fbpx

2024'ün EN İYİ İngilizce Öğrenme Platform Yazısını İncele

Şimdi İncele
FlalingoGenelOnline İngilizce

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumlarına Doğru: Kullanmaya Değer Mi?

Flalingo Ekşi Sözlük yorumlarına doğru bir sefere çıktığımız bu yazıda, uygulamaya dair içeriden bilgiler alıyoruz. Uygulama bizlere ne vaat ediyor, kullanıcılar uygulamadan ne almış; karşılaştırıyoruz. Bu yazıda Flalingo‘yu farklı perspektiflerden görüp, online İngilizce eğitimi konusunda başarılı olup olmadığına karar veriyoruz.


İçindekiler

 1. Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları İncelemesinin Amacı
 2. Flalingo Bizlere Neler Vaat Ediyor?
 3. Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları
 4. Flalingo Söylemleri ile Kullanıcı Yorumları Karşılaştırması
 5. Sonuç: Flalingo Ekşi Sözlük Yorumlarından Tam Puan Alıyor

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları İncelemesinin Amacı

Flalingo Ekşi Sözlük yorumlarını okumak için bilgisayar karşısına geçen bir sürü kişi var. Ekşi Sözlük isimli sitede yazar olanların bu uygulama hakkında dedikleri neden bu kadar önemli?

Ekşi Sözlük sitesinde her yaştan, eğitim durumundan, uzmanlık alanından ve farklı görüşten insanlar var. Bu insanlar belli bir konuda fikir beyan ettiğinde ortaya zengin bir tartışma ortamı çıkıyor. Bu tartışma ortamı ise, bazı konuları enine boyuna incelemek, ölçüp biçmek ve karar vermek için yardımcı oluyor.

Flalingo’nun Ekşi Sözlük’te nasıl bir itibarı olduğunu, kullanıcıların yorumlarını ve diğer gerçekleri öğrenmek de mümkün. Bu yüzden Flalingo uygulamasına dair bilgi almak isteyenlerin başvurduğu platform ise Ekşi Sözlük oluyor. Bu yazıda, sadece bazı yorumları işaret etmeyeceğim. Flalingo yorumları ile uygulamanın misyonunu karşılaştıracağım. Böylelikle, Flalingo uygulamasının kullanıcılara karşı sorumluluklarını ne denli yerine getirdiğine de bir bakmış olacağız.

Flalingo Bizlere Neler Vaat Ediyor?

Şayet aranızda bilmeyen varsa, Flalingo bir online İngilizce kursu. Öğretmen ve öğrencinin bir araya gelmesiyle oluşan canlı dersler özel olarak İngilizce öğretiliyor. Grup dersi olmaksızın, birebir ders alarak bol bol konuşmanız sağlanıyor.

Buraya kadar piyasadaki pek çok online İngilizce eğitimini özetledik. Peki Flalingo ortaya nasıl bir fark koyuyor?


 • Sadece birebir dersler,
 • Sıfırdan başlayanlar için uygun dersler,
 • Akıllı öğretmen algoritması ile ihtiyaçlara yönelik eğitmen seçme hakkı,
 • Sevdiğiniz eğitmenden düzenli ders alma şansı ve hakkı,
 • Oxford University Press materyallerinin kullanılması,
 • Hedefinize yönelik özel müfredat ve konu takibi,
 • Ödev takibi,
 • FLAI isimli yapay zeka ders analiz ve geri bildirim teknolojisi,
 • İş İngilizcesi için özel dersler, konular ve kaynaklar,
 • Çocuklara özel İngilizce kursu,
 • Çözüm odaklı müşteri desteği birimi
 • Oxford Sertifikası & Flalingo Sertifikası

Eğer Flalingo’yu diğer popüler uygulamalarla karşılaştırmak isterseniz, detaylı bir tablo yardımıyla yazdığım bu içeriğe bakmanızı da tavsiye ederim.

Flalingo Ekşi Sözlük Yorumları

Flalingo’nun kullanıcılara ne vaatlerde bulunduğu ve kendini diğerlerinin arasından ne söylemlerle ayırdığını liste halinde inceledim. Ekşi Sözlük yorumları sayesinde bu vaatlerin ne kadar gerçekçi olduğunu görebiliriz. Özellikle de markalar adına açılmış olan başlıklarda, uygulamayı doğrudan deneyimleyen yazarların da bulunması avantajımıza. Böylelikle buradan edindiğimiz bilgi gerçekleri yansıtan cinsten olacak. Birazdan paylaşacağım yorumlara, kullanıcı ismine tıklamak suretiyle doğrudan erişebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım:

bugün 12 aylık aboneliğimin 1. ayını tamamladım. daha önce cambly ve open english kullandığım ve bu platformlara ilişkin yorumlarımı burada paylaştığım için flalingo’daki deneyimimi de yazmak istedim:

artıları:

1. öğretmen kalitesi, 5 üzerinden 5. hepsi iyi seçilmiş öğretmenler. 
2. materyal kalitesi, 5 üzerinden 4. oxford materyalleri kullanmaları artıları ancak sadece dahil olduğunuz seviyenin materyallerine erişim vermeleri kötü.. bence her seviyeye erişebilmem lazım. 
3. flai adlı yapay zeka ingilizce koçu, 5 üzerinden 5. en sevdiğim özellik. her dersten sonra çok detaylı bir raporlama yaparak kullandığın kelimeler, seviyen, akıcı konuşma hızın, yaptığın gramer hataları gibi detaylı bir bilgilendirme yapan aı raporlaır gönderiyorlar. bundan önceki platformlarda yaşadığım en büyük eksiklik geri bildirimdi. bunu çözmüş olmalarına bayıldım. 
4. müşteri hizmetleri: whatsapp üzerinden canlı destek sunan bir yaklaşımları var, iletişim önemli 

eksileri:

1. web sitesi arayüzleri daha kullanıcı dostu olabilirdi. 
2. relax mode seçtiğinizde sağlanan konular genellikle iş ingilizcesiyle ilgili, bence buradaki konu çeşitliliği arttırılmalı.

actions

Şayet bu yorumun fazla pozitif olduğuna dayanarak reklam içerikli olduğunu düşünüyorsanız, benzer şekilde birbirini destekleyen ve detaylı yorumlara Ekşi Sözlük’ten ulaşabileceğinizi hatırlatırım. Bu kullanıcının tamamen kendi iradesiyle bu yorumu yazdığına beni ikna eden şey, diğer girdileriydi. Herhangi bir reklam içeriği ya da marka üzerine yazılmış entry’ler yok.

Fakat şimdi sizlerle paylaşacak olduğum bir Ekşi Sözlük yorumu daha var. Bu yorum, aslında sonradan editlenmiş. Öncesinde Flalingo hakkında kötü bir yorumken, sonra pozitif ve detaylı bir yorum olarak karşıma çıktı. İlk başta öğretmen ile ilgili problem yaşadığını söyleyen, fakat sonra fikri değişen kullanıcının dediklerine bakalım:

temmuz ayında yazdığım yorumdan sonra özelden gelen mesajlara buradan da cevap vereyim. herkese cevap yazmakta zorlandığım için toplu olarak buradan yazayım: 

++aynı öğretmenlerden ders alabilme kolaylığı++

aynı öğretmenlerle devam etmek istiyorsanız açık ara bu platform iyi. öğretmen demedim bakın öğretmenler dedim çünkü sizin kişisel öğretmen havuzunuza 34 civarı öğretmen koyuyorlar ve siz yine bir seçim yapma özgürlüğüne sahipsiniz. havuzunuzda gördüğünüz öğretmenler sizin ingilizce öğrenme amacınıza göre falan yaptığınız tercihlere göre belirleniyor. aynı zamanda sizin genelde ders aldığınız saatlerle müsait zamanı olan öğretmenleri falan eşleştiriyorlar sanırım; çünkü havuzunuzdaki öğretmenlerin sürekli aradığınız saatlerde available zamanı oluyor. kısacası bazı arkadaşların sorduğu gibi sadece bir yada birkaç öğretmenden ders almak zorunda değilsiniz. ben ilk başladığımda türk öğretmenlerden ders almayı tercih etmiştim ancak şu an tamamen yabancı hocaları tercih ediyorum. durumumu müşteri temsilcime whatsapp’tan yazıp havuzumu güncellemek istiyorum dediğimde, havuzumu sıfırladılar ve istediğim tercihleri yapınca yabancı öğretmenler geldi. 

++görüntü kaliteleri ve öğretmenlerle konuşurken görüntü ve ses kopma durumu++

dersleri zoom üzerinden yapıyoruz ancak kendi sistemlerinin içine zoomu gömmüşler. yani gidip ayrı bir yerden zoom falan açmıyorsunuz. benim tecrübemden hareketle zoom açık ara en iyi video konferans programı olduğu için bu özellik güzel. cambly’de görüntü ve ses kopma problemini çok fazla yaşamıştım. bu yüzden yapamadığım derslerin yeniden hesabıma eklenmesini istemiştim ama geri dönmediler. 

–derse gelmeyen öğretmen problemi–

temmuz ayından beri kullanıyorum 2 sefer derse gelmeyen öğretmen oldu. kameranın karşısında mal gibi hocaları beklemek çok kötüydü. 2’sinde de ders hakkımı benim bir itiraz yapmama gerek kalmadan iade ettiler, bu iyiydi. ayrıca birde derse gelmeyen öğretmenin havuzumdan çıkarmak isteyip istemediğimi soran bir uyarı aldım. 1 tanesini kabul ettim ve öğretmen havuzumda kaldı, diğerini kabul etmedim ve öğretmen havuzumdan çıkarıldı ve yeni bir öğretmen otamatik olarak eklendi. derse gelmeyen öğretmen problemi cambly’deki 1 yıllık aboneliğimde de çok sayıda olmuştu ancak bir muhattap bulamamıştım. burada u kısmı sistemin otamatik takip etmesi ve öğretmenle ilgili hemen aksiyon alıp havuzunuzdan çıkarmak isteyip istemediğinizi sormaları olumlu. 

burada çok soru sorduğunuz kısımları yazdım, lütfen burada cevap verdiğim kısımları tekrar tekrar sormayın. bunun dışında bir sorunuz olursa yeşil ışığı yakın.

psychology of music

Flalingo Söylemleri ile Kullanıcı Yorumları Karşılaştırması

Önceki bölümde paylaştığım entry’e baktığımızda eğitmenlerle yaşadığı sorun ve sonrasında müşteri hizmetlerinin devreye girip nasıl çözüm ürettiğini görebiliyoruz. Ayrıca, aynı öğretmen ile ilerleme durumundan bu arkadaşımız da hayli bir memnun.

Genel olarak baktığımda Flalingo ile alakalı olumsuz bir Ekşi Sözlük yorumuna rastlamadım. Tek bir tane vardı; o da kısa zaman içinde olumluya evrildi. Bu da marka itibarı ve kullanıcı deneyimi adına çok güzel bir şey.

Şayet, yorumlarda geçen ve benim de bahsettiğim FLAI ne diye merak ediyorsanız, bu içerikte gerekli bilgileri bulabileceksiniz.

Kısacası, Flalingo sanırım gerçekten vaatlerinin arkasında durmaya özen gösteren bir platform. Kullanıcılar da bu durumdan memnun görünüyor. İngilizce eğitiminde de devamlılık, motivasyon ve doğru teknikleri kullanmak önemlidir. Flalingo da bunları iyi bir şekilde işletmeye çalışıyor. Umarız kullanıcılar hedeflerine kısa zamanda ulaşırken Flalingo da öğrencilerin memnuniyetini amaçlamaktan vazgeçmez.

Sonuç: Flalingo Ekşi Sözlük Yorumlarından Tam Puan Alıyor

Bugünkü konumuz Flalingo’nun Ekşi Sözlük’te nasıl bir itibara sahip olduğuyla ilgiliydi. Kullanıcı yorumlarının en organik olduğu sitelerden Ekşi Sözlük’te Flalingo’yu araştırdık. Görünen o ki, Flalingo öğrencilere verdiği sözü tutmaya çalışıyor. Yenilikçi FLAI teknolojisi ile övgü alırken, müşteri desteği ile öğrencilerin kalbini kazanıyor. Bunları, Flalingo’nun Ekşi Sözlük’teki yorumlarından anlıyoruz. Ayrıca, bu sitede Flalingo’ya dair kötü bir yorumun da olmaması gayet başarılı. Sonuç olarak, Flalingo tutarlı bir uygulama olduğunu Ekşi Sözlük’te kanıtlamış. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı benle paylaşırsanız sevirim. Bir sonraki yazıda görüşünceye değin İngilizceyle kalın!

 

2024’te En İyi Online İngilizce Platformları

Öğrencilerin Yorumlarına Göre Sıralandı

9.8
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir online İngilizce dersleri
 • Yapay zeka destekli FLAI ile ders sonu analiz
 • Profesyonel Oxford Üniversitesi materyalleri
 • Müşteri hizmetlerinin izinsiz iletişime geçmesi
8.8
 • Her yarım saatte bir canlı dersler
 • Geniş İngilizce materyalleri
 • 8 kişilik kalabalık İngilizce grup dersleri
 • Aynı öğretmenle bulamama sorunu
8.5
 • Yabancı öğretmenlerle bire bir ve grup İngilizce dersleri
 • Konulara göre İngilizce materyal desteği
 • Aynı öğretmeni bulamama sorunu
 • Fiyata göre daha az ders hakkı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu