fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Luse English İncelemesi: Online İngilizce’de Alternatif Olur Mu?

Luse English inceleme yazısını kaleme almamdaki bir neden, bir online İngilizce avcısının isteği üzerineydi. Aslı adlı okur, yorumlarda Luse English isimli platformun incelemesini yapmamı benden rica etmiş. Konu İngilizce ise, herkesi memnun etmek isterim. Bu yazı öncelikle okurum Aslı’ya, sonra siz diğer İngilizce avcılarına gelecek.


İçindekiler

 1. Luse English ile İlk Tanışmam
 2. Luse English Nedir?
  1. Peki Luse English Ne Yapıyor?
 3. Luse English İncelemesi
  1. Luse English Eğitimi
  2. Diğer Online İngilizce Platformlar Ne Sunuyor?
  3. Luse English Neleri Sunamıyor?
 4. Luse English Online İngilizce’de Alternatif Olabilir Mi?
 5. Sonuç: Luse English Fazla Mütevazi Bir Uygulama

öğrenci yorumu luse english

Luse English ile İlk Tanışmam

Aslında Luse English isimli platformu daha önceden ben de biliyordum ancak bu blokta incelememiştim. Biliyorsunuz ki, ben de herkes gibi Ekşi Sözlük okumayı çok seviyorum. Bazı incelemeler için de sıklıkla online İngilizce uygulamalarının Ekşi’deki başlıklarını açıp bakıyorum. Cambly platformuna ait başlık altında, bir kullanıcı bu platformun kötü yanlarını sıralamış. Sonrasında da kendi online İngilizce platformu girişiminden bahsederek bizleri de sitesine davet etmiş. İşte bu site ve yerli bir online İngilizce eğitimi girişimi Ekşi yazarlarından birine ait. Ben de bu vesileyle konumuz platformdan haberdar olmuştum. Görsel sizi yorumun kendisine götürecektir.

eksi-sozluk-luse-english

Luse English Nedir?

Luse English de aslında bildiğiniz online İngilizce eğitimi konseptini ve trendini takip eden bir platform. Bu platform, diğer trend uygulamalardan çok daha farklı ve kaliteli olduğunu vurgulayarak kendini anlatmaya çalışıyor. Ortaya koyduğu farkılıklar, diğer kurs ve platformların yanlış yaptıklarını yapmamak bir nevi. Bu platformun girişimcisi ise genç bir Türk arkadaş. İngilizceyi ve İngilizce öğretmeyi seven arkadaşımız, gerekli sertifika, eğitim ve deneyim de sahibi. Ve bu girişimi, her yönüyle tek başına yürütüyor. Bunun ne demek olduğunu ilerleyen bölümlerde anlatacağım.

Peki Luse English Ne Yapıyor?

Luse English’in kendisi de söylediğine göre, büyük vaatlerde bulunmuyor, grup dersleri yapmıyor ve konuşmayı teşvik ediyor. Aslında diğer özelliklere de değineye gerek yok. Bunlar aklımızda kalsın, bir de Luse English’in detaylı incelemesinin yanı sıra, rekabet içinde olduğu online platformların vaziyetini görelim.

Luse English İncelemesi

Luse English incelemesi isimli bölümümüz bir miktar kısa olacak. Çünkü bu uygulamada çok kısıtlı bir eğitim var. Luse English, aslında bildiğimiz bir eğitmen. Luse English’e kaydolduğunuzda, bir nevi kendinize eski usül bir özel öğretmen tutmuş oluyorsunuz. Bu platformun üyesi olmanız, sizin de tek bir eğitmenin öğrencilerinden biri olmanız anlamına geliyor.

Luse English Eğitimi

Luse English platformun yalnızca bir öğretmen bulunuyor; bu da kurucusu. Bu uygulamada birebir dersler alıyorsunuz ve süreleri 30 dakika ile sınırlı. Aynı zamanda da grup dersleri adı altında 3 öğrencinin bir araya geldiği interaktif buluşmalar da var. Fakat bu özelliği beğenip talip olsanız dahi, şu an bu özellik kapalı. Şayet Luse English’i de merak ediyorsanız, 15 dakikalık ücretsiz deneme dersini de alabilirsiniz.

Diğer Online İngilizce Platformlar Ne Sunuyor?

Luse English konusunda şayet net bir fikriniz olsun istiyorsanız, diğer platformları da genelleyip, temel özelliklerine bakmamız lazım. Çünkü bu platform, “ben çok farklıyım” diyerek varolmaya çalışıyor.

Diğer online İngilizce platformlarına bakalım. Konuk alacaklarımız Cambly, Open English, Flalingo ve Preply olsun. Bu platformlar;

 • 7/24 Esnek Eğitim
 • Eğitmenlere anlık erişimle birebir ya da canlı grup derslerine katılım,
 • Konuşma ağırlıklı dersler

sunuyor. Bunu, istisnasız olarak pek çok online platformda görmek mümkün. Her ne kadar kendi içlerinde özelleşseler de, bu platformlar içlerinden pek çok eğitmen barındırıyor. Native seçeneği, profesyonellik alanı, seviye konusundaki uzmanlık, sınav hazırlık gibi farklı konuda hizmet veren çeşitli eğitmenler size tek bir üyelikle sağlanıyor. Platforma göre her birinin farklı avantajları da var elbette. Bunlara değinmeden, bir de Luse English’e bakacağız.

Luse English Neleri Sunamıyor?

Luse English’in neler sunduğuna baktık kısaca. Ama kafamızı çevirmemiz gereken asıl nokta, bu platformun neler sunamadığı konusunda olmalı. Bu platform, yukarıda saydığımız esnek eğitim, dilediğin eğitmen ve anlık ders gibi olanakları sunamıyor. Çünkü zaten tek eğitmen var. Eğer bu hocamız kendini klonlamadıysa -pek mümkün görünmüyor- bu şekilde bir talebe arz sağlaması imkansız.

Örneğin, haftasonunu akşam üstü kendinize bir boşluk yarattınız ve İngilizce dersine gireceksiniz. Eğer hocanız bu saatte farklı bir öğrenciyle dersteyse ya da müsait değilse, alternatif bir eğitmenle devam etme şansınız yok. Bu uygulama ile yalnızca tek kişinin uygunlunu kollamalısınız.

Online İngilizce platformlarının hali hazırdaki en büyük avantajı olan esnek eğitim, sadece online derslere indirgenmiş. İstediğiniz zaman ders alma ihtimaliniz neredeyse sıfır.

Ayrıca farklı eğitmenlerle ders alma, farklı aksanlar duyup kültürler tanıma şansı da ortadan kalkmış oluyor. Geleneksel yöntemlerle devam edip kendinize özel bir hoca tutsanız, işler yine Luse English ile aynı yola gelecektir.

Luse English Online İngilizce’de Alternatif Olabilir Mi?

Use English maalesef online İngilizce platformları arasına giremez. Çünkü bu tarz platformların kullanışlılığı, sahip olduğu eğitmen zenginliğinde yatıyor. sıkı sıkıya takip etmeniz gereken randevular, yanan ve kaçan dersler ve kendinizi bir kişi göre hazırlamak, eğitiminizin konforunu kaçıracaktır. Esnek eğitim ilkesinin ihlali ve eğitmen konusundaki büyük eksiklikler, Luse English’i u gruptan çıkarıp özel öğretmen seviyesine götürüyor.

Eğer online İngilizce platformları ve çeşitler hakkında bilgi edinmek isterseniz buradan sıralamaya ulaşabilirsiniz.

Eğer şahsi fikrimi merak ederseniz de, Flalingo‘yu önerim. Hem özel eğitmenden ders alır düzenini yakalar, hem de dilediğinizde farklı eğitmenlere geçebilirsiniz. Kullanıcıların sevdiği Flalingo deneyimini de merak edersiniz bu içerik de işinize yarar.

Sonuç: Luse English Fazla Mütevazi Bir Uygulama

Luse English incelemesi konulu bu yazımı, bir okurum olan Aslı’nın ricası üzerine ele aldım. Aslında bu ismi daha önceden tanısam da, gündeme getirmemiştim; nasip bugüneymiş. Bu uygulamayı detaylıca incelemeye çalışsam da, pek fazla değiller. Bu uygulama aslında içinde tek bir eğitmeni barındırıyor. Bir nevi özel hoca gibi düşünebilirsiniz. Genç, yetkin ve girişken eğitmenimizin kariyer ve geleceği parlak görünse de, bu uygulama aradığınız esnekliği sunamıyor. Bu noktada öğrencilerin dikkat kesilmesi lazım. İngilizceciden de bu kadar diyerek yazıyı noktalıyorum. Bir sonraki İngilizce arayışında görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu