fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Educall Online İngilizce Konuşma Kursu ile Tanışalım

Educall online İngilizce kursu desteği sağlayan platformlar arasında yerini almış gibi görünüyor. İsmi her ne kadar İngilizceye dair bir şey anlatmasa da, konuşma egzersizlerini gerçekleştireceğiniz aramaları öne çıkarıyor. Kendisini online İngilizce konuşma kursu olarak tanıtan bu platforma daha yakından bakacağız. Şimdi gelin; Educall kimdir, İngilizce öğrenmek isteyenlere ne sağlar hep birlikte görelim.

Educall Online İngilizce Platformu Nedir?

Educall isimli platform, çoğunlukla İngilizce olarak dil desteği sağlayan bir platform. Bu platformda İngilizcenin yanı sıra diğer dillere odaklanmanız da mümkün. Eğer İngilizce öğrenmek isteyenlerdenseniz, bu platform size temel olarak konuşma dersleri ya da konuşma kursu sağlıyor. Sunduğu sistem online olup, İngilizce konuşabileceğiniz eğitmenlerle telefon üzerinden görüşebiliyorsunuz. Bu platformun da isminin nereden geldiğini görmüş olduk.

Educall Gerçekten Bir Online İngilizce Kursu mudur?

Educall platformunun sitesinde, “konuşma kursu” terimine yoğun bir vurgu var. Ancak, bu platformun kapsamı hakkında daha fazla detaya yer vermemiz gerekiyor.

Educall Sistemi Nedir?

Educall, bir öğrenci ve bir eğitmenin karşılıklı aramalarla görüşmesi sistemine dayanır. Bu aramalar telefonla olurken, sabah saat 10 ile akşam saat 11 gibi bir aralıkta gerçekleşir. Yani esneklik konusunda alışageldiğimiz online İngilizce kurslarından biraz daha dar bir zaman aralığına sahip diyebiliriz Educall için. Siz de biliyorsunuz ki İngilizce öğrenirken bolca konuşmak lazım. İşte Educall, öğrencilere konuşma imkanını en basit şekilde, telefonla, tanımaya çalışan bir sisteme sahip.

Educall’da Neler Var?

 • Konuşmanız için anadili İngilizce olan eğitmenler
 • 3 ay süren yoğun konuşma programı
 • Çocuklar için İngilizce programı
 • İş İngilizcesi odaklı online görüşmeler
 • TOEFL hszırlık programı
 • Bireysel ya da grup ders paketleri

Educall’da Neler Yok?

 • Kurs müfredatı ve planlı dersler
 • 7/24, esnek eğitim
 • Uzmanlık alanı İngilizce öğretmenliği olan kişiler
 • Görüntülü canlı dersler
 • İngilizce eğitim ve egzersizler içi kaynak
 • Kapsamlı ders süresi (50-60 dakikalık)

Educall Eğitmenleri Kimdir?

Educall isimli bu online İngilizce platfr-ormunun, bir kurs gibi çalıştığından bahsettiğini biliyoruz. Ancak bu konuda şüphelerimiz var. Çünkü bu uygulama spontane telefon aramalarıyla size bir konuşma ortamı sağlıyor. Peki ya fazlası?

Educall, aslında sizi yalnızca İngilizce bilen kişilerle konuşma motivasyonunuzu arttıran bir uygulama. Bunun yanı sıra planlı bir eğitim, müfredat ve İngilizceyi adım adım, kapsamlıca öğretme gibi bir işlevi yok. Bunu da platformda yer alan eğitmenlerden anlıyoruz. Çünkü daha çnce de bahsettiğim gibi, platformda yer alan eğitmenler maalesef uzmanlardan oluşmuyor. Anadili İngilizce olan kşiler bu platform çerçevesinde sizle İngilizce konuşabilir. Ancak, öğretmen olmayan kişilerle konuşma pratikleri, amacınız olan İngilizce düzeyi ve yeterlilikleri için size beklediklerinizi verecemeyecektir. Kısacası, Educall eğitmenleri herhangi bir öğretmenlik geçmişi ve sertifikasına sahip değil. Bu da aldığınız online İngilizce eğitimini yetersiz bir düzeye indirgiyor maalesef.

Educall Bana Ne Sağlar?

Educall, öğrencilere pratik bir şekilde İngilizce konuşma ortamı sağlar. App üzerinden belki de tek tuşla arama gerçekleştiriyorsunuz. 10, 15 ya da 20 dakikalık görüşmelerde İngilizce konuşma becerilerinizi pekiştireceğinize inancımız tam. Ancak by görüşmeler görüntü olmaksızın, yalnızca telefon araması şeklinde gerçekleşiyor. Bu da belki birçoğunuz için uygulamanın pratikliğini arttırıyor. Buna ek olarak, bir konuşma partneri de edinmiş oluyorsunuz. Uygulamadaki eğitmenler de farklı ülkelerden geliyor ve farklı aksanlara sahip. Bu da, öğrencilere kulak dolgunluğu sağlar diye umuyoruz.

Educall Uygulaması Benden Ne Götürür?

Educall online İngilizce platformu ilk bakışta gayet pratik gibi görünse de, her ihtiyaç için doğru çözümü sunduğuna dair emin olmalısınız. Eğer amacınız yalnızca konuşmak ise, bu uygulama size bu amaç için hizmet sağlar. Ancak amacınız İngilizcenizi daha ileri bir düzeye taşımaksa, bu noktada yetersiz kalabilir. Çünkü uygulamanın sunduğu kaynaklar yetersiz görünürken, eğitmenlerinin de sadece İngilizce bilen ve konuşanlardan ibaret olması eğitim kalitesini sorgulatıyor.

Buna ek olarak, görüşmelerin görüntülü değil yalnızca sesli olması da verimsiz bir ders süresi anlamına gelebilir. Çünkü yabancı olduğunuz bir dilde kelimeleri anlamak için sadece duymak yetmez. Hele de sesler birbirine benzediği noktada, kelimeleri anlamanız zorlaşır. Ama Educall görüntü desteği sağlasaydı eğitmenin jest ve mimikleri ya da ağız hareketleri kelimeleri anlamanıza ekstra yardımcı olabilirdi. Hatta, yeni kelimeler öğrenmenize de yardımcı olurdu. Ancak Educall, sizden verimli öğrenme ve profesyonel eğitim gibi İngilizce öğrenmenin en büyük gereksinimlerini götürüyor.

Educall Kullanıcı Deneyimi Hakkında Bilmem Gerekenler

Educall, görece popülaritesi az olan bir uygulama. Bu noktada uygulamanın gerçekten çalışıp çalışmadığı gibi konularda bir de deneyene sormak lazım. Yalnızca Educall için değil, farklı pek çok uygulama ya da bambaşka konularda da, bir bilene danışın derim. Şimdi gelin, Educall hakkında gözümüze çarpan bazı yorumları sizlerle paylaşayım.

Educall Ekşi Sözlük

geçen hafta yazıp sildim. sistemi iyice değerlendirmeden yazmak istemedim. 

öncelikle, sistemin telefon üzerinden ilerlemesi muhteşem, işten çıkınca kalan birkaç saatime göz koymuyorlar en azından. ingilizce konuşurken yaklaşık 30 saniye cümleyi nasıl kuracağımı düşünen beni büyük bir yükten kurtarmıştır. acaba anlar mı diye salak salak telaffuz kasmamı da ortadan kaldırmıştır. 

büyük bir kabustan kurtulmuş gibiyim desem yeri. ingilizce pratiği her anlamda iyi geldi. eğer benim referansımla kayıt olursanız +2 tolk hediye edecekler size ve bana. 

daha akıcı ingilizce konuşmak için tercih edebilirsiniz ancak ingilizce ile ilgili hiç temeliniz yoksa üye olmayın.

tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz

Ancak, bu yoruma karşın sizi uyarmalıyım. Çünkü, 2017′ kadar gidiyor ve Ekşi Sözlük Educall yorumlarına baktığımızda, iki yıldır hiçbir yeni yorum yapılmamış.

Educall Şikayetvar Kullanıcı Değerlendirmeleri

Educall Şikayetvar sayfasında, son yılda çözülmüş bir şikayet olduğu gözümüze çarpıyor. Ama, geri kalan tüm yorumlar maalesef ki negatif ve marka tarafında bir cevap dahi verilmemiş. Bu da yine markanın sunduğu kullanıcı deneyiminde negatif etkinin daha çok olduğunu işaret ediyor.

Educall Online İngilizce Konuşma Kursuna Dair Son Değerlendirmeler

Educall konuşmanın önemini anlamış bir platform olarak öne çıkıyor. Ancak İngilizce öğrenmek de “sadece konuşma” ile gerçekleşmiyor. Eğer İngilizceyi eğitim hayatınız için öğreniyorsanız, konuşma dışındaki temel becerileriniz üzerinde artı sağlaması pek mümkün değil. Ya da iş İngilizcesi gibi jargon temelli, yazma becerisi isteyen alanlarda ise yine bir kanadı kırık olarak kalacaktır Educall. Bu uygulama hakkında merakı olanlara ise şu tavsiyeyi yapmam lazım; eğer bu uygulamadan ders almayı düşünürsanız, ihtiyaçlarınızdan emin olun. Daha sonra, Educall sizin ihtiyaçlarınız için uygun mu, onu değerlendirin.

Konuşma Kursu İsteyenlere Profesyonel Eğitmenli Flalingo İyi Gelecek!

Sonuç olarak görüyoruz ki, planlı bir eğitimi ve uzman öğretmenleri olmayan Educall, maalesef herkesi kapsamıyor. Eğer ihtiyacınız olan şey İngilizce sohbetten daha fazlasıysa, Educall sizin için doğru yer midir sorusunun yanıtı pozitif değil. Ancak konuşma ağırlıklı bir eğitimle İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, size bir tavsiyemiz var. Flalingo, uzman öğretmenleri, eğitmen çeşitliliği, 7/24 hizmeti ve konuşma ağırlıklı eğitimiyle iyi gelecek. Bu arada, Flalingo’yu kullanıcılar da çok seviyor. Size tavsiyemiz, Flalingo’ya bir göz atmanız yönünde. Yine de karar sizin. Bir sonraki İngilizce çözümünde görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu