fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelLiveXPPlatformlar

LiveXP Benzeri Uygulamalar Hangileridir? Sizin İçin En İyi Uygulamaları Araştırdım

1. LiveXP Benzeri Uygulamalar Hangi Özellikleriyle Öne Çıkıyor?

LiveXP Benzeri Uygulamalar Hangileridir? Sizin İçin En İyi Uygulamaları Araştırdım

LiveXP benzeri uygulamalar hangi özellikleriyle öne çıkıyor sorusunu, İngilizcesini ilerletmek isteyenler soruyor. Anlaşılan o ki, bu soru sadece LiveXP’ye bağlı kalmak istemeyenlerin cevap aradığı bir konudan geliyor. Gün içinde internette gezinirken bile karşımıza çeşitli online İngilizce kursları çıkabiliyor. Öğrenciler, kendi istekleri doğrultusunda en iyi verimi alabilecekleri platformları ararken LiveXP ile karşılaşıyorlarlar. Fakat alternatifsiz kalmamak, olanakları değerlendirmek, ve yedekte bir plan da tutmak lazım. Bu sebeplerle sizlere bugün LiveXP benzeri uygulamalar konusunda araştırma yapacağım. Öncesinde, LiveXP bize ne sunuyor diye bakıp, kriter belirleyip, sonra alternatifleri gözden geçirelim.

Esnek Eğitim Programı

LiveXP alternatifi arayanların aslında peşinde oldukları ilk özellik, esnek eğitim programıdır. Her ne kadar online uygulamalar size her yerden ingilizceye erişim sağlasa da bu yeterli değil. Okul veya iş kaynaklı sebeplerle farklı saatlerde de canlı derslere ulaşabilmeliyiz. Öğrenciler, evlerinin rahatında ya da işlerinin arasında kolaylıkla derslere erişmek istiyor. Öğrenmenin yeri ve zamanı olmayacağı gibi, online İngilizce eğitimi sağlayan platformlar da erişilebilir olmalı. Bu imkanı da LiveXP gibi pek çok farklı uygulama da sunuyor.

İstediğiniz Hocayı Seçme İmkanı

Hatanızı düzeltecek, motivasyon sağlayacak ve size ingilizcenin inceliklerini öğretecek ilk kişi sizseniz, ikincisi ise öğretmeninizdir. LiveXP, kullanıcılarına istedikleri hocadan ders alma imkanı tanıyan bir platform. Bünyesinde şu an 1309 öğretmen barından LiveXP, dünyanın her yerinden hocaları kadrosunda toplamış. LiveXP platformunun size sağladığı ilk avantaj, öğretmen seçiminde kararı tamamen size bırakması oluyor.

Birebir Dersler

LiveXP, hoca seçimi konusunda sözü size bıraktıktan sonra, hocalarla birebir şeklinde özel dersler almaya başlayabilirsiniz. Bu ders modülünün amacı, tamamen bireyselleştirilmiş içeriğin yanı sıra konuşmanız için alan sağlaması. Tüm ilgisini size ayıran hocanızla birlikte dilediğinizce pratik yapabilirsiniz.

2. Kriterler Doğrultusunda LiveXP Benzeri Uygulamalar

Kriterler doğrultusunda LiveXP benzeri uygulamalar diye bir liste çıkaracak olursak, Flalingo, Cambly ve Lingoda uygulamalarını ekleyebiliriz. Esnek eğitim olanağı, öğretmen seçimi ve özel ders opsiyonuyla bir LiveXP alternatifi bulmak isterseniz, bu uygulamalara bakabilirsiniz. Buna ek olarak, sizin için hali hazırda bu saydıklarımı da detaylandıracağım.

Flalingo

Online ingilizce öğrenebileceğiniz bir diğer uygulama olan Flalingo, kriterlerden ilkini en başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Evet, pek çok uygulama online dersleri 7/24 boyunca size sunabiliyor. Fakat Flalingo, size hazırladığı özel program dahilinde bu esnekliği mümkün olduğunca sağlıyor. Buna ek olarak, herhangi bir problem anında size ihtiyacınız ve arzunuz doğrultusunda hizmet veriyor. Müşteri hizmetleriyle de esnek eğitimini güçlendiren Flalingo, ikinci kriteri de hakkıyla yerine getiriyor. Öğretmen belirleme konusundan önce, seviyenize yönelik uygun programı sağlıyor, ve sonra size seçim hakkı tanıyor. Bu noktada planlı bir eğitim sürecinize anadili ingilizce olan bir hocayla başlayıp, devam ediyorsunuz. Elbette üçüncü kritere uygun olarak, bu dersleri birebir formatında alıyorsunuz.

Cambly

Cambly de LiveXP benzeri uygulamalar listemizde yer alması gereken uygulamalardan biri. LiveXP ile çok benzer bir hizmet sunan Cambly de, diğer uygulamalar gibi 7/24 çevrimiçi dersler sağlıyor. Fakat LiveXP ile en önemli benzerliği, sunduğu öğretmen odaklı ders planlarıdır. Yine ilk olarak size öğretmen seçtiren Cambly ile, belli bir konu üzerine de ingilizcenizi geliştirme seçeneğiniz var. Grup dersleri ve çocuklar için özel müfredat sunan Cambly’de, birebir dersler almanız için ayrı bir modül de mevcut. Yani LiveXP ile pek benzeşen Cambly de aklınızda bulunabilir.

Lingoda

Diğer bir LiveXP benzeri uygulamalar listesinde kendine yer edinen uygulamamız Lingoda oluyor. LiveXP gibi öğretmen kadrosunu açık tutan Lingoda, size çeşitli uzunluklarda programlar sağlıyor. Yine istediğiniz vakitte içeriklerine erişim sağlayabileceğiniz Lingoda ile esnek program dahilinde ingilizce öğrenebilirsiniz. Yine kendi hocanızı kendiniz seçebileceğiniz bir platform olan Lingoda’da, deneme yanılma yoluyla en iyisini bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra grup dersleri de alabildiğiniz Lingoda platformunda birebir dersler de alabiliyorsunuz. Böylelikle Lingoda da saydığımız en kritik 3 gerekliliği yerine getirerek listede yer alıyor.

Sonuç: LiveXP’ye Benzer En İdeal Uygulama Flalingo

Sonuç, LiveXP’ye benzer en ideal uygulamanın Flalingo gibi göründüğü yazımızın sonlarına yaklaşıyoruz. LiveXP benzeri uygulamalar adı altında liste hazırlayacaksak, ilk iş gerekli kriterleri çıkarmak olacaktır. Biz de esnek eğitim, öğretmen seçme hakkı ve birebir ders gibi gereklilikleri belirleyerek başladık. Görebileceğiniz yorumlar doğrultusunda bunları en iyi ve en planlı sunan uygulamanın Flalingo olduğu bu listede, diğer seçenekler de mevcut. Seçim size kalmış; gerekli detayları belirleyerek, LiveXP alternatiflerini bulabilirsiniz. Umarım size faydalı bir LiveXP benzeri uygulamar listesi çıkarmışıdır. İngilizceyle kalın, bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu