fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelPlatformlar

Wall Street English Öğrenci Deneyimi: 10 Yorumla 4 Puan

Wall Street English öğrenci deneyimi: 10 yorumla 4 puan başlıklı yazımla sizleri İngilizceyle bir araya getirmek istiyorum. Bugünkü konum hem yüz yüze hem online kursları ile tanıdığımız Wall Street English. Tabi ki odağımızı online kurslarına çevirip, bu platformun sağladığı öğrenci deneyimi konusunda bilgileneceğiz. Bunun için yorum siteleri ya da forumlardan faydalanmak yerine, daha farklı ve gerçekçi bir metot uyguladım. 10 öğrenci Wall Street English uygulamasını kullandı ve yaşadıkları deneyimi sizlerle paylaştı.

İçindekiler

Bilmeyenler İçin Wall Street English

Bilmeyenler için Wall Street English başlıklı bölümümüzde, bugünkü konuğumuzdan kısaca bahsedeyim. Wall Street English yüz yüze kurslarıyla tanınsa da, online evrende de İngilizce öğreten bir kurum. Diğer kurslarla benzer bir eğitim anlayışı belirleyen bu kurs da esnek eğitim imkanlarını sağlamaya çalışıyor. Bilenler için de kullanıcı deneyimi ve değerlendirmeleri hakkında bir içerik sunmaya çalıştım. Yazının devamında Wall Street English’e dair kullanıcıların tecrübelerine doğrudan ulaşabilirsiniz.

Wall Street English Öğrenci Deneyimi Testi

Wall Street English öğrenci deneyimi testi sayesinde, merakta kalıp yorum arayanlara bir kolaylık olsun diye 10 öğrencimle beraber ele aldık. Bu çalışmada, Wall Street English kurslarının öğrencilere ne sağlayacağı konusuna açıklık getirmeyi amaç edindim. Bunu da öğrenebileceğimiz en doğru kişiler, Wall Street English öğrencileri. Bu sebeple hali hazırda ingilizcesini geliştirmeyi, ya da konuşma yeteneklerini arttırmayı çalışan öğrencilerimi bu platforma yönlendirdim. Bir ay boyu ders alıp, kendi yaşadıklarından yola çıkarak sizin için bu uygulamayı planlayıp yorumladılar. Şimdi de öğrencilerimizi tanıyalım:

Çalışmayı Kimler Yürüttü?

Wall Street English logo

Wall Street English öğrenci deneyimi çalışmasını çok kıymetli öğrencilerim yürüttü. Buradan onlara yeniden teşekkür etmek isterim. Öğrencilerimin yaşları 16 ile 32 arasında değişiyor. Bu öğrencilerimden Cemil Can, Batu ve Beril henüz lisedeler. Hande ise 32 yaşında bir anne. Önce kendisi İngilizce öğrenip, çocuğunun dil eğitimini erkenden başlatmayı istiyor. Burak, Yasemin ve Zeynep ise üniversite öğrencisi. Hem akademik kariyer, hem de iş hayatı konusunda kendilerini sağlama almak istiyorlar. Cihan ise dünyayı gezmek isteyen bir yazılımcı. Aleyna ise İngiltere’de oyunculuk eğitimi almadan önce dilini geliştirmek istiyor. Murat ise 30 yaşında ve işini yerelden globale taşımak için İngilizce öğrenmeye başlamış.

Bu çalışma sonunda da 10 öğrencinin puanlamasıyla Wall Street English 4 puana layık görüldü. Şimdi her bir öğrenciden birer yorum alarak, beğendikleri ve beğenmedikleri noktaları okuyacaksınız. Her ne kadar beklentiler ve amaçlar değişse de, genel bir tablo görmek olası. Öğrencilerin memnun kaldığı ve şikayetçi oldukları konular genel olarak örtüşüyor. Gelin şimdi 10 öğrenciden 10 yorumla Wall Street English tecrübelerini dinleyelim.

Öğrenciler Nelerden Memnun Kaldı?

Öğrenciler nelerden memnun kaldı bölümü altında pozitif bir başlangıç yapıp, pozitif yorumlar okuyalım isterim. 10 üzerinden 4 alan bu uygulamaya sadece 4 konuda başarılı olmuş. Bunlar ise;

  • öğretmen kalitesi
  • sınav odaklı kurs imkanı
  • konuşma odaklı eğitim
  • seviye tespit sınavı

şeklinde listelenebilir. Şimdi bunlara daha yakından bakalım.

Öğretmen Kalitesi

Wall Street English deneyimimde öğretmenler konusunda memnun kaldım diyebilirim. Profesyonel ve deneyimi oldukları anlaşılıyor. Mümkün olduğunca da öğrencilere yardım etmekten çekinmiyorlar. Bu konuda bir şikayetim yok. Bence Wall Street English hocaları bir artıyı hak ediyor.

Zeynep

Sınav Odaklı Kurs İçeriği

Benim için bu kursun en faydalı yönü, sınav hazırlık dersleri sağlaması diyebilirim. IELTS sınavına hazırlandığım süreçte, böyle bir içeriklerinin olduğunu görerek gerekli derslere yöneldim. Bu da sınav puanına doğrudan etki edebilecek, güzel bir hizmet. Wall Street English’in bu yönünü gayet başarılı buluyorum.

Aleyna

Konuşma Odaklı Eğitim

Wall Street English’sin sitesinde “kanıtlanmış metot” gibi belli ifadeler var. Meğerse, dersleri konuşarak öğrenmekten bahsediyormuş. Her ne kadar tüm ders konuşarak geçmiyor olsa da, bu fırsatı mümkün olduğunca vermeye çalışıyorlar. Derste konuşma pratiği için belli konular var ve belli bir süre ayrılıyor. Bu süre daha da arttırılabilir, fakat yine de bu haliyle de olumlu bir özellik diyebilirim.

Cemil Can

Seviye Tespit Sınavı

Wall Street English’e başlamadan önce almanız gereken bir seviye tespit sınavı var. Bu iyi bir özellik çünkü ingilizce öğrenmeye doğru yerden başlamak gerek. Ayrıca bu sınavın kalitesine değinmek gerek. Laf olsun diye hazırlanmış bir sınav değil, bu yüzden seviye tespit sınavı konusundadan olumlu bir özellik olarak bahsedebilirim.

Murat

Gördüğünüz gibi, öğrenciler belli noktalarda Wall Street English hakkında olumlu görüşlerini dile getirdiler. Fakat şimdi de memnuniyet içeriklerini geride bırakıp, 6 puan kaybı yaşatan gerçeklerin acı yüzüne bakmamız gerekiyor.

Öğrenciler Neleri Eleştirdi?

Öğrenciler neleri eleştirdi adlı bölüm, puandan da tahmin edebileceğiniz gibi daha uzun olacak. Öğrencilerin hangi olumsuzlara değinecek olduğuna kısaca bakarsak;

  • Ders Takvimi
  • Uygulama Sorunları
  • Ödeme Sorunları
  • Yetersiz Ders İçeriği
  • Müşteri Hizmetleri
  • İnteraktif İçerik Eksikliği

şeklinde sıralayabiliriz.

Ders Takvimi

Wall Street English online bir hizmet sağladığı için, esnek bir plan bekliyorsunuz haliyle. Fakat öğretmenlerle görüşmek için hazırlanan plan vadedilenleri karşılamaya yetmiyor. Bu konuda plan aksadıkça, dersleri de alamıyorsunuz. Kısacası ingilizce öğrenemiyorsunuz. Bu konuda Wall Street English’e sil baştan bir plan çıkarmalarını öneriyoru. Çünkü sistem tamamen durmuş halde.

Cihan

Uygulama Sorunları

Online bir kurstan ingilizce öğrenirken, Wall Street English uygulamanın kalitesinden taviz vermemeliydi. Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş yani. Uygulamayı kullanmak mümkün değil; işin içinden çıkamadım maalesef. Uygulama da çalışmayınca ders almak çile haline geliyor. Bu sorunu en kısa sürede nasıl çözerler bilmiyorum, ama çözmedikleri sürece bir kurstan bahsetmek olası değil. Kocaman bir eksi.

Burak

Ödeme Sorunları

Bu kursu belli sorunlar yaşadığım için bir aydan sonra almamaya karar verdim. Fakat iptalin gerçekleşmesine rağmen Wall Street English hala geri ödeme yapmadı. Sürecin bu kadar yavaş geçmesi gerçekten en kötü deneyimimdi diyebilirim.

Yasemin

Yetersiz Ders İçeriği

Wall Street English dersleri genel olarak video izlenerek geçiyor. Yani dersler önceden kaydedilmiş ve onu izliyorsunuz. Fakat bu süreçte size eşlik edecek başka bir içerik yok. Örneğin eş zamanlı olarak bazı testler çözebilirdik, ya da farklı pratikler yapmamız sağlanabilirdi. İnternette aynı konu hakkında milyonlar video zaten mevcut. Para ödediğim bir hizmetin karşılığı kesinlikle bu olmamalıydı. Maalesef kötü bir tecrübeydi. Eğer Wall Street English ile ingilizce öğrenmek isteyen varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Beril

Müşteri Hizmetleri

Bir Wall Street English müşterisi olarak, herhangi bir hizmetten bahsetmem mümkün değil. Yaşadığım bir sorunla ilgili müşteri hizmetleri bölümüne danıştım, fakat çözüm hep ötelendi. Hatta çözüm bir yana, doğru düzgün bilgi alabilmek bile neredeyse imkansız. Artık biliyorum ki, büyük küçük fark etmeden hiçbir sorunuma çözüm sağlamayacak Wall Street English.

Hande

İnteraktif İçerik Eksikliği

Dil demek iletişim demek; hatta bir lisan bir insan demişler. Fakat Wall Street English bunun tam tersi bir ders programına sahip. Derslerin neredeyse hepsi tek başınıza video izleyerek geçiyor. Derse eşlik eden ne bir öğretmen, ne de başka bir öğrenci var. Sıkıcılığı bir yana koysak bile, interaktif geçmeyen dersler öğretici de olmuyor. Wall Street English’e başlamadan önce sadece oturup dizi izler gibi ders izleyeceğimi asla tahmin edemezdim. Gerçekte kötü bir sözde İngilizce kursu deneyimi.

Batu

Öğrencilerin Wall Street English deneyimi hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorum. Maalesef Wall Street English terazisinde eleştiriler, pozitif yorumlardan daha ağır basıyor.

Sonuç: Wall Street English Rakiplerinin Gerisinde Kaldı

Wall Street English uygulaması hakkında konuşuyoruz.

Sonuç: Wall Street English rakiplerinin gerisinde kaldı ve gerçek kullanıcıların gerçek yorumlarıyla 10 üzerinden ancak 4 puan alabildi. Bu testten daha yüksek puan alan rakip bir uygulama hakkında bilgi edinmek isterseniz tıklayabilirsiniz. Bu yazıda 10 öğrencime Wall Street English uygulamasıyla İngilizce öğrenmeleri konusunda gerekli yönlendirmeyi yaptım. Bir ay boyu hem ders alıp, hem deneyimlerinin notlarını tuttular. Nihayetinde, 10 üzerinden 4 puan ile Wall Street English öğrencilerimizi memnun etmemiş gibi görünüyor. Umuyorum ki Wall Street English konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için faydalı bir araştırma yazısı olmuştur. Bugünlük benden bu kadar; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu