım aldığınız bir düzlem yok. Nihayetinde orada toplanan öğrencilerin öncelikleri sizinliyle uyuşmayabilir. Bu yüzden herkesin ortak olarak yürütebileceği sohbet konuları üzerinden yaklaşık 20 dakikalık dersler alınabiliyor.

Grup Dersi Ücretleri

Biliyoruz ki bire bir konuşmak ve ders almak varken grup derslerine katılmak en mantıklı seçenek değil. Bu derslerin sağladığı tek avantaj fiyat yönünden daha hafif olması. Elbette ücretsiz bir program değil. Bakalım müşterilerin düşük maliyetli diye tercih ettiği Cambly grup dersleri ne kadara geliyormuş.

Cambly’nin grup dersi sağladığı paketin aylık maliyeti en az 747 TL olarak gelirken, yine Cambly’nin belirttiği üzere bir grup dersinin kişi başı fiyatı 203 TL. Eğer haftada 30 dakika değil bir saatlik ders alırsanız bu da 1000 TL‘ye geliyor. Fakat Cambly tüm üyeliklerini yıllık bir planla yapıp tek çekim halinde istiyor.

Cambly Grup Derslerinde Karşılaşacağınız Muhtemel Sorunlar

Cambly grup dersinde belli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlar sizin de tahmin ettiğiniz gibi size ayrılan sürenin konuşmak için kısa olması, doğrudan bir düzeltme ya da öneri verilmemesi ve önemli konuların işlenmemesi gibi sıralanabilir. Bunun yanı sıra, grup dersi alan kişiler de farklı konularda hayıflandıkları doğrudur. Derslerin dolu olması ve rezervasyon sorunları da göze çarpan önemli konulardan.

Cambly Grup Dersleri Verimli Mi?

Cambly grup dersleri verimli mi sorusunu da önceki hususları gözeterek vermeliyiz. Bunun yanı sıra verimlilik konusunu fiyat-performans olarak ele alabiliriz. Öncelikle bire bir dersin sağladığı avantajları sağlayamıyor. Yani doğrudan tüm ders süreci boyu konuşma, hatalar ya da iyi noktalar üzerine dönüt alma, eksik konuları tamamlama avantajlarından faydalanamıyorsunuz. Buna ek olarak derslerin dolulukları yüzünden bu hakkınızdan da tam anlamıyla faydalanamıyorsunuz. Yani aylık olarak verdiğiniz yaklaşık 800 lirayı amacına uygun harcayamamış oluyorsunuz. Bu açıdan bakınca, maalesef fiyat-performans analiziniz artıyı gösteremiyor. Kısaca, Cambly’nin grup dersleriyle verim alamamanız çok mümkün diyerek bu bölümü kapatalım. Birazdan daha uygun fiyatlı bire bir ders alternatiflerine bakalım.

Cambly’den Daha Avantajlı Birebir Ders Alternatifleri Var Mı?

Cambly’den daha avantajlı birebir ders alternatifleri elbette var. Bu yazıda Cambly gibi uygulamalar neler konusunu ele amıştım. Cambly gibi konuşma dersleri, hatta daha fazlasını sağlayacak olan Flalingo uygulamasını size gönül rahatlığıyla önerebilirim. Fakat kaygılarınızı anladığımı ifade etmek isterim. Ekonomik seçimler yapmak için grup derslerini araştıranlar bu konuda rahat olsun. Dediğim gibi, Cambly’nin sağladığı eğitimin maliyetini gördük. Daha rahat bir ödeme planlı ve birebir dersleri daha dolu Flalingo’nun fiyat-performans analizi daha avantajlı.

Ayda toplam iki saat grup dersi alarak ödediğiniz 747 liralık fiyat, ders başına 190 TL gibi bir ücrete geliyor. Flalingo’nun 6 aylık pakediyle haftada 12 derslik bir eğitimle alacağınız birebir dersin fiyatı 300 liraya geliyor. Buna ek olarak +6 aylık hediye ile bu fiyatın yarısına ders almış olabilirsiniz. Yani ders başına 150 TL ile kullananların çok sevdiği, birebir dersleri olan ve dolu içerik edinebilirsiniz. Oysaki Cambly’de grup dersinin 190, birebir dersin ise 400 liraya geldiğini hesaplarsak, müthiş bir bütçe avantajıyla karşılaşabilirsiniz. Hatırlatalım, Cambly’de haftada 1 saat, ayda 8 derse 3222 liralik bir fatura çıkıyor ve bu da ders başı 402.75 TL anlamına geliyor. Kısacası Flalingo hem kaliteli içerik, hem birebir ders, hem de daha hafif bir mali yüke sahip. Daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Cambly’e Alternatif Flalingo ve Bonus Grup Dersleri

Eğer grup dersine katılım amacınız yeni kişilerle tanışmak ve gerçek bir sohbet ortamında bulunmaksa, Flalingo grup dersleri bunu profesyonel ve deneyimli eğitmenler eşliğinde veriyor. Yapılandırılmış derslerde belirli bir konu üzerine durulurken belirli sorular tartışılıyor. Ayrıca eğitmenler herkesin eşit katılımı konusunda rol oynuyor. Bu eğitmenler serbest çalışanlar olmayıp kadrolu ve tam zamanlı eğitmenlerdir. Bu yüzden ideal bir İngilizce dersi nasıl anlatılır, tartışma nasıl yönetilir, gayet iyi biliyolar. Böylece hem interaktif ortam, hem renkli bir sohbet ortamı, hem de öğrenim kazançlarının ihmal edilmediği grup dersleri Flalingo bünyesinde erişime açık hale geliyor. Ancak detayları burada incelemelisiniz.

Sonuç: Cambly Grup Derslerinden Dilediğiniz Faydayı Göremeyebilirsiniz

Sonuç: Cambly grup derslerinden dilediğiniz faydayı göremeyebilirsiniz. Çünkü size özel bir içerik olmadığı gibi eksik konularınızda yardım ya da öneri alamıyorsunuz. Bugünkü yazımda Cambly grup dersleri ile avantajlı fiyata İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin şüphelerine eğildim. Merak ettikleri soruları yanıtladım. Görünen o ki, Cambly grup dersleri göründüğü gibi bir fiyat avantajı sağlamıyor. Verimsiz geçen derslerin yanı sıra yüksek bir ücret talep ediyor. Oysaki birebir dersler ve grup dersleriyle Flalingo daha kaliteli bir eğitimin sözünü veriyor. Hem de bunu görece daha ucuz fiyatlara sağlayabiliyor. Her iki seçenek de kaliteli eğitim ve profesyonel eğitmenlerle geliyor. Ve yine her iki ders kişiye özel program, müfredat takibi ve belli eğitmenden düzenli dersler alma seçeneğiyle geliyor. Bu öneri sonrası da kararı yine size bırakarak bu yazıyı noktalıyorum. Kendinize iyi bakın ve İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu