fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
EF English LiveGenelOnline İngilizce

EF English Live Faydalı Mı? İngilizce Konuşturan Bir Uygulama Mı?

EF English Live faydalı mı? Dilediğiniz akıcılıkta İngilizce konuşmanıza yardımı dokunur mu? Bu tarz soruların kafanızda dönü durduğu bir aşamadaysanız, merak etmeyin İngilizceciniz burada. İngilizce eğitimi konusunda bazı ipuçları ve öneriler listeme, EF English uygulamasının faydaları konulu inceleme yazısını da ekliyorum. Özellikle fiyatlarıyla merak konusu olan bu uygulama, muhtemel faydaları ile de akıl çelici soruları beraberinde getiriyor. Şimdi bunları yanıtlama zamanı. Okumaya devam!

İçindekiler

EF English Live Nasıl Bir Uygulama

EF English Live, kullanıcılarına neyi, nasıl sunuyor? Bu soruya odaklanarak ilerlersek, eminim ki bu uygulamanın faydalı olup olmadığına daha sağlıklı yanıtlar verebiliriz. Bu sebeple, gelin bu uygulamayı bir kere daha tanıyalım.

Birebir Dersler

EF English Live da, parayı veren düdüğü çalar mantığını süslü kelimelerle sunan bir diğer platform. EF English Live birebir derslerin altını çizse de, bu kritik uygulamaya ekstra bir fiyatlandırma yapıyor. Yani EF English Live, iki farklı paket sunuyor ve birebir dersler premium paketinde daha yüksek bir ücret dahilinde erişilebilir bir hale geliyor.

Grup Dersleri

Bir önceki bölümde de belirttiğim gibi, EF English Live birebir dersleri opsiyonel ve artı ücretle sunarken, grup dersleri eğitim planının temelinde oturuyor. Grup derslerinde bir hoca ve sayısını maalesef bilemediğimiz fakat birden fazla öğretmenle ders işlenmeye çalışılıyor. Ders sürelerini düşünüp, size ayrılabilecek olan süreyi ve sonucundaki verimi iyice ölçüp biçmeniz lazım.

EF English Live Eğitim Kadrosu

EF English Live hocaları da incelememizin konusu oluyor. Online İngilizce kurslarında çok iş düşen hocaların bu iş için yeterlilikleri ve profesyonellikleri ihmal edilmemeli. Baktığımız zaman, her ne kadar anadili İngilizce olan profesyonellerle çalıştığını söylese de, aslında sadece bir kaç sertifika gerekliliğine dayanarak öğretmen alımı gerçekleşiyor. Yani sadece İngilizce bilmeniz ve iki aylık bir eğitim almanız, sizi EF English Live’da öğretmen yapabilir. Kim bilir, belki doğru bir İngilizce eğitimi sonrası tamamen farklı bir kariyer planı çizip, EF English Live’a öğrenci değil, öğretmen olarak gelirsiniz.

Memnuniyet Garantisi (?)

EF English Live, size verdiği eğitimin arkasında olduğunu, memnuniyet garantisi hizmetiyle göstermeye çalışıyor. Bu olayın özeti şu: Eğer EF English Live’dan ders alır ve İngilizenizi geliştiremezseniz, kontrattan cayabilirsiniz. İlk başta kulağa güzel geliyor değil mi? Fakat şöyle bir gerekçe var: 12 haftalık ders süresi. Yani 3 ay. Kısacası memnun kalmadığınız halde 3 ay boyu katılsanız da katılmasanız da kontrattan vazgeçemiyorsunuz. Olan hem 3 ayınıza, hem de paranıza oluyor.

Online İngilizce Platformunun Sağlaması Gerekenler

Online İngilizce platformunun sağlaması gerekenleri listeleyip, bir de EF English içerikleriyle karşılaştıralım. Böylelikle EF English Live faydalı mı sorusuna yanıt için referans noktası edinebiliriz.

Birebir Dersler

Öncelikle, sizlere İngilizce öğretecek online platformlarda nihayetinde bir kurstur. Fakat geleneksel eğititimin aksine, bu kursta yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın İngilizce öğrenebilirsiniz. Bunun en doğral sonucu da özel derslere çok kolay ulaşmaktır. Madem çevrimiçiyiz, neden birebir derslerden cayalım? Elbette hedefimizden şaşmayıp, online İngilizce kursundan birebir özel dersler almalıyız.

Düzenli Eğitim Planı

Düzenli eğitim planına, size uygun bir öğretmeni bulduktan sonra başlamanız lazım. Konuların dağınık bir şekilde ilerlememesi için düzenli bir plan şarttır. Bunu sadece zaman düzenliliği olarak düşünmeyin; her bir alanda yeteri kadar pratik yapmanız da bu kurala dahildir. Örneğin kelime ezberi, gramer ile birlikte kullanımı, buna bağlı dinleme metinleri ve olmazsa olmaz konuşma pratikleri de bu düzene dahil edilmelidir. Bu ders formatında seviye seviye ilerlemek size başarıyı getirecektir.

Konuşma Ağırlıklı İçerik

Konuşma ağırlık içerik, size yalnızca süre tanınması anlamına gelmez. Bir kursun faydalı olabilmesi için öğretmenle gerçekleşen tüm konuşmaların ve konu anlatımının İngilizce gerçekleşmesi gerekir. Böylelikle İngilizce konuşmak bir bölümden ibaret değil, davranış biçmi olarak aklınıza kazınır. Bu sayede öğrenilen konular daha kalıcı olurken, bilmiyorum ama konşamıyorum evresine noktayı koyarsınız.

Güvenilir Kaynaklar

Bir diğer önemli, ama ihmal edilen konu da İngilizce eğitiminde kaynak kullanımı. Dersin ritmini ve yönünü belirleyecek olan kaynaklar, eğitim süresi boyunca sizinle birlkte ilerlemenize şahit olacaktır. Ders planını da doğrudan bir şekilde pozitif yönde etkileyecek olan kitaplara örnek olarak Oxford University Press çıkışlı kaynakları gösterebilirim. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için tıklamanız yeterli.

Kullanıcı Memnuniyeti

Kullanıcı memnuniyeti de arananlar listemizin bir diğer elemanı. Özellikle bir uygulamayı satın almadan önce, kullanıcıların yorumlarını merak ederiz. Hem yıldız, hem de yazılı değerlendirmelerle uygulamanın detaylarına dair fikir sahibi olur, kullanıcılarıyla empati kurarız. Bu blog dahilinde daha önceden EF English Live kullanıcı memnuniyeti hakkında bir yazı yazmıştım. Maalesef bekleneni karşılamayan bu uygulama, kötü yorumlar almıştı. Detayları buradan okuyabilirsiniz.

EF English Live Aradıklarınızı Karşılıyor Mu?

Şimdi terazinin iki kefesini de doldurduk. Birinde isteklerimiz, diğerinde EF English Live gerçekleri. Fakat görünen o ki, EF English Live isteklerimizi karşılamada yeterli olamıyor. Özellikle birebir dersleri daha pahalı bir içerikle sunması, öğrencilerden aldığı kötü yorumlar, profesyonel olmayan kadrosu gibi nedenlerden dolayı bizleri tatmin edemiyor. Kısacası, EF English Live faydalı mı sorusu için yaptığımız inceleme, bizi hayal kırıklarına götürüyor.

EF English Live Muadili Var Mı?

Herkesin bu yazıya heyecanla başlayıp, olumlu sözler duymak istediğini düşünüyorum. Fakat gerçekler, bizi doğru sonuçlara götüremedi. Fakat heyecanınızı kaybetmemenizi öneriyorum. Çünkü beklentilerinizi dahi aşabilecek EF English Live muadili bir uygulama var: Flalingo. Taviz vermeden birebir dersler alacağınız, profesyonel öğretmenlerle plan dışına çıkmadan konuşarak İngilizce öğrebileceğiniz bu platform çok seviliyor. Oxford University Press kütüphanesine sınırsız erişim sağlayan Flalingo, kullanıcılardan da 10 üzerinden 8 alıyor. Detayları okumak için tiklayabilirsiniz.

Sonuç: EF English Live Faydalı Mı Sorusu Negatif Yanıtlar Alıyor

Sonuç: EF English Live faydalı mı sorusu negatif yanıtlar alıyor. Bildiğiniz gibi İngilizce konuşabilmenin önemi arttıkça, eğitimden taviz vermeyecek noktaya geliyoruz. Sizlere online bir İngilizce kursu sunan EF English Live da bu yüzden sıklıkla sorgulanıyor. Bu uygulamanın faydalı olup olmadığını merak edenler için bugün bu yazıyı ele aldım. Uygulamanın içerikleriyle kendi ideallerimizi karşılaştırdık. Fakat sonuçlar bizleri memnun etmedi. Dilim varmasa da, EF English Live faydalı bir uygulama gibi durmuyor. Fakat hemen yelkenleri suya indirmeyin. Aradıklarınızı, hatta daha da fazlasını sunan bir Flalingo var ufukta. Flalingo yüksek kullanıcı deneyimi puanları, güzel yorumları ve en iyi ders içeriğiyle sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim bir platform. Sorununuza Flalingo çözümünü sunduktan sonra, bu yazıyı sonlandırıyorum. Görüşmek dileğiyle; İngilizce seninle olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu