fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Genelİş İngilizcesi

Kariyerinizi Konuşturun: İş İngilizcesi Öğreten En İyi Uygulamalar

İş ingilizcesi, bugünkü yazımda siz meraklılarına bilgi verip, öğrenmeniz için mevcut uygulamaları tanıttığım yazımın konusu olacak. İnternetin hızına yetişemediğimiz bugünlerde, evimizden dünyanın diğer ucuna hizmet sağlayabiliyoruz. Yer ve zamandan bağımsızlaşmak, bize pek çok fırsatla gelirken, ekstra gereklilikleri de olabiliyor. Fakat çözümü yine internette buluyoruz. Bugünkü yazım, genişleyen iş dünyasında kariyer basamaklarını hızla tırmanmak isteyen kişi ve kurumlara özel. Eğer işinizi büyütmek ve kariyerinizi hızlandırmak istiyorsanız, iş ingilizcesi atmanız gereken ilk adımlardan biri. Hem bireysel, hem kurumsal olarak internette işe yönelik online İngilizce dersleri almak mümkün. Bugün sizler için ideal iş ingilizcesi çözümleri sağlayan uygulamalarla tanıştıracağım.

İçindekiler

 1. İş İngilizcesi Hakkında Temel Bilgiler
  1. Teknik Terim ve Jargon Eğitimi
  2. İş Odaklı Doğrudan Bir Dil Kullanımı
 2. İş İngilizcesi İçin Çözümler
  1. Bireysel
  2. Kurumsal
 3. İş İngilizcesini Öğrenebileceğiniz Platformlar: Flalingo, Cambly, Open English ve Wall Street English
  1. Flalingo
  2. Cambly
  3. Open English
  4. Wall Street English
 4. Sonuç: Kariyer Yolculuğunuzda Flalingo’yu Yanınızdan Ayırmayın

1. İş İngilizcesi Hakkında Temel Bilgiler

İş ingilizcesi hakkında temel bilgilere değineceğim bu bölümde, diğer derslerden neden ayrılması gerektiğini anlatmaya çalışacağım. Mesleki çözümler sunan bu İngilizce derslerinin hangi kazanımları hedeflediğini de açıklayarak, sizin aradığınız çözümler hakkında bahsedeceğim. Şimdi mesleğiniz için online dil kurslarının size vereceği İngilizce eğitiminin odaklandığı konulara bakalım.

İş ingilizcesi öğrenmek için uygulamalar

1.1. Teknik Terim ve Jargon Eğitimi

Teknik terim ve jargon eğitimi, almak istediğiniz iş odaklı dil derslerinin en büyük kazanımları arasında gösterilebilir. Jargon kelimesini açıklayalım; jargon, bir mesleğe ait kullanılan özel terim ve söylevlerin bütünüdür. Bildiğiniz gibi iş hayatının başladığı yerde yeni tekniklerle birlikte yeni bir dil de kazanıyorsunuz. Eğitim ve staj hayatında da teknik kelimeleri öğreniyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Mesleki yeteneklerinizi hem ulusal, hem uluslararası düzeyde genişletmek isterken İngilizce ile karşılaşıyorsunuz. Her ne kadar teorik ya da pratik bilginiz yeterli olsa da, iletişim becerileriniz kısıtlı kalabilir. İş ingilizcesi öğrenmeniz, bilgi ve yeteneklerinizi doğru bir şekilde anlatabilmenize olanak sağlayacaktır. Yani bu eğitim sayesinde, uzmanlığınızı doğru kelimelerle anlatıp, mesleki jargon konusunda bir kayıp yaşamayacaksınız.

1.2. İş Odaklı Doğrudan Bir Dil Kullanımı

İş odaklı doğrudan bir dil kullanımı her ne kadar jargon bilgisiyle aynı yola çıksa da, İngilizce eğitiminiz için daha farklı kazanımları ifade eder. Örneğin, İngilizce öğrenirken bazı deyimleri, sosyal medya dilini veya farklı kısaltmaları da öğreniyoruz. Bunlar, günlük yaşantımız için iletişim avantajları sağlıyor. Fakat mesleki İngilizcede bu kullanımlar mümkün olduğunca kısıtlamanız gerekiyor.. Profesyoneller anlam kaybına uğramadan, kafa karıştırmadan, doğrudan bir dil benimsemelidir. Yani hem sözlü iletişim, hem yazılı iletişim için olduğunda açık bir şekilde iletişim kurmanızı sağlamak, iş ingilizcesi derslerinin temel hedefidir diyebiliriz. Sözlü iletişim teknikleri, iş görüşmeleri, mesai saati içindeki iletişim, ya da önemli bir sunum için gereklilik haline geliyor. Yazılı iletişim ise hem anlaşmalar, e-mail yoluyla iletişim, rapor hazırlama, hem de makale yazımı için gerekiyor. Bu saydığım ve saymadığım tüm mesleki hareketlerde yanlış anlaşılmak istemezsiniz. Bu tarz talihsizlerden kaçınmanız için en doğru iletişim şeklini, iş ingilizcesi sağlayan uygulamalardan edinebilirsiniz.

2. İş İngilizcesi İçin Çözümler

İş ingilizcesi için çözümler de kendi içinde ayrılmıştır. Fakat bugün iki farklı İngilizce çözümden bahsedeceğim. Bunları bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride inceleyebiliriz. Üretim ve tüketim yarışının durmak bilmediği hayatlarımızda sağlanacak İngilizce çözümleri de çeşitlenmek durumunda. İş sahibi olan, ve uluslararası pazara çıkmaya hazırlanan bir patronsanız, ya da yeni mezun ve kariyer fırsatı arayan biriyseniz, sizin için farklı çözümler mevcut. Şimdi basitçe bireysel ve kurumsal gelişim için İngilizce öğrenmek isteyenlere sunulan hizmetlerinden bahsedelim.

2.1. Bireysel

Bireysel çözümler, hem yurtiçi hem yurtdışı kariyer planlarınız doğrultusunda size özel sağlanacak mesleki İngilizce yardımı sağlar. Bu dersler sonucunda iş görüşmeleri, şirket içi ve dışı iletişim, ve araştırma gibi konularda İngilizce yeterlilik kazanmaya çalışırsınız. Yazım, konuşma ve tekniki terimlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olurken, bunu doğru iletişim teknikleriyle aktarabilirsiniz.

2.2. Kurumsal

Kurumsal çözümler, işinizi hem yurtiçi hem yurtdışında genişletme amacına yönelik İngilizce becerisi edindirmeyi hedefler. Şirketlere özel hazırlanan çözümlerden ilki, şirket çalışanlarına verilecek online İngilizce dersleri olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle, çalışanlar İngilizce eğitimi sonucu gerekli jargonu ve iletişim tekniklerini öğrenebilir. Nihayetinde, dilinizi geliştirerek iş ağınızı geliştirebilirsiniz. Bu şekilde şirket olarak rakiplerinize karşı avantaj kazanabilir, yer ve zamandan bağımsız hizmet sağlayabilirsiniz.

3. İş İngilizcesini Öğrenebileceğiniz Platformlar: Flalingo, Cambly, Open English ve Wall Street English

İş İngilizcesini öğrenebileceğiniz platformlar: Flalingo, Cambly, Open English ve Wall Street English diye bir sıralama yapabilirim. Şimdiye kadar mesleki İngilizce eğitiminin detaylarına dair bilgi vermiştim. Bu bölümde nihayet, size bu hizmeti sağlayan uygulamalardan bahsedeceğim. Bir yandan işe giderken, diğer yandan ulaşım ve zaman sıkıntısı yaşamadan canlı derslerle İngilizce öğrenebilirsiniz. Bu uygulamaların sağladığı esnek eğitim, çalışanların da işine yarıyor. Gerek bireysel, gerek kurumsal düzlemde mesleki becerilerinizi İngilizce ve uluslararası seviyeye aktarmak önemlidir. İşte bu konuda size fayda sağlayacak uygulamaları bir gözden geçirelim.

3.1. Flalingo

Mesleki İngilizce çözümleri için hizmet veren Flalingo platformu logosu

Flalingo, iş hayatınızı dönüştürecek İngilizce eğitimini size 7/24 sağlayabilecek platformlardan ilki. Baktığımız zaman, Flalingo gerekli deneyime sahip bir uygulamak olarak karşımızda beliriyor. Referansları ve şirketlerden gelen pozitif geri dönüşleri, iş ingilizcesi meraklıları olarak takip edebilirsiniz. Flalingo, gerekli canlı dersleri anadili İngilizce olan hocalarla sağlarken, çalışanların İngilizce konusundaki becerilerini de yöneticiler takip edebilir. Hem jargon, hem iletişim becerilerini yazılı ve sözlü olarak geliştirmenize yardımcı olacak çözümler bu uygulamada mevcut.

3.2. Cambly

Mesleki İngilizce veren bir diğer platform Cambly

Cambly Business, iş hayatının gerekliliklerini yerine getirmenize olanacak verecek çözümleri barındırıyor. Kurumsal destek veren Cambly ile şirketiniz bünyesinde gerekli İngilizce becerilerini ekip olarak kazanabilirsiniz. Çalışanlarınıza mesleki İngilizce yeterliliği kazandırmak istiyorsanız, Cambly size Business tarifesi ile bir ücretlendirme yapacaktır. Sonrasında bireysel İngilizce için sağlanan hizmetin bir benzeri ile yola devam ediliyor. Yani, yönetici olarak bu platformu seçip, herkes için sunulan hizmet metodunu, sadece farklı bir isim ve tarifeyle almış oluyorsunuz. Şirket olarak size belli bir ders değil, sadece abonelik sağlanıyor. Zaten bu detaylar da Cambly’nin sitesinde mevcut.

3.3. Open English

Profesyonel İngilizce dersi sunan Open English logosu

Open English de şirketler ve çalışanlar için İngilizce yeteneği kazandırmayı amaçlayan hizmetlere sahip. Bu uygulamaya şirket olarak kaydolduğunuz zaman, çalışanlarınız önceden hazırlanmış meslek odaklı içeriklere erişebiliyor. Open English sayfasında da inceleyebileceğiniz gibi, bu modüller pazarlama, işletme veya satış gibi departmanlara ayrılmış şekilde görülüyor. Yani departman özel bir içerikle gerekli jargon eğitimi kazandırmayı hedefliyor. Bu önceden hazırlanmış modüller, şirkete ve çalışanlarına özel bir içerik sağlamıyor.

3.4. Wall Street English

Wall Street de mesleki İngilizce sağlayan bir diğer platform

Wall Street English, iş ingilizcesi için seçtiğim platformlardan sonuncusu. Yine İngilizce konusunda profesyonel destek sağlayan bu uygulama, şirket bünyesinde bir İngilizce edinimi hedefliyor. Her ne kadar bu uygulama gerekli hizmeti özelleştirilmiş ve detaylı bir şekilde vermeyi amaçlasa da, bazı problemler olabilir. Örneğin, biz iş ingilizcesi için çalışma saatlerine uyumlu esnek eğitim arıyoruz. Wall Street English bunu sağlasa da, belli durumlarda şube bağımlı bir sistemi var. Mesela, kurumlara özel sunduğu danışmanlık veya raporlama desteği, yüz yüze eğitime özel kalmış gibi görünüyor. Yani online çerçevede Wall Street English’in tüm desteğini yanınızda hissedemeyebilirsiniz.

4. Sonuç: Kariyer Yolculuğunuzda Flalingo’yu Yanınızdan Ayırmayın

Sonuç: Kariyer yolculuğunuzda Flalingo’yu yanınızdan ayırmayın diyerek bu yazının finaline varmış bulunuyoruz. Bugün sizin için hazırladığım içerik, kariyerini ve şirketini dillerin ötesine taşıyıp global pazara oynamak isteyen okurlarıma yönelikti. Artık mesleki yeterliliğinizi İngilizce şekilde de uygulayabilmek için iş ingilizcesi şart. Bu sebeple iş ingilizcesi dünyasına dalıp, neymiş ne değilmiş diye baktım. Sonrasında, bu konuda size yardım sunan platformları inceledim. Nihayetinde, Flalingo şirketler ve çalışanlar için en doğru programı en özelleştirilmiş şekilde sunan bir platform olarak gözüme çarptı. Bu yazıyı noktalamadan da, Flalingo’yu öne çıkarmam gerektiğini düşündüm. Elbette her zamanki gibi seçimi size bırakarak, kendi fikrimi belirtip, Flalingo’yu düşünmenizi tavsiye ederim. Bir sonraki konu ve yazıda görüşünceye kadar, İngilizceyle kalın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu