fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
GenelPreply

İnternette Bulacağınız Preply Gibi Uygulamalar ve İdeal Alternatifler

İnternetteki Preply gibi uygulamalar ve en favori alternatifler nelerdir? Bu sorunun peşinden koşup kendinizi bu yazıda bulduysanız rahat bir nefes alabilirsiniz. Bazen, kendinize uygun bir online İngilizce kursu bulma süreci zorlaşabiliyor. Ben de sazı elime alıp, Preply benzeri uygulamaları gösterip içerikleriyle beraber tanıtıyorum. İyi okumalar!

İçindekiler

  1. İnternette Preply Alternatifi Uygulamaları Nasıl Bulabiliriz?
  2. Preply Benzeri Uygulamalara Yakından Bakıyorum
  3. Sonuç: İnternetin En İyisi Flalingo

1. İnternette Preply Alternatifi Uygulamaları Nasıl Bulabiliriz?

İnternette Bulabileceğiniz Preply Gibi Uygulamalar ve En Favori Alternatifler

İnternette Preply alternatifi uygulamalar var mı şeklinde sorulan bu soruya cevaben, dört alternatif platform sunacağım. Böylelikle Preply tarzı uygulamarı kıyaslayabilir, hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Preply, İngilizce Konuşma Pratikleri Ve Daha Fazlası

Zaman ve emek isteyen dil öğrenme yolculuğumuzda bugünkü konumuz Preply gibi uygulamalar. Preply, kullanıcılan sıklıkla İngilizce konuşma egzersizleri yapabilme fırsatı aradığı ve bulduğu bir uygulama. Biliyorsunuz ki, biz Türkler olarak saatlerce gramer çalışıp iş konuşmaya gelince kendimizi gösteremiyoruz. Bu sebeple konuşma açığını kapatabilmek için alternatifler aradığınızı biliyorum. Yani Preply üyelerinin ana amacı dili bir bütün olarak öğrenmek değil her zaman. Çoğunlukla öncelikli amaç, konuşma konusundaki açıkları kapamak olabiliyor. Bu yüzden Preply gibi uygulamalar arayanların da, konuşma pratikleri yapabilecekleri ortamı yakalayabilmek peşinde olduğunu anlayabiliyorum. Öncelik sıramıza konuşma pratiğinin önemini not düşerek, size en iyi uygulamaları tanıtmaya başlayacağım.

2. Preply Benzeri Uygulamalara Yakından Bakıyorum

Preply benzeri uygulamalara yakından bakıyorum, ve en iyilerini, arasından seçmeniz için seçenek sunuyorum. Öncelikle Preply gibi uygulamalar bulma amacınız konuşma egzersizleri gerçekleştirmezse, bu konuda endişe duymayın. Türkiye pazarında olan online İngilizce eğitimi platformları bu olanağı size dilediğinizce sunuyor. Sanırım konuşma konusundaki problemlerimiz reklam olmuş diyebiliriz. Ama meraklanmayın; sıraladığım uygulamaları verimli kullanırsanız, konuşurken utanmaya sıkılmaya bir son verebilirsiniz. Ama az önce de dediğim gibi, dil öğrenmek zaman ve emek ister. Emeklemeden koşamayacağınız gibi, kelime ve gramer öğrenmeden de konuşamazsınız. Eğer bu aşamada da sıkıntı yaşıyorsanız, Preply gibi bu uygulamalar da size gerekli dersleri en iyi şekilde sağlayacak. Lafı çok uzatmadan, merak ettiğiniz Preply gibi uygulamalar hakkında sizlere gerekli bilgileri aktaracağım.

Flalingo

Preply gibi uygulamalar listemize, benzer tarzda eğitim veren Flalingo ile başlayalım. Flalingo konuşmanız için anadili İngilizce olan profesyonel eğitmenleri sağlıyor, fakat diğer avantajlarını yabana atmamak lazım. Preply’den farklı olarak Flalingo, size istediğiniz seviyeye göre uzun süreli bir ders periyodu sağlıyor. Bildiğiniz gibi Preply’de işler seçtiniz hocayla yürürken, Flalingo da tam bir müfredat doğrultusunda ingilizcenizi geliştiriyorsunuz. Yani kendinize uygun kuru belirledikten sonra uygun görülen kuru tamamlamak ilk hedefiniz oluyor. Fakat bu demek değil ki, öğretmen seçme hakkınız yok. Tam tersine Flalingo, siz seviyenizi seçtikten sonra alternatifler sunuyor ve istediğinizden ders alma hakkı tanıyor. Yine Preply tarzı 7/24 derse erişim sunan Flalingo da, kararınızı değiştirdiğiniz takdirde destek sağlıyor.

Open English

Reklamlarıyla adından sıkça bahsettiren Open English de, konuşma pratiği hizmetini sıkça vurgulayan bir platform. Preply gibi uygulamalar listemizde yer alan Open English, seviye bazlı İngilizce eğitimi şeklinde hizmet veriyor. Öncelikle sizi bir seviye belirleme sınavına alıp performansızı ölçüyor, ve sonra gerekli kuru öneriyor. Çok kısa zamanda ingilizceyi çabucak ve kolayca öğreneceğinizin teminatını da veriyor. Preply gibi bire bir ders yerine, Open English genellikle grup dersleri açıyor. İlla özel ders alacağım diyen öğrencilerine de bu servisi premium hizmet dahilinde sağlıyor.

Cambly

Preply gibi uygulamalar bulma konusunda size yardımcı olmak istediğim bu yazıda, sıra Cambly platformuna geldi. Cambly de pek çok kişi tarafından bilinen bir uygulama. Genel hatlarıyla anlatmak gerekirse, Cambly üç farklı modül sunuyor. Kapsamlı modülde özel ders alabilirken, grup modülünde daha interaktif bir anlayış söz konusu. Üçüncü modül ise tamamen çocuklara yönelik hazırlanmış derslerden oluşuyor. Cambly’nin dikkat çeken bir diğer özelliği, konu ya da sınav odaklı dersler de sunması. Buna ek olarak, Cambly kendi sağladığı kaynaklarla da pratik yapmanıza yardımcı oluyor. Nihayetinde, Cambly de Preply gibi eğitmenleriyle öne çıkmaya çalışan bir uygulama. Ardığınız konuşma pratiklerini seçtiğiniz modül ya da ders doğrultusunda kendi isteklerinize göre şekillendirebilirsiniz.

Lingoda

Listemizin dördüncü alternatif kursu olan Lingoda, ingilizce konuşmanıza destek olmayı hedefleyen bir diğer platform. Sadece ingilizce değil, diğer dilleri de sunan Lingoda, bi de iş ingilizcesi diye bir seçeneğe de sahip. Online dünyada ingilizceye dair öğrenmek istediğimiz herhangi bir konuda karşılaştığımız Lingoda, Preply benzeri bir uygulamadır. Sizi tüm dünyadan öğrencilerle araya getirebiken Lingoda, grup veya özel ders sunabiliyor. Lingoda, diğer uygulamalar gibi anadili ingilizce olan değil, ingilizceyi anadiliymiş gibi konuşan hocaları barındırıyor. Ayrıca bu uygulama, oldukça hızlı bir program da sunabiliyor.

3. Sonuç: İnternetin En İyisi Flalingo

Kapanış; internetin en iyisi Flalingo demek yanlış olmaz. Naçizane fikrimi belirtmem gerekirse, en derli toplu içeriği sunan ve vaadini gerçekleştirme oranı yüksek olan Flalingo bu sıfatı hak ediyor. Sunduğu kaynaklarla, profesyonel ekibiyle, ders içeriğiyle ve konuşma egzersizleriyle her konuda faydasını görebilirsiniz. Ya da sizin bu konudaki fikirleriniz, benim görüşlerimden farklılaşabilir. Fakat Preply gibi uygulamalar listesinde sıraladığın en iyi dört uygulamadan ilki, hem kaynak hem destek konusunda kursiyerlerinden de olumlu dönüşler almış. Nihayetinde Preply tarzı bir uygulamada istediğimiz konuşma pratiğini bu tüm uygulamalarda bulacaksınız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ingilizce öğrenmek için verdiğiniz bu kararda, bana da size başarılar dilemek düşer. Umarım ingilizce eğitimizde de benim de ufak da olsa bir katkım olmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler, bir sonraki yazıya kadar bolca pratik yapmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu