fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizceOpen English

Open English 2 Al 1 Öde Konusundaki Detayları Biliyor Musunuz?

Open English 2 al 1 öde kampanyasını sıklıkla gündeme taşıyor. İngilizce öğrenmek isteyenlerin aklını cezbedecek bu kampanya hakkında neler biliyoruz? Yani Open English müşteri temsilcilerinin bahsettiklerin farklı, objektif olarak bu konuda bir kaynak var mı? İndirimler gerçekçi mi? Bize neler ifade etmeliler? Bu yazıda, gündemden inmeyen Open English 2+1 kampanyasıyla ilgili elimizdeki bilgileri derliyoruz. Bu yazıda bakmadan, Open English kampanyaları ardında sürüklenmeyin!

İçindekiler

 1. Open English 2 Al 1 Öde Kampanyası Nedir?
 2. Kampanyalar Neler Sunuyor?
 3. Kampanya Kullanım Koşulları
 4. Open English Kullanıcıları 2 Al 1 Öde Hakkında Neler Diyor?
 5. Kampanya Gerçekçi mi?
  1. Bu İndirim Oranından Ne Anlamalıyız?
 6. Güncel Avantajlı Diğer Platformlar
 7. Sonuç: Open English Kampanyası İle Kalitesinde Açık Veriyor

Open English 2 Al 1 Öde Kampanyası Nedir?

Open English 2 Al 1 öde kampanyası, bazen 1+1 diye de geçen, garip bir promosyondur. Konuk Open English, öğrencilerine belli dönemlerde satış sürecinde bu kampanyayı açıyor. Şayet bu kampanyanın aktif olduğu dönemde halihazırda üyeyseniz, bu kampanyadan faydalanmanız mümkün değil.

Bu kampanya ise şu şekilde çalışıyor. Open English’e üye olarak, 2’nin 1’i koşulunu sağlıyorsunuz. Sonrasında Open English size bir hediye kuponu sağlıyor. Bu kuponu hediye etmek yoluyla da ikinci kişiyi kampanyaya ve İngilizce öğrenme sürecine dahil ediyorsunuz.

Kampanyalar Neler Sunuyor?

Bu kampanya, aslında hediye şeklinde güzellenmiş, yarı fiyatına üyelik sahibi olma özelliğini sunuyor. Yani ürünün fiyatı x ise, bu kampanya ile siz de x/2 ödemiş olacaksınız. Open English, bu şekilde bir avantaj sunduğunu ima ederek öğrencileri bünyesine katmaya çalışıyor.

Kampanya Kullanım Koşulları

Bu kampanyada dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsedelim. Öncelikle, Open English’in uzun süreli paketler sunduğunu biliyoruz. Bu paketten de faydalanmanız için, yine 12 aylık bir paket almanız lazım. Şayet belli bir İngilizce birikiminiz ya da kısa sürede ulaşmanız gereken hedefleriniz varsa, hem kampanyadan faydalanamıyor, hem de kullanmak istemeseniz de bir yıllık bir taahhüt veriyorsunuz.

Diğer bir önemli nokta ise, eğer sizle birlikte İngilizce öğrenmek isteyen eş, dost, tanıdık, akraba yoksa, Open English size farklı bir seçenek sunmuyor. Örneğin, şimdi sundukları 2 al 1 öde kampanyası 14 Şubat’a kadar aktif olacak. Bu süreçte paket almak isterseniz, yalnızca bu imkandan faydalanmak durumundasınız. Yani Open English bu indirim döneminde bireysel olarak İngilizce öğrenenlere de bu kampanyayı dayatıyor desek yeri.

Diğer bir durum da deneme süresiyle alakalı. Size tanınan vazgeçme hakkı sürecinde eğer bu pakede birlikte girdiğiniz kişi ya da siz vazgeçerseniz, kampanya da düşmüş oluyor. Kampanyanın düşmesi de, üyeliğin topyekün her iki kullanıcı için de iptal edilmesi anlamına geliyor.

Open English Kullanıcıları 2 Al 1 Öde Hakkında Neler Diyor?

Open English kullanmak isteyen bazı öğrenciler bu kampanyayı faydalı görse de, karşımıza çıkan yorumlar ve durumlar aksi yönde. Burada incelediğim Open English Ekşi Sözlük yorumlarında da göreceğiniz gibi, öğrenciler bu kampanyadan faydalanmak için yana yakıla ortak arıyorlar. Hatta bazı kullanıcılar, Letgo, Sahibinden gibi uygulamalarda bu hediye olan artı 1’i satılığa çıkarıyorlar. Burada gördüğümüz gibi, Open English aslında bir kişiye indirim sunmuyor, ikinci öğrenciyi markaya çekmeye çalışıyor. Bu kampanyadan da bir şekilde kargo etmek isteyen öğrenciler kendi başlarına ortak arayışına giriyorlar.

Bu durum, güvenlik konusunda sıkıntı yaratabilir. Hem ödemeler konusunda öğrenciler dara düşebilir, hem de ikinci üye bu kampanyayı iptal ederse öğrenciler indirimden faydalanamaz. Bu durumda görüyoruz ki, Open English kampanyayla birlikte kendi imajını cilalarken, öğrencileri de bir çıkmaza atıp geriye bakmıyor.

Kampanya Gerçekçi mi?

Bu kampanya gündem olunca kafamıza farklı sorular da takılıyor. Böyle bir indirim ne koşullarda mümkün? Bu kampanya gerçek mi? Bu sorular çeşitlenebilir.

Aslında, bu platformun tüm “büyük indirim”, “son fırsat”, “efsane kampanya” söylevlerine rağmen fiyatları sabit oranda. Önce fiyatlar şişirilip sonra farklı oran ve kampanyalarla yine standart noktaya çekiliyor. 1+1 kampanyasında da, aslında sürümden kazanıp büyük bir kâr elde ediyor Open English. 8 kişi diye söz verdikleri grup derslerinde bazen 11-12 kişinin olduğu, bazen doluluktan derslere girilmediği bir ortamda Open English “artı bir” kişi için bir maliyete sahip değil. Aksi taktirde bu uygulama batardı. Bu yüzden bu kampanyalar gerçekçi değil. Yine sizden aynı fiyatı alıp, Open English’e maliyet yükü olmayan bir öğrencinin daha sisteme eklenmesi, daha çok sizin Open English’e kampanya sunmanız anlamına gelebilir.

2 Al 1 Öde: Bu İndirim Oranından Ne Anlamalıyız?

Bu indirim oranı ve “patron çıldırdı” tarzı profesyonellikten ve rekabet düzenlemelerinden uzak kampanyalar hakkında ne düşünmeliyiz? Buradan benim çıkardığım, aslında Open English’in çok da kaliteli bir ders düzlemi, içeriği ve eğitmeni sunmadığı. Çünkü kalitenin elbette bir maliyeti olacaktır. Open English maliyetleri çok düşük tutup, varını yoğunu reklama yatırdığı için öğrencilere de Youtube içeriğinden fazlasını sunamayacak halde bir platforma dönüşüyor.

2024 Şubat: Dalga Geçer Gibi bir Kampanya

Olayın ciddi bir boyutu daha var. Open English, 2024 Şubat kampanyasıyla şunu sunuyor. Normalde sağladığı paket için, yüzde 60 indirim sunuyor. Hele de bir alana bir bedava kampanyası yanı sıra, bu indirim oranını da bozmuyor. Yani hem yüzde 60 indirim, hem de bir alana bir bedava kampanyasından beraber faydalanıyorsunuz. Bu, toplamda yüzde 80 oranında bir indirim demek. Şimdi şunu düşünün, size 100 TL olan ürünü 20 TL’ye satmaya çalışan bir esnaf ve ürünü hakkında ne düşünürsünüz? Açıkçası, bu içeriğin kalitesizliğinin altına Open English’in imza atıp onaylaması gibi bir şey. Ya da oradan çok saf görünüyoruz ve bizi bu şekilde ürün almaya ikna etmeye çalışıyor. Gerçekten şaka gibi!

Güncel Avantajlı Diğer Platformlar

Elbette online İngilizce eğitimi konusunda size içerik sağlayacak tek platform Open English değil. Pek çok farklı kampanyayla boy gösteren diğer uygulamalara da göz atmanızda fayda var. En iyi online İngilizce uygulamalarımızı dilerseniz buradan görebilirsiniz. Sonrasında da, gözüme çarpan kampanyaları konuşalım.

Flalingo, yüzde 60 indirim artı iki aylık hediye bir avantajla gelen online İngilizce uygulaması oluyor. Flalingo, ayrıca epey pahalı olan Oxford University Press materyallerini de öğrencilere ücretsiz verdiği için, avantaj yükü de artıyor.

Cambly ise sürekli indirim kuponu tanımlayan bir uygulama. Kupon kodunu girdiğiniz anda indirim bulma ihtimaliniz olmasa da, farklı kaynaklardan çeşitli promosyonlar yakalamanız mümkün. Cambly’nin kampanya faaliyetleri hakkında bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

Sonuç: Open English Kampanyası İle Kalitesinde Açık Veriyor

Open English 2 al 1 öde kampanyası, ya da 1+1 kampanyası hakkındaki inceleme yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda, kampanyayı tanımladık ve kullanım koşullarını sizin için büyük puntolarla anlaşılır şekilde işledik. Kullanıcıyı kampanyayla dahi zor duruma sokan Open English, aslında kalite konusunda yaşadığı zaafiyeti bu tarz söylemlerle açık ediyor. Çünkü kalite ucuza gelmez. Kurbana girer gibi de İngilizce öğrenme konsepti de, epey yaratıcı bir zihnin mi, yoksa gelenekselcinin midir bilinmez. Siz siz olun, avantaj sağlamak için kampanyalara hızlıca girmeyin. İyice düşünün, taşının. Bu yazıyı da böylece bitirelim. Görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu