fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
CamblyÇocuklar için İngilizce

Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumlarını Ebeveynler İçin İnceleyelim

Cambly Kids Ekşi Sözlük anneleri-babaları tarafından unutulmamış, hakkında bol bol girdiler paylaşılmış. Çocukları İngilizce öğrensin isteyen diğer anne-babalar da bu yorumların peşinde. Beni sıkı takip edenler bilir ki, Ekşi Sözlük sizin için kıymetliyse, benim için de öyledir. Bu sebepten dolayı, Cambly Kids‘i bir de Ekşi Sözlük penceresinden ele alarak uygulamayı değerlendireceğiz. Cambly Kids çocuklar için uygun mu, faydalı mı, öğretmenleri kaliteli mi? Bunları Cambly Kids Ekşi Sözlük yorumlarından yola çıkarak göreceğiz. Hazırsanız başlayalım!

İçindekiler

  1. Cambly Kids’e Yakından Bakalım
  2. Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumlarından Ne Beklemeliyiz?
  3. Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumlarını Nasıl Okumalıyız?
  4. Sonuç: Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumları Göz Korkutuyor

Cambly Kids’e Yakından Bakalım

Bu yazıda Cambly Kids’i bir de ebeveynlerden dinlemek isteyen kişiler toplansa da, uygulamayı incelememiş kişiler de ziyaretimize gelmiş olabilir. Bu yüzden konuya orta sayfadan başlamak yerine, Cambly Kids platformunun özelliklerine baktığımız bir giriş yapalım derim.

Cambly Kids Hangi Yaş Aralığı İçin Uygun?

“Çocuklar” dediğimizde, aslında geniş bir yaş aralığından bahsediyoruz. Ebeveynlerin aklında tutması gereken konu ise, çocuklarına sağlayacakları online İngilizce uygulamalarının hani yaş aralığına yönelik çalıştığı. Cambly Kids ise, diğer platformlara benzer şekilde bu aralığı 4-15 arasında tutmuş. Okul öncesini de kapsayan bu süreçte, derslerin seyri için iki element bulunuyor. Yani yalnızca yaş değil, çocukların İngilizce bilgisi de olayın akışını belirlemeli. Cambly Kids’in ders programına baktığımızda ise, yaş kriteri arka plana atılmış ve eğitim düzeyi seviyelere göre ayrılmış. Bu da pedagojik kaygıları gündeme getiriyor.

Cambly Kids Ders Sistemi

Cambly Kids’te başlangıç, orta düzey ve ileri düzeye göre bölünmüş bir ders sistemi var. Bunun yanı sıra, Cambly Kids dersleri de alışkın olduğumuz Cambly ve online İngilizce sistemiyle çok benzer. Cambly platformunda çocuklar da eğitmenlerle birebir canlı derse giriyor. Konuşma odaklı bu süreçler, çocukların İngilizce konuşmasını motive etmek için uygun ortamı sağlıyor.

Cambly Kids Fiyatları

Bir önemli konu da elbette, Cambly Kids fiyatları. Bu platformda fiyatlar sabit olmayıp, ebeveynlerin diledikleri ders sayısına göre de değişiyor. Ama Cambly Kids için güncel başlangıç fiyatları şunlar:

Aylık Taahhüt ile Abonelik Fiyatı

Yıllık Taahhüt ile Abonelik Fiyatı

Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumlarından Ne Beklemeliyiz?

Cambly Kids Ekşi Sözlük yorumları ebeveynlerin işini kolaylaştıracaktır. Peki hangi yönde? Cambly, diğer platformlara kıyasla biraz farklı çalışıyor. Açıkçası, Cambly bilgi alma ve kayıt aşamasında müşteri ile yakın temastan kaçınıyor. Aileler de sürece dair çok deneyimli değildir muhtemelen. Ekşi Sözlük’te yer alan yorumlar, başlangıç sürecine dair bir harita çıkarmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra, uygulamayı kullanırken neler yaşayacağınıza dair ipuçları alırken, sorun yaşadığınızda ne yapacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Cambly Kids’te İlk Ders

kids bölümü 1. dersi yaptıktan sonraki görüşlerim:

kids bölümü şöyle işliyor:
sayfa açılınca öğretmen listesi çıkıyor, altında da lesson 1, lesson 2 diye 2 tane sunum dosyası. bu dosyanın içinde 30 dakikalık bir dersin içeriği bulunuyor. dersin senaryosu gibi bir şey. 

biz bu sunum dosyasının üzerinden geçmiştik dersten önce. o nedenle ders daha anlaşılır ilerledi. öğretmen bu dosyadaki içeriğin dışına çıkmadan süre boyunca bunun üzerinde konuştu. gerçekten çocuklar için bu bölüm daha iyi olmuş. 

yetişkin bölümde benim çocuk 2 hafta kadar ders yaptı ama orada spontane arıyordu birini. belli bir hedef olmadığı için öğretmen bilgisini sınayarak temel şeyler üzerinde konuşuyordu. tabi orada yeni olduğu için farklı farklı öğretmenler tanımaya çalıştı. belki hep aynı öğretmenle gitse daha derli toplu olurdu. aslında yetişkinde de böyle bir ders mantığı var ( lesson konu sunumları) ama kids bölümündeki sunumlar daha çocuklara göre olduğundan iyi oldu bize. 

1- aşağıdaki lesson sunum dosyasını görüşmeden önce çalışın.
2- öğretmen ile görüştürün.
3- videosunu izleyerek, pekiştirin. 
4- görüşme yapılınca bir sonraki dersin sunum dosyası görünür oluyor. bir sonraki dersten önce bu dosyaları çalıştırın. 

denemelerimiz sürüyor..

hakki sert

Cambly Kids’te Başa Gelen Çekilir

derse bağlanamama, kalifiye eğitmen sayısının düşük olması, eğitmenlerin zamanında derse girmemesi, dönüş yapmaması, canlı destek sisteminin olmaması, acil bir bağlantı sorunu için 24 saat gibi çok uzun bir sürede destek vermeleriyle övünmeleri(!), sorunlara geri dönüş yapmamaları, 3 hafta boyunca derse bağlanamama sonucu üyelik iptali yerine hala saçma sapan ücretsiz ders teklif etmeleri, zaman, para, motivasyon kaybı, neler neler.

hala kurtaramadık kendimizi. çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli alternatifleri var.

grandleozz

Teknik Sorunlar

fikir olarak harika olsa da gerçekten berbat bir application ve müşteri hizmetlerine sahip olan uygulama. yurtdışından native öğretmenlerle çocuğunuzu online olarak buluşturup eğitim almasını sağlamak çok iyi bir fikir, çalıştığı zamanlar(nadir olarak!!) çok işe yarıyor fakat yazılımı ve müşteri hizmetleri çok çok kötü. müşteri hizmetleri hatta yok, soruyorsunuz cevap yok, yazıyorsunuz dönüş yok. yüklemeyin, kullanmayın!

22nci yuzyildan gelen adam

Siz Gibi Temkinli Olan Yazarların Düşünceleri

çocuğum için bir yıllık üyelik almak istedim ancak şikayetvar.com’daki şikayetleri dinleyince kanım dondu. o şikayetlere cevap veren cambly temsilcilerinin yazdıklarını okuyunca iki kat şok oldum. bir kaç örnek vermek isterim. bunları mutlaka okumalısınız. akıl alır gibi değil.

kordinaryus

Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumlarını Nasıl Okumalıyız?

Peki bu yorumlar ne anlama gelmeli? Aslında Cambly Kids gayet işlevsel olan bir fikri öne çıkarıyor. Sistem, çocuklara İngilizce öğretmeye müsait gibi olsa da, kayıt sonrası öğrenci ve velilerle ilgilenen yok. Ebeveynler sorun yaşadıklarında herhangi bir müşteri temsilcisine ulaşmakta güçlük çekiyor. Bu yüzden sorunlar katlanarak büyüyor. Fakat benim gördüğüm temel sıkıntı, iletişim probleminden kaynaklanıyor. Cambly, müşterisini dinlemeye tenezzül etmediğini, yıllardır değiştirmediği iletişim hattıyla ispatlar durumda. Cambly Kids’e alternatif olacak çocuklara özel online İngilizce platformları da varken, ailelere tavsiyem acele etmemeleri yönünde. Örneğin Flalingo Kids, Cambly’nin tam tersi bir imajla; güçlü iletişim ve yüksek kalite ile bizleri selamlıyor.

Sonuç: Cambly Kids Ekşi Sözlük Yorumları Göz Korkutuyor

Sonuç olarak Ekşi Sözlük’te gördüğümüz yorumlar ebeveynleri korkutacak cinsten. Cambly’nin kuşunun da her yorum altına tünediği ve organik yorumları bastırır reklamlarla Ekşi Sözlükte boy göstermesi de bize çok fazla şey açıklıyor. Ayrıca, ebeveynler eleştiri yapma konusunu bile aşmış ve yardım arar noktaya gelmiş. Çünkü Cambly, sorun anında çözüm üretmemek için tüm iletişim engellerini önüne set etmiş. Bu sebeple, aileler de artık alternatif arayışına girerken, siz ebeveynlere “sakın ha” uyarısı yapıyor. Peki, Cambly Kids Ekşi Sözlük yorumları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Ya da aileler için çocuklara İngilizce öğretecek uygulamalar konusunda öneriniz var mı? Yorumlarda buluşalım!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu