fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genel

Open English Deneme Süresi Hakkında Deneyimlerimi Anlatıyorum

Open English deneme süresi hakkında deneyimlerimi anlattığım yazıma hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi Open English platformunda deneme dersi yok. Ancak, bir nevi deneme dersi yerine geçen bir sistemleri mevcut. Bu sistemi sizlere anlatacağım ve deneme sürecini deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Open English Deneme Süresi Nedir?

Open English’in deneme dersi sunmadığından bahsetmiştik. Ama bu demek değildir ki, sistemi deneyimlemek için bir yol yok. Aslında var.

Deneme süreci, bir abonelik aldıktan sonra başlıyor. Yani bu süreçten yararlanmanız için Open English’ten bir abonelik oluşturmanız şart. Gerekli formu doldurarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Paket satın alımları sesli konuşma üzerinden satılıyor. Bu şekilde size en uygun paketi sağlamayı amaçlıyorlar. Aboneliğinizin başladıklarından sonra 3 gün ücretsiz olarak Open English’i deneyimleyebiliyor memnun kalmazsanız kesintisiz şekilde iade alabiliyorsunuz. Bu meraklılarına sistemi görmek için çok iyi bir seçenek.

Nasıl Deneme Sürecine Dahil Oldum?

Ben de deneme sürecine dahil olmak için Open English ile iletişime geçtim. Birebiir konuşma pratiği yapmak istediğimi söyledim. Bana 6 aylık premium paketten bahsetti ve tam benlik olduğunu söyledi. Onayladım ve gönderilen ödeme ekranından işlemleri tamamladım.

Bu şekilde abone oldum ve sistemi deneyimledim. Bu sürece dair her şeyi size anlatmak istiyorum.

Open English Deneme Süresinde Neler Yaptım?

Kayıt aşamasından sonra vakit kaybetmeden sistemi görmek istedim. Hemen giriş yaptım ve bir ders almaya karar verdim. Open English’in sunduğu özellikler ve benim tecrübelerim şeklinde sizlere aktarmak istiyorum.

Bireysel Dersler

İlk olarak bireysel bir ders almak istiyordum ilk olarak kendime bir öğretmen bulmak istedim. Ama durum öyle olmadı, seçmediğim bir eğitmenle rastgele ders işlemek durumunda kaldım. Diğer eğitmenler yoğun olduğu için mi böyle bir şey yapıldı anlayamadım. Bu kesinlikle sürekliliği sağlamak açısından kötü bir durum. Ben aynı eğitmenden ders alamayacak mıyım? Bu bir eksi benim için.

Derse girdiğimde, eğitmenimle tanıştık, seviyemden bahsettik. Daha sonra pratik yaparak ilerledik. Aslında ders keyifliydi ama eğer Open English abonesi olsaydım, bir daha bu eğitmenle karşılaşmam oldukça zor olacaktı. Zaten 20 dakikalık bir dersti ve göz açıp kapayıncaya kadar bitmişti.

Grup Dersleri

Birebir derslerde boş eğitmen bulmak çok zor. Sanki sınıflarımız 5 kişiden fazla olmayacak vaadi verip 30 kişilik bir sınıf oluşturan örgün kursları andırıyor. Çok fazla öğrenci var da eğitmen mi yetişmiyor? Bu yüzden mi grup dersleri sınırsız emin olamadım. Neyse sonrasında bir de grup derslerini deneyimlemek istedim. Boş bir grup dersi bularak giriş yaptım. Farklı farklı insanların bulunduğu 8 kişilik grup derslerinde konuşmak imkansıza yakın, dersler 20 dakika. Herkese 5 dakika bile düşmüyor. Eğitmeni dinliyorsun, araya giren birisi olduğu taktirde ders bitiyor. Bana pek verimli gelmedi. Açıkçası örgün kurslardan hiçbir farkı yok.

Materyaller

Open English materyalleri ders içi ve ders dışı materyal arayışınızı tatmin edebilir. Özellikle gramer olarak bir kaynak arayışındaysanız, oldukça uygun. Ancak, ileri seviyelerdeyseniz bu materyaller oldukça basit kalıyor.

Open English öğrencilerine, 8 ders ünitesi sunuyor ve tüm materyalleri tamamlamadan bir üst seviyeye geçmene izin vermiyor. Ben hepsini deneyimleyemedim ancak, sürekliliği sağlamak ve bilgileri pekiştirmek açısından olumlu bir etki bırakacağı kesin.

Eğitmenler

Yukarıda bahsetmiştim fakat bu konuya ayrı bir başlık yazmak istedim. Evet Open English’in eğitmenlerinin anadili İngilizce ama ben tam anlamıyla bir profesyonellik sezemedim. Yani bir olmamışlık var gibiydi. Seçim şansı olmadan eğitmen atanması, eğitmen bulamama gibi sıkıntıların olması da düşündürücüydü. Daha iyi alternatifleri olduğunu düşünüyorum.

Deneme Sürecinden Sonra Memnun Kalmadıysan İptal Süreci

Eğer Open English aboneliği oluşturup memnun kalmadıysanız, iade sürecini iyi idare etmeniz gerekiyor. Yoksa memnun kalmadığınız platformda devam etmek zorunda kalırsınız.

İptal edebilmek için haftaiçi ve akşam 18.00’a kadar yani mesai saatleri içerisinde iletişime geçmeniz gerekmektedir. Eğer deneme sürenizin 3. günü cumartesiye denk geldiyse ve bildirmediyseniz maalesef iptal işlemi gerçekleştirilmiyor. Paranızın hepsini geri alamıyorsunuz. O yüzden buna dikkat etmenizde fayda var.

Ekşi Sözlük‘te şöyle bir yazı gördüm. Yazarın söylediğine göre iptal süresi sandığımızdan da kısa. Bu yüzden hızlıca müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek bilgi almanız en sağlıklısı olacaktır. Yorumu da aşağıya bırakıyorum.

”ücretsiz deneme hüküm ve koşullarında yazdığına göre, ücretsiz deneme iptal talebini, e-posta kanalıyla kabul etmeyen, yalnızca tatiller ve iş günü sayılmayan günler hariç olmak üzere, hafta içi pazartesi’den cuma’ya 10:00 – 15:00 saatleri arasında müşteri hizmetleri bölümüne yapılacak arama ile işleme alan firma”

limy

Open English Kimlere Hitap Ediyor?

Open English platformu aradığınız İngilizce gereksinimlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre size hitap edebilir ya da etmez. Belki benim 3 günde tecrübe ettiğim olaylar hiç sizin başınıza gelmemiş ya da daha kötü tecrübeler yaşamış olabilirsiniz. Bu yüzden, bu da dikkate alınmalıdır.

Ancak aradığınız profesyonel bir eğitimse, uzman eğitmenlerse, kaliteli ve içerik zengini materyallerse yani tüm bunların birleşimi kaliteli ve profesyonel bir eğitimse Open English’ten memnun kalmayacağınızı düşünüyorum. Benden bir uygulama önerisi istiyorsanız, Flalingo uygulamasına bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Sonuç: Benim Önerim Flalingo’dan Yana!

Online İngilizce eğitiminin yükselişe geçmesiyle platformlar hızla çoğaldı. İyi reklam yapanlar oldukça popüler oldu. Ancak popülerlik iyi bir eğitime eşdeğer midir? Tabiki de hayır. Bu yüzden memnuniyet oranı yüksek, kullanıcılarının memnun kaldığı Flalingo uygulamasına göz atabilir ya da Open English alternatiflerine de göz atabilirsiniz. İngilizce gereksinimlerinizi ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutarak size en uygun platforma yönelebilirsiniz. İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu