fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelOnline İngilizce

Novakid Yorumları Hakkındaki Gerçekler: Aileler Dikkatli Olun!

Novakid yorumları, uygulamaya kaydolmadan önce herkesin ziyaret etmesi gerekenler arasında. Şayet bu değerlendirmeleri ziyaret etmez ve ebeveyn görüşlerini öğrenmezseniz, bir gün siz de olumsuz bir yorum yazmak için bilgisayar başına geçebilirsiniz. Elbette kimse kötü bir uygulama deneyimi edinmek istemez. Bu yüzden çocuklara İngilizce eğitimi sağlayan online platform yorumlarını inceleyeceğiz. Fakat, sizlere her gördüğünüze inanmamanız gerektiğini de öğütleyeceğim. Neden mi? Yazının devamında kendi gözlerinizle şahit olacaksınız!

İçindekiler

 1. Novakid Hakkında Kısa Özet
 2. Novakid Yorumları
  1. Novakid Şikayetvar Değerlendirmesi: Ebeveynler Novakid Hakkında Neden Şikayetçi
  2. Novakid Ekşi Sözlük Yazarlarınca Değerlendiriliyor
  3. Novakid Trustpilot Yorumları: Burası Neresi?
 3. Novakid’in Yorum Konusundaki Manipülasyonu
 4. Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi İsteyen Ailelere Uyarılar
 5. Sonuç: Novakid Tek Çare Mi? Benzeri Uygulama Yok Mu?

Novakid Hakkında Kısa Özet

Novakid, sadece çocuklar için geliştirilmiş, ücretli bir online İngilizce platformudur. Bu uygulamada dersler canlı bir şekilde, birebir katılımla gerçekleşir. Novakid öğretmenleri anadili İngilizce olan ve olmayan şeklinde ikiye ayrılır.

Eğer Novakid konusunda fiyatlar, öğretmenler, ebeveyn görüşleri ve alternatifleri gibi konularda da sorularınız varsa, bağlantılar aracılığıyla gerekli içerikte merakınızı giderebilirsiniz.

Novakid Yorumları

Novakid yorumları, anne-babaların tavsiye aradığı ve güvenilir sandığı araçlardır. Örneğin, bir yorumda ebeveyn memnuniyet bildirebilir. Çocuğunun uygulama ile mutlu olduğunu söyler, belki de anne-babalara tavsiye verebilir. Ya da memnun kalmadığını ve uygulamaya dair sorunları anlatır ve diğerlerini uyarır. Çocukları için en iyisini isteyen ebeveynler, bu yorumları dikkatlice inceliyor ve onları korumaya çalışıyor. Bu Novakid yorumları genel olarak Şikayetvar, Ekşi Sözlük ve Trustpilot gibi sitelerde yer alıyor. Buradalardan örnekler taşıyıp, sonrasında gerekli analizleri de sizlerle yapacağım.

Novakid Şikayetvar Değerlendirmesi: Ebeveynler Novakid Hakkında Neden Şikayetçi

Şikayetvar üzerinde Novakid 100 üzerinden yalnızca 43 puan almış. Bu memnuniyet oranı çok düşük fakat diğer bir sorun ise, Novakid otomatik bir yanıt bırakarak kayıplara karışıyor. Az sonra, temel olumsuzlukları göreceksiniz. Fakat bunun yanı sıra, problemlerin büyük çoğunluğu müşteri memnuniyeti sisteminin çözüm odaklı olmamasıyla ilgili gibi görünüyor. Ayrıca, ilk önce Şikayetvar platformunu ziyaret etmemin nedeni, buradaki yorumların güvenilir olması ve kontrollerinin yapılmasına dayanıyor. Şimdi, gerçek Novakid kullanıcılarının yorumları sizlerle!

Novakid üyeliğimin yeni dönem ücret yenilenme süresi geldiğinde bende üyelik dondurma işlemi yaptırdım ancak içeride planlanmış derslerim vardı ve o derslerde otomatik olarak ben istekte bulunmadan dondurma sonrasına aktarıldığını gördüm müşteri Temsilcisi ile yazıştığımda üyeliği aktif edince o dersleri tekrar planlayabileceğimizi iletti ancak sonrasında tekrar planlama sistem izin vermedi. İçeride 1 adet planlanmamış 10 adet ise planlanmış ama kullanamadığımız dersler kaldı. Her seferinde müşteri temsilcisi farklı bilgi aktarıyor. Parasını ödediğim dersleri kullanamıyorum. Müşteri temsilcisi geri dönüş de yapmıyor. İlla Tüketici Hakem Heyeti’ne ulaşmam gerekiyor sanırım

Aslı

04.02.2024 tarihinde novakid ten 6 aylık aylık ödemeli ders satın aldım deneme dersinde memnun kaldığımız öğretmenle devam etmek istedik. Uygunluğu görünüyor planlamayı satınalınan sonra Yapabiliyorsunuz diye söylediler i. Üyeliği yapıp 6 ay haftada 2 günden ders aldım. Program yapmak için girdiğimde dilediğimiz öğretmenin uygunluğu yoktu. Hatta çocuğun evde olup da girebileceği aynı eğitmenle devam edeceği hiç eğitmen yoktu. Saat 20. 00 başlangıca kadar ders oluşturursunuz denmesine rağmen hiç uygun ders yoktu hele ki 6 ay boyu devam edilecek bir program kesinlikle yok. Muhatap yok WhatsApp ®’ta yazmıyorlar. Arama yapmıyorlar ulaşılmıyor kendilerine halbuki üyeliği alana kadar onlarca defa arandım. Mağdurum üyelik iptali istedim 10 iş gününde değerlendirilecek diye mesaj attılar zaman kazanıp giremediğim derslerin ücretini alacaklar sanırım. Koşulsuz iade diyorlar yapmıyorlar

Büşra

Novakid Ekşi Sözlük Yazarlarınca Değerlendiriliyor

Ekşi Sözlük her kesimden bireyin bulunduğu ve çok farklı konulada fikir beyan ettiği bir platform. Ayrıca burası bir şekilde ürün ve hizmetlerin de değerlendirilmesi için ideal bir ortam. Hal böyle olunca, Ekşi yazarı aileler de Novakid hakkında yazmış. Şimdi sizlere birbirini destekleyen ve uyarı mahiyetinde olan iki yorum paylaşmak istiyorum.

yalanci ve sahtekar firma. kendi kendilerine uyelik durumumuzu degistirip x ucretini 2x e cikarmislar, ustelik bunu siz yapmissiniz diye yalan soyluyorlar. bir de ogretmenlerinin asla boslugu yok ders planlayamiyorsunuz ama varmis gibi gosteriyorlar. ben kendilerini gerekli yerlere sikayet edecegim bu kadar sahtekarlik olmaz gercekten. ayrica ogretmenlerin yuzde doksani filipinli. cocugum ahsjdjdhchc gibi hintli aksani misali konusur artik.

fishermenswharf

paranızla rezil olacağınız firma
ders alana kadar 50 kere aradılar dersi alır almaz buhar oldular. 
24 dersin parasini nakit hesaplarina eft yaptim parayı alıp ders tanımlaması hala yapmadılar.
mesajlarıma cevap vermiyorlar. 
amerika’daki merkezlerine yazdım artık bu kadar yüzsüzlük olmaz
gidin bilindik yerlerden alın benim gibi paranızın peşinden koşarsıniz

haydinin dedesi

Novakid Trustpilot Yorumları: Burası Neresi?

Trustpilot, uluslararası bir platform. Mesela siz Türkiye’den yorum yaptığınızda, aynı ürün ve markayla ilgilenen yabancı biri de burayı görüyor. Böylelikle, Novakid gibi global markalar hakkında geniş kapsamlı değerlendirmeler yapabiliyorsunuz. Bir nevi yabancı Şikayetvar da diyebiliriz. İşte bu platformdan bir kaç olumlu yorum:

Herkese tavsiye ediyorum çünkü hem ders öncesi hem de ders sonrası eğlenceli aktiviteleriyle kızımın aklında daha kalıcı oluyor. Güleryüzlü öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Burak Dereli

Teşekkür ederim Novakid
Kızım 2 haftadır İngilizce dersi alıyor ve birkaç farklı öğretmenle deneyimledik. Hepsini çok sevdik. Herhangi bir sorun yaşamadık. Hepsi işleriyle ilgili ve tecrübeli görünüyorlar. Artık zamanımızı daha iyi ayarlamamız gerekiyor ve Novakid öğretmenlerimizle keyifli dersler almaya devam etmeyi umuyoruz. Derslerin zamanlaması konusunda da duyarlı olmaları ve süreci daha iyi planlamamıza yardımcı olmaları beni çok mutlu etti. Hepinize teşekkür ederim.

Consumer

Sanırım memnun olan aileler hep Trustpilot platformunda toplanmış. Ne kadar ilginç! Aslında bu Novakid’in başarısı ya da bir tesadüf değil. Bu yorumların ardındanki gerçekleri birazdan kanıtlarıyla ortaya sereceğim.

Novakid’in Yorum Konusundaki Manipülasyonu

Novakid’in olumsuz yorumlarını gördük. Ama olumlu yorumların da yoğunlaştığı yerler vardı. Fakat bu olumlu yorumlara ebeveynler hemen aldanmamalı. Çünkü Novakid, farklı bir operasyon yürütüyor ve bu sayede iyi yorum sayısını arttırarak, siz gibi aileleri de bünyesine katıyor. Fakat Şikayet Var ve Ekşi Sözül’te gördüğümüz gibi, bu şekilde üye olanlar sonradan pişman olmuş. İşte size Novakid manipülasyonunun ispatı!

Nokaid yorumları manipülasyonu

Ayrıca, Novakid Türkiye’nin Instagram hesabında, deneme dersi ücretsiz diyerek, etkileşim için ebeveynleri yorum yapmaya itiyorlar. Oysaki bu bir lütuf ya da hediye değil. Novakid zaten ücretsiz deneme dersini kendi sitesinde de sağlıyor. Fakat sanki ücretli olan bir dersmiş gibi, insanlara ödev veriyorlar ve yorum sayısını bu şekilde arttırıyorlar. Bu da etik değerlere sığan bir uygulama değil. Siz siz olun, bu oyuna gelip birlerinin sizin ve evladınız üzerinden bazı oyunlar aracılığıyla para kazanmasına göz yummayın!

Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi İsteyen Ailelere Uyarılar

Çocukları için İngilizce eğitimi sağlamayı vazife bilen bilinçli ebeveynlere bazı uyarılar yapmalıyım. Özellikle online İngilizce rahat ve güvenli bir eğitim aracı. Hem yetişkinler hem de çocuklar için motivasyon sağladığı kadar doğru platformda öğretici de olacaktır. Fakat, dikkatinizi çekmek istediğim en önemli konu ise öğretmenler. Çünkü platformun ilk amacı size bir öğretmen sağlamak. Çocuğunuzun eğitiminin büyük bir bölümü, eğitmenin başarısına ve performansına bağlı.

Fakat Novakid, ücretsiz deneme derslerini dağıtırken, öğretmenlere hakkını vermiyor. Zaten bu açıdan bir zarara da uğramıyor. Ama bir de öğretmenleri düşünün; ücretini alamadığı her ders, motivasyonu biraz daha düşecek. Ve bu öğretmen, sizin çocuğunuza da bu motivasyon eksikliği ve yorgunlukla ders verecek. Bu ne kadar verimli olabilir? Size tavsiyem, profesyonel öğretmenlerin de halinden memnun olduğu uygulamaları denemeniz. Bunun için de kaliteli platformları araştırmalısınız. Deneme dersi bahanesiyle hakkı yenmeyen eğitmenler siz ve çocuğunuz için daha kaliteli bir ders ortamı yaratacaktır.

Sonuç: Novakid Tek Çare Mi? Benzeri Uygulama Yok Mu?

Sonuç olarak, Novakid’in güvenilir bir uygulama olduğunu öğrendik. Bunu da, yorumlar aracılığıyla mümkün kıldık. Novakid, ücretsiz ders karşılığı olumlu yorum istiyor. Bunu da Trustpilot gibi bir platform için ısmarlıyor. Sonuç olarak yüksek değerlendirme puanı ve olumlu yorumlar Trustpilot’ta yoğunlaşıyor. Ama Novakid, Şikayet Var ve Ekşi Sözlük’ün gücünü unutmuş halde. Buradaki yorumlar da, ebeveynleri Novakid uygulamasından soğutuyor. Çocuklar için alternatif arayanlara, benim tavsiyem Flalingo Kids. Çünkü, öğretmenlerin hepsi profesyonel. Ayrıca, müşteri temsilcileri ve eğitim danışmanları da takdir topluyor. Çocuğunuz için, Flalingo Kids‘e bir göz atmaya değer!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu