fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
Çocuklar için İngilizceGenel

Flalingo Kids Kullanıcı Deneyimi: Ailelerden 10 Üzerinden 8 Aldı

Flalingo Kids kullanıcı deneyimi: Ailelerden 10 üzerinden 8 aldı ve hem çocukların hem ebeveynlerin favorisi oldu! İngilizcenin hayatlarımızda büyük önem kazanmasıyla, yer ve zaman farketmeksizin İngilizce öğreten platformlar da iyice artmaya başladı. Yetişkinler için İngilizce öğrenmek ne kadar önemliyse, çocuklar için de benzer hale geldi. Özellikle, çocuklarının geleceklerini şimdiden koruma altına almak isteyen aileler, çocuklara İngilizce öğreten uygulamalara büyük ilgi göstermeye başladı. Bu uygulamalardan biri ise, Flalingo Kids. Çocuklarını emin ellere testim etmek isteyen veliler de Flalingo Kids uygulamasını sıklıkla araştırıyor. Bugün de bu yazıda, siz ailelere Flalingo Kids hakkında merak ettiklerinizi yanıtlamak için buradayım. 10 anne-baba ile bir aylık bir çalışma sonucu, Flalingo Kids kullanıcı deneyimi testi uyguladık. Bu testten 10 üzerinden 8 alan Flalingo Kids hakkında detaylı bilgi ve ailelerin yorumları yazının devamında.

İçindekiler

Flalingo Kids’i Neden İnceliyoruz?

Flalingo Kids‘i neden inceliyoruz diye soranlar olabilir. Bu blog dahilinde elimden geldiğince İngilizce konuşmaları için okurlarıma tavsiyeler veriyorum. Fakat İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın yaşı yoktur. Bu sebeple çocuklarına doğru bir İngilizce eğitimi sağlayabilmek için benden tavsiye bekleyen aileler var. Bunun yanı sıra, internette de doğru bilgiyi yanlıştan ayırt ederek uygulama hakkında önceden bilgi almak isteyenler var. Fakat eğer en öncesinde Flalingo Kids hakkında detaylı bilgileri edinmek için burayı okuyabilirsiniz. Bu tarz soru işaretlerini noktaya çevirmek için ben de bu araştırma yazısını kaleme aldım.

Flalingo Kids Kullanıcı Deneyimi Testi

Flalingo Kids kullanıcı deneyimi

Flalingo Kids’i soranlar için işte kullanıcı deneyimi testi! 10 ebeveyn, bir ay süreyle çocuklarına Flalingo Kids yoluyla İngilizce eğitimi aldırdı. Kayıttan itibaren Flalingo Kids hem ebeveynler, hem de çocuklarla yakından ilgilenen bir uygulama. Böylelikle bu eğitim süreci sadece çocukları değil, ebeveynleri de gözeterek en iyi hizmeti sağlamaya çalışıyor. Öyle görünüyor ki, aileler bu uygulamayı pek sevip, bonkör puanlar verdi. Ayrıca bu yazı dahilinde 10 ebeveynden 10 yorum alarak Flalingo Kids’i yakından tanıyabilirsiniz. Bu bir aylık deney diyebileceğimiz süre boyunca çocuklar kadar uygulamanın geri bildirimleriyle de dersi takip eden aileler, Flalingo Kids için farklı konularda yorumlar yaptı. Şimdi Flalingo Kids hem aileleri hem çocukları ne yönleriyle memnun etmiş hep beraber okuyalım.

Flalingo Kids’i Aileler Neden Çok Sevdi?

Flalingo Kids’i aileler neden çok sevdi sorusunu yanıtlarken liste uzayıp gidiyor. İyi bir kullanıcı deneyimi puanına sahip bu uygulama hakkında her 10 ebeveynin tüm yorumlarını tek tek paylaşmam biraz zor. Fakat her bir ailenin bir yorumuyla, konular üzerindeki genel kanıyı yansıtacak bir biçimde derleme yaptım. Gelin şimdi aileler ve çocukların Flalingo Kids’e artı puan verdikleri hususlara dair yorumlarını inceleyelim:

Konuşma Temelli Eğitim

Merhabalar, 5 yaşımdaki kızımın Flalingo Kids macerası Taylan hocanın yönlendirmesi sayesinde başladı. Bir boyu deneyip, siz okurlara en gerçek kullanıcı deneyimi değerlendirmesi sunmayı umuyorum. Bunun bir parçası olarak da konuşma ağırlıklı eğitimden bahsetmek isterim. Flalingo ile kızım ilk dakikadan itibaren İngilizce dünyasına adımlar attı. Bir ayın geri kalanında da öğretmenlerin desteğiyle beraber de derslerde konuşma pratikleri efektif bir biçimde kullanıldı. Bu konuda aklımda gezinen soru işaretleri de böylelikle kocaman artılara dönüştü.

Zehra Hanım

Anadili İngilizce Olan Profesyonel Eğitmenler

Merhaba, 12 yaşındaki kızımın İngilizce eğitimini desteklemek için ben de Flalingo Kids testine dahil oldum. Bu platformun en büyük artısı olan bir özellikten bahsetmek isterim. O da eğitmen kadrosu ve anadili ingilizce olan öğretmenler. Bu da doğru telaffuz konusunda yardımcı olduğu kadar çocukların dil öğrenimini mümkün olduğunca doğal bir süreç gibi ilerlemesini sağlıyor.

Orhan Bey

Ailelere Özel Rehberlik Hizmeti

Flalingo Kids’in en beğendiğim özelliği olan danışmanlık hizmetinden bahsetmek isterim. Oğlum bu platformu kullanmaya başlamadan önce gerekli öğretmen seçimi için aile danışmanından bir randevu aldık. Bunun doğrultusunda süreci oğlum için özelleştirdiler. Yani oğlumun yaşına, ingilizce seviyesine, öğrenme hızına ve yeteneklerine göre bir plan hazırladılar. Bu hizmeti daha önce herhangi bir uygulamada görmemiştim. Bu sebeple çok memnun kaldım ve bir ay sonrasında da Flalingo Kids ile devam etmeye karar verdik.

Mehmet Bey

Oxford University Press Kaynakları

Flalingo Kids kullanıcı deneyimi çalışmasında dışında da bu uygulamayı çocuğuma sağlayacak olmamın en önemli nedenlerinden biri de, sağladığı kaynaklar. Her ne kadar derslerin eğlenceli olması gerekse de, öğretici olması gerektiğini unutmamak lazım. İşte bu noktada Oxford University Press kaynakları üzerinden konuların işlenmesi ve takibi yapılmasını çok takdir ettim. Çünkü bu kitaplar hem kalite, hem de tecrübe anlamında çocuğumun İngilizce konuşması ve öğrenmesi için büyük katkı sağlıyor. Bu yüzden benden kocaman bir artı!

Caner Bey

Müşteri Hizmetleri

Flalingo Kids’in kullanıcı deneyimi testi sırasında müşteri hizmetlerine de işim düştü. Çocuğumun derse girememesi sebebiyle dersin ilk dakikalarında hemen WhatApp üzerinden sorumlularla iletişime geçtim. Anında sorunun çözümü için geri döndüler ve vakit kaybetmeden derse girebilmemiz için yardımcı oldular. Yani Flalingo Kids ekibi, ihtiyaç duyduğunuz an yanınızda.

Ayşe Hanım

Eğlenceli İçerik

Merhaba İngilizceciden okurları! Bugün Flalingo Kids ile paylaştığımız bir aydan kısaca bahsedeceğim. Bu süre zarfında uygulamanın en çok eğlenceli bir içerik sunmasını sevdik. Biz diye konuşuyorum, çünkü Flalingo Kids mümkün oldukça bu eğitim serüvenine aileleri de dahil ediyor. Neyse, konuya dönelim. Flalingo Kids dersleri çok eğlenceli geçiyor. Bir dersten ziyade, eğlence saati olarak düşünebilirsiniz. Fakat bu süreç boyu çocuğunuzun İngilizce öğrendiğini ve konuştuğunu unutmayın!

Gülden Hanım

Öğretmen-Aile İletişimi Sağlanması

Flalingo Kids’i merak edenler de benim de bir katkım olsun diye, platformun sağladığı öğretmen-aile iletişiminden bahsetmek isterim. Derste olduğu kadar ders dışında da çocuğunuzun performansı hakkında dikkatli davranan Flalingo Kids öğretmenleri, sizleri de bilgilendirmekte görevli. Dersin ilerleyişi, çocuğunuzun performansı ve gelişimi gibi konularda muhakkak siz de bilgilendiriliyorsunuz. Böylelikle bu kursun faydalarını, işe yarayıp yaramadığını, ya da nasıl daha da verimli hale geleceğini görebiliyorsunuz. Hem çocuğunuzun emeklerinin ve vaktinin boşuna, hem de paranızın boşa gitmediğini bu özellikle anlıyorsunuz.

Fevziye Hanım

Mobil Uygulama

Merhabalar, ben de bu bir aylık deneme testine katılıp, uzatma kararı alanlardanım. Çünkü devlet okulunda sağlanamayan konuşma imkanını Flalingo Kids ile telafi ederek, çocuğumun ingilizce öğrenmesini izlemek büyük bir mutluluk. Bence bu süreci, başarılı kılan noktalardan biri de mobil uygulaması. Çocuklar durduğu yerde duramıyor; hal böyle olunca da masa başında ingilizce öğrenmek mümkün değil. Mobil uygulaması tıkır tıkır çalışan Flalingo Kids de bize müthiş bir mobilite sağlıyor. Odasından mutfağa, bahçeden sokağa her yerde İngilizce öğrenmek mümkün.

Ertan Bey

Flalingo Kids’in Gelişmeye Açık Yönleri

Flalingo Kids’in gelişmeye açık yönleri olduğunu, neredeyse mükemmel olan 10 üzerinden 8’lik puanından anlayabiliriz. Tam puan alamasa da rakiplerine oranla çok yaklaşan Flalingo Kids, hizmet anlayışını elbette daha da iyileştirebilir. Bakalım eleştirmekten ziyade önerilerde bulunan aileler ne demişler:

Yaş Sınırı

Flalingo Kids uygulamasında dikkatimi çeken şey, 4-12 yaş arasındaki çocuklar için eğitim sağlamasıydı. Bence 12 yaş sınırı 14’e kadar esnetilebilir. Bu şekilde limit koyan diğer uygulamalar da mevcut. Her ne kadar 14 büyük bir yaş gibi görünse de, geçiş dönemi sayılabileceği için bu yaşa da uygun içerik sağlamak Flalingo Kids’i daha da öne çıkarır.

Meltem Hanım

Ders Öncesi Bildirimi

Bu uygulama için önerebileceğim tek şey, ders öncesi alarmı olabilir. Veliler e-mail ya da mesaj yoluyla derslerden önce bilgilendirilerek, çocukların dersi kaçırmasına engel olabilir. Özellikle küçğk çocukların bu süreçte ailenin yardımına ihtiyacı olduğunu düşünelim. Ailelerin de yoğun olabileceği durumlarda dersin kaçırılma ihtimalini tamamen ortadan kaldırabilir.

İlayda Hanım

Sonuç: Ailelerin ve Çocukların Favorisi Flalingo Kids

Ailelerin ve çocukların favorisi Flalingo Kids

Sonuç: Ailelerin ve çocukların Favorisi Flalingo Kids. Bir aylık kullanıcı deneyimi testi sonrası memnuniyetlerini daha uzun bir süreye yaymak isteyen aileler Flalingo Kids üyeliklerini uzattı. Çocuklarının İngilizce konuşmasını mutlulukla izleyen ebeveynler, verdikleri puanlarla da kullanıcı deneyimlerini taçlandırdılar. Bu vesileyle de çalışmaya katılan ailelere ve çocuklara buradan teşekkür etmek isterim. Bugün de çok sorulan Flalingo Kids uygulamasını kaleme alarak, 10 kişiyle değerlendirdiğimiz kullanıcı deneyimini sizlere sundum. Flalingo, bu çalışmadan 10 üzerinden 8 puanlık bir skor elde etti. Yani, veliler bu süreçten memnun kalıp, Flalingo ile yola devam etmeye karar verdi. Bu yazıda ayrıca aileler olumsuz görüş bildirmeyip, sadece bazı küçük önerilerde bulundu. Bugünlük de bu yazıyı burada sonlandırmanın vakti geldi. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu