fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizcePlatformlar

10 Öğrencim İle Online İngilizce Kursları Testi: En İyisi Kim?

10 öğrencim ile online İngilizce kursları testi uygulayıp, sizin için en iyisini seçtik. İnternetin hayatımıza girmesiyle kalabalık sınıfların, rahatsız sıraların ve kara tahtaların hayatımızdan çıktığı bir döneme geçtik. Okullar artık sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinden dam olan yerler değil, hayatımızın her yerinde ve her dakikasında bizlerle birlikte olabilen bir forma büründü. Bundan İngilizce kursları da nasibini aldı. Artık online İngilizce kursları ile dil öğrenmek hem daha erişilir, hem de daha zengin bir içeriğe sahip. Bugün, İngilizce öğrenebileceğimiz uygulamaların sağladığı kullanıcı deneyimi konusuna değineceğim. 10 öğrencim sırasıyla en popüler uygulamaları bir ay kullanıp tecrübe etti. Bakalım sonuç ne olmuş? En yüksek puanı kim almış?

İçindekiler

 1. Neden Online İngilizce Kurslarını Test Ettik?
 2. İngilizce Kurslarının Sağladığı Öğrenci Deneyimi
 3. Hangisi Daha İyi: Flalingo, Open English, Cambly, Preply ve Wall Street English
 4. Sonuç: En İyi Deneyimi Flalingo Yaşattı

Neden Online İngilizce Kurslarını Test Ettik?

Neden online ingilizce kurslarını test ettik? Çünkü internette her gün bir benzeri hizmet sunan uygulamalarla tanışıyoruz. Evet, herkes ingilizce konuşmaya çok istekli, ve uygulamalar da birbirinden çekici reklamlara sahip. Fakat bireyler de bu yatırımı yapıp karşılığını alamamaktan da haklı olarak korkuyorlar. Kayıt yapmadan önce gerekli bilgileri öğrenmek için reklamla gerçeğin düğümlendiği forumlarda zaman harcıyorlar. Ben de bu süreci sizin için daha sağlıklı bir hale getirmeyi görev edindim diyebilirim. Sonrasında, 10 öğrenci her bir uygulamayı bir ay süreyle kullandı. Elbette öğrencilerim bu platformları puanlayıp, gerekçelerini de açıklayarak size sundular. Kendiniz için doğru platformu öğrenci deneyimleri ışığında bulabilmeniz için okumaya devam edin!

İngilizce Kurslarının Sağladığı Öğrenci Deneyimi

İngilizce kurslarının sağladığı öğrenci deneyimi, size akıcı bir iletişim becerisi sağlama konusunda kritik öneme sahiptir. Mesela, öğretmenlerden arayüze, müşteri hizmetlerinden kaynaklara bir bütün halinde kurs deneyimi edinirsiniz. Platformun kalitesi yükseldikçe, ingilizce konuşma şansınız artacaktır. Tabi bu konuda yeterli çabayı da göstermeniz lazım. İşte 10 öğrencim, çeşitli platformlardan ders alarak kullanıcı deneyimini test ettiler. Nihayetinde, bazı uygulamalar sınıfta kalırken, bazıları yıldızlı pekiyi aldı. Şimdi o uygulamalara bakıp, yorumları gözden geçirelim!

Hangisi Daha İyi: Flalingo, Open English, Cambly, Preply ve Wall Street English

Hangisi daha iyi: Flalingo, Open English, Cambly, Preply ve Wall Street English platformlarını 10 öğrencimiz denedi. Elbette bu uygulamaları seçerken, internette bilinirliği olması ve pek çok kişinin merak etmesine dikkat ettim. Böylelikle daha çok kişiye doğr bilgi sağlamayabileceğimi düşündüm. Öncelikle bu testlere katılım gösteren öğrencilerimi teşekkür etmek isterim. Sırada puanlama ve yorumlar var.

Flalingo (8/10)

flalingo logo

Flalingo’yu deneyen 10 öğrencimin verdiği puanlarla Flalingo tam 8 puan alarak listenin en üstünden gülümsüyor. Puanlama detaylarını uzun uzadıya verdiğim değerlendirme için tıklayabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanan öğrenciler genellikle konuşma ağırlıklı dersler, öğretmen kalitesi ve ders içeriğinden memnun kaldılar. Sadece öneri mahiyetinde mobil uygulaması hakkında bir kaç puan kırdılar. Flalingo neden sevilmiş; öğrencilerimiz bahsetsin:

Flalingo Neden Sevildi?

Merhaba, benim adım Çağla. Flalingo’dan bir ay ders aldıktan sonra benden tam 9 puan alıyor. Arkadaşlarımın değerlendirmesiyle de ortalama 8 puan alan Flalingo’dan neden memnun kaldığımı kısaca anlatmak isterim.

Online kurslar konusunda bazı çekincelerim vardı. Derslerin normal kurslar kadar düzenli olmayacağı ve öğretmenlerin profesyonelliği konusunda şüpheliydim. Taylan hoca beni Flalingo’ya yönlendirdiği ilk günden itibaren içim çok rahatladı. Konuşmaya fazlaca yer verilirken gramer ve kelime bilgisi de ihmal edilmedi. Sanırım belli bir kaynak kitaptan ilerlediğimiz aksayan taraf olmadı. Bu arada Oxford University Press’in kitaplarını kullandık. Böylelikle dersler inanılmaz verimli geçti.

Çağla

Open English (4/10)

Open English değerlendirmeleri

Open English de öğrencilerime denettiğim diğer bir popüler uygulama. İngilizce öğrenmeye ilgi duymayanların bile haberdar olduğu bu uygulama hakkında zaten internette bir sürü değerlendirme mevcuttu. Fakat sorun, hangi yorumun reklamlı, hangisinin gerçek olduğunu ayırt etmek gerektiğinde ortaya çıkıyordu. Bu sorunu mümkün olduğunca minimuma indirmek için, 10 öğrencim de Open English’i test etti. Yine aynı şekilde bir ay sonucu iyisiyle kötüsüyle bu platformu değerlendirip, 10 üzerinden 4 puana layık gördüler. Detaylara buradan erişebilirsiniz. Acaba bu uygulama neden beklentileri karşılamamış, bir öğrencimiz anlatsın.

Open English Neden Sevilmedi?

Selamlar, ben Mert. Open English’in ortalama skoruyla aynı şekilde ben de 4 puan verdim. Her ne kadar bazı konularda Open English doğru yolda olsa da, genel itibarı ile olumsuz bir kullanıcı deneyimi yaşattı.

Öncelikle Open English öğretmenleri yeteri kadar profesyonel değil. Burada da anlatmışlar zaten. Hocalarla yaşadığım temel sorun iletişim sıkıntısıydı. Sonuç olarak dersler verimsizleşti.

Diğer bir değinmem gereken konu ise derslerin içerik eksikliğiydi. Aslında belli konular için uygulama dahilinde pratik tarzı aktiviteler var. Fakat bunlar hem çok az, hem de basit kaçıyor. İngilizce öğrenmek için ders dışında da aktif olmak lazım. Open English bu konuda sınıfta kaldı maalesef.

Mert

Cambly (4/10)

Cambly uygulaması hakkında öğrenciler nasıl değerlendirmelerde bulunmuş.

Bir diğer popüler uygulamamız Cambly de öğrencilerin test konusu oldu. Yine popülerliği ile akla ilk gelen çevrimiçi İngilizce kursu olan Cambly ise, maalesef beklenenden düşük bir puan alıyor. Öğrencilerim 10 üzerinden 4 puan vererek negatif bir deneyim edindiklerini belirttiler. Daha detaylı bir inceleme için burayı okuyabilirsiniz. Öğrencilerin yorumlarına baktığımız zaman hocalar ve müşteri hizmetleri başta olmak üzere pek çok konudan şikayetçi olduklarını görüyoruz. Bu testin sonucunun internetteki olumlu yorumlarla taban tabana zıt, fakat olumsuz yorumlar da uyum içinde olduğu yönünde analiz yapabiliriz. Şimdi öğrencimiz Cambly’nin negatif yönlerini örneklesin:

Cambly Neden Sevilmedi?

Merhaba, ben Selin. Bu yazıyı mümkün olduğunca kısa tutarak neden Cambly’e 3 verdiğimden bahsetmek isterim.

Cambly beni pek çok nedenden dolayı memnun etmedi. Hatta pişman etti desem daha doğru olur. Özellikle Cambly dersleri çok kısa. Dersin başlamasıyla bitmesi bir oluyor. Hocaya ısınıp konuşmamın açıldığı noktada ders bitiyor. Aynı hocadan ders almak da ayrı bir zorluk. Başka bir hocayla da tanışıp muhabbete girene kadar yine yapmam gereken konuşma pratiğine başlayamıyorum.

Diğer bir husus ise uygulamanın yetersizliği. Yani sürekli bir sorunla karşılaşıyorum. Uygulama çöküyor, yavaşlıyor, istediğim şeyleri yapamıyorum. Bu sırada ders süreniz yandıktan sonra bir hak talebinde bulunamıyorsunuz. Müşteri hizmetleri sizi sadece oyalayıp vaktinizi de paranızı da hevesinizi de heba ediyor.

Selin

Preply (5/10)

Preply uygulamasını test eden öğrencilerimizden yorumlar okuyoruz.

Preply de bilinen bir uygulama olsa da, daha popüler rakiplerinden daha iyi bir skor elde ediyor. Öğrencilerimin bir ay sonunda 10 üzerinden verdikleri puan 5 oluyor. Bu skor elbette İngilizce dili konusunda sağladığı hizmete yönelik elde ettiği sonuç. Bilmeyenleriniz varsa hatırlatayım; Preply farklı diller için de kurs hizmeti sağlıyor. Buradan da Preply’nin alternatiflerini görebilirsiniz. Neyse, biz konumuza dönelim. Preply uygulamasını 10 öğrencimiz denedi ve edindikleri tecrübelerle değerlendirdi. Detaylı halini buradan okuyabilirsiniz. Fakat şimdi öğrencimiz Sanem sizler için ortalama bir Preply deneyimini anlatsın.

Preply Neden Sevilmedi?

Preply konusunda her ne kadar bazı olumlu notlarım olsa da, bir aylık kurs sonucu edindiğim deneyimlere dayanarak tavsiye etmem. Bunda rol oynayan en büyük etken, Preply’nin bir kurs değil, amatör öğretmen veritabanı şeklinde çalışması. Uygulama bünyesindeki çoğu hocanın asıl mesleği öğretmenlik olmadığı gibi, ingilizceyi yabancı dil olarak konuşuyorlar. Pratik yapmak için imkan sağlasa da, ingilizcenizi ilerletmeye yetecek seviyede bir ders içeriği sağlanmıyor. Bu sebeplerle Preply uygulaması maalesef pozitif bir tecrübe sağlayamıyor.

Sanem

Wall Street English (4/10)

Wall Street English nasıl bir kullanıcı deneyimi sağlıyor?

Online tarafını sınadığımız Wall Street English‘in de test sonucu maalesef yine bir olumsuzluğa işaret ediyor. Bazı alternatif uygulamalardan geri kalıp, bazısıyla aynı puanı alıyor. Öğrencilerin ortak kararı, bu uygulamanın 4 puan ettiği yönünde. Yine arzu ederseniz bu uygulamanın detaylı incelemesini linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Şimdi bu uygulama hakkında ne sonuca ulaşmışız, öğrencim Cihan’dan dinleyelim.

Wall Street English Neden Sevilmedi?

Wall Street English’in de diğer platformlar gibi esnek eğitim ilkeleri benimsediğini düşünüyordum. Fakat haftada bir saatlik bir ders için bile uygun bir vaktim oluşturulamıyor. Bu konuda da bir mağdurdiyet yaşadığınızda ne ilgilenen var ne telafi eden. Zaten verimli geçmesini umduğunuz tek canlı ders de ertelerek ve iptal olarak kayıplara karışıyor. Sonuç olarak tüm süreç bir pişmanlık olarak kayıtlara geçiyor.

Cihan

Sonuç: En İyi Deneyimi Flalingo Yaşattı

En iyi kullanıcı deneyimini Flalingo'nun sunduğu onaylandı.

Sonuç: En iyi deneyimi Flalingo yaşattı dersek, yanlış bir cümle kurmuş olmayız. İnternetin en popüler İngilizce kursları hakkında en gerçek değerlendirmeyi öğrencilerim yardımıyla yaptım. 10 öğrencim bir ay boyu Flalingo, Open English, Cambly, Preply ve Wall Street English uygulamalarını denedi. Kendi tecrübeleri doğrultusunda puanladıktan sonra Flalingo 10 üzerinden 8 ile fark attı. Bu yazıda da, tüm uygulamaları hep birlikte görüp hakkındaki yorumları okuyabileceğiniz bir içerik hazırladım. Şimdi kıyas yapıp, kendiniz için en iyi kursu seçme zamanı. Bu süreçte size başarılar dileyerek, bugünlük veda ediyorum. İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu