fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English Devir Meselesi: Kim, Neden, Neyi Devrediyor?

Open English devir işlemleri konusu gündeme sıkça düşer olmaya başladı. Open English‘in bir yatırımcıya devredilmesi gibi değil durum. Burada, devredilen şey bir Open English üyeliği. Ama bu nasıl mümkün? Hele de, kullanım koşullarında üyelikten yalnızca bir kişinin kullanması zorunluluğu maddesi varken? Ya da, bir başkası için özel olarak dizayn edilen profil, nasıl başkasına aktarılıyor? Bu konular biraz kafa karıştırıcı. Ama bu içeriği okuyanların bir çoğu ya ucuza Open English üyeliği devralmak istiyor, ya da zararın neresinden dönersen kâr mantalitesiyle hesabı elinden çıkarmak istiyor. Bazısı da konudan habersiz. Ama gelin, bu üç profil için de Open English devir konusunu işleyelim.

İçindekiler

 1. Open English Devir Mevzusu Da Nereden Çıktı?
  1. Open English İptal ve İade Süreçleri
 2. Devir İşlerinin İnternetteki Yansımasını İnceleyelim
  1. Ekşi Sözlük’te Open English Devir Seramonisi
  2. İkinci El Sitelerinde Open English Devri
 3. Kim, Open English’i Neden Devretmek İstiyor?
 4. O Halde Kim Neden Open English’i Devralsın?
 5. Open English Devir Konusu (Sorunu) Bize Ne Anlatıyor?
 6. Sonuç: Open English Alanın Elinde Kalıyor

Open English Devir Mevzusu Da Nereden Çıktı?

Open English, marka ya da şirket olarak el değiştirmiyor. Konuyu yanlış anlamayalım. Burada bir kişiden diğerine aksatılan bir Open English online İngilizce kursu kullanım hakkıdır. Örneğin, ben Open English ile İngilizceyi online bir şekilde öğrenmek istedim. Ama sonra, ücreti karşılığı aldığım üyelik ve kurs kullanım hakkını bir başkasına devrettim. İşte bahsi olan devir, bu tarz bir işleve sahip.

Bu devir mevzusu da sıklıkla gündeme düşer oldu. Hatta popüler ikinci el sitelerine kadar bu devir meselesi düştü. Bunun sebebini incelemek için, Open English iptal ve iade konusunu da bir inceleyelim derim.

Open English İptal ve İade Süreçleri

İnternetten olsun ya da olmasın, herhangi bir alışverişinizde marka size bir süre tanır. Ürünü beğenmediğiniz takdirde, bu süre içerisinde karar verip bu işlemden cayma hakkınız bulunuyor. Online İngilizce de böyle. Open English gibi bir hizmet sunan uygulamalar da yine benzer politikalar güdüyor. Open English ise demo ders yerine, 14 günlük cayma süresini, deneme süresi olarak isimlendiriyor. Eğer bu süre zarfında uygulamayı iptal etmezseniz, artık daimi bir kullanıcı haline geliyorsunuz. Ürünü kullanmak istemeseniz dahi, borcun altına girmiş bulunuyorsunuz ve ödemekle yükümlüsünüz. Muhtemelen, bu süreyi yanlış anladığı için kaçıranlar ya da bu süre sonrası Open English’in yanlış yer olduğunu idrak edenler, son çare olarak devir yoluna başvuruyor.

Devir İşlerinin İnternetteki Yansımasını İnceleyelim

Open English’in doğduğu, büyüdüğü yer internet. Elbette bu platform günden olursa internette olur. Open English öğrencilerinin ısrarla üyelik devretmesi ve devre gönüllü bireyler araması da internettin dört bir bucağında yankılandı. Onlardan ilki olarak Ekşi Sözlük’ü ziyaret edelim.

Ekşi Sözlük’te Open English Devir Seremonisi

Open English’in ününe göre az sayıda yoruma sahip bir uygulama olmasını kenara bırakalım. Çünkü, Ekşi Sözlük’te bu gizemli uygulamaya dair biz de pek çok yorum okuduk. Bu yazımda, Open English sözlük yorumları analizimi de bulabilir isteyenler.

Gelelim devir konusuna. Şimdi sizlerle konumuzun özeti nitelindeki yorumları göstereceğim. Dileyenler kullanıcı ismi aracılığıyla doğrudan Ekşi Sözlük’e gidebilir.

devretmek isteyen arkadaşlar varsa yeşillendirebilir!

yazarozgurdusunsor

Bu tarz kısa, öz ve devretmek isteyen yorum sayısı günümüze doğru artış gösteriyor. Bazı yorumlar mazeret gösterirken, bazı yorumlar ise kiralık ilanı gibi kısa ve öz bir şekilde niyetlerini belli etmişler. Dediğimiz gibi, devirlerin temel sebebi ürün iptal noktasında geç kalan ve sıkıntılarını da mali yönü en az şekilde elimine etmek isteyenlerin başvurduğu bir yöntem.

open english hesabımı iş yoğunluğum sebebiyle devir etmek istiyorum, düşünenler yeşillendirebilir.

fuhreriniz

Bu yorum her ne kadar mazeret belirtse de, platformlar mücbir sebepler için askıya alma politikası da sağlıyor. Bu süre bir yıla kadar uzayabiliyor. Bu kullanıcı ya askıya alma durumundan haberdar değil, ya da göz korkutmamak için gerçekleri söylemekten kaçınmış. Ayrıca Open English esneklik ilkesi de, çalışma hayatına dım uyduracak şekilde düzenlenmeye elverişli. Burada da, yorum bizi ikinci kez düşündürüyor.

İkinci El Sitelerinde Open English Devri

Bir diğer ilginç konu ise, bu devir işleminin eş, dost, akraba ve sözlük komşuluğu dışında ikinci el sitelerine kadar düşmesi.

Open English Devri ikinci el

Bu da, kelimenin tam anlamıyla Open English’in sunduğu online İngilizcenin ne denli ayağa düştüğünün ispatı. Ayrıca, bu devir konusunun tek tük belirmesi yerine büyük kitlelerce uygulanması da marka değerini düşürüyor. Bunun yanı sıra, güven de sarsıyor.

Kim, Open English’i Neden Devretmek İstiyor?

Konuyu toparlarsak, Open English’e uzun süreli taahhütte bulunup üye olmuş ve ödeme yapmış kişiler, kullanım haklarını devretmek istiyor. Open English’i denemek isteyenler de, devretmek isteyenlerin talep ettiği ucuz fiyattan da dolaylı yoldan faydalanmanın peşinde.

Neden sorusunu yanıtlayalım şimdi. Bence bu devir konusunun bu kadar yaygın olmasının nedeni, Open English’in cayma süresini deneme süresi olarak isimlendirmesi. Çünkü online İngilizce uygulamaları arasında deneme dersi epey yaygın. Bu ders sayesinde öğrenciler büyük ödeme yapmadan uygulamanın küçük bir parçasına sahip olup deneyim ediniyor. Open English 14 gün cayma süresini, deneme süresi olarak isimlendirdiği zaman bireyler taahhüt başlangıcı konusunda yanılabilir. Vakti geçen iptal süresi de, devir yöntemiyle telafi ediliyor.

Diğer bir neden ise, kullanıcıların gerçekten umduğunu bulamamasında yatabilir. Open English’in bir tişörtle İngilizce eğitimini bir tutması ve bu dönemi hafife alan abartılı reklamları da kullanıcıları yanıltıyor olabilir. Düşük kaliteli içerik ve akıcı İngilizce de bir araya gelmeyince, kullanıcılar yol yakından en az zararla uygulamayı devren satılığa çıkarıyor. Ama, hızlı karar almayıp aboneliğinizden verim almaya bakmalısınız.

O Halde Kim Neden Open English’i Devralsın?

Open English’in devir sebebi belli. Peki bunu kim göz göre göre devralsın? Bu soru kafamı kurcalıyor. Genelde bu devirler epey ucuz miktarlara gidiyor. Muhtemelen Open English’i daha ucuza getirmek isteyen ya da bütçesi buna elverenler devir konusuna rağbet gösterebilir. Ama diğer kullanıcının memnun kalmayıp elden yok pahasına çıkardığı bu uygulamadan, devralan taraf ne denli fayda görebilir. Bunun muhakemesini de size bırakıyorum.

Open English Devir Konusu (Sorunu) Bize Ne Anlatıyor?

Open English devir sorunu ve konusu, bize bu uygulamayı kullananların memnun kalmadığını anlatıyor. Daha fazla devam etmek istemeyen ama tek seferde ödenen parayı da geri alamayanlar, devir sistemi yaratmışlar. Bu şekilde zarardan kaçınmaya çalışan bir Open Englishzede grubu mevcut. Online İngilizce konusunda Open English trend olsa da, tek çare bu platform değil. Kalitesiyle de öne çıkan alternatif platformları deneyimleyemeye açık olmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü online İngilizce, klasik metotlardan daha işlevsel. Dilerseniz, en iyi online İngilizce platformlarını sıraladığımız içeriğe de göz atabilirsiniz.

Sonuç: Open English Alanın Elinde Kalıyor

Sonuç olarak, Open English’i alanın kurtulamadığı bir durumu gözlemliyoruz. Bu uygulama, adeta alanın elinde kalıyor. Güzel bir amacı olan ama bunu en ucuzcu şekilde yapan Open English, beklediğimiz verimsizlikte. Bu nedenle, bu uygulamayı iptal edemeyenler elden ele devrediyor. Biz de, bu devir konusuna yakından baktık. Ama iki tavsiyem var size; birincisi pes etmemeniz, ikincisi ise online İngilizce’de ucuza kaçmamanız doğrultusunda. Ama karar da, seçim de, devir de sizin. Bu yazıyı da burada noktalıyorum. İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu