fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Novakid Kullanıcı Deneyimi Testi: Ebeveynler 10 Üzerinden 5 Verdi

Novakid kullanıcı deneyimi testi: ebeveynler 10 üzerinden 5 verdi ve çocuklar için hizmet veren bu platformu değerlendirdi. İngilizce bilmenin ve konuşmanın önemi günden güne artarken, bilinçli ebeveynler de çocuklarını Novakid ve benzeri platformlara yönlendiriyor. Böylelikle İngilizce eğitimini erken yaşta tamamlayan çocukların eğitim hayatını ve geleceğini de güvence altına alıyorlar. Erken yaşta dil öğrenmek avantajlı olsa da, hassas bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Ailelerin çocuklarına güvenle kullandıracağı online platformlar konusunda sıklıkla soru alıyorum. Hem çocuklar için, hem de ebeveynler için bugün Novakid’i ele alıyorum. Fakat bu içeriği biraz daha farklı oluşturdum. Gelin şimdi, birazdan nelere yanıt vereceğime bakalım:

İçindekiler

Novakid’i Ebeveynlerle Test Ediyoruz

Çocuklara İngilizce öğreten platform Novakid'i aileler test ediyor.

Novakid’i ebeveynlerle test ediyoruz ve bu konuyu merak eden aileler için puanlıyoruz. Konseptiyle anne-babaların dikkatini çeken Novakid uygulaması, çocuklara özel bir içerik sunuyor. Bu uygulama, online İngilizce kursu hizmetini çocuklar için özelleştirmiş halde. Böylelikle, çocuklar İngilizceyi en doğru şekilde eğlenerek öğrenebiliyorlar. Bu noktada, teoride renkli ve eğlenceli olan bu platformun, pratik gerçekliğini anne-babalar sorguluyor. Bu sebeple ben de 10 ebeveyni Novakid kullanma konusunda ikna ettim. 10 ebeveyn çocuklarına bir ay boyu Novakid uygulamasından ders aldırdı. Sıkı bir gözetim altına sokulan Novakid, aileler tarafından değerlendirip puanlandırıldı. Şimdi de bu konuda aklında soru işareti olan sizler için deneyimlerini paylaşıyorlar. Bakalım Novakid çocuklara İngilizce öğretmek için en doğru kanal mı? Yoksa farklı platformlara mı yönelmenizi tavsiye edecekler?

Novakid Kullanıcı Deneyimi Hakkında Söz Ebeveynlerde

Novakid kullanıcı deneyimi hakkında söz ebeveynlerde! Çocukları için en iyisini isteyip, ince eleyip sık dokuyan aileler, bu uygulamayı birinci elden test etti. Ben de sizi bu ailelerle buluşturup, deneyim ve yorumlarını en doğru şekilde, Novakid’i merak edenlerle tanıştırıyorum. Ancak, başlamadan önce bu yazıyı yazabilmem için Novakid’i çocuklarıyla tanıştıran anne ve babalara öncelikle teşekkür ediyorum. Bakalım bir aylık birliktelik sonunda ebeveynler çocukların İngilizce öğretmeni olan Novakid uygulamasından memnun kalmış mı? Şimdi neleri beğenmişler ve daha iyisi için ne öneride bulunmuşlar, 10 yorumla 10 ebeveynden dinleyelim.

Aileleri Novakid Uygulamasında Memnun Eden Konular

Aileleri Novakid uygulamasında memnun eden konular toplamda 5 puanlık bir yere sahip. Nihayetinde, bir aylık tecrübe sonrası velilerin değerlendirme ve puanlamasının ortalaması 10 üzerinden 5 puan alabildi. Şimdi detaylarıyla aileleri memnun bırakan konuları inceleyeceğiz.

Eğlenceli İçerik

Merhabalar, bugün sizlerle üçüncü sınıfa giden oğlumun bir aylık Novakid birlikteliğini yorumlayacağım. Bu uygulamada oğlumun da, benim de en sevdiğimiz özellik olan eğlenceli içerikten bahsetmek isterim. Novakid’in çocuklar için hazırlandığı kendini belli ediyor. Kısacası, çocukların odaklanabilmesi için yeterli bir tasarım mevcut. Böylelikle oğlum derse karşı ilgisini kaybetmedi ve odaklanabildi. Novakid’e bizden bir artı puan.

Halil Bey

Her Yaşa Ayrı İçerik

Merhaba, yaşları 5 ile 8 olan iki çocuk annesiyim. Çocuklarımın ikisi de Novakid uygulamasını kullanmaya başladı, fakat hem yaş, hem de bilgi düzeyleri gözetilerek farklı dersler aldılar. Novakid her yaştan çocuk için farklı içerikte dersler hazırlıyor. Bu da, çocuklar için hazırlanmış bir online ingilizce kursunda olması gereken bir özellik. Bu konuda hem çocuklar hem de ben gayet memnun kaldık.

Ebru Hanım

Pedagojik İlkelerle Uyumluluk

Ben hem anne, hem bir öğretmen olarak Novakid’in çocuklara uygun bir kurs olduğunu düşünüyorum. Dersler çocukların gelişim düzeyine göre hazırlanmış ve uygun öğrenme süreçleri oluşturulmuş. Yani pedagojik ilkeler ihmal edilmemiş. Bu özellik beni hem bir eğitimci, hem bir anne olarak memnun etti.

Sibel Hanım

Konuşma Odaklı Dersler

Merhaba, çocuğu devlet okulunda eğitim alan bir veli olarak Novakid’i çocuğumla tanıştırdım. Halihazırda çocuklar okullarda erken sayılacak bir yaşta İngilizce dersleri almaya başlıyor. Fakat konuşma egzersizleri yapılabilecek bir ortamı yaratmak zor. Novakid ise konuşma odaklı bir düzen sunarak, örgün eğitimin eksiğini kapatıyor. Konuşma odaklı dersler konusunda Novakid benden bir oy kazandı.

Ercan Bey

Ders Öncesi ve Sonrası Bildirimleri

Novakid uygulamasında sevdiğim bir diğer tatlı özellik, ders öncesi ve sonrası bildirimleriydi. Her ne kadar büyük bir özellik olmasa da, bazı noktalarda hayatı kolaylaştırıyor. Derslerden önce haber vererek, çocukların dersi kaçırmaması için ebeveynleri bilgilendiriyor. Ayrıca dersten sonra da gerekli konularda bilgi veriyor. Bundan dolayı, bence Novakid artı bir puanı hak etti.

Eyşan Hanım

Aileleri Novakid Uygulamasında Memnun Etmeyen Konular

Aileleri Novakid uygulamasında memnun etmeyen konular da var maalesef. Sizlere doğru bilgi vermek adına ebeveynlerin eleştirdiği sorunları da bu yazıya dahil ettim. Bakalım Novakid uygulamasında hangi pürüzler ailelere negatif bir kullanıcı deneyimi yaşatmış. Şimdi de madalyonun diğer yüzüne bakıp, yüzde 50 memnuniyetsizlik oranına yol açan sebepleri inceleyelim. İşte ailelerin negatif değerlendirmeleri:

Paketler ve Öğretmenler

Novakid uygulaması her ne kadar kıymetli bir içerik sunsa da, piyasadaki diğer uygulamalara göre biraz fazla tuzlu bir fiyata sahip. Özellikle standart ve premium paket arasındaki farkın öğretmen kalitesi olarak ortaya çıkması hoş olmadı. Novakid, anadili ingilizce olan hocaları ancak ve ancak en pahalı paket dahilinde sağlıyor. Bu öğretmen ayrımının olması Novakid fiyatları, kullanıcı deneyimimizi olumsuz etkiledi diyebilirim.

Hatice Hanım

Yüksek Fiyat

Selamlar, ben Ayşe. Kızımın ingilizce eğitimine bir aydır Novakid eşlik ediyor. Fakat bu uygulamayla daha fazla devam etmeme kararı aldım. Sebebi ise fahiş diye adlandırabileceğim fiyatları. Oysaki daha yüksek puana sahip alternatifler internette mevcut. Novakid’in maliyeti rakiplerinden daha fazla. Özellikle İngilizce öğrenmenin uzun bir yol olduğunu da hesaba katarsak, sürdürülebilir bir program olmadığını düşünüyorum.

Ayşe Hanım

Kısa Ders Süresi

Öncelikle merhabalar, ben Mustafa. Kızımla birlikte bir aydır Novakid’i kullanıyoruz. Konsept olarak çocuklara yönelik içerik sunsa da, ders süresinden memnun kalmadığımı belirtmeliyim. Novakid’de dersler yalnızca 25 dakika. Bunun sebebi olarak çocukların dikkat süresini gösteriyorlar. Fakat dersler interaktif ve oyunlarla iç içe geçmiş durumda. Bu sebeple ders sürelerinin uzatılıp, farklı tema ve konulara bölünmesi gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde bu kadar kısa ders süresi verimli geçemiyor.

Mustafa Bey

Müşteri Hizmetleri

…Novakid uygulamasında iyileştirilmesi gereken bir diğer özellik ise müşteri hizmetleri. Öncelikle derste hocanın bağlantısının defalarca koptuğu bir durum yaşadım. Yani ders işlenememiş olarak kaldı. Bunun telafisi için de müşteri hizmetlerine bağlandığım zaman ise herhangi bir ücret iadesi ya da ek ders sağlanmadı. Hatta durumdan dolayı özür dilemek bir yana dursun, bağlantının benim cihazımdan kaynaklandığını dahi iddia ettiler. Bu tarz basit sorunlarda bile Novakid bize çözüm getiremedi. Bu yüzden kullanıcı deneyimimi negatif olarak sınıflandırıyorum.

Burak Bey

Ders Dışı Aktivite ve Ödevlerin Yoğunluğu

Merhaba, ben de Taylan Hoca’nın bir aylık Novakid testine oğlumla beraber katıldım. Size anlatmak istediğim bir olumsuz durum ise, Novakid’in yoğun ödev ve ders dışı aktivite gerekliliği. Novakid ile dersler 25 dakika sürerken, ders dışında bireysel olarak yapılması gereken ödevler mevcut. Henüz anaokuluna başlamış bir çocuk için bu kadar yükün doğru olmadığını düşünüyorum. Özellikle Novakid ile birlikteliğin bir dersten ziyade, eğlenceli bir deneyim şeklinde olmasını düşünüyorum. Fakat bu aktivitelerle birlikte matematik ya da türkçe ödevinden bir farkı kalmıyor Novakid ve İngilizcenin. Gerekli görevler dersler sırasında tamamlanmalı diye düşünüyorum. Bundan dolayı Novakid uygulamasından puan kırmak durumundayım.

Birol Bey

Sonuç: Novakid Kullanıcıları Kararsız

Sonuç: Novakid kullanıcıları kararsız ve bunu verilen ve kırılan 5 puandan anlayabiliriz. Her bir ebeveynden, bir aylık Novakid birlikteliklerini 10 üzerinden puanlamalarını istedim. Sonucunda, 10 üzerinden 5 puanlık bir tabloyla karşılaştım. Araştırdığımız Novakid kullanıcı deneyimi performansı da 10 yorumla özetledim. Sonuç olarak, bu yazıda velilerin sevdiği ve sevmediği özellikleri yorumlar dahilinde bulabilirsiniz. Genel olarak Novakid’in konuşma odaklı dersleri, eğlenceli içeriği ve bildirimleri sevilmiş. Fakat Novakid fiyatları, paketleri, ders dışı aktiviteleri ve müşteri hizmetleri sevilmemiş. Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım size ve çocuğunuza faydalı ve yol gösterici bir içeri hazırlayabilmişimdir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere; İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu