fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenelPlatformlar

Novakid Tarzı Uygulamalar Nelerdir? Novakid Benzeri En İyi 4 Platform

Novakid tarzı uygulamalar neledir sorusunu cevaplandırmaya çalıştığımız bu yazıda bakalım neler varmış:

İçindekiler

  1. Neden Novakid Tarzı Uygulamalar Arıyoruz?
  2. Çocuklar İçin Hangi Alternatif Online İngilizce Eğitimi Platformları Mevcut? Flalingo Kids, Cambly Kids, Preply ve Lingokids
  3. Sonuç: Çocuklar İçin En İyisi Flalingo Mu?

1. Neden Novakid Tarzı Uygulamalar Arıyoruz?

Novakid tarzı uygulamalar listesi ve sizin iyi en iyi alternatif platform

Neden Novakid Tarzı Uygulamalar Arıyoruz? adlı bu yazıda, çocuklarınız için alternatif kursları derledim. İngilizcenin hayatımızın her yerine nüfuz ettiği bu sıralarda, ağaç yaşken eğilir deyimini aklımızda tutmalıyız. Bunun sonucunda çocuklarınızın geleceğine yapılacak en önemli yatırım, onlara sağlayacağınız İngilizce eğitimi olacaktır. Bu noktada pedagojik formasyona sahip eğitimcilerin bulunduğu, çocuklara özel dizayn edilmiş kurslar araştırılıyor. Novakid, çocuklara özel hazırlanmış bir İngilizce eğitimi sunan, ve ismiyle belgeleyen, en bilinen platformlardan biridir. Fakat online evren de genişledikçe pek çok yeni platform hizmetimize sunuluyor. Elbette, çocuklara özel hazırlanmış pek çok Novakid novakid tarzı uygulamalar da mevcut. Birazdan bu uygulamaları sıralayıp, değerlendirerek ilgililerine okurlara sunacağım.

Novakid Benzeri Uygulamaların Ortak Özellikleri Nelerdir?

Novakid gibi uygulamaları aradığımız bu yazıda, size listelediğim 4 alternatif de benzer bir karaktere sahip. Özellikle çocuklar için hazırlanmış bir program ve pedagojik formasyona sahip eğitimcilerin bulunması aradığımız ilk kriterler. Çocuklar ve yetişkinliklerin öğrenme hızları, konsantrasyonları ve hafıza teknikleri çok farklıdır. Novakid muadili uygulamalar, 4-12 yaş arası çocuklar için uygun bir metot benimsemiş olmalıdır. Yani bu benzeri platformlar, çocuklarınızın ingilizceyi eğlenerek öğrenebilmesi için yeterli şartları kesinlikle sağlamalıdır. Novakids benzeri platformları bu saydığım kriterler doğrultusunda seçtim ve hepsini detaylıca inceledim.

2. Çocuklar İçin Hangi Alternatif Online İngilizce Eğitimi Platformları Mevcut? Flalingo Kids, Cambly Kids, Preply ve Lingokids

İngilizce öğrenmenin hem eğitim, hem profesyonel ve hem de sosyal yaşantımızın merkezine konumlandığını farketmiş bulunuyoruz. Hal böyleyken çocuklar için de İngilizce öğrenimi bir gereksinim haline gelmiş durumda. Bunun için de çocuklara özel hazırlanmış 7/24 İngilizce öğrenebilecekleri platformları inceliyorum. 

Flalingo Kids

Herkes için online İngilizce kursları veren Flalingo, çocukları da unutmuş değil. Pedagojik ilkelerin göz önünde tutularak hazırlanan Flalingo Kids, Novakid alternatifi bir platformdur. Ebeveynlere eğitim danışmanlığı hizmeti sunan bu uygulama, çocuğunuz için ideal öğretmeni seçmenize katkı sağlıyor. Elbette bu öğretmenler, çocuklara yönelik İngilizce öğretme konusunda alanında uzman konumda bulunuyor. Bu açılardan Novakid gibi hizmet sunarken, Flalingo Kids ile gözünüz arkada kalmıyor. Ayrıca bu platformda, çocuğunuzun ihtiyaçları ve kolaylığına göre gerekli ders saatlerini seçmede de esneklik sağlanıyor. Merak edenler için, Flalingo Kids ile çocuklar dersleri Oxford University Press kaynaklarından takip edeceğini belirteyim. Şunu da belirtmek lazım ki, bu hassas süreçte Flalingo Kids size WhatsApp aracılığıyla 7/24 destek sağlıyor. Flalingo Kids bu saydıklarımla birlikte, Novakid benzeri uygulamalardan biri oluyor.

Cambly Kids

Cambly Kids de, Novakid gibi çocuklar için hazırlanmış online bir İngilizce kursu. Çocuklara yönelik hazırlanmış bu online dersler, alanında uzmanlaşmış hocalar tarafından veriliyor. Bu yönleriyle Novakid benzeri uygulamalar listemizde yer alan Cambly Kids, pedagojik ilkeleri izliyor gibi görünüyor. Bunun yanı sıra, Cambly Kids kurslarında, öğrenciler Cambly tarafından hazırlanmış ders içerikleriyle pratik yapıyor. Bu kaynak içeriklerini, Cambly Kids’in online platformunda da görebilirsiniz. 

Preply

Yetişkinler için de İngilizce dersleri sağlayan Preply uygulaması, çocuklar için de ingilizce dersler sağlıyor. Çocuklar için sunduğu bu uygulamada isim değişikliğine gitmeyen bu uygulamada, çocuğunuz için istediğiniz hocayı seçme imkanınız var. Preply’nin çocuklara sunduğu içerik daha çok seçilen özel öğretmen ile beraber ilerleme üzerine. Yani çocuklar Preply uygulamasıyla, Novakid gibi özel bir program değil, hocanın sunduğu program üzerinden dersleri izliyor. Nihayetinde, Preply uygulaması da Novakid’e alternatif olarak gösterebileceğimiz bir uygulama. Fakat program üzerinden değil, seçtiğiniz öğretmen üzerinden takip edilen bir programa sahip olduğu uyarısını da yapmak lazım. Tercih, siz ebeveynlerin.

Lingokids

Novakid’e benzer uygulamalar listesinde Lingokids uygulamasını da konuk edelim. Lingokids, “oynayarak öğren” yöntemiyle çocuklara ingilizce eğitimi ve dersler sunan bir diğer uygulamadır. Dersleri konulara bölerek veren bu uygulama, yine konu bazlı pratiklerle de eğitimini destekliyor. İsterseniz bu pratik ve egzersizleri Lingokids’i ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. En nihayetinde, Novakid alternatifi uygulama olan Lingokids’i, eğlence temasına gayet sıkıca sarılmış bir uygulama olarak değerlendiriyorum.

3. Sonuç: Çocuklar İçin En İyisi Flalingo Mu?

Sonuç olarak, çocuklar için en iyisi Flalingo mu sorunuzu evet olarak yanıtlamak isterim. Bu yazıda ele aldığımız dört uygulamanın arasından Flalingo, Novakid benzeri en iyi uygulama olarak takdirimi kazanıyor. Diğer üç uygulamadan farklı olarak çocuklara özel olarak hazırlanmış, ilerlemeyi destekleyen modülü sayesinde kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra, Flalingo’nun sunduğu kaynaklar da çocuklarınızın gelişimi için hazırlanmış en güvenilir kaynaklar. Ailelere ve çocuklara da sunduğu danışma hizmetleriyle de Flalingo, en iyi Novakid alternatifi platform olmayı başarıyor. İngilizce eğitimi ihmale gelmez diyerek bu yazıyı kapatıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu