fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizce

Flalingo İşe Yarar Mı? İngilizce Konuşturur Mu?

Flalingo işe yarar mı? İngilizce konuşturur mu? Bu haklı soruları sorarken, emin olunuz ki mucizeler beklemiyorsunuz. Yıllarca öğrenmek için çaba gösterdiğiniz ve zaman harcadığınız İngilizce aslında çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bu sürecin bizim toplumumuzda içinden çıkılmaz hale gelmesinde belli başlı nedenler var. Acaba Flalingo bu sorunları kendi sisteminde eleyip, İngilizce konuşmakla aranızdaki mesafeyi azaltabilir mi? Flalingo ile aldığınız derslerden fayda görecek misiniz? Gelin, en detaylı haliyle bu soruyu inceleyelim.


İçindekiler

 1. Neden İngilizce Öğrenemiyoruz?
  1. İngilizce Konuşabilmek İçin Aşmanız Gereken Engeller
 2. Flalingo Nasıl Bir Uygulamadır?
  1. Birebir Dersler
  2. Grup Dersleri
  3. Öğretmen Kadrosu
  4. Kullanılan Oxford University Press Materyalleri
  5. Ders Düzenlemesi
  6. Flalingo Fiyatları
  7. Kullanıcı Deneyimi ve Yorumları
 3. Flalingo Beklentilerinizi Karşılıyor Mu?
 4. Sonuç: Flalingo İşe Yarar Bir Uygulama Olarak Sizlere İngilizce Dünyasının Kapılarını Aralıyor

Neden İngilizce Öğrenemiyoruz?

Neden İngilizce öğrenemiyoruz sorusunun cevaplarıyla kendinize bir kaçınılması gerekenler listesi oluşturmakla başlayınız. İngilizce öğrenmek sanılanın aksine kolay bir dildir. Özellikle görece sade gramer yapısı ve Türkçe ile ortak yönleriyle öğrenme sürecinizi kolaylaştıracak özelliklere sahiptir. Bu sürecin zor olmasının nedenleri ise eğitim sisteminde yatmaktadır. Daha doğrusu, ısrarla yapılan aynı hatalar sizleri bu kısır döngüye sokuyor. Fakat bunu kırabilmek sadece sizin elinizde değil. Her ne kadar İngilizce öğrenmek kolay olsa da, yabancı dil öğrenmek için iyi bir rehber bulmanız şart. Acaba Flalingo bu uygulama mı? Flalingo işe yarar mı ve İngilizce konuşturur mu? Bunu yanıtlamadan önce gelin yapılmaması gereken hataları gözden geçirelim.

İngilizce Konuşabilmek İçin Aşmanız Gereken Engeller

İngilizce konuşabilmek için yıllardır eğitim sisteminin bizi içine tutsak ettiği engelleri aşmamız lazım. Peki bu engeller neler?

Ezberci Eğitim

Ezberci eğitim diğer alanlarda olduğu gibi İngilizcede de yolumuzu kapatıyor. Özellikle pratik değeri olan İngilizceyi öğrenirken ezbercilik hatasına düşmek en büyük hataların ilkidir. Özellikle kelime ezber yapıp cümledeki farklı kullanımlarını deneyimlemeden geçerseniz hedefinizden her geçen gün uzaklaşırsınız.

Kalabalık Dersler

Eğitim sistemimizin bir diğer büyük sorunu ise kalabalık dersler. İster devlet okulu, ister özel okul, ya da özel dersler olsun, sınıflar her daim haddinden fazla kalabalık. Halbuki dil öğrenimi mümkün olduğunca küçük gruplara ya da kişiye özel olarak verilmelidir. Çünkü öğrencilerin iyi ve zayıf olduğu her konu farklıdır.

Konuşma Pratiğine Yer Verilmemesi

Tüm sorunların kaynaklandığı yer; konuşma pratiği eksikliği. Aslında ezbercilik ve kalabalık dersler tam da konuşma noktasında ortaya çıkıyor. İngilizce konuşmak için sıranın gelmediği noktada dersler ezbere dönüyor mecburen. Böyle olunca sorunlar katlanarak artıyor. Dil, pratik değeri olan bir olgudur. Nihayetinde, konuşulmadan öğrenme çabaları da boşa kürek çekmeyle aynı kapıya çıkıyor. Grup dersleri konuşma ortamı için avantajlı olsa da, bazı öğrenciler daha çekinik davranabilir. Ancak doğru sayıda katılımcı, eğitmen ve düzenlemeyle bu derslerden verim sağlanabilir.

Öğretmenlerin İngilizce İletişim Kurmaması

Geldik bir diğer iletişim problemine. Her ne kadar öğretmenlere anlayış gösterip saygımızı sunsak da, bazı hatalardan da bahsetmeliyiz. İngilizce dersinin Türkçe işlenmesi, bu dilin kavranmasını tamamen engelliyor. Çünkü dil, pratik değeri olan bir olgudur.

Flalingo Nasıl Bir Uygulamadır?

Hatalarımızın en önemlilerinden bahsettik. Yukarıdaki saydıklarım çare aradığınız bir kursta asla ama asla olmamalı. Flalingo işe yarar mı diye sorgularken, bu kriterden ilerleyebiliriz. Şimdi gelin, Flalingo uygulamasının detaylarına gizlenmiş neler var görelim.

Birebir Dersler

Flalingo sizleri farklı planlarla boğmak yerine tek planda, fiyat farkı istemeden birebir dersler sunuyor. Böylelikle özel dersler olması gerektiği gibi işleniyor.

Grup Dersleri

Flalingo birebir derslerin yanı sıra yoğun istek üzerine grup dersi de sağlamaya başlamış bir platform. Bu grup dersleri bazı paketlerde mevcut olup birebir derslere ek olarak ücretsizce geliyor. Ayrıca Flalingo sınıf mevcudunu mümkün olduğunca az tutup, profesyonel bir eğitmen ile şekillendiriyor. Bu platformda bir grup dersi tam zamanlı ve kadrolu deneyimli eğitmen artı en fazla dört öğrenci ile işleniyor. Ek olarak dersler önceden planlanmış olup öğrencilerin eşit katılımı konusunda gerekli destek sağlanıyor. Tıpkı birebir dersler gibi, eğitmenden memnun kalan öğrenciler, yine aynı kişiden grup dersini düzenli şekilde alabilir. Bu konuda çok fazla bilgi var ancak bu içeriğe ulaşarak detaylar hakkında bilgilenebilirsiniz.

Öğretmen Kadrosu

Dediğim gibi, İngilizce öğrenirken kendinize iyi bir rehber edinmelisiniz. Online ya da yüz yüze kurslar, aslında bu amaç için aracı kurumlar olarak karşımıza çıkar. Yani, bizleri rehberimiz olan öğretmenlerle buluşturur. Flalingo öğretmen kadrosuna baktığımızda ise, potansiyel rehberlerin anadilinin ekseriyetle İngilizce olduğunu görüyoruz. Bu hem derslerin olması gerektiği gibi İngilizce işlenmesine, hem de bol bol konuşma pratiğine zemin hazırlıyor. Bunun yanı sıra, Flalingo kadrosunu deneyimli ve profesyonel hocalardan oluşturmaya çalışıyor.

Kullanılan Oxford University Press Materyalleri

Flalingo’da dikkat çekici bir diğer unsur ise, yaptıkları Oxford University Press iş birliği. Flalingo, öğrencilerine bu yayınevinin materyallerini ücretsiz verip, Oxford kütüphanesine ömür boyu erişim imkanı sağlıyor. Okuma, yazma, dinleme gibi temel etkinlikler için materyal sağlayan bu kitaplarla ders dışında da pratik yapmak mümkün. Flalingo’da kaliteden taviz verilmemiş anlaşılan.

Ders Düzenlemesi

Flalingo’da dersler CEFR standartlarına göre düzenlenirken, kişiye özel bir program hazırlanıyor. Akıllı eğitim algoritması ile herkes ihtiyacına göre en uygun öğretmen ile tanıştırılıyor. Böylelikle her bir ders farklı bir macera yaşamaya gerek kalmadan düzen dahilinde İngilizce basamakları tırmanılıyor. Ayrıca, derse katılamamanız durumunda programda değişiklik yapmak da mümkün. Böylelikle ders kaçırma ihtimaliniz de ortadan kalkıyor.

Flalingo Fiyatları

Flalingo, fiyatlarıyla da kargaşa yaratmadan dilediğiniz planı size sunuyor. Ne öğretmen, ne ders türü ayrımı yapmadan girdiğiniz her dersin en iyi kalitede olmasına da çaba gösteriyor. Dönem dönem indirimler ve fırsatlarla da öğrencilerine maddi bir destekte de bulunuyor. Doğru zamanda indirim yakaladığınız müddetçe piyasadaki en uygun birebir dersleri Flalingo’da bulabilirsiniz. Uygulamalar arasındaki fiyat karşılaştırması ve en uygun Flalingo ücretlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi ve Yorumları

Kullanıcı deneyimi de bir uygulamanın faydalı olup olmamasını etkileyen en önemli faktördür. Hem derslere erişim, hem yardım ve destek birimi, hem de diğer noktalarda bir bütün olarak kullanıcı deneyimi oluşur. Flalingo ise kullanıcı deneyimiyle öğrencilerin yüzünü güldürüyor. Bu blog için hazırladığım testte tam 10 üzerinden 8 puan alarak en sevilen uygulama oldu. Detaylar için bir tık yeterli.

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları

Ekşi Sözlük yorumları da potansiyel Flalingo öğrencilerinin uğradığı mecralardan. Uygulama hakkında bilgisi ya da fikri olanların paylaşım yaptığı bu sözlükte Flalingo deneyimine dair ipuçları bulabilirsiniz. Flalingo’nun Ekşi Sözlük’te çok girdisi olmasa da, hayıflanan, kızan, şikayet eden kimse yok. Herkes memnun gibi. İşte bir kaç örnek:

sözlüğün en sevdiğim yanı insanların tavsiyelerini doğal olarak alabilme özelliği. flalingo ile sözlükteki yorumlardan ulaştım. buradaki birkaç kişiye de yeşillendirip deneyimlerini sordum. aldığım olumlu referanslarla flalingo’ya üye oldum. önce bir aylık bir paket aldım. hem denemek istedim hem de olası bir black friday indiriminden yararlanabilmek istedim. dün de tahmin ettiğim gibi oldu ve black friday indiriminden yararlanarak 12 aylık paket aldım. flalingo’da önceki kullandığım cambly ve open english platformlarına göre 3 sorunu çözdüklerini gördüm:
1. öğretmen kalitesi. 2. müşteri desteği 3. materyal kalitesi. özellikle öğretmen kaliteleri muazzam. marc zeyn’in dediği gibi el her işten sıkıldığı gibi alkışlamaktan da sıkılır. ben de eleştirilerim olduğunda buradan yazarım. ama şimdilik herşey yolunda gidiyor.

Cold Mountain

ekşi yazarlarının sağ duyusuna güvenerek aldığım ıngilizce uygulaması. amerikalı jane diye bir hoca var ve sürekli olarak ondan ders alıyorum. kadınla resmen kanka olduk. geçen annesi gelmişti ziyarete onunla da tanıştım. şirketteki toplantılarında konuşma ankisiyetem vardı. sayesinde kurtuldum. geçenki toplantıda herkes aşmışsın falan demeye başladı.

informatica

Flalingo Şikayetvar Puanları

Şikayetvar platformu da, satın aldıkları hizmetten memnun olmayan müşterilerin yorum yaparak çözüm aradıkları bir mecra. Çoğu zaman kötü puanlar ve ibretlik yorumlar görsek de Flalingo burada da çok güzel puanlar almış. Her ne kadar girdi sayısı az olsa da yüzde yüz çözüm oranıyla 5 üstünden tam 5 yıldız almış.

flalingo işe yarar mı-şikayetvar puanları

Flalingo Trustpilot Ziyareti: 5 üzerinden 4.7 Puan

Dünyanın her yerinden kullanıcıların, neredeyse her marka ve hizmet için yorum yaptığı Trustpilot da Flalingo’nun parladığı yerlerden. Hem öğretmen kalitesi, hem de hizmet standartları sayesinde bu platformda Flalingo 4.7’lik çok başarılı bir skor elde etmiş. Uluslararası bir platform olan Trustpilot’ta yorumlar İngilizce olarak bulunuyor. Flalingo’nun performans değerlendirmesini yapabilmeniz için bunlardan seçtiklerimi Türkçe’ye çevirerek sizlerle paylaşacağım. Siz de siteyi ziyaret edip yorumları okuyarak İngilizce pratiği de yapmış olabilirsiniz. Buyrun, Trustpilot’a! . Dileyenler yorumlardaki isimlere tıklayarak doğrudan değerlendirmenin kendisine de erişebilir!

Teşekkür ederim!
Öğretmenler çok nazik ve yardımsever. İstediğim zaman rezervasyon yapabiliyorum. Müşteri hizmetleri çok iyi ve erişilebilir. Tek sorun, mobil veya web üzerinde teknik sistemlerini geliştirmeleri gerekiyor. Ancak dediğim gibi, ihtiyaç duyduğumda hızlı bir şekilde yardımcı oluyorlar. Kesinlikle Flalingo’yu öneririm. Çok teşekkür ederim!

Yavuz

En iyisi
Flalingo harika! Birçok uygulama ve site denedim, ancak şimdiye kadar Flalingo en iyisi. Destek harika, aynı şekilde materyaller de. Kesinlikle tavsiye ederim.

Jovana  B. Stamenkovic

Flalingo Beklentilerinizi Karşılıyor Mu?

İşe yarar bir uygulamanın düşmemesi gereken hataları gördük. Bir de Flalingo’yu inceleyip detaylarında neler gizlediğine şahit olduk. Bu sonuca baktığımız zaman görüyoruz ki, Flalingo İngilizce öğrenmek isteyenlere temel hatalardan arınmış bir eğitim hizmeti sağlıyor. Ayrıca kullanıcı deneyimi ve müşteri yorumları da bunu tasdikler nitelikte. Kısacası, Flalingo beklentileri karşılıyor ve hatta üzerine çıkıyor.

Sonuç: Flalingo İşe Yarar Bir Uygulama Olarak Sizlere İngilizce Dünyasının Kapılarını Aralıyor

Sonuç: Flalingo işe yarar bir uygulama olarak sizlere İngilizce dünyasının kapılarını aralıyor. Bugünkü yazıda ilgilileri için Flalingo platformunun işe yarar mı yaramaz mı olduğunu konuştuk. Öncesinde, İngilizce konuşmanın önündeki engelleri belirleyip, yasaklılar listesine aldık. Sonrasında da Flalingo uygulamasının hizmet anlayışına bakıp, müşterilerin yüzünü güldürerek de faydalarının tasdiklendiğini gördük. Ve şu an diyebiliriz ki, evet, Flalingo işe yarar bir uygulama ve sizlere İngilizce konuşturmaya çok kararlı. Bugünlük de bana atadığınız görevi yerine getirdim. Umarım sizler için güzel bir içerik olmuştur. Şimdi karar sırası da sizde. Bugünlük benden bu kadar; İngilizce seninle olsun!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu