fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Hakkında Her Şey: Tüm Open English Gerçekleri

Open English hakkında her şey bu yazıda açığa kavuşuyor. İngilizce konuşmayı isteyenlerin de, hali hazırda bu dili ileri derecede bilenlerin de ismini sıklıkla duyduğu uygulama gerçekten de iddiasının arkasını doldurabiliyor mu? Bu kadar çok reklam içeriğine rağmen neden bazı konularda şeffaf değil? Gelin bu uygulamayı yakından inceleyelim.

İçindekiler

Open English Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey

Open English hakkında her şeyi öğrenmek isteyenin yolunun düştüğü bu yazıda mümkün olduğunca çok bilgi vermeye çalıştım. Online İngilizce kursu platformları arasından en iyi tanıdığınız Open English, bu ününü reklamlara borçlu. Peki, hakkında daha fazla bilgi edinmek, Youtube reklamlarının ötesine geçmek istediğimizde hangi tabloyla karşılaşıyoruz? Bilinmezlikler ve her yerden bizi kuşatan kayıt formları. Kullanıcılara ilk saniyeden itibaren kötü bir deneyim yaşatan bu sitede bulacağınızdan daha fazlası bu yazıda. Gelin inceleyelim!

Open English Ders Planı

Open English ders planı, İngilizce konusunda kendine belli bir hedef belirleyen herkesin bakması gereken bir konu. Çünkü bu ders planı sizi hedefe doğru taşıma konusunda temel gereksinimleri sağlamalıdır. Örneğin, hedefiniz IELTS sınavından 7 veya üstü bir puanı 6 ayda almaksa, buna uygun bir ders planı bulmanız lazım. Fakat uygulamamıza baktığımızda sadece iki farklı ders planı var ve onlar da şu şekilde:

Grup Dersleri

Bir öğretmen ve bilmediğimiz sayıda öğrencinin bir araya gelerek ortalama 20 dakika ders işlediği bir plan mevcut. Daha uygun bir maliyete sahip olan bu düzenleme temel plan olarak geçiyor. Yani bundan daha fazlasını bulabileceğiniz premium pakettekiler olması gerekenin de ekstrasıymış gibi lanse ediliyor. Şimdi bir de o pakette sağlanan içeriğe bakalım. Fakat bu noktada belirtmem gereken bir şey daha var. Pek çok öğrenci, grup dersleri için para ödediğini ama yer bulamadığı konusunda şikayetçi.

Birebir Dersler

Bu derslere yalnızca ek ücret ödeyerek erişme imkanınız var. Yani, premium paket satın almanız gerekiyor. Bu paketi şu şekilde düşünmenizi istiyorum: Ödemeyi en başta yaptıktan sonra dilediğiniz an gerekli sayfaya gidip müsaitlik durumu olan bir hoca arıyorsunuz. Ancak hoca yerine sadece ders açılıyor. Eğitmen seçmeden doğruca derse giriyorsunuz. Bu da demek oluyor ki, her seferinde yeni bir hocayla bir araya gelme durumuna karşın size kesin bir plan ve öğretmen sağlanmıyor. Hele de grup derslerinde tamamen random atamalarla karşı karşıya kalan öğrenciler bu platformda eğitmen seçme hakkına sahip değil.

Open English Öğretmenleri

Madem planları inceledik, ve hocalarla buluşma mekanizmasından da bahsettik; o zaman sırada eğitmen kadrosu var. Open English nihayetinde sizi İngilizce öğretmenleri ile buluşturan bir uygulama. Elbette bunu yaparken de öğretmenlerinden native, yani ana dili İngilizce olan, ve profesyonel kişiler olarak bahsediyor. Fakat gerçekler bu kadar kusursuz değil. Open English’in kadrosuna eğitmen katma politikasına baktığınızda bunu siz de farkedeceksiniz. Ana dil ya da bir eğitim fakültesi mezuniyeti durumu aranmaksızın bu kadroya hoca olarak girmek mümkün. Bu konuda detayları burada konuşmuştum. Dileyen detayları öğrenebilir.

Güncel Fiyatlar

Bu uygulama ile İngilizce öğrenmek de nihayetinde bir alış-veriş çerçevesinde gerçekleşiyor. Ne aldığınız konusundaki detaylara girmeden, ne kadara alacağınızı da açıklamak isterim. Fakat bir sorunumuz var. Open English fiyatları konusunda ne desek boş. Çünkü bu fiyatları internet sitesinden şeffaf bir şekilde göremiyoruz. İlla form doldurmamız ve birilerinin bize dönmesini beklememiz lazım. İşte bu noktada iler çığrından çıkıyor. Çünkü telefonda size verilen fiyatlar farklı birine verilen fiyatlar uyuşmuyor. Bu konuda neler yaşadığımı ve muhtemelen neler yaşayacağınızı öğrenmek için tık.

Kampanyalar

Fiyatlar konusunun bir adım ötesini merak edenlere Open English kampanyalarından da bahsetmek isterim. Yaygın olarak kod halinde ulaşabileceğiniz gibi, uygulama içi özel fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz. Fakat hali hazırdaki fiyatlandırma politikasında bir bilgi kirliliği mevcutken, kampanyaların ve indirim yüzdelerinin etkisini de kestirmek mümkün değil. Yine bu konuda daha evvel yaptığım bir derleme için bu linki kullanabilirsiniz.

Kullanılan Materyaller

İngilizce eğitiminde olmazsa olmaz diyebileceğimiz elementlerden biri ise kullanılan materyaller. Hem ders içinde hem de ders dışında öğrenme serüveninizi şekillendiren bu materyallerin kalitesi de sandığınızdan daha etkili olabilir. Özellikle çok yönlü olmasıyla kayıpsız bir eğitim sürecinin önünü açması mümkün. Eğer tekdüze ve soru sormaya teşvik etmeyen bir içerik varsa gelişme de yavaşlıyor. Open English’e baktığımızda ise grafik tasarım açısından iyi, İngilizce açısından ise sınıfta kalır bir içerik var. Basit olmasının yanı sıra yalnızca gramer gelişime odaklanılmış. Gerekli dinleme, okuma ve yazma yeterliliğini geliştirme üzerine içerikler olmadığı gibi, genel çerçevesiyle amatör bir hizmet sağlıyor desek yanlış olmaz. Eğer iyi bir materyal nasıl olur merak ediyorsanız, sizi buraya alabilirim.

Müşteri Hizmetleri

Open English hakkında merak edilen en önemli konuların başında müşteri hizmetleri geliyor. Çünkü buraya uğramadan bu uygulamayı edinmek imkansız. İlk izlenimin önemini biliyoruz. Open English’te de uğradığınız ilk yer müşteri hizmetleri olunca, tüm deneyiminizi bunun üzerine inşa ediyorsunuz diyebilirim. Fiyat bilgisi için eriştiğiniz ilk andan itibaren sıklıkla geri aranma ihtimaliniz çok yüksek. İkna metodolojini yanlış anlamış olsalar gerek; can sıkıcı sohbetlere de özne olabiliyorsunuz. En son dayanamayıp numarayı engelleseniz dahi yeniden aranacağınıza şüpheniz olmasın. Eğer ikna olup Open English öğrencisi olursanız, müşteri hizmetleriyle işiniz yine bitmiyor. Çünkü çoğu kullanıcının beyan ettiği üzere, karttan habersiz para çekimi ve üyelik yenilemesi de bu platformun normlarından olmuş.

Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcı deneyimi olmadan, Open English hakkında her şey yazımız da eksik kalacaktır. Uygulama hatalarından müşteri hizmetlerine, derslerden kaynaklara kadar çok fazla etkenle şekillenen bu deneyim adeta Open English’e ayna tutuyor. Bu noktada da en iyi bilgi, uygulamanın öğrencisi olanlarda gizli. Bu noktada ben de 10 öğrencimi bu platformdan ders almaya yönlendirdim. Bir ay boyu uygulamayı tecrübe edip notlar aldılar. Sonrasında kendi kullanıcı deneyimlerini puanlayarak paylaştılar. Open English bu testten tam 10 üzerinden 4 aldı. Aynı testi farklı platformlar için de uyguladım ve bir karşılaştırma yaptım. Burada bulabilirsiniz.

Open English vs Alternatif Platformlar

Bu noktaya kadar kiminiz Open English’i beğendi ve uygulamanın üyesi olmak istedi; kiminiz farklı arayışlara yöneldi. Eğer ikinci gruptaysanız, bu bölüm tam size göre. Bildiğiniz gibi sonsuz sanal evrende yer alıp, alternatifi olmayan hiçbir şey yoktur. Online İngilizce kursları da aynı şekilde. Eğer Open English kullanıcısı olmak istemiyorsanız pek çok alternatif mevcut. Ben sözü kısa tutup, size Flalingo’yu önermek isterim. Kullanıcı deneyimi puanları yüksek olan bu platformda öğretmenlerden kaynaklara her şey kaliteli görünüyor. Fakat siz diğer muadil uygulamaları da öğrenmek isterseniz tıklamanız yeterli olacaktır.

Sonuç: Open English Hakkında Her Şey Bizi Şüpheye Götürüyor

Sonuç: Open English hakkında her şey bizi şüpheye götürüyor. Bugün merak edilen popüler bir platformumuz olan Open English’i mercek altına aldık. Sözümüzün arkasında durup mümkün olan her şeyi inceleyip size getirmeye çalıştım. Fakat beklentimizi karşılama konusunda reklamları kadar performans veremedi. Yine de meraklıları için alternatif uygulamaları da elimden geldiğince tanıttım. Her şeyin sonuna geldik sayır. O halde ben de bugünlük size veda edeyim. Görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu