fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelOnline İngilizce

Konuşarak Öğren Yorum İncelemesi ve Uygulama Analizi

Konuşarak Öğren Yorum incelemesi ve uygulama analizi, İngilizce öğrenecekler için faydalı bir yaz olacaktır. Şu anda her gün yeni bir sitenin bize merhaba dediği online İngilizce kursu piyasasında, Türkçe isimle Konuşarak Öğren dikkatimizi çekiyor. Fakat “Amerikan” tipi bir içerik ile kaliteye vurgu yapmaya çalışıyor. Peki bu uygulama şu ana kadar nasıl yorumlar almış? Kullanıcılar memnun mu? Gelin birlikte Konuşarak Öğren platformuna yorumlar aracılığıyla bir yolculuğa çıkalım.


İçindekiler

 1. Konuşarak Öğren Uygulamasına Genel Bakış
  1. Ders Süreleri
  2. Eğitmenler
  3. Kaynaklar ve Materyaller
  4. Konuşarak Öğren Fiyatlar
 2. Konuşarak Öğren Yorumlar: Kullanıcı Ne Diyor?
  1. Konuşarak Öğren Ekşi Sözlük Yorumları
  2. Şikayetvar Yorum ve Değerlendirme
  3. Konuşarak Öğren Google Play Yorumları
 3. Özetle Konuşarak Öğren Yorum ve Değerlendirmeleri: Vaatler Büyük, Uygulama Eksik

Konuşarak Öğren Uygulamasına Genel Bakış

Konuşarak Öğren isimli uygulamayı herkes tanımayabilir. Seçtikleri isim, konsepti kendi kendine tanımlayıp aynı anda büyük vaatlerde bulunuyor. Görünen o ki, yalnızca Türkiye piyasasına odaklanmış bir uygulama var karşımızda. Bu elbette bir sıkıntı değil. Fakat uygulamanın websitesine baktığımızda “Amerika” vurgusu karşımıza o kadar çok çıkıyor ki, sebebini sorguluyoruz. Farklı ülkelerden çıkıp bize gelen benzer online İngilizce uygulamalarının hiçbirinde bu tarz bir bilgiyi görmüyoruz. Çünkü bunun bir önemi yok.

Neyse, Konuşarak Öğren uygulaması, Amerikalı eğitmenlerle öğrenciler bir araya getiriyor. Skype üzerinden işlenen derslerde kamera açma zorunluluğunun olmadığını da sıklıkla dile getiriyorlar. Şimdi gelin, derslerin formatını inceleyelim.

Ders Süreleri

Online İngilizce uygulamalarının esnek olması ve kişiye göre özellikler tanıması önemlidir. Konuşarak Öğren de, öğrencilere 10, 20 ve 30 dakikalık ders sürelerinde seçenekler tanıyor. 10 dakika çok azken, 30 dakika da ortalama bir süre. Oysaki bazı platformlarda dersler 45-50 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Eğitmenler

Önceki satırlarda değindiğim gibi bu uygulama Amerikalı eğitmenleri öğrencilerle buluşturma konusuna bir hayli odaklanmış durumda. Adeta Amerikan Rüyası bu uygulamada eğitmenlerin tanıtımında sadece milliyet faktörüne güvenmişler.

konuşarak öğren eğitmen

Anadili İngilizce olan kişilerle İngilizceyi konuşarak öğrenmek büyük önem taşısa da, başarıyı bu faktöre indirgemek çok büyük bir hatadır. İngilizce eğitimi konusunda yeterli donanıma sahip olan kişiler, vakti geldiğinde native eğitmeni aratmayabilir bile. Açıkçası, Konuşarak Öğren’in anadili İngilizce olmayan öğretmenleri, tabiri caizse, tek kalemde harcaması yakışık almadı. Ek olarak da itiraf etmem gerekirse, bu cümleden benim çıkardığım bir anlam da şu; evet, öğretmenler native fakat asıl işleri öğretmenlik değil.

Kaynaklar ve Materyaller

Konuşarak Öğren’in kendi sitesinde belirttiğine göre derslerin ilerlemesi için kaynak kitap büyük önem taşıyor. Kolaydan başlayıp zorlaşan bir kaynak kitaptan bahsediyor. Fakat bu kitaba dair hiçbir bilgi edinemedim. Bu kitap acaba hangi yayınevinden, hangi seriden araştırdım fakat hiçbir bilgi yoktu. Aslında platformlar, kendi kullandıkları ya da sundukları kaynakları websitesinde paylaşıyor. Fakat Konuşarak Öğren çok bu kitaba büyük önem atfetmesine rağmen hiçbir bilgi alamıyoruz.

Konuşarak Öğren Fiyatlar

Bu uygulamayı alma noktasında sizi etkileyecek en önemli element ise fiyatlar. Konuşarak Öğren fiyatlarının pek ucuz olduğu düşünmüyorum. Konumuz yorumlar olduğu için bu noktada fiyatlar düşüncenizi etkileyebilir. O yüzden buraya fiyatlar hakkında detaylı bir inceleme yazısı bırakıyorum ki yanlış bir fikre aniden kapılmayın.

Konuşarak Öğren Yorumlar: Kullanıcı Ne Diyor?

Bu uygulamayı gerekli ölçüde özetlediğimize göre, sırada Konuşarak Öğren yorumlar bölümü var. Konuşarak Öğren hem sadece Türkiye’de olması, hem de henüz kısıtlı bir kitleye ulaşması sebebiyle çok fazla yorum almıyor. Yine de elimizdeki yorumlar bizim için aydınlatıcı olabilir. Sırayla başlayalım.

Konuşarak Öğren Ekşi Sözlük Yorumları

Konuşarak Öğren Ekşi Sözlük yorum ve değerlendirmeleri, bir hazine niteliğinde. Ekşi Sözlük her ne kadar son zamanlarda eleştiri alan bir site olsa da, yorumların çeşitliliği, her konuda girdi bulma ve her profilden kullanıcının fikrine erişme konusunda çok zengin bir içerik sunuyor. Bir konuda fikir almak istediğinizde, Ekşi Sözlük’te mutlaka bir yanıt bulacaksınız. Şimdi gelin bazılarına birlikte göz atalım. Kullanıcı adına tıklayarak doğrudan yorum gidebilirsiniz.

sadece satış odaklı bir sistem, dersler nasıl gidiyor, teknik aksaklık var mı, hoca size göre mi vb. hiç sorun şirketin umurun da değil. 3 ay sağlıklı kullandım. sonrasında yeni paket satmak için her gün aradılar , 6 aylık yeni paket aldım ama sorunları çözmüyorlar, dersleriniz ve paranız boşa gidiyor. tavsiye etmediğim dil öğrenme sistemidir.

enlem ve boylam

uzak durulması gereken tuzak platform. amaçları eğitim falan değil. altını dolduramayacakları vaatlerle bir şekilde paranızı aldıktan sonra, daha önce karşılaşmış olmanız zor olan bir kalitesizlik, inkar ve yalanlarla baş başa kalıyorsunuz. eğitim ile ilgili bir eleştiriler yapmayı dahi gereksiz buluyorum çünkü amaçları zaten cebinizdeki para. sahiplendikleri tek şey sizden bir şekilde parayı aldıktan sonra, şikayetlerinize karşı bir şekilde sizi suçlu göstermeye çalışıp, aldıkları parayı cansiperane savunmak. bu kurumsa çalışan birine dahi denk gelirseniz sokak değiştirmenizi tavsiye ederim.

dunyaninenguzelnicki

Bu yorumlar yakın zamana ait olduğu için burada da paylaşmak istedim. Ayrıca, benzer sorunları konu alan o kadar çok girdi var ki… Örneğin, paket yükseltmeniz için taciz derecesinde arayan eğitim danışmanları fazlaca konu edilmiş. Bir sorun yaşadığınızda ise kurumun öğrenciyi suçladığına dair bir sürü yorum var.

Kaynak konusunda olumsuz yorumlar da alarak sır perdesi bir miktar daha aralandı. Ayrıca Skype ve kamera konusu da bazı yorumlarda gündeme gelmiş. Anlaşılan o ki eğitmenler kamera açmıyor! Bu çok büyük bir eksi! Çünkü iletişimin sağlıklı gerçekleşmesi için karşıdaki kişiyi görmek şart. İngilizce olarak duyduğunuz kelimelerin anlamını bilmediğiniz takdirde, hocanın jest ve mimikleri ipuçları sağlayabilir. Ya da telaffuz konusunda dudak hareketleri yanılmanızı engelleyebilir. Fakat Konuşarak Öğren eğitmenlerinin kamera açmaması tüm konsepte aykırı! Siz de Ekşi Sözlük’ten incelerseniz bu dediklerimi bizzat yaşayanlardan öğreneceksiniz.

Şikayetvar Yorum ve Değerlendirme

Şikayetvar, kullanıcıların hem insanları uyarmak hem de marka ile iletişime geçmek için kullandıkları bir platform. Konuşarak Öğren uygulamasına baktığımızda, Şikayetvar karneleri maalesef pek geçer not alamıyor. Kullanıcılar, çoğunlukla sistemden memnuniyetsiz. Fakat bunu belirttiklerinde de karşılarında umursamaz bir müşteri desteği bulmuşlar ki, bu konudan şikayetçiler.

Aslında üzerine basa basa vurguladıkları İstanbul ofisi ve eğitim danışmanı hizmeti ile 83 şikayetten sadece 34’ünü çözümlemeleri ilginç görünüyor.

Konuşarak Öğren Google Play Yorumları

Konuşarak Öğren hakkında müşteri yorum ve değerlendirmelerini öğreneceğimiz son kanal ise Google Play. Uygulamamız, Google Play üzerinde 5 üzerinden 2.9 gibi çok kötü bir not almış.

Konuşarak öğren google play yorumları

Şimdi bu uygulamaya 1 yıldız veren bir kullanıcının yorumunu sizlere getireceğim. Fakat bu yorumlar paylaşım özelliğine sahip olmadığı için gizlilik adına kullanıcının profil resmi ve ismi olmaksızın buraya bırakıyorum.

Yav adam her seferinde aynı soruyu soruyor her derste soruyor how old are you diye fiyatlar çok pahalı diğer siteler daha uygun görüntü yok be açtıktan sonra telefon zili çalmaya devam ediyor acele sessiz alıyorum allah aşkına düzeltin boşuna vakit kaybı resmini de salak gibi bir kuş koymuşlar

M.

Teknik olarak çok zayıf bir uygulama, ne bir ayarlar kısmı var ne de bildirimler kısmı var. Güya native öğretmenle konuşmak için randevu oluşturuldu, saat verildi. Söylenen saatte ne bildirim geldi ne de konuşacak biri vardı. Uygulamanın amacı insanları native speakerlarla konuşturmaksa, söyleyeyim bu uygulama vaatlerini yerine getiremiyor👎

B.

Elbette tam puan veren kullanıcılar da var. Fakat değindikleri bir özellik olmaksızın genel laflarla tekdüze övgüleri bizimle paylaşmışlar. Bu yüzden gündeme getirme gereği duymadım.

Özetle Konuşarak Öğren Yorum ve Değerlendirmeleri: Vaatler Büyük, Uygulama Eksik

Bugünkü yazımızın konusu Konuşarak Öğren isimli uygulama ve yorumları olmuştu. Özetleyecek olursak, Konularak Öğren’in Vaatleri büyük fakat hizmeti yetersiz. Özellikle native eğitmen vurgusuna tutuklu kalmış, temel eğitim ilkelerini dahi yerine getiremeyen bir sistemle karşı karşıyayız. Konsept olarak takdir toplasa da kısa ders süreleri ve kamera olmaksızın geçen dersler adeta bir verim düşmanı. Gördüğümüz o ki, yorumlar da kullanıcı memnuniyeti konusundaki eksikliklere vurgu yapıyor. Ayrıca sistemden memnun kalmayan, öğrenemeyen öğrenci de çok fazla. Kalitesiz materyal de buna eklenince, Konuşarak Öğren sınıfta kalıyor. Peki siz bu uygulamayı denediniz mi? Yorumlarda buluşalım ve tartışalım. Bir sonraki yazıda görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu